Danecay 2017 dec. 17. - 13:12:06
(174/594)
Érdekes, hogy ennyire megosztja az embereket a film! Vagyis minden film megosztja az embereket, de ez most nagyon, olyannyira, hogy én a bátyámmal néztem meg ezt a részt is, ugyanúgy mint az elõzõ kettõt és míg én egy kicsit a csalódottabbak táborát erõsítve jöttem ki a moziból, addig a bátyámnak az új részek közül ez tetszett a legjobban, nekem pedig a legkevésbé. Nem vagyunk már gyerekek (sajnos), ~1 év korkülönbség van köztünk, elvakult SW FUN-ok sem vagyunk, sõt igazából FUN-ok sem, persze ettõl még nagyjából képben vagyunk, igaz nem az utolsó képkockáig, de mégis megosztott minket is ez a film.

Egyébként pedig az itt sokszor leírt pro és kontra vélemények, meglátások mellett, nekem az jutott eszembe a film nézése közben, hogy Snoke Csillagrombolója miért nem tudott lõtávolba kerülni a lázadók hajójához miközben egyébként akár fénysebességre is képesek, most pedig úgy követték egymást mint ha azonos sebességre belõtt tempómattal mentek volna? :)
2/10
jani-wan 2017 dec. 17. - 10:42:14 2/10
(173/594)
"Azt viszont nem értem, hogy miért van az, hogy valaki azokat a nyilvánvaló logikátlanságaik ellenére isteníti"
Mert egy hiba, vagy vélt hiba fölött az emberek hajlamosak szemet hunyni, ha valami pont ez miatt, vagy csak úgy általában, az egész végtermék jóra vagy nagyon jóra sikerül.
Mint például a Rogue One esetében a tök értelmetlen rohangászás az adatokkal, a film végén. A jel amit kiküldtek az ûrbe az egy Broadcast. A lázadó hajók ugyanazon a csatornán kommunikálnak egymással. És nyilván ezen a frekvencián jön az adás is, így minden egyes hajó képes venni az adást amelyik azt az adást hallgatja. De a kutyát nem érdekli, ha ebbõl az az epikus Vader jelenet jön ki.
Vagy ott van a Trench Run a IV-bõl. 20 évig nem értettem hogy miért mennek az árokban (most már értem). És a mai napig szinte senki sem érti. De senkit nem érdekelt, mert fenomenális lett az egész.
Ha meg valami egészében szar, akkor a hibák felértékelõdnek. Lásd Ébredõ Erõ.

"most viszont hirtelen sz*r lett az egész film, csak mert van benne pár logikátlanság"
Nem attól szar.

"Mark Hamill sokkal jobban hozta a szerepet, mint a korábbi 3 film bármelyikében"
???
Alig volt szerepe, ellentétben a korábbi hárommal.

"Ébredõ erõ ..., amibe nulla saját gondolatot, nulla új sztorielemet, és egyetlen eredeti karaktert sem mertek becsempészni az alkotók"
Kitalálták a rinyáló, ostoba néger rohamosztagos karakterét. Azért ez elég eredeti. Csak szar.

"régi trilógia ... a nyilvánvaló logikátlanságaik"
Mire gondolsz pontosan? Hátha mégsem mind az.
8/10
kenadra 2017 dec. 17. - 09:57:21 8/10
(172/594)
Obi-wannal és Yodával kapcsolatban persze igazad van, én is félig-meddig viccnek szántam az elõzõ hozzászólásomnak ezt a részét. :) Ezzel együtt is én indokolatlannak érzem a felháborodást Luke karakterével kapcsolatban. Nekem speciel bejött, és továbbra is tartom, hogy Mark Hamill sokkal jobban hozta a szerepet, mint a korábbi 3 film bármelyikében. De simán lehet és elfogadom, hogy valaki másnak meg nem tetszik, csak nem értem. Az viszont, amit a sztoriról írtál, hogy amit eddig senki nem írt meg, az csak szar lehet, már megbocsáss, de nettó hülyeség. Ennyi erõvel senki ne alkosson újat, ne írjunk több könyvet, ne készítsünk új filmeket, a festõk meg csak másolják Da Vincit meg Rembrandtot. Esetleg a régi nagy mûvek újraértelmezése még belefér. Ne haragudj, de pont ennek a hardcore rajongói mentalitásnak köszönhettük két éve az Ébredõ erõt, amibe nulla saját gondolatot, nulla új sztorielemet, és egyetlen eredeti karaktert sem mertek becsempészni az alkotók. Nekem meg ez nem jön be, sorry.

A sztori logikátlanságáról szóló érvemet szerintem félreértetted. Egy szóval nem mondtam, hogy a régi trilógia egy "logikátlan sz*r" lett volna: én is imádom az eredeti sagát. :) Azt viszont nem értem, hogy miért van az, hogy valaki azokat a nyilvánvaló logikátlanságaik ellenére isteníti, most viszont hirtelen sz*r lett az egész film, csak mert van benne pár logikátlanság. Ugye te is érzed, hogy ez így nem oké? :)

Biztos van, akinek az új filmek csak azért tetszenek, mert nem akarja elrontani a saját ki SW élményét. Én pont nem ez a kategória vagyok. Az Ébredõ erõ szerintem egy katasztrófa volt, a Rogue One elment egyszer nézhetõnek, ez viszont most kifejezetten tetszett. Szerintem ez a film simán veri az elõzmény trilógia bármelyik részét, az eredetihez SW-hármashoz viszont tényleg nem ér fel.
5/10
caseyjones 2017 dec. 16. - 21:21:37 5/10
(171/594)
SPOILER

Az feltûnt másnak is, hogy a film végén, mielõtt Luke meghal, a horizonton látni lehet egy hajót? Csak néhány másodpercig. Elgondolkodtató, hogy az vajon mi volt és miért volt. Lehet, hogy csak képzelte Luke?
Nekem elsõ megtekintésnél nem tûnt fel, egy másik fórumon írta valaki, hogy észrevette. Második alkalommal már én is kiszúrtam.
5/10
caseyjones 2017 dec. 16. - 21:09:26 5/10
(170/594)
SPOILER

Ma megnéztem még egyszer, annak ellenére, hogy elsõ megnézés után rossz szájízzel jöttem ki a moziból. Gondoltam, hátha második megtekintést követõen már jobban fog tetszeni. Sajnos nem így történt. A véleményem nem változott, továbbra is 10/5-5,5 az értékelésem. 
Azonban nem bántam meg, hogy még egyszer megnéztem, mert felfedeztem egy-két új dolgot, amit elsõnek nem szúrtam ki. Például amikor a végén a kisfiú az Erõ segítségével ragadta meg a seprût, vagy hogy Luke halála elõtt nem sokkal a horizonton lehetett látni pár másodpercig egy hajót. 

Az a helyzet, hogy Timothy Zahn, Kevin J. Anderson stb. '80-as, '90-es években íródott regényei nekem sokkal, de sokkal jobban fekszenek mint folytatás. Tudom, hogy azok már hivatalosan nem tartoznak bele a Kánonba, de történet meg karakterek szempontjából jobban tudok azonosulni A Jedi visszatér regényfolytatásaival, mint az új filmes folytatásokkal. Meg én úgy általában ragaszkodom a Legendákhoz meg a régebbi SW-dolgokhoz. Valószínûleg ezért nem jön be annyira ez az új rész. Habár érdekes, mert Az ébredõ Erõ meg igencsak tetszett. 
5/10
ResidentEvil 2017 dec. 16. - 19:15:00 5/10
(169/594)
ez megint gagyi lett .1 helyszines díszlet bolygók,a sztori se mozdul elörébb.a negatív szereplök is szarok stb...6 pont nagy jóindulattal.
Steel Peter 2017 dec. 16. - 18:52:23
(168/594)
Szerintem ez a Kung Fu Panda élõszereplõs feldolgozása volt :D

Shifu mester= Luke Skywalker akinek a tanítványa rossz útra tért
Oogway mester (teknõs)= Yoda aki szintén ugyanolyan bölcs, bolondos és zöld
Tai Lung= Kylo Ren a dühkitörési problémával küzdõ rossz útra tért tanítvány
Po= Rey a kiválasztott
Õrjöngõ ötös= Finn, Poe Dameron, Chewbacca, R2-D2, C-3PO a kiválasztott harcostársai

Teljesen félreértelmeztétek a filmet :D
3/10
csincsilla72 2017 dec. 16. - 18:05:18 3/10
(167/594)
A Birodalom visszavág koppintását láthattuk, egy-két csavarral. Röviden: elkészült az "Apám tyúkja".
3/10
csincsilla72 2017 dec. 16. - 17:58:11 3/10
(166/594)
Vettük a fáradtságot, megnéztük. De mi az, hogy ne hasonlítsuk semmihez? Bammeg, én egész nap használom az agyam. Igen, a moziban is. És ha azt érzékelem, hogy valami szar, hát szar.
Mellesleg, ha neked nem jön be, akkor jogos kritika, ha másnak, akkor hiszti, ugye?
1/10
Gronn 2017 dec. 16. - 17:26:44 1/10
(165/594)
Spoiler:
Akinek olyan bátorsága van, hogy kijelentse ez a film jobb volt a méltán elsõ rangú Birodalom Visszavágnál...az legyen szíves indokolja már meg részletesen hogy miért gondolja azt amit. Komolyan kíváncsi vagyok, hogy a filmnek melyik részei és miben múlták fel a birodalmat. Nem arra vagyok kíváncsi, hogy jó volt meló után 2 órát lazulni rajta, meg hogy csak magyar fanyalgók stb. demagóg szar kifogások miatt jó a film. Írja ide, hogy a rénszarvas lovaglásos rész tetszett neki jobban, vagy amikor a zseniális Poe dameron majdnem egyedül elpusztította az egész elsõ rendet. Esetleg amikor megjelent a szenilis vén Yoda és ugrabugrálva villámokat szórt az égbõl. Amikor Leia Mary Poppinst megszégyenítve repült az ûrben? Talán az árva gyermekek ûrkulákok általi kínzása érintette meg az illetõt? Aztán ott volt még a zseniális Finn aki még egy lézersugárba való berepülést is túlélt. A a lépegetõt vezetõ asztrodriod. A félelmetesen intelligens elsõ rend tagjai, köztük a kiválóság Phasma kapitány aki legfeljebb akciófigurának jó a polcra. A bõdületesen gyenge B akciófilmet idézõ beszólogatások harc közben? Biztos a végletekig kidolgozott Snoke karaktere nyerte el a tetszést, na meg persze a hatalmas meglepetés a végére, a tanítvány ismét mestere ellen fordult. Nem koncolta fel a szuper tehetség Rey-t, bravó gondolom mindenki arra számított, hogy a halhatatlan mellékszereplõk ellenére a fõhõsnõt elpusztítják.
Õszintén kíváncsi vagyok, hogy melyik jelentek/karakterek múlták felül a Birodalom Visszavágot. Van még bõven lehet válogatni a gyöngyszemekbõl. Csak azt ne mondja senki könyörgöm, hogy olyan jó volt lazítani rajta. A Csillagok háborúja soha nem errõl szólt, arra ott vannak a szuperhõsös filmek tonnaszámra.
9/10
Sumáksanyi 2017 dec. 16. - 16:35:21 9/10
(164/594)
he,én csak véleményt nyílvánítottam,én már fel is szívodtam. Amúgy kösz a bókot,kedves. :D

aláírás:
egy lone wolf SW fan.
2/10
jani-wan 2017 dec. 16. - 16:33:02 2/10
(163/594)
Vagy inkább menjenek el a faszba a retardált barmok

aláírás
A Fanbase
2/10
jani-wan 2017 dec. 16. - 16:31:01 2/10
(162/594)
"míg a szakma piedesztálra emelte Rian Johnson-mûvét, addig a rajongók valósággal vért kívánnak és el is kezdték temetni a szériát, ami mind a Rotten Tomatoes-on, mind pedig az imdb-n, vagy a Metacriticen megmutatkozik"

Sehol egy pillanatig meg sem fordul a barom fejében, hogy a kritizálóknak esetleg igazuk van, és ez a film szarul van megírva. A 7-et még sokan elfogadták, de közülük is sokan besokaltak.
Gyakorlatilag a világ ellen hadakozik már.

"a Star Wars olyan horderejû jelenség, ami messze túlnõtt a rajongókon, akiknek képtelenség megfelelni"
Túlnõtt?
Képtelenség megfelelni?
Azt hogy több százan konkrétan leírták, hogy mik az egyértelmû hibák, és meg is van indokolva miért, sõt már az elõzõvel is ez volt a baj az nem zavarja ezt a barmot.
Hazudik egy szemétséget és ezzel letudta. Undorító hogy ilyen ember (Pavlics Tamás) írhat.

"amit tovább bontogattak a képregényekben, könyvekben, videójátékokban"
Ezt egyetlen SW 7-8 kritikus nem említi. Az egy más világ, amit Lucas hagyott elburjánzani, de valójában akár kapcsolódik mondanivalóban, vagy értékrendben, az ennek a féregnek nem számít. Csupán az hogy egy kalap alá vehesse a mozikkal, és ezzel igazolhassa a kritizálók idiotizmusát.
Szánalmas.
És sehol egy pillanatig nincs olyasmirõl szó hogy a rajongók szerették volna ezeket a termékeket. Sokan sokat megvettek, és vagy szerették vagy nem. De ez a patkány (Pavlics Tamás) azonnal megállapította, hogy igenis idetartozik, és bizonyító erejû, mert a rajongók (ÉN is) szerették.
Hát a lófaszt.
Személy szerint én úgy látom sok ilyen termék pontosan annyira szemét volt mint a Disney 7-8. És biztos hogy rengetegen vannak akik szintén így gondolják. Persze ha ezt is figyelembe venné a féreg, akkor nem használhatná indoklásként és ettõl egy féreg.

"Amelyek már valóban annyira átláthatatlanná és sok helyütt ellentmondásossá váltak, hogy a Disney értelemszerûen törölte azokat"
Az újabb hazugság.
Ha így lenne akkor csak az lett volna törölve ami valóban ellentmondásokat hordozott.
De szinte minden törölve lett, aminek egyetlen lehetséges oka, hogy minél kevesebb anyag legyen az útjában a Disney pénzkaszálásnak.

Eddig olvastam.
Nincs értelme továbbolvasni.


Mi a különbség a nézõ és a fizetett kritikus között?
A kritikus ingyen megy moziba, és pénzt kap hogy írjon, míg a nézõ fizet a filmért és ingyen leírhatja a véleményét.
9/10
Sumáksanyi 2017 dec. 16. - 16:26:58 9/10
(161/594)
Annyira imádom hogy itt hisztizik mindenki arról hogy \"el van baszva a SW\" \"ez nem olyan mint az eredeti\" \"my childhood is ruined ;-;\" stb. fan hisztizések. DE. Ez ugyanúgy csillagok háborúja. Aki meg trailer alapján ítél, az inkább vegye a fáradtságot, és lesse meg a filmet. De nem; ahelyett hogy adnánk esélyt valaminek, rögtön sírunk hogy ez szar, mert hogy Disney.Gyerekek, a filmnézés elsõ,és legfontosabb szabálya: SOSE HASONLÍTSUNK EGY ADOTT FILMET VALAMIHEZ.
A fanbase meg elmehet a jó büdös faszba,én mint egy lone wolf megnéztem a filmet,és tudjátok mi történt? Nem hisztiztem meg nem bõgtem,hanem örültem annak,hogy nem lett olyan szar a film,mint a elõzmény trilógia. Az elõzmény trilógia egy katasztrófa ehhez képest. Azért ébredjünk már fel basszameg.
9 pont a 10-bõl.
1/10
stormtrooper88 2017 dec. 16. - 16:02:29 1/10
(160/594)
Nana álljunk meg. :D Yoda és Obi-Wan nem a felelõsség elõl és a depresszió miatt bújtak el, hanem azért, hogy kivárják a megfelelõ idõt, Luke eljövetelét, akinek segítségével feltámasztják a Jedi rendet. Nagyon cukik vagytok itt páran, hogy védidek a szart, de Mark Hamill is megmondta (lásd VR srácok videója), hogy mindenképp olyan sztorit akartak írni Luke-nak, amit eddig még nem írt meg senki, ami eddig senkiben nem merült el. Miért nem írta meg senki? Mert nettó szar ötlet. Ez maradt nektek, egyétek ezt.
Érdemes megnézni a különbözõ kritikákat összesítõ oldalakat, Rottentomatoes, Metacritic, stb. Kritikusok 93%, nézõi vélemények 56%-ra értékelik. Ezt a filmet csak az szereti, aki nagyon akarja szeretni, és aki kész mindent megmagyarázni, hogy a saját kis belsõ SW világa és az ehhez kacsolódó élmény ne romoljon el. Ez rendben van, de kicsit visszafogottabban kéne azzal érvelni, hogy eddig is egy logikátlan szar volt az egész, mit várnánk most? Érzed Te is, hogy ez így nem ok, ugye?
2/10
jani-wan 2017 dec. 16. - 16:00:12 2/10
(159/594)
Tényleg nem :)
5/10
caseyjones 2017 dec. 16. - 16:00:00 5/10
(158/594)
"Luke karakterét meg tényleg nem értem miért szidjátok."

Nekem kimondottan tetszett Luke karaktere. Egy egészen más oldalról, más megvilágításból ismerhettük meg õt.

"Az, hogy Snoke-ot nem érezték a Jedik meg a Sithek egyáltalán nem meglepõ. Palpatine vagy húsz évig flangált napi szinten a Jedik között, és senkinek nem tûnt fel, hogy õ a Sith nagyúr és milyen nagy zavart okoz az Erõben. Sõt, emlékeim szerint az eredeti trilógiában Palpatine sem érezte Luke jelenlétét, vagyis egyáltalán nem evidens, hogy mindenki érez mindenkit."

Így van.
3/10
csincsilla72 2017 dec. 16. - 15:53:14 3/10
(157/594)
Szerintem ezt nem nekem szántad :-)
5/10
caseyjones 2017 dec. 16. - 15:51:07 5/10
(156/594)
Ha megölnék, nem lenne korrekt szerintem. De ha szerepeltetnék, és életben is hagynák, annak örülnék.

Egyébként Chewbacca is régi szereplõ, ahogyan R2 meg 3PO is, õket mégse távolította el eddig a Disney - bár az is igaz, hogy õk kevésbé jelentõs karakterek, mint Luke vagy Han. :)
8/10
kenadra 2017 dec. 16. - 15:24:04 8/10
(155/594)
Én már egyszer nagyjából leírtam itt az értékelésemet, még annyit tennék hozzá, hogy komolyan nem értem azokat, akik most Luke-on meg a helyenként kicsit logikátlan részeken problémáznak. A SW-t én soha nem azért szerettem, mert olyan hû de logikus lett volna a sztori. Marhára nem volt az eredeti trilógia sem. Mennyire logikus pl. egy rohadt nagy bolygóról az egy szem birodalmi csillagromboló felé indítani a menekülõ transzportokat? :D Mennyire logikus egyesével indítani õket? :D Vagy pl. hogy lehet egy sisakon keresztül leütni egy rohamosztagost? Mire jó akkor a sisakja? :D
Luke karakterét meg tényleg nem értem miért szidjátok. Két mestere volt, mindkettõ csövesként tengetett el húsz évet az életébõl az isten háta mögött, az egyik egy sivatagban, a másik meg egy "bûzös mocsárban" (idézet Luke-tól!) ugyanolyan trutymókon élve, mint most Luke, nem is értem mit vártatok? :D Közben a birodalom megszilárdított egy diktatúrát, valószínûleg milliókat végeztetett ki és vitt el rabszolgának stb., de valahogy Yodának meg Obi-wannak ezt elnéztük, mert miért is? Ja mert régen minden jobb volt.
Az, hogy Snoke-ot nem érezték a Jedik meg a Sithek egyáltalán nem meglepõ. Palpatine vagy húsz évig flangált napi szinten a Jedik között, és senkinek nem tûnt fel, hogy õ a Sith nagyúr és milyen nagy zavart okoz az Erõben. Sõt, emlékeim szerint az eredeti trilógiában Palpatine sem érezte Luke jelenlétét, vagyis egyáltalán nem evidens, hogy mindenki érez mindenkit.
Az pedig amit valaki írt, hogy csak a Jedik meg a Sith-ek léteznének, egyáltalán nem így, még a kánonban sem, de az EU-ben meg végképp nem. Komplett erõérzékeny fajok vannak, akik használják is rendesen, és nem mindig úgy, ahogy a jedik meg a sithek (ld. Nightsisters pl.). Különben meg ha tényleg csak valakitõl lehetne tanulni, akkor felmerül a kérdés, hogy az elsõ jedit ki tanította? ;)