Téma: Szulejmán

2/10
napraforgó 2013 jún. 06. - 16:14:22 2/10
(790/3430)
A port.hu szerint:

Vetítik: RTL KLUB: Szerda (Június 12.) 21:10
Szerda (Június 12.) 22:25

Nekem ez már késõi, kb. éjfélre lesz vége. Már így is belealudtam néha...
9/10
filmimádóó 2013 jún. 06. - 14:50:40 9/10
(789/3430)
Az jó lenne....
2/10
napraforgó 2013 jún. 06. - 14:19:58 2/10
(788/3430)
Ha minden igaz, jövõ héttõl már 2 részt adnak.
abisztriczky 2013 jún. 05. - 20:08:26
(787/3430)
***SPOILER***
Nem tart majd olyan sokáig az az örihari a szultán részérõl Hürrem felé a filmben! Amúgy még gyilkossággal is megvádolják majd Hürremet. Úgy tudom, hogy a valóságban nem is volt "összezörrenés" kettejük között. Biztos csak az izgalom fokozása érdekében rakták bele.
***SPOILER VÉGE***
offtopic
Petrapetrus 2013 máj. 31. - 06:30:46
(786/3430)
Ezt én is olvastam. A Barátok köztöt 20:30/35-re ígérik, így ha valóban marad mûsoron, akkor 21-kor nagyjából el kell kezdeniük. Ami nem lenne baj. Pláne, ha elkezdenék leadni egyben a részeket és kevesebb reklámot nyomnának be. Bár az utóbbi idõben támadt bennem egy olyan érzés, mintha egy picit kevesebb lenne a reklám. Ha jól rémlik, korábban 3 megszakítás is volt, most mintha csak kettõ lenne..? De nem koncentráltam erre a figyelmem. Majd legközelebb. :)
Petrapetrus 2013 máj. 30. - 19:01:22
(785/3430)
Így van. Mehmet 1521-ben, Mihrimah 1522-ben született. :)

Amúgy a szultánnak egyáltalán nem volt minden este nõje, amíg otthon volt... Volt, hogy a hadjáratán dolgozott, volt, hogy nem volt kedve társasághoz. :)
Petrapetrus 2013 máj. 30. - 18:58:23
(784/3430)
Török wikin fent van. :) De csak ennyi. Azért gondoltam, rákérdezek, hátha valaki okosabb... :)
2/10
napraforgó 2013 máj. 30. - 18:17:55 2/10
(783/3430)
Akkor Hürrem egy év különbséggel szülte a két gyerekét?

Vajon kivel szórakozott a szultán a hadjáratok alatt? Mert ha otthon volt, nem volt olyan este, hogy egy nõt ne rendeltek volna oda a lakosztályába....
9/10
filmimádóó 2013 máj. 30. - 15:52:36 9/10
(782/3430)
Én errõl semmit sem tudok...
Petrapetrus 2013 máj. 30. - 12:15:56
(781/3430)
Ha jól tudom, Mahidevrán szült a szultánnak egy leányt is(Raziye). Tud valaki errõl valamit? :)
Petrapetrus 2013 máj. 30. - 12:09:23
(780/3430)
Volt, persze hogy volt szerelem is, de arányaiban jóval kevesebb, mint az, ami Rodosszal foglalkozott.
Igen, nekem is szimpatikus volt ez a hozzáállás, amit tanúsított a szultán ebben a helyzetben, de most pontosan én sem tudom megmondani, hogy mennyire hiteles részérõl ez a "nem megtorlás". Terveim között szerepel a nyáron egy, a szultán életét lehetõ legpontosabban leíró mû elolvasása. Nem tudom, létezik-e ilyen hazánkban. Valószínûleg akad. Viszont nem tartom elképzelhetetlennek, hogy Szulejmánnak volt egy emberségesebb arca is. Mert azt eddig is lehetett tudni - aki egy kicsit is utánanézett - hogy Szulejmán valóban nem ész nélkül vagdalkozott és gyilkolt, s hogy nagyon kegyes volt a leigázottakkal - egy részükkel legalábbis. (pl. saját vallásgyakorlás meghagyása, adók, védelem, stb.) Egyébként biztos vagyok benne, hogy Szulejmán sem volt fekete/fehér egyértelmûen, garantáltan voltak kedves és érzelmes megnyilvánulásai is, voltak érzelmei. Ha másból nem, Hürremmel való levelezésébõl egészen biztosan látszik.
Na igen, Mustafa valóban még pont úgy néz ki, mint 1,5-2 évvel korábban, ami egy ekkora gyerek esetében nem túl hiteles - hiszen a gyerekek nõnek, akár a gombák ilyen fiatalon. :) De valóban nemsokára már egy új Mustafa kerül a képernyõre, sõt, nem kell sokat várni egy, a jelenlegi Mustafával egykorú Mihrimah-ra és Mehmetre sem. :)

Egyébként Mustafa és Mehmet között 6 év van. Mihrimah és Mustafa között pedig értelemszerûen közel 7. :)
2/10
napraforgó 2013 máj. 30. - 08:57:27 2/10
(779/3430)
Szerintem volt a szerelmi szálból is. Hürrem levele a szultánhoz, és az arra adott válasz szép, õaszinte érzelmekrõl, egymás iránti vágyódásukról szólt. És Haticse levele Ibrahimhoz hasonlóan.

Érdekes volt a szultán hozzáállása a leigázott szigethez - fõleg az ellene irányuló merénylet ellenére! - is, végülis nem engedte meg a szabad rablást (ez menet közben sokszor a feltalált nõk megerõszakolásával is együttjárt!). Bár a sziget kormányzója hazudott neki - aki azt mondta, hogy Murat már rég elhagyta a szigetet, holott nem, és meg is találták õt a családjával együtt - nem torolta meg a hazugságot, sem a kormányzón, sem Murat családján. Persze nem tudom, hogy késõbb mi történt akármelyikükkel is...
Itt mindenképp emberségesnek próbálják feltüntetni az uralkodót. (Kérdés, hogy valóban ilyen volt-e?)

Engem zavar, hogy a kis Musztafa még egy centit sem nõtt, holott Hürrem már két gyereknek is életet adott.... Kicserélhették volna már a gyereket egy nagyobb gyerekszínésszel.... Gondolom erre hamarosan amúgy is sor kerül. Bár fogalmam sincs, hogy eleve mennyi volt a korkülönbség a gyerekek között...
Petrapetrus 2013 máj. 30. - 08:13:23 Előzmény csabaga
(778/3430)
Én úgy tudom, a filmet már leadták náluk, szóval ha a könyvet nem is, elvileg a filmváltozatát ismerik.
Valószínûleg meglepõdnek majd, ha elolvassák, de szerintem 1-2 elvakult nacionalistán kívül nem lesz belõle semmi különös. Nem hinném, hogy cirkuszolnának miatta, mint ahogy nálunk sokan ez miatt a sorozat miatt... -.-"

Apropó, kinek hogy tetszett a tegnapi (fél)rész? Jól jött ki, hogy most ennyire mellõzve lett a szerelmi szál. Nincs bajom vele, de jobban élvezem, ha inkább efelé (csaták, megoldások, törvénykezések, stb.) terelõdik a hangsúly.

A Hürremre fújók pedig még mindig fújnak? Csak mert a sorozat indulásakor sok "utálója" volt. :)))
csabaga 2013 máj. 27. - 16:56:45
(777/3430)
Egy hír alapján,kiadják Törökországban az Egri csillagokat.
A törököknek alighanem meglepetés lesz,mivel az ottani történet tanítás szerint õk a Habsburgok ellen védtek minket,és békében,barátságban éltünk 150 évig.
És egyébként is,mi is török nép vagyunk...Még a nyelvi tanszék hallgatói is meglepõdnek,mikor megtudják,hogy a Finnugor nyelvcsaládba tartozunk.Persze az uráli nyelvcsalád nincsen messze az altáji(többek között török) nyelvcsaládtól idõben.
Lujzababa 2013 máj. 24. - 15:16:41
(776/3430)
98 részt láttam, eddig ennyi került fel a youtube-ra. Igaz törökül van, de mindent tökéletesen meg lehet érteni. Ja és a török részek duplák, nálunk felezik a részeket, tehát nézzük jó pár évig :)
10/10
offtopic
csikosi 2013 máj. 24. - 12:01:29 10/10 Előzmény Petrapetrus
(775/3430)
Hát igaz én is belenéztem már elõre, de nem lett volna szabad.
Egy-, nem tudok torokül és románul sem.
Kettõ-, az orosz TV már azt sem tudom hol tart (nekem nincs, csak mesélik?)
Három-, hogyan kerülnek a vár alá----családostól?
Remélem nem hagyják félbe, mivel egy-egy részben sokszor tulajdonképpen nem történik semmi.
Húzzák ezzel a sok reklámmal, ami nem érdekel senkit.
Üdv: Csiki
Petrapetrus 2013 máj. 23. - 07:34:55
(774/3430)
SPOILER Így van. Ibrahim észreveszi a merénylõt és a szultán elé veti magát, mentve ezzel uralkodója életét. Persze rendbe fog jönni. SPOILER VÉGE

Az sem lesz semmi, amit Hürrem mûvel majd a szülés után... XD Én a török verzión is visítva röhögtem kis túlzással, hát mi lesz magyarul..? :))))) Meryem Uzerli olyan fejeket tud vágni, hogy már az önmagában elképesztõ! :D
9/10
filmimádóó 2013 máj. 22. - 22:59:44 9/10
(773/3430)
Kiváncsi vagyok a következõ részre...szerintem az a férfi Ibrahimot fogja eltalálni azzal a késsel, nem Szulejmánt....
Petrapetrus 2013 máj. 22. - 11:32:52
(772/3430)
Én is remélem. Kezdenek beindulni nagy nehezen az események, igazán nem kellene a szünet... Egyébként tudtommal kettõ évadot biztosan megvásárolt a csatorna, szóval gondolom valamikor tervezik is leadni, de valóban, olyan lassan haladnak, hogy nagymami leszek, mire befejezik. o.O
Nagyon kíváncsi vagyok magyarul is arra, amikor SPOILER Ibrahimot eltalálják a késsel amikor a szultánt védi az imádságkor, meg amikor megszületik Mihrimah és Hürrem undorodva adja ki a kezébõl, miután Nigar közli vele, hogy kislány - hatalmas, amikor benéz a pólyába lecsekkolni a tényt... XD SPOILER VÉGE
10/10
offtopic
csikosi 2013 máj. 22. - 10:28:01 10/10
(771/3430)
Hát az nagyon nagy szemétség lenne, ha félbehagynák.
Nem elég, hogy csak hetente van egyszer és tele tosszák reklámmal????
Remélem nem lesz igazad.
Üdv: Csiki