Téma: Szulejmán

mosolyga 2013 szept. 11. - 22:51:24 Előzmény napraforgó
(1290/3430)
a valóságágban nem volt Leo, Hürremet gyermekként rabolták el, nem lehetett võlegénye, és a származása sem bizonyított, ez csak filmes fogás, ezzel is Õt teszik szimpatikussá. mint a leírásokban látszik Hürrem nem akarta hogy más is a szultán bizalmasa legyen, többek közt ezért is végezteti ki Ibrahimot.Nem bosszúból.
10/10
Adrienn111 2013 szept. 11. - 18:14:24 10/10
(1289/3430)
Én is egyet értek.Hogy lehet egy ilyen sz@r mûsort fõmûsoridõbe tenni.Egyáltalán ki az ki nézi egyáltalán?Igénytelen szutyok...Én írtam kommentet alá még jó rég,ki is törölték :D
10/10
Arjan 2013 szept. 11. - 18:13:36 10/10
(1288/3430)
Látom te is búra alatt vagy, mivel ez itt a Szulejmán fóruma és nem másik film kampány oldala.
10/10
Arjan 2013 szept. 11. - 18:11:43 10/10
(1287/3430)
Azért az mennyire durva lett volna, ha a gyerekeket is tényleg ki kellett volna végezni. Ezt már végkép nem tudnám elképzelni, pláne a Valide mindenki asszisztált volna hozzá? Még szerencse, hogy nem ez a történet folytatása. Azt nem tudom milyen lehetett életben Ibrahim, de itt a filmben már nagyon unszimpatikus. Miközben játssza otthon a hõs szerelmest és érzelmes férjet, közben egy zsarnok hatalomra vágyó gyilkos. Hatice-t már elõre sajnálom, hogy milyen sors vár rá, õ pont nem érdemli meg ezt, az a nõ nagyon kedves a film alapján és szép is...
Ferrer 2013 szept. 11. - 16:46:42
(1286/3430)
Szerintem a valóságban véletlenül sem volt ilyen pszichopata, inkább amolyan nagy lábon élõ politikusnak képzelem el, aki csendben mozgatta a szálakat.
És persze Szulejmán mindenkivel keménykedõ ábrázolása is sántít szerintem.
sorozatfan00 2013 szept. 11. - 16:01:05
(1285/3430)
A Búra alatt - egy új amerikai sikersorozat szerdánként 21.35-tõl a TV2-n!
offtopic
Petrapetrus 2013 szept. 11. - 10:52:21
(1284/3430)
OFF

A házon kívül egy viszonylag értelmes mûsor. Az Éjjel-nappal Budapestet torpedóztam volna ki én is inkább. Magam sem értem, hogy ezt a népbutító ostobaságot miért kell fõmûsoridõben adni. Pontosabban értem, de nem értek egyet vele. Már az elõzeteseit is utálom, ha meghallom a zenéjét, már futnék ki a világból. A csatorna szégyene ez a mûsor, szánalmas. Nem csinálnak mást benne, mint drogoznak, isznak, d*gnak - ezt mindenféle variációban, buliznak és siratják magukat, hogy milyen sz@r az életük... (mielõtt azt hinnétek, nézem, nem, de az elõzetesekbõl ez mind lejön) Nekem a való életben is vannak ilyen ismerõseim és messzirõl kerülöm is õket, miközben csendben megvan róluk a nem pozitív véleményem.

ON
10/10
csikosi 2013 szept. 11. - 10:28:48 10/10
(1283/3430)
Ez lett a sok hiszti vége, hogy késõig tart a sorozat.
Egyébként persze annak a sok szemét reklámblokknak köszönhetõen.
Nem kellett volna ezt a (éjjel-nappal) mocskot este 11-re tenni? Amúgy is ismétlik.
Én így gondolom.
gb4400 2013 szept. 11. - 09:51:47
(1282/3430)
Ma ismét elkezdõdik a félrészes vetítés. Nem hinném, hogy azt a szerencsétlen házon kívült annyival többen néznék. Agyatlanság!
Petrapetrus 2013 szept. 11. - 07:37:25
(1281/3430)
Ha kiderült volna Hürrem nem létezõ hûtlensége, akkor a gyerekeit is kivégezték volna. Szóval nem maradtak volna ott a pici gyerekek félárván. No nem mintha egyik vagy másik megoldás jobb lenne, sõt...
10/10
Arjan 2013 szept. 11. - 00:50:55 10/10 Előzmény szevia
(1280/3430)
Szerintem is durva ahogy kinyilvánítja gyûlöletét Ibrahim Hürrem irányában. OK utálja, de hogy meg is ölje és pláne 3 pici gyerek ott maradna, na meg ügyebár Hürrem terhes is. Persze errõl nem tud Ibrahim. De akkor is durva ez a viselkedése. Miközben látja, hogy a szultánnak milyen fontos a nõ és mégis ilyen nagy szenvedést okozna neki. Szerintem meg fogja érdemelni késõbbi sorsát. Lehet, hogy Hürremnek is van hibája, de eddig nem volt ennyire rossz vagy bûnös, hogy ilyet érdemelni, miközben tényleg ártatlan.
offtopic
Petrapetrus 2013 szept. 10. - 14:15:08
(1279/3430)
A fõbb cselekmények érthetõek. Ha erre gondolsz. :)
Ferrer 2013 szept. 10. - 13:10:51
(1278/3430)
Ha törökül akarjuk nézni a sorozatot, kell tudnunk törökül? A kérdés nem annyira triviális mint elsõre tûnik :D
offtopic
Petrapetrus 2013 szept. 09. - 12:54:43 Előzmény sznora
(1277/3430)
Nagyon szívesen. :)
10/10
sznora 2013 szept. 08. - 21:57:44 10/10
(1276/3430)
Köszönöm! :) Aranyos vagy!
offtopic
Petrapetrus 2013 szept. 08. - 12:32:45
(1275/3430)
*** Spoiler***

2. Illetve Nigar is szül neki gyereket, õ fel fog nõni és életben is marad, úgy tudom. Csak amikor a pici megszületik, Hatice elveteti tõle és azt mondják Nigarnak, hogy halva született. Késõbb Hürrem rájön, mit tett Hatice és elmondja Ibrahimnak... Meg persze elõkerül a gyermek is.

***Spoiler vége***
offtopic
Petrapetrus 2013 szept. 08. - 12:24:46
(1274/3430)
Ibrahim azért nem szimpatizál Hürremmel, mert túlságosan közel került a szultánhoz. Már-már hozzá hasonlóan bizalmi viszonyt ápolnak és ez nagyon sérti õt és a büszkeségét. A másik oka pedig az, hogy Ibrahimnak végtelenül fontos Mahidevran és Mustafa. Nagyon kedvesek a szívének és ezért. Állítólag Mahidevran egyfajta "anya" a számára. Ami a korukból kifolyólag nyilván nem szó szerint értendõ. :) De hogy Mahidevranra már-már anyaként tekint.

Nekem nem volt hiteltelen a félelme. Most sarokba lett szorítva, szorult a torkán a hurok és mivel nem volt megdönthetetlen bizonyítéka az állítás ellen, valóban nem hitt volna neki Szulejmán sem. A gyilkosságnál is nagyon megingott a bizalom, számûzte is, még úgy is, hogy belül piszkosul szenvedett.

Ibrahim tisztában van a hatalmával és mint már írtam, neki Mahidevran és Mustafa a fontos. Hürrem, amikor képbe kerül, hatalmas fájdalmat okozott a szultánának és ez Ibrahimnak is fájt. Azt azért be kell látni, hogy Hürrem belépõje valóban nem feltétlenül volt a legszimpatikusabb. :)

Én ki szoktam tenni a spoilert, illetve off-topikban küldöm el a kommentjeim egy jelentõs részét. Ha gondolod...
offtopic
Petrapetrus 2013 szept. 08. - 12:17:46
(1273/3430)
A gyerekek a 3. évadban nõnek fel. Nálunk szerdán kezdik a 2. évadot és eddig úgy volt, hogy az RTL klub csak két évadot vásárolt meg... Hogy ez azóta változott-e nem tudom.

*** Spoiler***

1. Igen, lesz. Nem is egyszer. A kapcsolatuk sokszor ér hullámvölgybe, de mindig kibékülnek. Lesz olyan jelenet is, ahol a szultán dühösen kéri számon Hürremen, hogy mindenkit elveszít maga mellõl, akit szeret - miatta. Hürrem erre annyit mond, hogy nyugodtan megölheti õt (mivel ugye nagyon dühös), mert nélküle, a szerelme nélkül képtelen élni. Erre Szulejmán elkezdi fojtogatni, aztán vadul megcsókolja... :)

2. Ibrahim gyerekeirõl nem tudok sokat. Lesz még egy gyerek, akit Hatice ugyan megszül, de véletlenül álmában ráfekszik és megfullad. Aztán elvileg késõbb kell érkeznie két kislánynak, de hogy velük mi lesz, nem igazán rémlik. Mintha megöletnék õket, de ezt csak nagyon elbizonytalanodva mondom. Ezt ne vedd készpénznek.

3. Igen.

4. Ibrahimot árulással vádolják, ezért végzik ki. Hogy a sorozatban pontosan mit varrnak a nyakába, nem tudom. A valóságban azt vetették a szemére, hogy szultánnak merte nevezni magát. Ami egyébként nem valós indok volt. Ibrahimot rengetegen gyûlölték, nem csak Hürrem.

*** Spoiler vége***

Sümbül igazi hangja mélyebb, pasisabb. Sümbül személyiségéhez a szinkron valóban jobban illik szerintem is.
10/10
sznora 2013 szept. 08. - 02:39:48 10/10
(1272/3430)
Kérdéseim (hátha valaki tudja a válaszokat):
Magyar részek szerint mikor lesz a váltás, hogy a gyerekek már felnõttek lesznek?


* * * Spoiler * * *

Lesz olyan még valamikor, amikor a szultán úgy kiakad Hürremre, mint mikor számûzte legutóbb?
Jók az infóim, hogy Ibrahimnak nem lesz felnõntt utóda (legalább is a nejétõl)?
A jövõben fog még valaki Szulejmán életére törni? (mint már nem csatában)
Hürremnek milyen indokkal sikerül eltetetnie láb alól Ibrahimot?

* * Spoiler vége * *


Én oda vagyok Szümbül hujujujuuuuuj-ozásáért!
Alig várom! :)
Nem tudom, hogy eredetiben az milyen, de nála nagyon tetszik a magyar szinkron!
9/10
szevia 2013 szept. 07. - 18:18:48 9/10
(1271/3430)
Aki a további -még nem vetített- részrõl ír, az legyen szíves tegye ki a SPOILERT! Tudom, hogy a valós történelmi események ismertek lehetnek, de nem mindenkinek, és lehet hogy nem szeretné elõre tudni.