Téma: Szulejmán

respect77 2013 szept. 05. - 09:17:44
(1230/3430)
Annak is lehet nevezni. Engem nagyon idegesített az ostobasága és önzõsége. Igen, önzõsége, mert ez nemcsak arról szólt, hogy magát veszélybe sodorja, hanem arról is, hogy Hürremet és a gyerekeit is. Csak azért, hogy õ kergethessen egy rég elveszett romantikus álmot. Na de persze ez a szál minden bizonnyal csak fiktív elem a filmben úgyis. :)
gb4400 2013 szept. 05. - 09:14:49
(1229/3430)
Én már alig várom, hogy Ibrahim nyakára kerüljön a selyemzsinór. De sajnos addig még sokat kell várni! Török 82. epizód. Aki törökül is nézte a sorozatot, annak nyilvánvalóbb volt korábban is, hogy Ibrahim egy szemét alak. Az eredeti beszéde indulatos, sokszor elfojtott haragot, és gyûlöletet sugároz. Csak a magyar szinkron csinált belõle jófiút.
respect77 2013 szept. 05. - 09:13:19
(1228/3430)
Mondjuk úgy Ibrahimnak jók a megérzései, ezért látta meg már korábban Hürremben a vetélytársat.
2/10
napraforgó 2013 szept. 05. - 08:55:56 2/10
(1227/3430)
Kicsit valóban furcsa Ibrahim színe-változása. Eleinte a szultán hûséges alattvalója (holott gyermekként elrabolták Görögországból, a családjától), Hatice romantikus lelkû rajongója, hegedülget, verseket ír, stb. Még akkor is rendes, amikor hazamegy és találkozik az apjával, fivérével (apropó, õk hová tüntek, hiszen elkisérték Istambulba). Aztán megkapta a nagyvezérséget, majd Hatice kezét, a szultán sógora lett. És aki eddig a hatalmaskodó pasákat (basákat) üldözte, most maga is azzá vált.
Mit érdeklik õt a hárem intrikái? A szultán nõügyei? Az valóban látszik, hogy Hürremmel nem épp kebelbarátok - vajon kinek van nagyobb befolyása a szultánra? A sors végül megmutatta, hogy ki volt az erõsebb. Bár szerintem Ibrahim magának köszönhette a sorsát.
Petrapetrus 2013 szept. 05. - 07:42:02
(1226/3430)
Inkább naiv és tudatlan. Nagyon érzelmes fiú, SPOILER ez is lesz a veszte.
offtopic
Petrapetrus 2013 szept. 05. - 07:40:43
(1225/3430)
Tényleg az, bár a valóságban is majdnem évente adott életet újabb gyermeknek. :) Úgyhogy az igazi Hürrem is termékeny volt, vagy csak a sok próbálkozás hozta meg az eredményét. :D

Ibrahim... Elszállt vele a paci. És még mennyit fog szemétkedni ezután... Egyébként igen, féltékeny Hürremre, hogy ilyen befolyással van a szultánra, már-már hozzá hasonlóan közel bizalmi pozícióban. Arról nem is beszélve, hogy Mahidevran és Mustafa külön kedves a szívének. Hát ezért.
offtopic
Petrapetrus 2013 szept. 05. - 07:33:36 Előzmény filmimádóó
(1224/3430)
Jaja. Nem bírták megállni, hogy ne szúrjanak be egy blokkot megint... De legalább nincs töb iPad mini, van helyette valami Internet-telefon-tv szolgáltató. "Tökjó". :-/

A következõ rész nagyon megindító lesz. Nem mintha a tegnapi nem lett volna az. Konkrétan én is bõgtem Hürremmel a végén...
offtopic
Petrapetrus 2013 szept. 05. - 07:30:27 Előzmény zivatar30
(1223/3430)
Jó, de ettõl függetlenül a spoiler elfért volna - bár már látom kitették. :)

Nekem jobban tetszik törökül egyébként. Sokkal több érzelem és mondanivaló van benne eredetiben, mint amit szinkronnal átadnak. A színészek jelentõs részének játékát szerintem agyoncsapja a magyar hang. Ott van mindjárt a címszereplõ. Eredetiben sokkal jobb, sokkal érzelemdúsabb mindaz, amit beszél. A magyar elég egysíkú. Még a mérges, kiabálós jelenetek esetében is. Egyetlen hátránya a török nyelvnek az, hogy nem mindent lehet belõle megérteni, csak a cselekmény fõbb szálait. Ezért egy angol feliratnak én sem volnék ellenzõje. :)

Ha akkoriban születsz, biztosan tudtál volna, már csak azért is, mert akkor ez számított luxusnak. :) A tisztálkodás engem is zavarna, de minden más esetben nem. Azt hiszem. A szórakoztató elektronikát sem hiányolnám. Több idõt töltöttek akkoriban az emberek együtt, egymással, jobban odafigyeltek a személyes kapcsolataikra is. Arról nem is szólva, hogy könyv már volt, szóval olvasni is lehetett... :) A levélírás pedig szerintem jó dolog, nekem a mai napig hiányzik, hogy kézzel, hagyományos módon levelezzek. E-mailt írogatni nem nagyon van kedvem és energiám.
9/10
filmimádóó 2013 szept. 05. - 00:08:28 9/10
(1222/3430)
Most nagyon kiváncsi vagyok a következõ részre
respect77 2013 szept. 05. - 00:07:11
(1221/3430)
Ez a Leó meg de kis ostoba volt szegény.
ildi1980 2013 szept. 05. - 00:02:13
(1220/3430)
Na igen. Nekem is egész eddig szimpatikus volt, de elég alattomos.

Amúgy miért is utálja Hürremet? Miért akarja halálát? A szultánra gyakorolt befolyása miatt?

SPOILER

Bár tudjuk, h aki másnak vermet ás, maga esik bele
ildi1980 2013 szept. 04. - 23:55:43
(1219/3430)
A kis sunyi Ibrahim :)
respect77 2013 szept. 04. - 23:55:01
(1218/3430)
Az eleinte szimpatikus Ibrahim mekkora szemétláda lett.
ildi1980 2013 szept. 04. - 23:47:03
(1217/3430)
ez a Hürrem elég termékeny :)))
9/10
filmimádóó 2013 szept. 04. - 22:52:30 9/10
(1216/3430)
Ahogy elkezdõdött a 2. rész, már bevágtak egy reklámot.....
zivatar30 2013 szept. 04. - 22:47:57
(1215/3430)
csak azért írtam le, hogy megspóroltassam mással a drága idõt:)

nekem amúgy mindegy, hogy milyen nyelvû(a török mellé mondjuk egy angol felirat nem ártana hozzá), én azonban nem tudnék ilyen környezetben hosszútávúan élni(ami, 16. század lévén helytálló is!), mivel:
- a tisztálkodási lehetõségek korlátozottak, hiszen egy tányérral kell állandóan merni a vizet a csapból, ami nem túl kényelmes, maradjon inkább a zuhany
-a tógás viselet sem mindig jó, fõleg a hölgyeknél, mivel könnyen eleshetnek a szárában
-a világítást gyertyával oldják meg, aminek a kanóca viszonylag rövid idõ alatt elég, maradjon inkább a villany
-nincsen tv, rádió, internet sem, idõt nem tudom, hogy mérik.
-ha tájékoztatni szeretném a másik személyt vmirõl, akkor közvetlenül színe elé kell járulnom, hogy megosszam vele a rendelkezésre álló információkat, vagy levelet kell írnom.
offtopic
Petrapetrus 2013 szept. 04. - 19:09:40
(1214/3430)
Köszi, de kitehetted volna a *SPOILER* jelzõt, csak mert sorra durrogtatod el, mi minden lesz a jövõben...

Nem mintha engem zavarna, mert nekem semmi újat nem mondtál, de sokan vannak, akik nem akarják elõre lelõni a poént...

Egyébként az általad leírt dolgok többsége korábban már szóba került itt is.


Neked egyébként hogy tetszik jobban a sorozat? Törökül vagy magyarul? :)
zivatar30 2013 szept. 04. - 15:35:26
(1213/3430)
***SPOILER PÓTOLVA***

Én az elmúlt napokban megnéztem törökül 23 epizódot a youtube-on(23.-45., az epizódok kb. 105 percesek), szóval úgy gyorsabban lehet haladni, ráadásul nincs reklám, és a nemkívánatos részeket át lehet ugrani. A tapasztalatom, hogy a Viczián Ottó, aki az Ibrahim pasát szinkronizálja, neki sokszor kell majd mérgesen kiabálnia,mely elég megterhelõ lehet a számára.

Ami figyelemreméltó lesz, az a szultán, és Ibrahim arcszõrzetének jelentõs megnövekedése, amit a borotva használatának hiánya okoz.Ezt feltehetõleg a sorozat producere rendelte el, növelve a 2 fõúr -és ezzel a sorozat- hitelességét.
Az elõbbi személyre a 44.résztõl már rá sem lehet ismerni.

Többeket kivégeznek, miután börtönbe vetették õket. Így jár Leo- mivel kapcsolatot létesített Hüremmel, és kinek a halála egy toxikus anyaggal átitatott cukorka elfogyasztása miatt következett be-, és - a szultán elleni merénylet miatt, aki ezt sikeresen egy elõrehajítva kivédte-Sadika is, akit a matrakos dob majd egy csónakról egy zsákban a vízbe a nyílt tengeren.Mindkét megnevezett személyt Ibrahim pasa részesítette erõszakban -vallatás végett-, azáltal, hogy pofonokat osztott ki, és fojtogatta õket.

A 35-45.részekben ki fog alakulni egy szerelmi 3szög Ibrahim-Nigar-Hatice részvételével, melynek az elõzménye már a 35.részben megkezdõdik azzal, hogy Nigar és Ibrahim együtt tölt egy éjszakát a 35.rész végén, illetve a nõ többször megérinti a férfi bõrét, masszázs közben- A szultán húga egy ikerpárral lesz terhes, akiket világra is hoz egészségesen.Elõtte azonban, -mivel véletlenül ráfeküdt a gyerekére, aki ezáltal életét vesztette- felvágja a csuklóját, de sikeresen megmentik. Nigar és Ibrahim titkos viszonya több -közöttük elcsattant- csók formájában nyilvánul meg, mely végig rejtve marad Hatice elõl, sõt a pasa felesége meg is kedveli a nála pedálozó Nigart(aki mindenesként funkcionál), ezeket jelzi a több vidám hangulatú beszélgetés is, illetve, hogy rábízza a gyerekeit.Én úgy gondolom, hogy a pasa számára a 2 nõ kiegészíti egymást, egyfajta választási lehetõséget nyújtanak: Nigar testesíti meg a korlátlanul odaadó nõt, aki a pasába elsõsorban a testi ereje miatt szeretett bele, Hatice pedig az engedelmes asszonyt, aki csak a férjével alszik, és idõnként kap egy-egy puszit.Eleinte a homlokára, majd a hajára is, egy félgörbét adva.

Hatice-t nagyon bosszantják a palota udvarán látható -Ibrahimról mintázott- szobrok, melyeket egyszer le is takartat, és be is kötöztet, magam sem értem miért.

Ibrahim látva ezt a lehetetlen helyzetet megpróbálja összehozni a Filiz Ahmet által játszott szereplõt a matrakossal, ez késõbb sikerül is, de eleinte-fõleg a férfi- nem fogadja jól a helyzetet, hiszen nemrég vesztette el titkos szerelmét(Sadikát), és nem szándékozott új kapcsolatot teremteni mással.

A másik szál az a spanyol (KASZTÍLIAI) hercegnõ, és a szultán egymáshoz való közeledése, elõbbit Izabellának hívják. Õt késõbb megmarja egy fekete kígyó is. Mivel õ csak részlegesen beszél törökül, szükséges egy tolmács megléte is, aki egy lány lesz, kit a palota rendel ki. A princess és Szulejmán öccse is csókolóznak(egyszer az aranyúton is végigment), azonban ezt-fõleg Hürrem, és a pasa-nem nézte jó szemmel, ezért eltüntették õket a palotából, a módja nekem is kérdéses. A spanyol nõt Hürrem új szolgálója-egy hárembeli lány- is befenyítette, azonban a pasa ezt -könyvolvasás közben- észrevette, és rendreutasította.

A valide egyre inkább kezd veszíteni az energiájából, egy szer rosszul is lesz, hasonlóan a pasa is , aki valamiféle sebet szerez a hátán, ennek eredete ismeretlen(szerintem egy lövés, vagy szúrás következménye lehet), és melyet Nigar lát el.

Érkezik egy új ember, akivel Szümbül aga gyakran összevitatkozik, értelmetlen szavakat mondanak egymásnak,és 1 alkalmommal meg is tréfálják egymást: Szümbül megmasszírozza az új ember hátát keményen-mialatt az végig szenved-, és fokozva az élvezetet-a ruháit is elviszi, ezáltal az új ember megszégyenül kicsit. Szintén õ- a hangos horkolás miatt-egyszer a hárembe megy aludni, az éjszaka közepén felkelve, ahonnan Daje zavarja ki.


Érdekes szál egy új fõûr megjelenése( a feket öltözetû, bajszos ember),ki a pasa barátja lesz, és aki-miután sikeresen megakadályozott egy nõ kirablását-, a nõ iránt vonzalmat kezd kiépíteni(ez csókban is kifejezõdésre jut), melyet a lány mûkincsárus apja ellenez, emiatt egyszer eviszi õt- az apja hozzájárulása nélkül- a matrakos házába, itt élnek 3-an egy rövid ideig, habár a matrakos figyelmezteti a fõurat ennek helytelenségére. Az apja a lányt korábban már bezárta a szobájába, mivel a férfi egy nyaklánc-ékszert adományozott neki, viszont a férfi az ablakon át be tudott kerülni a helyiségbe. Miután azonban az öregember felkereste a pasát, nevezetesen, hogy lányát nem találja, -hiszen feltehetõleg elrabolták- Ibrahim hívat a bajszos úrért, aki beszélgetésük végén megígéri, hogy visszaszolgáltatja a lányt az apjának.Innentõl nem találkoznak. Az úr(aki késõbb szintén pasa lesz, ha jól értelmeztem a szöveget:))ezért a fájdalmát napokig esténként egy mulatóban csökkenti, azáltal, hogy egy táncosnõvel szerelmeskedik,még az ágyába is beviszi.

Lezajlik ezalatt az 1526-os Mohácsi, és az 1541-es Budai-csata is.

Feltûnõ még a lovaglás is, melyre többen kengyelbõl szállnak fel.Hürrem lovát megfélemlítésként az õ álatl szerzett késsel megölik.

Nah nagyjából ennyi a tartalomrõl, egyelõre hanyagolom a további részeket, hiszen ezek márcsak a jövõ évben(2014) kerülnek majd adásba.
gb4400 2013 szept. 04. - 13:57:31
(1212/3430)
Ha mostantól megint fél részenként adják le, õrült sokáig tarthat.
offtopic
Petrapetrus 2013 szept. 04. - 12:03:27
(1211/3430)
A második évad elvileg végig megvan nekik. Gondolom akarnak más mûsort is és csak így fér be a mûsorsávba. Mondjuk részemrõl is mehetne a levesbe a "Kéjjel-nappal Budapest", de valamiért a csatorna ragaszkodik hozzá, sõt. Pedig ritka gusztustalan, semmitmondó szennydarab, de hát nekik az számít, hogy legyen nézettség, meg beszéljenek róluk. Már hogy a mûsorról. Ez ellen nem igazán lehet tenni. Az ember, ha érdekli egy mûsor, akkor egyénileg utánajár, ez van.

Az RTL-t sok mindenért lehet szidni, de hogy ajánlókat tud összevágni, az is biztos. :D Volt, hogy elõre tudtam, hogy mit vágnak be a következõ ajánlóba. Most is ötletes a megoldás. Aki tudja, mi lesz benne, az jót mosolyog, aki meg nem, az meg jól félre van vezetve. :D

Egyébként most fog adásba kerülni a velencei dózse lánya, akit az a Bergüzar Korel formál meg, akit Halit a valóságban nõül vett. :D Szerintem õ lesz a sorozat történetében a legszebb nõ. :P - Csak mert már szóba került egy efféle "mini-közvéleménykutatás" itt a fórumon e témában. :) Meg korábban valaki sirbakolt azért is, hogy egy szõke sincs a filmben. Múltkor az orosz lány, Tanja szõke volt, jut eszembe! :)