10/10
ada1 2007 márc. 19. - 10:43:14 10/10
(184/404)
milyen furcsa, hogy mindenki csak charliektol kezdve emliti a szereploket... most akkor ki latta innen az elso 3 evadot??
ott volt jody, nick, con, danielle, steve, bolton ezek voltak a regi szep idok. mikor mar jott matt, mar kezdett szarabb lenni az egesz, aztan mikor feltunt charlie, na akkor mar nem is szerettem. es utana anita meg a ryan... ok egy kicsit jobba tettek a sorozatot, de akkor alig voltak benne egyaltalan szereplok...

ja es jodynak marha jo dalai voltak, libabor feeling volt mindig.
micimaci1 2007 márc. 19. - 09:49:36
(183/404)
Bocs lemaradtam, valaki írja meg hogy menesztették Gemet! kösz
10/10
dexpunk 2007 márc. 19. - 09:45:39 10/10
(182/404)
ááh, lassan a sorozat végére érünk!
kár.
ez a széria sokkal jobb, mint az amcsi sorozatok, ahol minden gyökér pasi gazdag, kabriója meg kigyúrt teste van, és erkölcsösebb, mint egy XVI. századi apáca.
Itt a karakterek között van csóró (lásd Drazic), okos, buta, flúgos (Dennis), szimpatikus(Lee, Anita, Tess, Charlie stb.), unszimpatikus (Gem) is.
ettõl a sokszínûségtõl jó az egész.

(azért reméltem, hogy Dennis összejön Tess-szel, és nem marad szûz a sorozat végéig:) ) (hehhe.)
Marvin02 2007 márc. 18. - 21:19:46
(181/404)
Kurt, nem Kirk :)
Marvin02 2007 márc. 18. - 21:19:12
(180/404)
Nekem Drazic a legeléjétõl szimpatikus volt, és Dennis is, bírtam a b***ó stílusukat, a sorozat pont ezzért jobb az amerikai tinifilmeknél. Ott mindenki jófiú, mindig tudják mi a helyes, 15 évesen fenemód bölcsek, és a fõszereplõk közt nem lehetnek rasszisták. (asszem ebben volt, de lehet keverem egy angol sorozattal). Kirk is a legelejétõl szimpatikus volt (a Mai-es részek után elsõnek azt láttam, mikor felvették egy áruház biztonsági õrének), és a 6. évadot azért bírtam ki Gemestül, mert itt sokkal több kedvenc karakter volt, és ezek ellensúlyozták ezt a "kis hibát", de a 4. évadban ott volt Ryan, Mai, Melanie, Declan, Les, Hillary, Ronnie és kedvencnek maradt Anita, Draz és Katerina. Meg az egész iskolai rendszer nem tetszett, nem hiszem, h. ausztáliában ennyire szabadok a diákok.
Megnéztem a szereplõk filmográfiáját, és nagyon kevesen tudtak csak kitörni, a legtöbb szerepe Anitának volt (azok közül, akiket ismerek). A hivatalos honlapon vannak filmcímek, és mellette zárójelben, hogy melyik gimis színész játszik benne...de jobban megnézve, pl. Mátrix-ban Katerina mindössze a Fehér nyulat alakította, Declannak sincs vmi nagy szerepe.
A "legobb" rész az volt, amikor Drazic és Kirk ellopta a suliból a fûnyírót, ezt azért kedvelem, mert újra elõjött a b***ó énjük. :D
Az utolsó részek meg tényleg nem a legjobbak, Draz faterját nem kellett volna behozni, a szerelõmûhelyes + uszorás jelenetek sokat rontanak a részekeken, most meg Draz-t le is tartóztatták. Pff.
A magyar szinkron se annyira jó, mármint a hangok illenek a szereplõkhöz, de amikor Draz rájött, h. Anita megcsalja, és a teremben randalírozott, az igen gyengére sikerült.
Végül: véletlen egy honlapon elolvastam az utolsó rész tartalmának elsõ sorát: SPOILER! Szellemidézés lesz SPOILER!
Perdikkas 2007 márc. 18. - 19:46:02 Előzmény Marvin02
(179/404)
Ja, így már értem:-) Egyébként magyarul sehogy sem hangzott volna jól, se Szívtipró szakközép, se Szívtipró szaki, úgyhogy jó is hogy maradtak a giminél.

Mai szerepelt vagy 50 részben, nekem sem volt szimpatikus, sõt néha kifejezetten rühelltem, de azért miatta nem maradtam volna le a sorozatról, sõt, még Gem miatt sem,mert szerencsére nemcsak belõlük állt a történet. Mindegyik szezonba beraktak egy-egy idiótát is, de ha így vesszük, akkor egyik szezont sem lehetne végig nézni:-)

Korábban szó volt róla a fórumon, hogy vannak benne olyan unalmas ismétlõdések, hogy a negatív figurákat a végére a nézõ már egész megkedveli. Sztem így a sorozat végére összegzésképpen elmondható, hogy azért ez nem is volt ilyen sablonos, mert pl. amíg Drazic, Kurt, Dennis, vagy az igazgatók(Les, Barnett, Carson) esetében ez így volt, addig pl. Mai, Nikki, Gem esetében nem így történt. Mai az elején volt a leghülyébb, a végére azért egy kicsit fejlõdött, Nikki és Gem pedig pont fordítva, a végére hülyültek meg teljesen. Szóval le a kalapppal a forgatókönyvíró(k) elõtt, mert kevés olyan sorozat van, ahol 210 részben szinte mindig újat tudnak nyújtani. Csak az utolsó néhány részt rontották el egy kicsit azzal, hogy szappanoperás lett. Az uccsó részt már nagyon várom, remélem, hogy sikerül egy frappáns véget összehozni, és nem úgy lesz, mint a legtöbb sorozatnál, hogy pont a végét rontják el.
Noel22 2007 márc. 18. - 02:10:53
(178/404)
Halika!

Kár,hogy vége lesz a Szívtipró Giminek!Egyszerûen mindenidõk legjobb sorozata volt!Hiányozni fog!Remélem leadják majd pár hónapon belül,de az elejétõl jó lenne!
Hiányozni fog!
Kedvenceim voltak: Katerina,Anita,Mai,Ryan,Drazik :)

Üdv: Noel
Marvin02 2007 márc. 17. - 21:30:52
(177/404)
A szezonbeosztás is rossz, és a szereplõk sincsenek feltüntetve.
Marvin02 2007 márc. 17. - 21:30:22
(176/404)
Igen, Mai miatt. :)
"Aztán meg fura lett volna átnevezni az utolsó 2 szériára, hogy "Szívtipró szakközép":-)))"
Erre írtam, hogy nem tudhatták. Mert lehetet volna még 5 évad is, nem voltak szereplõkhöz kötve, szóval a szaki jobban hangzott volna, de a sorozatban továbbra is gimit mondanak. Vagy ezt is lebontották, és ezért ért véget?
Perdikkas 2007 márc. 17. - 19:41:15
(175/404)
Ha jól emlékszem, Mai miatt nem nézted:-) Elég idegesítõ volt õ is, de azért így utólag azt mondom, hogy Gem még rajta is túltett.
Nyilván nem tudhatták még a 4. szezon végén, hogy már csak 2 szezon lesz, én ezt nem is mondtam az elõzõ hozzászólásomban.
Az imdb pedig elég jó kis site, de a Szívtipró Giminél nem a legjobb. A szezonbeosztása elég összevissza van, hiányos is(pl. a 3. szezonnál csak 5 epizódot tüntetett fel, a többit elfelejtették). Más sorozatoknál, legalábbis amit néztem, nagyjából korrekt az imdb, itt viszont vhogy ez nem sikerült.
Marvin02 2007 márc. 17. - 11:23:40
(174/404)
A 4. évad végét nem néztem. De nem tudhatták, hogy már csak 2 széria lesz. Az imdbn megnéztem, és azért van 7 évad írva, mert a 6. szezon utolsó '99-ben gyártott részeit annak tüntetik fel.
Perdikkas 2007 márc. 17. - 00:07:46
(173/404)
Hát mert az elsõ 4 szezon még a régi suliban játszódott, ami gimi volt. Aztán meg fura lett volna átnevezni az utolsó 2 szériára, hogy "Szívtipró szakközép":-)))
Egyébként majdnem biztosan emlékszem, hogy amikor a 4. szezon végén közölték a diákokkal, hogy megszûnik a suli, akkor Les, illetve a néger tanárnõ(Ronnie) azt is mondták, hogy a Hartley szakközépbe fognak kerülni. Mondjuk fura, hogy ugyanolyan néven mûködött a 2 intézmény, egy gimi meg egy szakközép. Egyébként a hiv.honlapon is megkülönböztetik:Hartley High illetve Hartley Heights. Az utóbbi ezek szerint a szakközépet jelentheti, bár a szótárban nem találtam meg.
A honlapon most olvastam(interactive menüben az ask the webteamre kel kattintani), hogy már mindkettõ suli épületét elbontották, a szakközépet nemrég, úgyhogy lehet, hogy a 4. szezonban, amikor megszüntették a gimit, a valóságban is akkor bonthatták le, és a forgatókönyvíró csak kényszerbõl tette át õket a szakközépbe?
Perdikkas 2007 márc. 16. - 23:55:11
(172/404)
Ja, egyébként bocs, elrontottam: a 4. szezon végzõdött így, és az 5. szezon kezdõdött az új suliban.
Perdikkas 2007 márc. 16. - 23:53:39
(171/404)
Mi a fenének rakta be a port.hu, hogy spoiler, mikor ez nem is volt spoiler???
Marvin02 2007 márc. 16. - 21:14:47
(170/404)
De akkor mért Szívtipró gimi a címe?
Marvin02 2007 márc. 16. - 21:14:25
(169/404)
Akkor jó pár hónapja nem láttad. Mikor voltak az elsõ évadok? Tavaly? A Duna azt ismételte? Mert ha nem, jó esély van rá, hogy újra lesz gimi az elejétõl.
Marvin02 2007 márc. 16. - 21:13:18
(168/404)
Jah :D Ennyire emlékszem. ^^
Perdikkas 2007 márc. 16. - 20:54:26
(167/404)
Az Sarah volt és nem Katerina:-)
Perdikkas 2007 márc. 16. - 20:53:20
(166/404)
Meg van még egy kép, azt is megtalálhatjátok a hivatalos honlap message board-ján.
Perdikkas 2007 márc. 16. - 20:52:26
(165/404)
***SPOILER***<br > Charlie és Katerina szétmentek(ha jól emlékszem, Charlie akart szakítani). Kat azonban nem tudta Charlie-t elfelejteni, Charlie viszont nem akart tudomást venni róla. Így Kat végül úgy döntött, vmi tánciskolában vagy hol folytatja, távol Sydneytõl és Charlietól. Az utolsó pillanatban, amikor Katerina már készülõdött elutazni, Charlie ráébredt, hogy még mindig szereti Katerinát, így rohant, hogy utolérje, még mielõtt elmenne a busszal. A vége happy end lett, Charlie megállította a buszt, felszállt és szerelmet vallott, és együtt elmentek. Így lett vége a 3. szezonnak, meg úgy, hogy a Heartley gimit anyagi okok miatt bezárták, csaptak egy utolsó bulit a suliban, és a szezon utolsó képkockái azok voltak, hogy a nagy hangerõtõl szinte összedõlt az egész suli, legalábbis egyre nagyobb kövek omlottak le az épületrõl. Azt már csak a következõ, 4. szezonból tudtuk meg, hogy mindenki túlélte:-)) A 4. szezon már az új iskolában folytatódott, ami furcsa mód szintén Heartley, csak nem gimi, hanem szakközép.

A Katerinát játszó Ada Nicodemou(egyébként a kedvencem a sorozatból) a valóságban is nagyon jó táncos, mert megnyerte a Szombat esti láz ausztrál változatát(bizony a Retek Klub is csak külföldrõl koppintotta le ezt a mûsort is), sõt a következõ év bajnokát is legyõzte egy késõbbi döntõben. Egyébként most volt az esküvõje.
Egy kép róla: