Téma: Szulejmán

10/10
planeta 2013 szept. 18. - 22:02:16 10/10 Előzmény csikosi
(1330/3430)
Akkor nyilván a Magyarország elleni török hadjáratok is csak fikció, ugye?
Azért ne sértõdj meg, de vannak emberek a világon, akik valamivel többet tudnak annál, hogy "Szulejmán létezett és szerelmes volt Hürrembe, ennyi" - és nem szégyenlik, hogy érdeklõdnek, hogy még többet akarnak tudni.
Te nézd úgy, hogy csak egy film, de miért vagy ennyire megsértõdve azon, hogy mások meg utánajárnak a témának?
offtopic
Petrapetrus 2013 szept. 17. - 14:30:03
(1329/3430)
Úgy nézzük, hogy csak egy film. Csak éppen hála ennek a filmnek, elkezdett érdekelni többünket a valós háttér, nem elégszünk meg holmi fikcióval. Ami kikapcsol ugyan, de pont azért, mivel nem maximálisan hiteles, nem is vesszük komolyan (legalábbis az értelmesebbje nem veszi). De! Hatására a sorozatnak, próbálunk érdeklõdésünknek megfelelõ válaszokat is találni, lehetõleg olyanokat, amik igazak is. Mi ezzel a baj?

Én meg ezt nem értem. Az agykikapcsolós-szórakozós nézõk miért veszik azt zokon másoktól, hogy adott témában próbálnak az igazság/valóság után is járni, ergo, próbálnak gondolkozni és szellemi tevékenységet folytatni, amivel bõvítik a tudásukat?

A Harry Potterrel összehasonlítani ezt a témát meg elég nagy butaság, szerintem...
10/10
offtopic
csikosi 2013 szept. 17. - 12:50:21 10/10
(1328/3430)
Kedves fórumtársak!
Egy dolgot nem értek, hogy miért nem lehet ezt a sorozatot úgy nézni, hogy ez csak egy film!!
Szerintem teljesen felesleges vitatkozni, hogy a történelem során ki mit csinált.
Szulejmán létezett és szerelmes volt Hürrembe, ez igaz lehet, de a többi az csak fikció.
Ez a Harry (KOFFER) sem igazi, mégis mindenki odavan érte a világon.
Senki nem nézi a neten, hogy egyáltalán létezik-e ilyesmi.
Üdv:
offtopic
Petrapetrus 2013 szept. 16. - 11:02:20
(1327/3430)
Nem mondtam, hogy a valóságban nem így volt, én azt megmondom õszintén, nem igazán tudom. nekem amit írtál, abból az jött le, hogy a sorozatra gondolsz. Amúgy a net tele van marhaságokkal. Ugyanarról olvastam vagy 4 verziót is és akkor az ember találja ki, melyik az igaz, egyáltalán igaz-e bármelyik is... Idén tervezek vásárolni egy angol nyelvû szakirodalmat, talán az választ ad a kérdéseimre. Azért egy szakkönyvi kategóriában kiadott mû csak hitelesnek nevezhetõ a sok netes irománnyal szemben. :)

Na, az klassz, faggatózz csak! :) Az én páromnak meg turkológus ismerõse van az egyetemrõl, de már nem igazán tartják a kapcsolatot. Pech, pedig nekem is lennének kérdéseim... :)
offtopic
Petrapetrus 2013 szept. 16. - 10:57:17 Előzmény napraforgó
(1326/3430)
Én úgy tudom, hogy a valóságban nem volt ekkora a szerelem, állítólag Ibrahimnak nem kevés terve volt a házassággal. Konkrétan a nagyobb hatalom kedvéért is udvarolt. Persze Hatice szép, kedves nõ volt, biztos ez sem volt mellékes, de voltak erõteljesen hatalmi érdekek is a háttérben. Az viszont biztos, hogy Ibrahim már-már bálványozva nézett Szulejmánra, elismerte, fontos volt neki. Ibrahim Szulejmánban látta a világ urát. Ehhez is próbálta hozzásegíteni...
offtopic
Petrapetrus 2013 szept. 16. - 10:52:56 Előzmény Arjan
(1325/3430)
Youtube. Nem tudom, hogy a filmjeit adták-e nálunk, sejtéseim szerint nem, hacsak nem valamelyik német/osztrák csatornán, amit nálunk is lehet fogni...
offtopic
Petrapetrus 2013 szept. 16. - 10:51:44 Előzmény szevia
(1324/3430)
A sorozatban ez lesz rá a magyarázat a késõbbiekben. Nem feltevés, hanem konkrétan benne lesz a sorozatban. A valóság nyilván más kérdés...
ildi1980 2013 szept. 15. - 21:32:24 Előzmény Petrapetrus
(1323/3430)
szia!

Valahol úgy olvastam (nem itt a fórumon), hogy a valóságban is ez történt, de akkor lehet nem volt hiteles a forrásom... :(

Holnap jön hozzánk párom unokatestvére, aki történész, majd kifaggatom, hogy mit tud errõl a korról. ;)
2/10
napraforgó 2013 szept. 15. - 05:59:46 2/10
(1322/3430)
Õ is lentrõl jött, Hürrem is ---> sokszor tapasztalható, hogy pont a "lentrõl jött" emberek próbálják leginkább elfelejteni a származásukat, illetve eltüntetni annak nyomait, annyira akarnak a felsõ, uralkodó réteghez tartozni.
Ibrahim Hatidzse révén az uralkodó sógora lett, nagyvezír, igen nagy hatalommal. Az uralkodó bizalmasa, ugyanakkor nem tudja elviselni, hogy más is éppoly nagy hatással van a szultánra. Márpedig Hürrem nagyon sokat elérhet Szulejmánnál az ágyban. Ráadásul sorra szüli neki a gyerekeket, fõként fiúkat.

Itt a filmen megismerhettük Ibrahim érzelmes oldalát - az epekedõ szerelmest, aki éjszakánként hegedült, nappal meg gyártotta a szerelmes verseket. Vajon ilyen volt a valóságban is? Vagy Hatidzse szultánát csak úgy hozzáadták, a szultán hatalmát erõsítendõ?
Én nem hiszem, hoigy abban a világban nagyon törõdtek volna a nõk érzelmeivel. Hogy kit szeret? szeret-e egyáltalán valakit? Nem hiszem, hogy akármit is számított volna. Ott, ahol még most is tevéért, kecskéért lehet venni feleséget? Fél évezreddel ezelõtt se lehetett másként...
Mivel a szultán egyedüli fiúgyermek maradt a családban (a lehetséges trónkövetelõ fivéreket, féltestvéreket, unokafivéreket kivégezték), csak lánytestvérekkel rendelkezett. Ha az elõzõ szultánnak is sok asszonya volt, rengeteg húga, nõvére lehetett. Ezeket lehetett ide-oda férjhez adogatni, hogy a szultán hatalmát erõsítsék. Talán így kapta meg Ibrahim is Hatidzsét....

Hogy titokban szerelmes lehetett Hürrembe? Nem hiszem. Talán éppen Májdevránba?!
De leginkább saját magába. Megrészegítette a hatalom.
9/10
szevia 2013 szept. 13. - 21:27:46 9/10 Előzmény Petrapetrus
(1321/3430)
Ez egy feltevés, amit írsz..Én azt hittem van valami nyilvánvaló konkrét oka, valami elõzmény, esemény.
Amúgy a "nem szimpatizál" kifejezés kicsit enyhe ehhez a mérhetetlen, pusztító gyûlölethez képest. Ha már a feltevéseknél maradunk,gondolhatnám akár, hogy tudat alatt szerelmes belé, irigyli a szultántól, stb.
Másfelõl, õ is lentrõl jött, Hürrem is, ezzel az erõvel szerethetné is akár, mint rokon sorsut.


"Abrahim azért nem szimpatizál Hürremmel, mert túlságosan közel került a szultánhoz. Már-már hozzá hasonlóan bizalmi viszonyt ápolnak és ez nagyon sérti õt és a büszkeségét. A másik oka pedig az, hogy Ibrahimnak végtelenül fontos Mahidevran és Mustafa. Nagyon kedvesek a szívének és ezért. Állítólag Mahidevran egyfajta "anya" a számára. Ami a korukból kifolyólag nyilván nem szó szerint értendõ. :) De hogy Mahidevranra már-már anyaként tekint."
10/10
Arjan 2013 szept. 13. - 21:25:21 10/10
(1320/3430)
Talán reménykedett ez nem túl kegyetlen számára és sellõ lesz belõle majd kiúszik...
10/10
Arjan 2013 szept. 13. - 21:23:18 10/10
(1319/3430)
Biztos nehéz lesz neki egyedül babával. Sajnálom õt, hogy nem apukával születik gyereke. Szép és okos nõ, kívánom neki találjon igazi párt magának, aki úgy fogja szeretni, mint a filmben Szulejmán anno Hürremet.
Szerintem ez a film elég nagy sikert hoz neki és a filmipar keresni fogja még más karakteres alakítás miatt. Én nem láttam más német fimben. Miben láttad és mikor? Csak németeknél vetítették másik filmjét?
offtopic
Petrapetrus 2013 szept. 13. - 19:46:16
(1318/3430)
Hát most egy darabig ellesz a kisbabával, azt hiszem. :)
De én is szívesen megnézném másban egyébként. Németül is, eredeti nyelven. :) Láttam már jeleneteket a német nyelvû filmjeibõl, hát többet értek belõle, mint a törökbõl. :)
9/10
filmimádóó 2013 szept. 13. - 19:07:27 9/10
(1317/3430)
SPOILER Azon meglepõdtem hogy a Mathrakos mért igy akarta "megölni" Szádikát. Csomó módszer volt hogy megölje Szádikát, de õ pont azt választotta hogy egy zsákba rakja és a vízbe lökje. SPOILER VÉGE
10/10
Arjan 2013 szept. 13. - 18:22:55 10/10 Előzmény napraforgó
(1316/3430)
Oh, köszi infot. Nem tudam Hürrem németeknél született. Így még érthetõbb, hogy nehezen bírta a törökországi légkört és az atrocitásokat. Valójában akkor ezért is ilyen érdekes nõ, mert vegyes családból származik. Szurkolok neki legyen más filmje, sorozata késõbb is.
Hajreddin Barbarossza 2013 szept. 13. - 11:17:15 Előzmény mosolyga
(1315/3430)
Mivel Hürrem korai éveirõl nem sokat tudunk, így azt sem tudjuk biztosan, hogy hány éves volt, mikor elrabolták. Vannak források, amelyek szerint 1505-ben született, mások szerint 1510-ben. Ha elfogadjuk, hogy 1520-ban hurcolták el Konstantinápolyba, akkor 1510-es születés esetén tényleg gyermek volt még, nem nagyon lehetett senkije. Ha viszont a korábbi születési kor a valós, akkor, lévén már bõven házasodási korban volt, akár lehetett is volna võlegénye...
Petrapetrus 2013 szept. 13. - 07:41:03
(1314/3430)
Tudott, csak döcögõsen. Ez a nyelvi nehézség pedig elõnyére vált a szerepében, hiszen Alexandra sem úgy érkezett, hogy perfekt török. :)
Petrapetrus 2013 szept. 13. - 07:39:59
(1313/3430)
Egyetértek. :) Csak akkor maximum nõi nyomozó csapdosta volna... :D
offtopic
Petrapetrus 2013 szept. 13. - 07:39:19
(1312/3430)
Ezt már én is leírtam neki. Õ arra gondolt, hogy A VALÓSÁGBAN hogy történt. Nem a sorozatra...
ildi1980 2013 szept. 12. - 21:57:48
(1311/3430)
Szia!

Nem tudom, hogy ez most spoilernek számít e, de azért kirakom:)

****Spoiler****

Szóval tényleg 2 gyereket vesztettek el. Egyiket még várandósan vesztette el, mikor a janicsárok megtámadták a várat és õ menekülés közben leesett a lépcsõrõl, így elvetélt. A második baba meg is születik, de egyszer mikor vele alszik, véletlenül ráfekszik...

Utána születik még 2, de õket állítólag kivégzik Ibrahimmal együtt. Ezt olvastam valahol, de ezt lehet nem kell 100%.

*****spoiler vége*****