2/10
jani-wan 2016 ápr. 10. - 18:43:21 2/10
(2477/2837)
"tele volt a klasszikus trilógia is egetrengetõ baromságokkal és hálivúdi klisékkel: A halálcsillag, amit úgy pusztítottak el, hogy 90 fokos kanyart vevõ lézert lõtt bele Luke ..."
Gratulálok. A Cseh kettõt nézed a film helyett aztán ostobaságokat hordasz itt össze.
Elõször is nem lézert lõtt bele. Arról már akkor is tudták hogy nem kanyarodik el csak úgy magától, és ha figyeltél volna arra hogy mit mondanak, akkor hallottad volna hogy proton torpedókkal lõttek. Azokat meg a célzó kompjúter irányította. Repülés közben is azt nézegetik a pilóták, hogy mikor írja ki, hogy a célzókompúter ráállt a célra. Onnantól már robotpilóta viszi be.
És valószínûleg azért repülnek az árokban, mert jóval nagyobb a zavarás az árkon kívül a felszín fölött, ami megzavarja a komjúteres célzást, így szembõl menve sz*rt sem találtak volna el. Még az árokban sem mûködtek elég jól a mûszerek.

"- Squad leaders, we've picked up a new group of signals. Enemy fighters coming your way.
- My scope's negative. I don't see anything.
- Pick up your visual scanning. "

Vörös vezér köv. mondatát, ami teljesen egyértelmûvé teszi a dolgot, sajnos kivágták a véglegesbõl:
"With all this jamming, they'll be on top of you before your scope can pick them up."
de ha az ember utánagondol, akkor nyilván ez a helyzet, ha Luke fedélzeti mûszerei nem jelzik az ellenséges vadászokat.


Tudsz még ehhez hasonló "egetrengetõ baromságot" felhozni a Star Wars 4-bõl azért hogy megvédd a 7-et?
2/10
jani-wan 2016 ápr. 10. - 18:43:03 2/10
(2476/2837)
"tele volt a klasszikus trilógia is egetrengetõ baromságokkal és hálivúdi klisékkel: A halálcsillag, amit úgy pusztítottak el, hogy 90 fokos kanyart vevõ lézert lõtt bele Luke ..."
Gratulálok. A Cseh kettõt nézed a film helyett aztán ostobaságokat hordasz itt össze.
Elõször is nem lézert lõtt bele. Arról már akkor is tudták hogy nem kanyarodik el csak úgy magától, és ha figyeltél volna arra hogy mit mondanak, akkor hallottad volna hogy proton torpedókkal lõttek. Azokat meg a célzó kompjúter irányította. Repülés közben is azt nézegetik a pilóták, hogy mikor írja ki, hogy a célzókompúter ráállt a célra. Onnantól már robotpilóta viszi be.
És valószínûleg azért repülnek az árokban, mert jóval nagyobb a zavarás az árkon kívül a felszín fölött, ami megzavarja a komjúteres célzást, így szembõl menve sz*rt sem találtak volna el. Még az árokban sem mûködtek elég jól a mûszerek.

"- Squad leaders, we've picked up a new group of signals. Enemy fighters coming your way.
- My scope's negative. I don't see anything.
- Pick up your visual scanning. "

Vörös vezér köv. mondatát, ami teljesen egyértelmûvé teszi a dolgot, sajnos kivágták a véglegesbõl:
"With all this jamming, they'll be on top of you before your scope can pick them up."
de ha az ember utánagondol, akkor nyilván ez a helyzet, ha Luke fedélzeti mûszerei nem jelzik az ellenséges vadászokat.


Tudsz még ehhez hasonló "egetrengetõ baromságot" felhozni a Star Wars 4-bõl azért hogy megvédd a 7-et?
3/10
m3246 2016 ápr. 10. - 18:29:52 3/10
(2475/2837)
Azt hiszem ez igazán szubjektív, de ez is akkora moslék, mint az elõzõ hat. Az a furcsa, hogy engem már gyerekkoromban se fogott meg a film, pedig korabeli vagyok teljesen. Egyszerûen gagyi, ezt kár lenne ragozni. Ez a mostani, hát :) sikerült egy igen ütõs sztorit kitalálni :) és kiegészíteni egy új halálcsillaggal... ami ugye nagyobb, hisz milyen lehetne... Összesen két jelenet "fogott" meg... az öreg Han Solo-t mikor leszúrta az a csodás tinédszer és a zárójelenet sziklái igen szépek voltak... Valahogy úgy voltam vele, hogy márcsak azért is megnézem, azért az sokat elmond, hogy 15x néztem meg mennyi van még a végégig... nagyon jó hogy vége van 3/10
5/10
FICEK9 2016 ápr. 10. - 18:19:08 5/10
(2474/2837)
Na ezért nem bánom, hogy nem dobtam ki pénzt, hogy moziba nézzem meg, hanem inkább "máshogy" láttam, pedig régi Star Wars rajongó vagyok én is!
Ez egy elcs*szett rész lett, és nagyon sajnálom hogy ezt tették vele a készítõk :(. Így viszont már értem mire volt ez a nagy reklámhadjárat. Még a reklámok is jobbak lettek mint maga a film. Olyan volt az egész, mintha egy jó forgatókönyvet szanaszét szedtek volna, és több tucat Star Wars-hoz egyáltalán nem értõ elsõéves médiaszakos hallgató belerakott volna mindenféle saját ötletbõl készült jelenetet és utólag ráerõszakoltak volna valami "összefüggést" köztük. A történet egy keszekusza katyvasz, de látszik rajta, hogy volt egy jó alapötlet, amibe valaki/valakik szándékosan belepiszkáltak! Az új szereplõk (a két fõszereplõt leszámítva) pocsékok és karaktertelenek (ki a fene az a béna lófejû Dart Vader junior???), talán az a metálpáncélos, pármondatos fõkatona volt még említésre méltó újítás. Kár hogy nem hoztak ki belõle többet. Ezt a részt csak a nosztalgia tartotta végig életben (nálam). Ha az volt ezzel a céljuk, hogy egy szörnyû részt csináljanak, ami után már egy középszerû Star Wars 8 bomba siker lesz, hát sikerült nekik. Csak azzal nem számoltak, hogy ha a 8. rész tényleg nem lesz sokkal jobb, akkor meglincselik az egész diznit, és kénytelenek lesznek fillérekért visszaadni az "édesapjának", aki megcsinálhat egy rendes folytatást az így nyert pénzbõl :)!
Törolt Felhasznaló 2016 ápr. 10. - 18:19:01
(2473/2837)
Nem hinném, hogy rajongó lesz ha most fogja 34 évesen elõször megnézni.
Szerintem inkább megmosolyogja majd. ;)
keysme 2016 ápr. 10. - 17:27:06
(2472/2837)
De baj. Ha erre azt mondod, hogy nézhetõ, akkor az elõzõ (Lucas féle) részektõl SW rajongó leszel. Ég és föld.
trev 2016 ápr. 10. - 17:22:59
(2471/2837)
Nem vártam tõle sokat, de ennél azért többet. Csillagok háborúja remake, nyugdíjas tempóban. Az öreg Kenobi-ba több élet szorult anno, mint ebbe az egész sztoriba. Han Solo nem találja a helyét az egész filmben, de ez minden szereplõre jellemzõ. Az egészbõl süt Abrams félelme, hogy "nem lesz olyan erõs, mint a Darth-Vader"-es eredeti részek. Kár érte. 5/10, ez is csak azért, mert klasszikushoz nyúlt hozzá.
6/10
pihes 2016 ápr. 10. - 15:24:01 6/10
(2470/2837)
Az elõzõ részek közül, egyet sem láttam. De, nem is baj, úgy gondolom...
Ez a rész, bár látványban gazdag, mégsem nyûgözött le történetével.
Nézhetõ.
Törolt Felhasznaló 2016 ápr. 10. - 13:57:06
(2469/2837)
Márpedig egyáltalán nem demagóg ha azt mondjuk, hogy igenis kiemelkedõt tudott nyújtani látványban. Ez tény. Más filmek a közelébe sem értek - akkoriban - ilyen téren.
Abban viszont teljesen igazad van, hogy tele van marhaságokkal. ;)
3/10
Doni Braszkó 2016 ápr. 09. - 21:05:44 3/10
(2468/2837)
Kb. 45 percet bírtam, de kínszenvedés volt. Talán az az oka, hogy így 40egynéhány évesen még a régi epizódok hangulata, atmoszférája stb. az etalon. Ez egy csirízes, ragacsos, nyálas "tipikusdizni" lett. Csak a régi karakterekbõl és poénokból építkezik. Legalábbis addig ameddig láttam. Nem mondom, hogy soha sem fogom végignézni, de most ez a háromnegyed óra is elég volt. 10/3
1/10
toth_kiki@indamail.hu 2016 ápr. 09. - 20:09:08 1/10
(2467/2837)
Elsõ gondolatom az hogy unalmas. A legjobb fej az egész sztoriban a kis droid volt,elfogadnék egy ilyet karira én is :) Aztán sajnos ki kell.mondajam, amit sokan ki mondtak szerte a világon, és hangsúlyozom nem vagyok rasszista mert egyik kedven színészem Denzel Washington, de a feka srác nagyon nem illett az egészbe. Valahogy agyon csapta az egész filmet, ez az igazság, kifejezetten zavart. De hát ismerjük Hollywoodot, no meg a Disney-t, be kellett tenni, egy ekkora produkciónál ez kötelezõ. Sajnálom azokat akik ezért sorban álltak decemberben éjfélkor, mert ezért kár volt. Most szedtem le NCore-ról, így egy szombat délutánba belefért, de már alig vártuk hogy vége legyen.Az elsõ 3 rész volt a legjobb Lucassal. Azóta már csak a pénz hajkurászásról és a bevételekrõl szól az egész.Lucas megálmodott annak idején az álmát valósította meg, és ez a filmeken is lejött, ezért volt akkora kultusza. Ez már csaknegy gyenge utánzat volt.
Nem_foglalt_név 2016 ápr. 09. - 16:57:04
(2466/2837)
Megnéztem, mert ezt mindenki meg akarja nézni. Nem estem hanyatt a végén. Valaki elmondhatná nekem, hogy mi a retektõl van, hogy a GONOSZok, már 40 éve is össze tudtak dobni egy jó kis Halálcsillagot, amivel bolygókat pusztítanak el, a JÓk mai napig legnagyobb fegyvere az X-wing? Mi lesz a 8. részben? A csaj Luke lánya, aki - újabb családi tragédia - kénytelen lesz megölni az unokatestvérét (aki nem halt meg, mert mielõtt felrobbant volna a bolygó valaki megmentette). Persze õt (a lányt) a fõ-jedi papa fogja oktatni. És ha a rendezõk, producerek, forgatókönyv írók és a JóIsten nem akar még több bõrt lenyúzni a sztoriról, akkor természetesen Luke lesz, aki megöli a fõ-fõ gonoszt és "titta öröm é bódottá" lesz a Galaxisban. És bizony a 8.-at is meg fogom nézni, meg ha lesz új bõr azt is. Én már, csak ilyen hülye vagyok.
1/10
cellasto 2016 ápr. 09. - 16:10:12 1/10
(2465/2837)
szerintem beválik a jóslatom és bekúszik ez 8-alá...
10/10
Claptonic 2016 ápr. 09. - 16:05:12 10/10
(2464/2837)
3-szer néztem moziban, egyszer IMAX-ben, egyszer repülõn, egyszer meg itthon. Minden esetben angolul, szóval a szinkronhoz nem tudok hozzászólni.
Minden alkalommal jobban és jobban tetszett, minden alkalommal elvarázsolt, ez az a mese, amire vártam, és számomra helyreállította a SW renoméját az elõzménytrilógia lelketlensége után.

Ami egyedül zavart, az az újabb halálcsillag volt, illetve, én örültem volna, ha Poe visszahozatala a sztoriba meglepõbben és jobban elmagyarázva jelenik meg.

Sajnálom, hogy sok embernek nem tetszett, de úgy tûnik, még mindig többen elégedettek, szóval bravó J.J.
1/10
cellasto 2016 ápr. 09. - 15:46:43 1/10
(2463/2837)
esett a pontszám,jelenleg már 8.3-on áll az imdb-n
gondolom a blu-ray nagyobb elterjedése után megy lejjebb is
1/10
Vinnie731 2016 ápr. 09. - 15:27:33 1/10
(2462/2837)
ekkora egy unalmas szart?!... Kamuizgalmakkal van tele az egész film. Sok kiszámítható jelenetnél inkább áttekertem. Lövöldözés össze-vissza, de értelem sehol. A Dart Vader utánzat karaktere és maszkja gyatrára sikerült.
1/10
offtopic
cellasto 2016 ápr. 09. - 11:05:32 1/10
(2461/2837)
spammer,nem unod még??

komolyan hihetetlen, mekkora idiotik vagy
1/10
pufinlekvar37@gmail.com 2016 ápr. 09. - 10:24:54 1/10
(2460/2837)
S itt a 8-ik rész magyar szinkronos elõzetese

https://www.youtube.com/watch?v=TJjfUTzkM1s
kybuck 2016 ápr. 09. - 01:17:03 Előzmény Törolt Felhasznaló
(2459/2837)
A PC jegyében kiderül, hogy Minnie egér igazából transzi, és Jamesnek hívják! :)
eIemes 2016 ápr. 08. - 10:24:25
(2458/2837)
Hadd nyomják, jól teszik.
Csak az a gond, ha túltolják (a langyi jelenetek az SW7-ben).