ibolya 2006 okt. 18. - 19:11:25
(46/166)
November 14-én megjelenik DVD-n, hála istennek, mert a töbséggel ellentétben nekem tetszett a film. Nem mondom voltak hiányosságok, de azért szivesen megnézném mégegyszer.
Lois Lane 2006 szept. 05. - 18:27:20
(45/166)
Sziasztok!Én alapvetõen nagy szuperhõs fanatikus vagyok, de nem nagyon tetszett ez a feldolgozás.Kár volt az elején kiirni azt a sok feliratot, mert az ember megunja, mielõtt elkezdõdne a film.Néhány rész tetszett, pl mikor Superman szemébe lõtték a golyót, ami ugye nem is ment a szemébe:)
Persze Loist és Clarkot bírtam , meg poénos volt Lexi butuska barátnõje, de ezzel ennyi..Ja meg persze Brandon Routh látványáért már megérte! :) Lex szerepébe télleg jobb lett volna egy fiatalabb tag."Édesem mit szokott mondani mindig az apám? - Kopaszodsz fiam? - Neeem a másikat! - Takarodj?" :DDDD A legpoénabb rész!Ja meg persze mögöttem egy nem magába forduló csöndes kissrác ült(5-6 éves) és a legjobb beszólása az volt(amit Luthorhoz intézett), hogy "Rácse*sztél f*szkalap!"Na ez a második legpoénabb rész:D
jagerlászló 2006 szept. 04. - 14:13:03
(44/166)
Ó Istenem! Végre elõveszik oly sok év után a Supermant és... Hát kedves rendezõ úr, nagyon nem erre számítottunk. Mindenki egy izgalmas akciófilmre számított. Bevallom õszintén amikor kijöttem a moziból a "szódával elmegy" kategóriába soroltam, hogy végülis egyszer meg lehet nézni, de miután egyik barátommal beszéltünk róla, rájöttem hogy borzalmasra sikerült. Romantikus dráma lett! Én csak szegény nagy Superman fanokat sajnálom akik szintén másra számítottak. Ok, volt benne poén az tetszett is, de ennyi. Ilyenkor tényleg arra gondol az ember h a Smallville sorozat mennyivel jobb. Nagyra tartom Kevin Spaceyt, pl. az Amerikai szépségbe nagyot alakított, de sztem nem állt neki jól ez a laza gonosz karakter. Jobb lett volna egy fiatalabb ismeretlen színész mondjuk.
mikehodges 2006 aug. 05. - 19:06:06
(43/166)
Ez a film egy borzalom!s a legnagyobb csalódásaim között tartom számon:(többet nem nézem meg,fujj!hiába...manapság igen megválogatom amugyis,hogy mire ülök be a moziba,s jobb,ha még óvatosabb leszek,fiatal korom ellenére,ugylátszik nekem csak a 70/80-as évek stílusa,s filmjei valók!Nagyon örültem,hogy jön ez a film,de számíthattam volna rá,hogy nem a régi Supermant kapom ujra,ha nem lennék olyan végtelenül naív!Ebbõl a filmbõl hiányzott minden,amit a 70-es években,s a régi Superman filmekben annyira Imádok!:romantika,szenvedély,mese,bûbáj!Lélek!(igen,ha ugy tetszik:infantilis és picit "nyálas"vagyok)Egy bûbájos,szerelmes MESÉT vártam,ehelyett egy tipikusan 21.-ik századi,számítógépes,durva akciófilmet kaptam rémes alakításokkal(Kevin Spacey jó színész!de eltörpül Gene Hackman mellett,mint Lex Luthor).A hab a tortán Kate Bosworth volt,ilyen szörnyû Luis Lane-t még nem láttam,nézvén õt végig Margot Kidder arca lebegett a szemem elõtt,õ olyan kedves volt,s érett nõ,nem egy huszon éves csitri(ízlések kérdése:)).Kate-bõl sokminden áradt,de melegség aztán egy csepp se.Vele ellentétben számomra pozitívum volt a filmben Lex ügyefogyott barátnõje a kutyáival,ezen legalább tudtam nevetni párszor:)Mindent összevetve a film még unalmas is volt,az utolsó félórában már nagyon mehetnékem volt....hát igen,a régi film az Isten nekem,ez brutálisan érintett....nagy kár azért a 260 milláért,5 másik JÓ filmet is kilehetett volna hozni belõle...Ja,azt kihagytam,hogy még az is zavar az ujabb mozikban,hogy némelyik film jobban hasonlít 1 videoklippre,mint filmre.Az uj King Kongban is kevés volt a "nyugodt"jelenet,némely akciójelenetnél majdnem leszédültem a székrõl,szörnyû volt.itt is tele volt az egész film idegesítõ,s pörgõs vágásokkal,közben a kamerát ugy rángatják,mint a hadd ne mondjam mit.sajnos a konzervatív,korrekt filmezés,s a lassu,nyugodt jelenetek jobban ínyemre vannak,még akciófilmek esetében is,mármint nem szeretem,ha videoklippek módjára "kapkodják"a képeket...
axendra 2006 júl. 27. - 12:31:59 Előzmény Jim Raynor
(42/166)
MIaz hogy nincsen lélektani mondanivaló szempont???
Talán semmi az amit Jor-El mondogat idézõjelben a fiának?
Nem pontsan ezt mondja, de ha egyedül is érzed magad sosem leszel igazán egyedül...
Te még sosem érezted magad magányosnak?
Én igen, ez mondtat szól ezeknek az embereknek. Valamint a nagy erõ nagy tudás nagy felelõséggel jár. Ezért jól kell dönteni egy szuperhõsnek, mire használja, hogy él vele.>Pont mint a nagyon okos emberek a földön, nézhetnék inkább meg egy párszor ezt a filmet vagy a többi marvelosat, mert Stan Lee nem kitalált fikciót irt le, hanem valóságos helyzeteket fantasztikumba burkolva...
Tehát az összes filmnek ami Marvel, és szuperhõs van benne (Pókember is X-men, Hulk, Macskanõ) MInd errõl szól. MIndnek van belsõ mndani valója, és igazán csak az érti meg aki kerül élete során hasonló helyzetbe...
axendra 2006 júl. 27. - 12:25:05
(41/166)
Ibolya és Maddion. ám a többikehez is szólok.
Superman-t a Marvel Comics jóvoltából láthatjuk immár sokféle képpen, mint ahogyan a többi marvel film(X-men, Hulk, Fantastic Four.). Ezért én elsõsorban inkább képregény fanoknak ajánlom õk talán jobban értik, mint a laikusok, meg persze azoknak akik a filmet látva szerették meg magát ezt a történet. Amúgy engem nem érdekel hogy nem öregszenek a szereplõk, hogy kiszámítható. Egy szuperhõstõl nem várhatunk mást, minthogy azt teszi amihez legjobban ért megmenti a világot, és a szereteit.
Nekem nagyon tetszett, fõleg hogy a képregénynél maradtak a történetben.:)
ibolya 2006 júl. 23. - 18:17:27
(40/166)
Nem értek veled egyet. Ugyanis a Supermanos filmeknek nem az a lényege, hogy legyen története, hanem a látványosság és az, hogy Superman mindenki felett áll. Ha a való életbe lehetne ilyen tehetségû ember, akkor már nem is lenne érdekes a film. abban viszont egyetértek, hogy nem szabad a szinkronhangot figyelembe venni, mert nem adja vissza a valót. Az eddigi Supermanok közül, ezt a Brandon Routot találom a leggyengébnek, de nekem személyszerint igy is tetszett a semmi, amirõl ez a film szólt.
Maddion Maxymillian 2006 júl. 23. - 02:13:33
(39/166)
Nos, Superman visszatért közénk újra!
Nagyon elcsépelt már ez a Superman-story. Idejön, megment mindenkit, itt él, elmegy, visszajön...bírja a tempót. na de komolyra véve:
A filmrõl annyit,hogy én mondanivalót nem is kerestem és nem is találtam benne, a történet gyermeteg és kiszámítható (kb. a film bevezetõjétõl tudod a teljes történetet). Ezen kívûl idegesítõ,hogy egy gyerek majdnem felnõtt (6-7 év telt el), Lois Lane, Lex Luthor meg a többiek semmit sem öregedtek,mindenki fiatal dinamikus és minden folytatódik onnan,ahol abbamaradt. Lex Luthor most is Superman életére tör (mint mindig) aki túlél mindent,megmenti Lois-t (mint mindig). Képi megjelenítések elég megnyerõek,bár itt is a számítógép dolgozott többet,mint a színészek.
A filmet ajánlom a Superman fanoknak és azoknak,akik egy kicsit túlzottan romantikus szuperhõs történetre vágynak.
Szigorúan egyszernézõs film.
getout77 2006 júl. 22. - 23:27:58
(38/166)
Gyerekek, a jó filmeket, és különösen a jó színészeket nem szabad szinkronban meghallgatni. Nagy Ervin ide vagy oda, akkor sem tudja visszaadni az eredetit. Nem beszélve arról, hogy teljesen mást fordítanak sokszor. Nagy Ervin játszotta Spacey-t a K-pax-ben. (ha jól emlékszem)
Szabcsi14 2006 júl. 21. - 20:34:41
(37/166)
Nem tudjátok hogy Superman magyar hangját Nagy Ervint melyik filmbe lehetett még hallani?Különben nektek tetszett a Brandon-nak Nagy Ervin?
ibolya 2006 júl. 20. - 15:25:19
(36/166)
Na, megnéztem másodszor is a filmet. Most már mindent értek. Tehát amikor a kisfiú eldobda a zongorát, abból a jelenetbõl lehetett tudni, hogy a Superman fia. Csak egy bökkenõ van, hogy Lois halandó és nem sikerült tökéletesre a gyerek, mert beteg. Aztán amikor Superman kómában volt, akkor Lois megsúgta neki, hogy a gyerek az õvé.
A legfrissebb informácioim, hogy 2009-ben lesz a következõ rész. Most elkezdték tervezni. A statisztika szerint megbukot a film, csak a 4. helyen van. Ennek ellenére nekem nagyon tetszett.
Jim Raynor 2006 júl. 14. - 09:17:10
(35/166)
Még szép, hogy voltak elvárásaim a filmmel szemben, általában hogyha jegyet váltok egy filmre a moziban, attól várok is vmit, de nem ez a lényeg. "Sajnos" ugye Christopher Nolan kicsit magasra, úgy a csillagos egek szintjére tette a mércét a Batman : Begins c. filmjével, annak, aki már látta, lehetetlen nem számításba vennie, mielõtt megnéz egy másik képregény-adaptációt, jelenleg egyértelmûen ez az etalon, a viszonyítási alap.

Ehhez képest évtizedes lemaradásban van a Superman, mind történet vezetésében, párbeszédek terén, dramaturgiailag és mint mondtam az elõzõ hozzászólásomban mondanivalója az nincs a filmnek egy deka sem, minek is, teljesen felesleges, elég, hha Superman csak repül és kipattan néha a szemébõl a pisztoly golyó.

Másrészt Batman ide vagy oda, csak Singer volt az, aki az X-men elsõ két részét rendezte, ami eléggé innovatív volt szerintem a kategóriáján belül, véleményem szerint közte van a legjobb képregény-adaptációknak. Ezek után kb. egy ilyen jellegû produkciót vártam tõle, ezzel szemben a Superman nem kis mértékben teljesített alul.

De még akkor sem állja meg a helyét a film, hha eltekintünk mindentõl és nem viszonyítjuk semmilyen más képregény-adaptációhoz, mint már mondtam, forgatókönyv nulla, párbeszédek gyermetegek és az egész nem szól semmirõl, úgy értem a külsõ eseményeken túlmutatóan, semmi - akár explicit jellegû - tanítás, amit egy ilyen jellegû filmtõl minimum elvárnék a naív, amerikai banalitás helyett.

Sajnálom, abban egyáltalán nem tudok veled egyet érteni, hogy jó, hogyha az ellenfél egy értéktelen, kicsinyes figura, ez az a momentum, ami jelentéktelenné tudja tenni egy hõs küzdelmét.
getout77 2006 júl. 13. - 23:44:35 Előzmény Jim Raynor
(34/166)
Jim Raynornak: kicsit sok elvárásod volt e film-el szemben... Egy Supermenrõl szóló filmtõl mit vártál??? Egy ilyen témából nem lehet többet kihozni. Szerinted milyen kellett volna legyen Superman ellenfele és csapata? Hát éppen ez a lényeg, h a jóval szemben mindig egy primitiv, szánalmas,negatív valaki áll. Kit szerettél volna ellenfélnek? És olyan filmet gyártanak, amire a közönségnek szüksége van. Igen, van olyan kategoria akinek ez bejön, mint téma. Kicsit én is csodálkoztam Spacey-in és Singeren, h ilyenbe belevágtak, de akkor sem itélkezem! Ezt a filmet nem neked és nem nekem szánták, de azért értékes marad továbbra is mindkettõ.
total.sec 2006 júl. 13. - 21:01:17 Előzmény ibolya
(33/166)
Hát igen.De aztán a fiú sem gondolkodott el az erején meg hogy az honnan van.Na mindegy.Én azért remélem lesz még folytatása.(különben én szeretem a képregényfeldolgozásokat akármilyen rossz a kritika vagy a film).
Az a lényeg ,hogy a sok hibája ellenére nekem tetszett a film és helyet kap majd a polcomon (persze az x-men 3-al együtt)
ibolya 2006 júl. 13. - 19:24:15
(32/166)
Igen, ez egy érdekes feltevés, hogy Lois nem gondolkozott azon, hogy a supererõs gyereke, hogyan lehet Supermantõl. Valóban a 2, rész után Lois mindent elfelejtett (megjegyzem ez a befelyezés nekem nem tetszett).
Érdekes, hogy erre a momentumra a rendezõ nem gondolt.
Jim Raynor 2006 júl. 13. - 19:23:19
(31/166)
Az utolsó bekezdést egy az egyben beollózom mégegyszer, mert a vége lemaradt az elõzõ hozzászólásomból :

Érdekes, hogy mikor fény derült arra, hogy Singer otthagyja az X-men 3 rendezését és helyét egy ismeretlen ill. egy felmutatni nem sokat képes rendezõ vette át, mindenki temette a filmet, mondván, Singer elment, vége mindennek, már most búcsúztathatjuk az X-men filmeket, miközben mindenki arra számított, hogy Singer vmi csodát fog alkotni a legújabb Supermennel. Pont fordítva történt. Singer-nek ez most nagyon nem jött össze, ellenben az X-men 3 - minden hibája ellenére, mert ott is volt néhány olyan rész, amit egy az egyben kiollóztam volna a filmbõl - rengeteg új ötletet, többnyire kiforrott és igényesen megrendezett akciójelenetet, dramaturgiai fordulatot, folyamatos erõ-viszony átrendezéseket, izgalmas történetet vonultatott fel és ami nagyon fontos, továbbra is igyekezett komolyan venni magát - ami bár nem mindig, de azért sikerült.
Ez oké volt. A Superman nem.
Jim Raynor 2006 júl. 13. - 19:19:53
(30/166)
Elõre szeretném bocsátani, hogy aki nem bírja a negatív kritikát, az könnyedén csak ugorja át a hozzászólásomat és folytassa a következõvel vagy az elõzõvel, de én most nem fogom visszafogni magam azok kedvéért, akik kicsit elfogultak szerintem a filmmel szemben.

Nekem egyértelmûen csalódás volt a film. Hol is kezdjem...

Elõször akkor lettem rosszul, mikor bemutatták Superman-nek az ellenfelét és csapatát : egy butyuta, kisstílû célokért küzdõ, bogaras hapsi, akinek a bandája egy rakás szeretncsétlenség, Luthor barátnõjérõl nem is beszélve, akit akár radírral is eltöröltem volna a vászonról, csak ne kelljen látnom szerencsétlent és hallanom a gyerekes monológjait, egyszerûen hihetetlenül idegesített a nõnek a jelenléte.
Singer elsõ tévedése ez volt : olyan karaktereket választani Superman ellenében, akik mind szellemileg és lelkileg, mind testi-erõ tekintetében messze-messze alulmaradnak tõle. Szerintem teljesen evidens, hogy attól izgalmas két fél közti küzdelem, hogyha mindkettõ hiteles, érett, komoly, értékekkel rendelkezõ karaktert formál meg. Na most jelen esetben ez egyáltalán nincs így : a Kevin Spacey által alakított Lex Luthor egy szánalmas, kis pitiáner figura, egy önzõ, kapcsi alak, akit egyszerûen nem lehet komolyan venni, a csapatáról nem is beszélve. Ezzel a húzással Singer értéktelenné tette Superman küzdelmét, az ellenfelek semmilyen téren nincsenek egy szinten Supermannel, jelentéktelen alakok, akik habkönnyûvé és teljesen érdektelen kis mesévé teszik Superman történetét.
Kevin Spacey pedig lehet, hogy jó színész, de azért ne essünk túlzásba, rengetegen vannak még mellette, annyi még a jó színész, hogy ez a kérdés nonszensz.... az viszont biztos, hogy nekem ez az alakítása egyáltalán nem jött be.

A film vége-felé már sütött a filmrõl a teljes ötlettelenség.
A forgatókönyv katasztrófa, semmi eredetiség, semmi újítás, semmi váratlan fordulat, csavar, hiába vár bármit is az ember a filmtõl, csak a régi, bevált sablonokat kapja, azokat a kliséket, amelyeket már régóta rugalmasan használ a moziipar. Nem is lenne baj ezzel, de emellett nem kapunk többletet, hol van a plusz. Mitõl Supermen Superman? Mert repül... ennyi a válasz a film szerint.

Lélektani szempontból ne is beszéljünk a filmrõl, mert ilyen szempont nincs is a filmben, csak a külsõ burok, csak a felszin, a jelmez, az S betõ, a különleges képesség, az asszony, a munkahely, stb....

Érdekes, hogy mikor fény derült arra, hogy Singer otthagyja az X-men 3 rendezését és helyét egy ismeretlen ill. egy felmutatni nem sokat képes rendezõ vette át, mindenki temette a filmet, mondván, Singer elment, vége mindennek, már most búcsúztathatjuk az X-men filmeket, miközben mindenki arra számított, hogy Singer vmi csodát fog alkotni a legújabb Supermennel. Pont fordítva történt. Singer-nek ez most nagyon nem jött össze, ellenben az X-men 3 - minden hibája ellenére, mert ott is volt néhány olyan rész, amit egy az egyben kiollóztam volna a filmbõl - rengeteg új ötletet, töb
getout77 2006 júl. 13. - 15:49:19
(29/166)
Vincent, keress magadnak valami más forumban helyet, ok?
Timke 2006 júl. 13. - 13:52:44
(28/166)
Azt nem értem, vincent, hogyha már egyszer leírtad azt, hogy nem tetszik a film, Kevin Spacey, akkor miért kell megtenned ezt még párszor? Elsõre is felfogtuk, ok.
getout77 2006 júl. 13. - 07:20:16
(27/166)
Hát én is megnéztem a filmet. A vége számomra is érthetetlen volt. Találhatott volna Brian valami más megoldást, ez a gyerekmese nem jött be. Spacey kimagaslott alakításával, fantasztikusan jól játszik, bármilyen szerepet is sóznak rá. Még szerencse, hogy õ játszotta Lex-et! A többi messze elmaradt mellette. Lois Lane gyenge volt nagyon. Maga a filmnek nincs nagy értéke, de Spacey õ király, a legjobb mai színész. Látta-e már valaki õt színházban?