whitedoor41 2015 okt. 28. - 07:19:26
(713/1173)
Azt sem szabad elfelejteni, hogy a mûsort sem csak egy korosztály nézi, annak akinek pl. Sia ismerõs, Bergendy, Aradszyky László, stb neve lehet, hogy nem mond semmit. Szerintem nincs azzal baj ha próbáljuk szélesíteni a látókörünket és befogadóak lenni az újra ha az érdemes rá. Számomra inkább az a zavaró ha olyan "elõadók" imitálásával próbálják kitölteni a mûsoridõt mint pl. Pain vagy SP... akik egyáltalán nem jók abban, amit csináltak/csinálnak. A zsûrinek mindig következetesnek kéne lennie a pontozást illetõen. Való igaz nem lehet egy Kovács Kati számot összehasonlítani egy Painnel, az igazi az lenne ha 4-bõl egy zsûritag pl Bereczki a hangot, Liptai a showt, Havas azt hogy a versenyzõ mennyire tudta átadni azt amit az eredeti elõadó is, míg Majka nem tudom milyen szempont szerint értékelne, és ezekhez mindig hûek maradnának, nem szólna bele az értékelésükbe a személyes szimpátia, kapcsolatok, dalhoz vagy eredeti elõadóhoz fûzõdõ viszony stb.
Teljes mértékben egyetértek azzal is, hogy az övön aluli feladatokat mellõzni kéne, mert csak paródia lesz belõlük. Bevallom nem tudom élvezni, - már a látvány is borzasztó -, amikor egy férfi nõi ruhába bújik, parókát kap, 10 kiló sminket és szerencsétlenkedik. Talán egy-két kivételtõl eltekintve (Bereczky, Varga Viktor, Pál Dénes) mind bele is buktak a feladatba, vagy mondhatni, hogy kihozták belõle a legtöbbet. Ha már a testalkat is szóba került, igazán engem az bosszantott, hogy az elõzõ szériában nem tudtak Verának megfelelõ alanyokat találni, pedig bõven jelen vannak a zenei világban duci/kövér énekesek is. Az említett Gáspár Laci a testalkatbeli különbségeket jól kompenzálja a mozgással, Will Smithként és Michael Jacksonként fantasztikus volt, Will Smith esetében, a sztájlisztot is fenékbe lehetne billenteni, ha egy olyan öltönyt kap ami lefelé tovább ér egy +5-10 centivel még valamelyest vékonyította is volna Lacit.
8/10
napraforgó 2015 okt. 28. - 06:12:04 8/10
(712/1173)
Ez mind igaz, és pl. Siáról Tilla is elmesélte az alapvetõ információkat. De még így is ez volt az elsõ és utolsó szám, amit tõle láttam. Egyszerõen nem érdekel. Lehet, csak túl öreg vagyok ezekhez a modern excentrikus elõadókhoz. Nekem azért Kovács Kati, vagy Cserháti Zsuzsa neve többet mond, mint pl. egy egydalos rapper elõadása. Miért kell ezeket egy mûsorban összehasonlítani? És mennyivel nehezebb dolga van így egyes elõadóknak. Meg pláne, ha egyes elõadók nem testhezálló feladatot kaptak.
Egy régebbi adásban sajnáltam pl. Varga Viktort, aki a kb. 2 méteres magasságával a 150 centis Kylie Minougot kapta. Most meg Wolf Katira osztották Prince-t, aki magassarkú cipõben sincs 150 centi. És most meg a kövérkés Gáspár Lacira osztják az összes sovány nõt és férfit.
Persze, ez egy szórakoztató mûsor, de azért az nem nagyon tetszik, hogy versenyeztetik az elõadókat - csak hát nem azonos szintû feladatokat kapnak, így az esélyek nem azonosak.
whitedoor41 2015 okt. 27. - 18:31:38
(711/1173)
Szia Napraforgó!

A mûsor talán arra is jó, hogy számunkra eddig ismeretlen énekeseket ismerjünk meg általa. :) Én mindig rákeresek azokra az elõadókra, akiket nem ismerek, hogy legyen viszonyítási alapom.
Sia, ausztrál énekesnõ a maga módján egy különleges elõadónak, csodabogárnak számít. 2010-ben diagnosztizáltak nála egy betegséget, melynek egyik tünete a pánikroham, a kiváltó ok pedig lehet bármi, ami fokozza az izgalmi állapotát (feszültség formájában) pl. ha sokan figyelnek rá. A betegségének diagnosztizálását követõen "rejtett életmódot" él, próbálja minél kevesebb dologhoz adni az arcát. A klipjeiben szereplõ lányt Maddie Zieglert, egy, az USA-ban futó táncos showból választotta ki, aki korban csak 1-2 évvel lehet idõsebb, mint Réka (az a kislány aki a Sztárban Sztárban szerepelt Kati mellett). Maddie szerepel a legtöbb klipjében is és még olyan más hírességek mint pl Shia Labeouf, Heidi Klum... A kisebb rendezvényeken, tv showkban általában háttal áll a közönségnek vagy pedig letakart arccal, csak nagyon ritkán mer közönség/kamera elé állni és az arcát megmutatni, de ha igen akkor is láthatóan feszeng. Kevesen vannak tisztában vele, hogy tehetséges dalszövegíró is, a saját maga által írt és komponált dalokkal olyan elõadókat tett még sikeresebbé mint pl Rihanna, Beyoncé, Christina Aguilera... Egy száma a sok közül a Diamonds; https://youtu.be/-HNYcc9kBMs melyet Rihanna miután megkapta Siától a felénekelt demót egy az egyben az Õ stílusában énekelt fel (lekopírozta) https://youtu.be/lWA2pjMjpBs
A Chandelier klipje: https://youtu.be/2vjPBrBU-TM
A rádiók által rongyosra játszott Guetta Titanium és She Wolf valamint Flo Rida Wild One-jában is õ énekel.

A Kozmix a '90-es és 2000-es évek fordulóján volt nagyon felkapott, de még ma is aktívan mûködnek. Kezdetben a Scootert majmolták, nem vesztettél sokat azzal hogy nem hallottál még róluk. ;) Lala szerintem a Baby Gabis duettjeivel nagyobb sikereket ért el mint a Kozmix-szal valaha.
https://youtu.be/378SKNjOALo
https://youtu.be/633944uetL0
Ez Gabinak talán egy szerencsésebb szám lett volna: https://youtu.be/D7eQIyGzNaM
8/10
napraforgó 2015 okt. 27. - 13:17:15 8/10
(710/1173)
Sajnos a legtöbb megszemélyesítendõ elõadót nem is ismerem. Nekem semmit nem mond Sia, vagy Pain neve, de be kell valljam Kozmix Lányi Lala se ismerõs. Vagy Lovasi Kispál - Tóth Gabi se kívül, se belül nem hasonlított az ürgére, akármennyi szõrt is kentek rá. Irritáló volt, hogy a végén a zsûri 3 tagja mégis neki adta a plussz pontokat. Nem érdemelte meg.
Rácz Gergõ felsõteste igazán megnyerõ, mégha nem is szereti mutogatni. (pedig talán sokat segítene a karrierjén).
Gáspár Laci Will Smithként megint remekelt, pedig kicsit sem hasonlít az eredetire.
Amúgy kíváncsi lennék, ki az, aki a feladatokat kitalálja???
Peter Srámek jópofa volt, bár Laár Andrásra csak a hézagos metszõfogai hasonlítottak, semmi más.
Mókás volt az akcentusa Áfrikáról, meg a szávánnáról....
Varga Gyõzó hozta a figurát. Csobot Adél SP-je szóra sem érdemes, ahogy az eredeti figura sem.
Na de ha senkiket kell megszemélyesíteni, nem kell csodálkozni, hogy a produkció sem ér sokat.
Bigpapa 2015 okt. 27. - 08:56:29
(709/1173)
Nem értem, miért sztárolja így a zsûri a Rácz Gergõt? Kinek a kije ez a csávó, mert a mûsor elõtt nem is hallottam róla. Szerintem nincs jó hangja, amikor Bereczkit énekelte, kifejezetten kijött, hogy semmi hangja sincs és hamis is volt. Elõtte is borzalmasan hozta a sztárokat.
A Sramek gyerek pedig nem olyan jó, hogy csak 9-10 pontokat érdemeljen.

Baby Gabi jobban megérdemelte volna a bennmaradást. Wolf Katin nem csodálkozom, õ nagyon profi, de Gáspár Laci kellemes meglepetés. Aki még nagyon jó volt, az a Varga Gyõzõ, akit viszont mélyen alul pontoztak, pedig James Brown-t nagyon jól tolta és nehéz is volt. Õ adásról adásra fejlõdik, az elsõ adásban azt hittem õ esik ki. Hamis volt, semmit sem talált el. Most nagyon szorítok neki.

Az tény, hogy a mûsor nagyon nézhetõ, jó a humora és ebben még Havas is kifejezetten jó!
tortura 2015 okt. 26. - 19:20:30
(708/1173)
Magam is így gondolom, szerintem remekül meg fogja oldani. Már Vera is énekelt Cserhátit, neki is nagyon jól sikerült.
Sajnos a tegnapi adásnak csak a legvégét láttam, az utolsó két produkciót, így nem tudom, hogy a többiek milyenek voltak. Igaz, az eredeti elõadók zömég nem is ismerem.
Amit sajnálok nagyon, az Baby Gabi kiesése. Ugyan nem tudom, tegnap hogy produkált, de még így is sajnálom. Valahogy a finisbe vártam õt is Tóth Gabival, Gáspár Lacival. De ez már biztos nem így lesz.
Babzsák02 2015 okt. 26. - 16:20:09
(707/1173)
Elnézést, az elõbbihez kapcsolódva még lemaradt a következõ. Te írtad az egyik elõzõ hozzászólásodban -milyen meglepõ- éppen Tóth Gabiról, idézem: "Fel nem foghatom, miért vannak elájulva tõle ennyire, amikor még csak nem is rokonszenves személyiség kicsit sem."

Kérlek engedd már meg nekem/nekünk, hogy mindenki maga döntse el, hogy egy adott szereplõ mennyire rokonszenves személyiség. Már megint közöltél és kész. Elgondolkodtató az életfelfogásod. Ha valaki nem osztja a véleményed, annak ajjaj. Ha nem ilyen vagy változtass, mert iszonyú rossz kép jön le rólad. :)
Babzsák02 2015 okt. 26. - 16:04:55
(706/1173)
Figyu, szerintem már mindenki megértette, hogy szerinted Tóth Gabi egy szerencsétlen senki, de muszáj errõl minden hozzászólásban litániát tartanod? Vannak itt olyanok is (pl. én) elég sokan, akik nem szólnak a fórumhoz, de mondjuk olvassák. De miattad olvashatatlan a fórum, mert ha valaki lemeri írni azt a nevet, hogy Tóth Gabi, akkor te ugrasz, mint a politikában az ellen oldal és osztod a népet! Ha úgy érzed, hogy igazad van, de hasztalan, akkor talán hallottad már azt, hogy okos enged, szamár szenved.... Ja, és igen, azt is látja mindenki, hogy te milyen képzett és hozzáértõ vagy zenei téren és a többi ember (mint pl. én), milyen alapon merünk véleményt nyilvánítani. :) Én sem (és sokan nem) szapulom folyton az általad magasra tartott Wolf Katit, (aki mellesleg mindig testhezálló feladatot kap akár hangban, akár testalkatban), pedig megtehetnénk, de van bennünk egy úgynevezett alázat és tisztelet a másik véleménye iránt. Nem is szokásom beszólni, (ritkán fordul elõ) de "kicsit" már uncsi vagy! Persze leírhatod a véleményed ahányszor akarod, csak ne mindig ugyanazt hozzászólásról hozzászólásra. Ez nem csak a te fórumod és nem "antiTóthGabi" oldal. Lehet nincs igazam, de lehet igen és ajánlom, -természetesen csak ha elfogadod-, hogy mielõtt felrobbannál, hogy valaki ilyet mert neked írni egy kicsit szállj magadba, olvasd vissza a hozzászólásaidat a témával kapcsolatban és gondolkozz el kicsit! Mindenféle megbántás nélkül!
2/10
nikato 2015 okt. 26. - 16:00:36 2/10
(705/1173)
Rekedtség megvan. Majd elválik milyen lesz.
8/10
Semprini 2015 okt. 26. - 11:42:49 8/10
(704/1173)
"Gabi megint elég könnyût kapott. Hasonló hangszín."
Hasonló hangszín? Kihez? A nõvérének tényleg olyasmi hangszíne van, mint Cserhátinak volt bizonyos korszakában, de érdekes módon neki mégse tudták odaadni feladatként, helyette olyanokkal kínlódott, amiket nem tudhatott megoldani. Tóth Gabinak meg gyakorlatilag tökmindegy, milyen feladatot adnak, úgyis csak a saját hangján képes énekelni, amint ezt már öt alkalommal be is bizonyította. Ja, és Cserhátira mondod te, hogy "elég könnyû" feladat? Akkor mégis mi szerinted a nehéz?
Gáspár Laci vitte a prímet tegnap, ez kétségtelen, de Wolf Kati is szuper volt már megint. Megnéztem a szám eredeti klipjét, hát mit mondjak, a "miénk" jobban tetszik...
2/10
nikato 2015 okt. 26. - 08:59:17 2/10
(703/1173)
Abszolút sok múlik azon is, hogy ki milyen dalt kap. Gabi megint elég könnyût kapott. Hasonló hangszín. Laci nem a kedvencem, de komolyan mondom hihetetlen jól hozza a szerepeket, tisztára, mintha Will Smith-t láttam volna!
whitedoor41 2015 okt. 26. - 07:04:27
(702/1173)
Nem hiszem, hogy Gabinak problémát okozna Cserháti, Vera hangszíne közel áll az övéhez, és azt már tapasztaltuk, hogy Vera könnyedén hozta mindkettejüket. Nyávogás így is-úgyis lesz, de a 40 pont garantált, szerintem Cserhátiként lesz a legjobb az eddigi szerepei közül.
10/10
mushi 2015 okt. 25. - 22:59:39 10/10
(701/1173)
adél szerintem jól fogja hozni minnellit, a stílusa és a kiállása hasonló. aztán majd meglátjuk. mindig vannak meglepetések
8/10
Semprini 2015 okt. 25. - 21:51:05 8/10
(700/1173)
Gáspárt és Wolf Katit abszolút nem féltem, a legnehezebb feladatokat is jól megoldották, ezúttal sem lesz másképp. Tóth Gabi ezúttal is saját hangján fogja tolni, a zsûri meg agyba fõbe fogja magasztalni szokás szerint, vmiért rettenetesen elfogultak vele. Sramek el fog vérezni Tina Turnerként.
Ivy66 2015 okt. 25. - 21:47:27
(699/1173)
Gáspár Lacival mintha csak ki akarnának babrálni, legközelebb Chert kell alakítania. :-0 De Wolf Katinak se lesz egyszerû a dolga Prince-szel, azt hiszem. Peter Srameknek is fel lesz adva a lecke Tina Turnerrel, és Csobot Adélnak is Lisa Minellivel. Hát a Tóth Gabi-féle Cserháti Zsuzsa elõadásra is kíváncsi leszek. Jó kis adásnak nézünk elébe szerintem. :)
8/10
Semprini 2015 okt. 25. - 21:33:40 8/10
(698/1173)
A 3. széria legjobb adása volt a mai. Többen ma voltak a legjobbak, és nagy átlagban mindenki hozott egy jó közepes szintet. A leggyengébb a két Gabi volt.
Baby Gabi bizony nyomokban sem emlékeztetett a Kozmixos Lalára, megoldhatatlannak bizonyult a feladat, ki is esett.
Tóth Gabi pedig mint eddig MINDIG, ezúttal is a saját hangján énekelt, de Lovasi András jellegzetes fejtartását legalább levette. A maszkja nagyon nem volt jó egyiküknek sem.
Peter Sramek korrektül hozta Laár András jellegzetes hanghordozását, hasonlíthatott volna jobban is, és hát van némi akcentusa is.
Varga Gyõzõ nagyon meglepett: nemcsak hogy ma volt a legjobb önmagához képest, de ahhoz képest, hogy nem énekes, James Brown hangját remekül elkapta, ezt nem néztem ki belõle.
Rácz Gergõ mint Pain -mivel az eredeti elõadó olyan, mint valami rossz paródia, és nem kellett énekhangot sem utánozni, csak rappet, egész jól sikerült.
Csobot Adél SP-ként alkatra és mozgásban stimmelt, hangban abszolút nem, múltkor fényévekkel jobb volt Mary Zsuzsiként
Végére hagytam a legjobbakat: Wolf Kati ezúttal is hibátlanul énekelt, ami nem meglepõ, viszont a show-t ugyancsak ellopta a 13 éves táncoslány, Réka, egyszerûen nem lehetett másra figyelni, a kamera végig õt mutatta, nem véletlenül. Briliáns produkció volt!
A legjobban szerintem Gáspár Laci teljesített, tökéletes Will Smith volt, a rap és a koreográfia egyformán stimmelt, és a külsõ is megtévesztésig hasonló volt. szerintem Gáspár Laci és Wolf Kati a legesélyesebbek a végsõ gyõzelemre, adásról adásra hoznak egy nagyon magas szintet, a legövönalulibbnak látszó feladatból is jól jönnek ki, emellett énektudásban is magasan felette állnak a mezõny többieknek.

A zsûri továbbra is egészen minõsíthetetlen, kritikán aluli. Gyakorlatilag a tizes skála 7-10-ig terjedõ részét használják, ehhez képest Majka szinte csak fanyalog és negatívumokat mond (mintha lenne valami alapja is az énekesek kritizálására - pont neki!), Havas egy értelmes értékelést képtelen mondani, Klaudia teljesen leragad a külsõségeknél, egyedül Bereczki értékel valamennyire szakmai szemmel.
Ivy66 2015 okt. 25. - 21:33:30
(697/1173)
A mostani adásban nekem túl sok volt a számomra ismeretlen elõadó, akiket utánozni kellett. Azért kellemes kikapcsolódás volt most is. Mondjuk, még mindig nem értem a zsûri pontozási szisztémáját, de mindegy. Tóth Gabi ma kevésbé tetszett, a kis intróban jobban hasonlított az éneke, mint az azt követõ produkcióban. Ha a próbán már egész jól "elkapta", akkor miért nem úgy csinálta végül? Varga Gyõzõ tetszett, beleadott, amit csak tudott, szerintem alul pontozták, ahhoz képest, hogy mennyire megdicsérték. Gáspár Laci remek volt most is, õ tetszett ma legjobban. Legkevésbé Csobot Adél, nagyon gyenge produkció volt szerintem az övé, bár csinos "kisfiút" csináltak belõle. A többiek hozták a megszokott színvonalt, Baby Gabit sajnálom, hogy kiesett, nem õ volt a leggyengébb ma.
10/10
kazsagx 2015 okt. 25. - 20:43:47 10/10
(696/1173)
Racz Gergö jol hozta Paint. Toth Gabi nem volt ross,de annyira jo se!
Baby Gabyt kedvelem,de ez a Lalas utanzas most nem volt valami jo.
10/10
kovkov 2015 okt. 25. - 20:31:58 10/10
(695/1173)
Akárki akármit mond, ez a legszórakoztatóbb mûsor jelenleg a palettán. Laci és Rácz Gergõ iszonyatosan jól hozták az eredeti énekest.
Aki meg lepontozza a mûsort, elég savanyú ember lehet.
10/10
mushi 2015 okt. 25. - 20:28:58 10/10
(694/1173)
tóth gabi úgy néz ki lovasiként, mint az elsõ pasim :D
karcosságban hiány volt viszont, továbbra is a saját hangján énekel mindig.

rácz gergõt nem éreztem annyi pontnak, mint amennyit adtak neki, gáspár lacinak adtam volna inkább többet. nagyon jó will smith volt! arcra totál hasonlított!