8/10
Semprini 2013 nov. 22. - 23:08:43 8/10
(273/1173)
Bereczki megint szédületeset alakított, tényleg átalakult Mester Tamássá. Bér korábban nagyon nem bírtam, ebbõl a mûsorból szinte már sikerült megkedvelnem. Hétrõl hétre a legjobbak közt van, bámulatos átlényegülõ és hangutánzó képességrõl tesz bizonyságot. Ma is õ volt a legjobb, de Nótár Mary Justin Biebere és Varhga viktor Bob Marley-je is remekül sikerült. Szandi és Biga hozta a formát, Feke pedig megint döbbenetesen rossz volt, ideje lenne kiesnie!
-csengõzoli-- 2013 nov. 22. - 23:02:27
(272/1173)
Ne bántsd! :) Nagyon jó õ!
Ma nem volt annyira jó,de Kozsó szintjére nehéz lemenni,valljuk be!
olahmiki1959 2013 nov. 22. - 22:57:14
(271/1173)
Feke Pál lassan elhúzhatna, benne körülbelül ennyi volt.
Õ tulajdonképpen hetek óta nem tetszik, ráadásul ma nagyon sok helyen hamisan énekelt, ami meglepett, a sminkje sem volt jó.
Az est eddigi mélypontja viszont Szinetár Dóra volt, aki Bangó Margitként, végig SELYPÍTVE! énekelt, amit azért nem értettem, mert Bangó Margit soha az életben nem selypített.
Claudia is azért gondolhatta, hogy Dóra fogaival volt valami, mert ez a zsûrinek is feltûnt, csak nem merték neki megmondani.
Nótár Mary egyre jobb, minden héten valami új színt hoz, le a kalappal, ma is tökéletes volt.
Szandinak meg eszméletlen jó segge van, róla elég ennyi.
robicsek2 2013 nov. 22. - 22:45:05
(270/1173)
WÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁ SZANDI istennõ !
Ha ettõl valaki nem olvadt el föl, az fából van :) És ez a naci istenien áll neki !!
filmimádóó 2013 nov. 22. - 22:43:09
(269/1173)
Szandi neoton XD
chard58 2013 nov. 22. - 22:41:45
(268/1173)
Sztárban sztár? Inkább bohócban bohóc
gyöngykuckó 2013 nov. 22. - 20:02:44
(267/1173)
Csak Fridinek el kellene hinni, hogy ha jót is akar, az NEKI SEM mindig sikerül. Pontosan õ, aki mûsort csinál a 95 százalékos hulladékmûsorról, amiket kapunk a tévébõl, elfogad egy ilyen zsûrit, amibõl csak a Hajós számít kultúrembernek. Azóta, hogy Edith Piafot utálják, már a mûsor is gyengébb lett.
10/10
jani.ferenc3 2013 nov. 22. - 12:23:10 10/10
(266/1173)
Könnyesre röhögtem magam minden adásban, rég nem volt ilyen mûsor, amit ennyire élveztem volna.Teljesen kikapcsolja az agyamat, nem kell kombinálni, elgondolkozni, tanulságokat levonni, csak nézni. Mindegy ki esik ki, valakinek menni kell, de már elõre sajnálom, hogy idõvel elfogynak és vége lesz a mûsornak. 1 héten 1x mindenkinek el kéne eresztenie magát-nekem ez a mûsor segít ebben. Élvezem minden percét, minden szereplõjét , a zsûrit is beleértve. Sznobok kíméljetek meg a válaszreakcióktól!
8/10
Semprini 2013 nov. 18. - 01:27:51 8/10
(265/1173)
Amennyire örültem a múltkor, hogy kiesett a leggyengébb láncszem, Puskás Péter, most mélységesen nem értek egyet azzal, hogy Nika esett ki, aki az egyik (ha ugyan nem A) legjobb volt ebben az adásban, és saját magához képest is, messze felülmúlta a legutóbbi három produkcióját. Stevie Wonderként lélegzetelállítóan illúziókeltõ volt, ráadásul ahogy a zsûri is megjegyezte, a legjobban sikerült maszkot láthattuk.
Rögtön utána Szinetár Dórát említeném, aki Nagy Feróként kifejezetten vicces volt, bár a hangja nem hasonlított, de alapvetõen jól szórakoztam rajta.
Feke Pál szembõl egy elhízott Bereczki Zoltánra emlékeztetett, de profilból tökéletes volt az illúzió, Komár László helyett viszont megint csak a saját (leginkább a Varga Miklóséra emlékeztetõ) hangján énekelt, a mozgása viszont nem volt rossz.
Nótár Mary meglepõen jól teljesít adásról adásra, most is egész jó volt, bár külsõre inkább Madonna és Anastacia keveréke volt.
Varga Viktor Zámbó Jimmyként szintén tûrhetõ volt, bár sem a hang, sem pedig a maszk nem igazán hasonlított, de összességben mégis meggyõzött. Én viszont biztosan nem ezt a számát választottam volna ki, az biztos.
Berecki Zoltán nagy kedvencét, Jackót keltette életre, ami fõleg mozgásban sikerült, de azért láttunk már tõle ennél sokkalta jobb produkciókat is. A maszkja abszolút nem sikerült és a hang is csak nyomokban emlékeztetett az eredetire, pedig a korábbi adásokban õ volt a legjobb hangutánzásban.
Szandi ezúttal nem tetszett Pataki Attilaként, az illúzión még az sem sokat javított, hogy az igazi Edda odaállt mellé a színpadra, ez bizony nagyon gyenge volt.
És a végére hagytam az este, de talán az egész eddigi adássorozat mélypontját: Biga, mint Geri Haliwell - a produkció vérciki volt, valósággal undorító és nézhetetlen. Szerintem neki kellett volna kiesnie, a zsûri szerint is a leggyengébb volt, tökéletesen egyetértettem az értékelésükkel.
Talán ez volt eddig a leggyengébb adás, reméljük, legközelebb megint jobb lesz majd.
8/10
napraforgó 2013 nov. 17. - 08:23:15 8/10
(264/1173)
Nekem sincs túl jó véleményem a kertévék mûsorairól, úgy általában. Fõleg nem a küldjetek sms-t, szavazzatok-félékrõl.
De nem lehetne, hogy az RTL-t, meg a mûsorait nem a TV2 egyik mûsorában szidjátok hosszasan?

Próbáltam megnézni az újabb véleményeket a címben jelzett mûsorról, de helyette minden más van, csak az nem.
10/10
stenmore 2013 nov. 16. - 21:32:13 10/10
(263/1173)
Természetesen a mai mûsor alatt az Xfaktort értettem ,mert az megy most.
10/10
stenmore 2013 nov. 16. - 21:30:24 10/10
(262/1173)
Azért kellett némi munka ahhoz hogy sikerüljön ilyen rajongó táborokat kreálni ,akik nem kíváncsiak avalódi értékekre,hanem megvannak a celebvilággal.Ezen dolgoznak immár évtizedes idõtávban a sok szennymûsor és néphülyítõ TV csatornák.Na és persze a lezüllött oktatási rendszer és ezek a zombik nemcsak arra jók hogy fogyasszák az ilyen mûsorokat és adják oda a pénzüket is legfõképp,hanem ezek aztán más dolgokon sem gondolkodnak majd, tehát azt lehet nekik bedumálni amit nem szégyenl a hatalmi elit .Márpedig az láthatólag máris mindenkit hülyének néz.
10/10
stenmore 2013 nov. 16. - 21:23:39 10/10
(261/1173)
Eszméletlen gyenge ez amai ersztés is,nem hinném hogy valaki a mûélvezet miatt nézné ,kizárólag azért hogy vitatkozni lehessen hogy kinek kéne kiesni,de ez szerintem sovány motiváció ,mert akkor inkább versenylovakat preferál egy okos ember.
10/10
stenmore 2013 nov. 16. - 21:20:52 10/10 Előzmény Castia
(260/1173)
Kimondtad a lényeget:amikor valaki szerzõdést köt pl az RTL klubbal, akkor rabszolgává teszik.Mert kérdem én miért lenne az baj ha Nagy fero megjelenne a konkurrens mûsorban is ? Sõt vica verza mondjuk a Tv2 bõl valaki meg az RTL mûsorában.Az szerintem mindkét csatorna nívóját emelhetné.Ami jó az akkor is jó ha nem teszünk alá amásik csatornának,sõt.Ami meg szar az szerzõdés ide megoda akkor is az ,mint pl a jelenlegi Xfaktor.
10/10
stenmore 2013 nov. 16. - 21:12:19 10/10 Előzmény olahmiki1959
(259/1173)
Itt már valaki írta hogy ez amûsor egyáltalán nem atehetségkutatásról szól hanem egy szar mûsor eladásáról apénz bezsebelése érdekében.Ez ugyanis akertv-k alaptörvénye ,és az RTL ezek közt is az "élen" jár.
2/10
-greghouse- 2013 nov. 16. - 19:25:21 2/10
(258/1173)
Ez pontosan így van. Az ilyen mûsorok nem csak önfenntartóak (mint pl. egy sikeres sorozat a reklámjaiból, mert azok), hanem vastagon nyereségesek. A telefonszolgáltató az emelt díj 30-35 százalékát kéri el (plusz az esedékes normál díj), tehát az emelt és a normál díj különbözetének kb. 70 százaléka a mûsoré. Lehet számolgatni. Több milliós bevételrõl van szó. (Plusz a reklám és a termékelhelyezés). Naná, hogy ez az üzlet.
...Csak hát... én is vettem már lottót is néha, amit a "hülyék adójának" neveznek, tudva, hogy nagyobb a valószínûsége annak, hogy belém csap a villám, mint az öttalálatosnak. Senki nem kényszeríti az õrjöngõ tiniket és unatkozó nagyikat (két legnagyobb szavazótábor), hogy nyomkodják az sms-t, a legdrágább, 91-es kategóriában (ez csak egy kategória, ezen belül is vannak fokozatok, nem fogod elhinni, de vannak 5000 (ötezer) Ft. percdíjú emelt telefonok is.) Amíg lóc..r van, verebek is vannak.
...(Mondjuk a szerencsejáték, a lottó gazdaságpszichológiailag más. Ott is tudja az emberek többsége, hogy nincs reális esélye. Mit fizetnek meg tehát? A reményt, hogy hátha mégis, az izgalmat. Ez is egy áru.)
...Itt is lehet, hogy a reményt fizetik meg az emberek az sms-sel, hogy hátha pont az õ szavazatuk kell a gyõzelemhez, pedig ez "inkább aligha." Ráadásul a fordított pszichológia is mûködik, hogy ha veszít valaki, a lelkes rajongó vagy magát vádolja, hogy nem szavazott, vagy a csatornát, hogy csaltak, de mi a közös? Hogy HISZ benne, hogy valamit számít a szavazata.
...És a másiknál, a zikszfaktornál meg ennek sokszorosa a szavazatok száma (nyilván láttad a képeket az õrjöngõ tinikrõl a bálványaik érkezésekor, mely bálványokról lehet, hogy fél év múlva azt sem tudjuk, eszik-e vagy isszák, de a rajongó szavaz, a csatorna bukszája dagad. Ez a lényeg, ezért megy valóban minden.
..És ez a konkrét mûsor még a viszonylag szórakoztatóbbak közé tartozik, ellentétben az egymás nyakába lihegõ rengeteg tehetségtelenség kutatóval.
...Még mielõtt valaki azt hinné, hogy ez magyar jelenség, ez minden országban így van. Meg lehet nézni a nézettségi listákat Amerikában, a hírmûsorokat nem számítva az elsõ öt helyen az X faktorok és hasonlók állnak, az elsõ tízbe is csak néhány nagyon sikeres sorozatból fér be kettõ-három.
....De hadd legyek picit közgazdász is. Azzal, hogy csúcsidõben ennyire megnõ a telefonhívás iránti kereslet, az bizony felfelé hat általában a telefondíjakra (pontosabban az általános a csökkenés, de ez lassítja a csökkenést). Summa summárum, áttételesen a te zsebedre is megy a szavazás. (De azért nem ez a lényeg.)
olahmiki1959 2013 nov. 16. - 17:07:52 Előzmény -greghouse-
(257/1173)
Greg, azért nem állítják be úgy a berendezéseket, hogy egy telefonszámról csak egy szavazatot fogadjon a rendszer, mert akkor NAGYSÁGRENDEKKEL KEVESEBB SZAVAZAT ÉRKEZNE, és ezzel együtt - természetesen - sokkal kevesebb pénz folyna be a tv csatorna kasszájába.
A produkciók elõtti, LÁTATLANBAN elkezdett szavazás is erre szolgál, a pénz, a bevétel minél gátlástalanabb, minél nagyobb mennyiségû növelésére.
Sokszor az az érzésem, - és valószínûleg nem járok messze az igazságtól, - hogy minden ilyen mûsor valójában csak egy keretet ad ahhoz, hogy a tv-k pénzhez jussanak, azért kérnek állandóan mindenre szavazást, nem csak a továbbjutókra, a versenyzõkre, de még arra is, hogy mi XY rapper kedvenc étele, a rántott hús, vagy a mákostészta, és mi Z celeb csajszi kislányának a neve, Anasztázia, vagy Jennifer.
Telefonálj, küldd az sms-eket orrba-szájba, és szavazzál, a producerek meg jót röhögnek, hogy a sok megvezethetõ kis tinip*csa nyomja a gombokat ezerrel.
Errõl szól az egész - kereskedelmi - média manapság...
2/10
-greghouse- 2013 nov. 16. - 13:57:07 2/10
(256/1173)
Miki, én nem néztem ezt, mert nem szórakoztat, csak néha kapcsoltam oda reklámszünetben. Az biztos, hogy amennyit láttam, annak alapján, jobb, mint a Zikszfucktor.
Csak a szavazáshoz: természetesen mindegyik manipulált. A közjegyzõt ugyan megemlítik, de hogy pontosan mit ellenõriz, azt nem. Lehet, hogy csak annyi a dolga, hogy jönnek szavazatok. Egészen biztos, hogy a producerek irányítják a végsõ sorrendet. Még ha közjegyzõ ott van is, még ha lát is számokat, azt írja alá, hogy a képernyõn ezt meg azt látott, és kalap kabát. Hogy ezek a számok hogy jöttek össze, ahhoz ugyebár õ nem ért, nem lévén informatikus. Tehát az a baj, hogy ezt meg lehet úgy csinálni, hogy jogtiszta és mégis a producerek akarata érvényesül. Konkrét számokat sohasem közölnek, mert azon le lehet bukni, ugyanis ha valaki a szolgáltatónál dolgozik, beleturkálhat a különbözõ szavazatokba (ami jogellenes, de technikailag megtehetõ), és bukta az egész. A szavazatok és a zsûripontok sorrendi pontra fordítása arra szolgál, hogy végül azt hozzanak ki gyõztesnek akit akarnak. A zsûri tagjai nagyjából a 7-10 skálán játszhatnak, biztosítva azt, hogy ne legyen nagyon nagy különbség. Az teljesen jogos, hogy be lehetne állítani, hogy egy telefonról csak egy szavazat jöhessen, de ez egyrészt nem érdekes a fenti egyéb manipulációs lehetõségek mellett, másrészt jogilag támadható, mert mi van, ha egy családban csak egy telefon van, diszkrimináció.
...De mondom, nem ez a fõ gond, hanem az, hogy nyilvánvalóan a producerek döntik el, ki fog tovább jutni.
A többi részével nem tud mit kezdeni a csatorna, mert ez is licensz ("Your face sounds familiar"), tehát így kell csinálni, "oldják meg, hogy hihetõ legyen".
...Nagy Ferónál nyilván nem a tv2 nem engedte, hogy megjelenjen, hanem (ahogy az elõttem szóló írta) Feró konkurrens mûsor tagja, és ott írt alá valamilyen (valószínûleg kemény) szerzõdést, mely természetesen titkos, az alapján nem jelenhet meg.
Castia 2013 nov. 16. - 12:30:52
(255/1173)
"az RTL Klub nem engedte, hogy Nagy Feró meglátogathassa a mûsort"
"csak szeretett volna néhány emberi szót váltani Szinetár Dórával"

Te magad is leírtad: a kettõ nem ugyanaz. Természetesen senki nem tilthatja meg Nagy Ferónak, hogy meglátogassa Szinetár Dórát, ajándékot adjon neki és elbeszélgessen vele bármirõl. Kamera nélkül. Ezt megtehette volna, ha akarja. Megjelenni egy konkurens mûsorban úgy, hogy közben szerzõdés köt, teljesen más tészta. A szerzõdést pedig Nagy Ferenc magyar állampolgár saját akaratából látta el aláírásával, nem kevés pénzösszegért cserében, így a benne lévõ játékszabályokat elfogadta. Ez ilyen egyszerû, a szerzõdés elõnyökkel és kötelezettségekkel is jár, ne mossuk már össze a rabszolgasággal.
-csengõzoli-- 2013 nov. 16. - 11:20:04
(254/1173)
A régi Ki mit tudok és a mai faktorok közt az az alapvetõ különbség,hogy a Ki Mit Tud egy tehetségkutató volt, míg a faktor azt nézi ki eladható.
A kettõ véletlenül sem ugyanaz.
Engem nem érdekel a közjegyzõ, ugyanis,amíg a Postás Józsi rajongótáborát alkotó Marinénik döntenek,addig mit sem számít ki nyer.
Épp valamelyik nap játszottak be részeket régi faktorokból és csak csodálkoztam,hogy jé tényleg... ez is ott volt és mennyire esélyesnek tartották. Ma meg már a nevére se emlékszem.
Ez egyébként fontos része a faktoroknak,hisz mindig a legújabbat kell eladni, nem kell,hogy emlékezzenek a régebbiekre,sõt..