Téma: Szulejmán

2/10
napraforgó 2013 okt. 31. - 06:56:10 2/10
(1470/3430)
Nekem úgy tûnik, hogy lassan már csak arról szól a sorozat, hogy Hürem politikai és szexuális hatalmát semmi ne veszélyeztesse.

Nevetséges, hogy a törökök félnek néhány szobortól. Hatidzse is elviselte a kélt dimenziós festményeket, sõt nagyon is tetszett neki, na de a három dimenzió, a szobor már megbotránkoztatja...
Neli 2013 okt. 31. - 01:15:20
(1469/3430)
a mai részben ki volt az a dögös török vagy talán külföldi csóka, aki a Matrakossal mulatott meg utána megmentette azt a lilaruhás nõt? lesz még szerepe?
Acbar sah 2013 okt. 29. - 21:48:49
(1468/3430)
és akkor a nagyapjáról még nem is beszéltünk!!!!
csabaga 2013 okt. 29. - 16:27:33 Előzmény napraforgó
(1467/3430)
Nem hódított õ olyan sokat(nem is ez a mellékneve),csak sajnos minket...Az apja,I.Szelim sokkal nagyobb hódító volt,kár a korai haláláért,õ másfelé hódított és Jemen felé ment volna tovább.

A mai török történetírás szerint nagyon helyesen.
Norcy_ 2013 okt. 29. - 14:00:53
(1466/3430)
Azt lehet tudni, hogy kik voltak azok az érdekes kinézetû harcosok, akik visszavitték Mustafát még a csata elõtt? Késõbb fognak még szerepelni?
2/10
napraforgó 2013 okt. 26. - 06:00:14 2/10
(1465/3430)
Szóval csak a legszebb 15 évét, az ifjúságát kellett ezekkel a viszálykodásokkal töltenie. Mert egy 30 éves nõ akkoriban már hervadó szépségnek számított. Most már értem, miért töltötte az egész életét Szulejmán a hódításokkal. Más szultánok a hárem hölgyei között válogattak és élvezték a kényelmüket, neki meg volt tiltva, hogy "más virágokat" is szagolgasson, hát inkább elment háborúskodni....
Acbar sah 2013 okt. 26. - 00:29:41
(1464/3430)
Ez az idõszak 15 évig tartott,ami kibírható huszonévesen.1536-tól korlátlan úrnõ volt a háremben,néha még azon kívül is.
2/10
napraforgó 2013 okt. 25. - 04:07:08 2/10
(1463/3430)
Minden relatív. Mert lehet, hogy szultánaként a török háremben jobb sora volt, mint egy tatár jurtában lett volna, de talán még jobb lett volna neki, ha a családja mellett tud felnõni, apja, anyja, testvérei mellett. Férjhezmehetett volna a saját választottjához, vagy ahhoz, akihez a szülei adják, élhetett volna az eredeti keresztény környezetében. Lehet, hogy nem lett volna olyan híres, meg nem csinálnak róla idõvel filmsorozatot, de nyugodtabb élete lehetett volna. Nem kellett volna sem a saját, sem a gyermekei életét féltenie, megküzdenie nap, mint nap féltékeny háremhölgyekkel, meg hatalomvágyó pasákkal, stb. De persze lehet, hogy van, aki meg szereti az ilyen izgalmakat.
Acbar sah 2013 okt. 24. - 22:22:38
(1462/3430)
Hát,szerintem jobban járt így,mint egy tatár jurtában rabszolgaként.
2/10
napraforgó 2013 okt. 23. - 19:34:49 2/10
(1461/3430)
Ah, értem. Szóval a törökök (oszmánok) tulajdonképpen kimentették szegény Alexandrát a gaz tatárok karmai közül.
Acbar sah 2013 okt. 23. - 18:27:32 Előzmény napraforgó
(1460/3430)
nagyon nem mindegy!

A szóban forgó tatárok egyébként nem nyugat ázsiaiak,õket Tamerlán pacifikálta,hanem krímiek,az õ hordáik Girej kán vezetésével ok oznak majd sok gondot a lengyeleknek 100 évvel késõbb,meg Erdélynek a betöréseikkel,Apafi Mihálynak.
2/10
napraforgó 2013 okt. 22. - 12:36:58 2/10
(1459/3430)
Török, tatár, nekem egyremegy.
gb4400 2013 okt. 22. - 09:27:33
(1458/3430)
Hürrem családját nem a törökök irtották ki, hanem a nyugat ázsiában élõ igazi tatárok. Nem a mongolok, akiket nálunk tévesen tatárnak hívunk, hanem a valódiak. Õk adták el a török rabszolgapiacon.
2/10
napraforgó 2013 okt. 22. - 04:40:04 2/10
(1457/3430)
Hürrem azért volt árva, mert a "kedves" törökök kiirtották a családját. Még itt a sorozatban is azt lehetett látni, hogy a szeme láttára lemészárolták az apját, anyját, testvérét.
Ezek után szeretni azt, akinek mindez köszönhetõ... hát..... Én megértem, hogy az életösztön sok mindenre ráviszi az embert, de ez a fene nagy szerelem... Nekem valahogy nehezen emészhetõ, nem normális, érthetetlen.
Akkor már Viktória/Szádika sokkal érthetõbb és normálisabb volt, bosszút akart állni mindazért, amit elvesztett, azokon, akik miatt ez történt.
senele 2013 okt. 21. - 20:12:33
(1456/3430)
Ez szerinted vicces?? Szerintem szánalmas. Csak hab a tortán, hogy nem is a témához kapcsolódik.
offtopic
Petrapetrus 2013 okt. 21. - 07:52:54
(1455/3430)
méltóságuk = méltóságOk
offtopic
Petrapetrus 2013 okt. 21. - 07:52:19 Előzmény rizsa34
(1454/3430)
"Ha volt is Hürremnek európai ellenfele a háremben -és a házasságig biztos volt-, az szerintem semmiképpen se lehetett hercegnõ, inkább magához hasonló egyszerûbb származású lány."

A méltóságuk, nagy hatalmú személyek elõszeretettel házasodtak EGYMÁS KÖZÖTT, ezzel is erõsítve, bebiztosítva hatalmukat. Ez bevett szokás volt, sõt. Igazából ennek volt értelme. Hürrem egy "senki" volt, rabszolgából emelte fel a szultán, de ezt leszámítva árva volt, Szulejmánon és a közös gyerekeiken kívül tulajdonképpen senkije nem volt. Ezzel szemben egy nemesi család sarja gazdag volt, rendelkezett címekkel, stb. Ilyen szempontból szerintem tök logikus, hogy egy hercegnõ kemény ellenfél volt, pláne, ha SPOILER be is volt indulva az uralkodóra úgy, mint ez a fiktív karakter, Izabella Fortuna SPOILER VÉGE.
2/10
napraforgó 2013 okt. 19. - 06:01:39 2/10
(1453/3430)
Szerintem nem kell valódi, valaha létezõ személyt keresgélni Izabella Fortuna mögött, a török szappanopera nyilván több személy életét, történetét alapul véve alkotta meg a figurát.

Ez a sorozat olyannyira nem törekszik a történelmi hitelességre - a film elején mottóként meg is jelenik, hogy: "történelmi ihletésû", ami erõsen azt jelenti, hogy csak alapul vették a történelmet, de nem ragaszkodtak a történelmi hûséghez. Ezért kár is állandóan az egyes személyek, vagy történések mögött a valóságot keresgélni.

Sajnos a sorozat a valós történelmi események tekintetében is nagymértékben eltér azoktól, amit én hibájául rovok fel. Mert a sorozat színesítésére sok mindent kitalálhatnak, össze-vissza költhetnek, engem nem zavar, amíg a történelmet nem hamisítják meg. Legalábbis az olyan jelentõségû történelmi eseményeket, mint a mohácsi csata, vagy Lajos személye. A kisebb, nem túl jelentõs események sokkal nagyvonalúbban kezelhetõk. Bár lehet, hogy a törököknek csak kisebb jelentõségû ügynek számít a nálunk mohácsi vésznek, országos gyásznak számító csata, amely háromfelé szakította országunkat és 150 évre meghatározta történelmünket.
2/10
napraforgó 2013 okt. 19. - 05:48:52 2/10 Előzmény gb4400
(1452/3430)
Akkor annak a Kasztiliai Izabellának, akinek apja V. Károly német-római császár, anyja Foix Germána özvegy aragóniai királyné, V. Károly nagyapjának, II. Ferdinánd aragóniai királynak a második felesége, vagyis a saját mostohanagyanyja, a saját lánya - egyben a dédunokájának is számított!

Ez azt a kabaréjelenetet juttatta eszembe, amit egykor sûrûn játszott a magyar TV, amelyben egy apa elvett egy fiatal lányt, míg a fiú elvette a lány anyját feleségül, és a házasságokból születetendõ gyerekek rokonsági fokait bogozgatták. A jelenet poénja valami olyasmi volt: jesszusom, és vagyok a saját nagyapám!
rizsa34 2013 okt. 18. - 15:38:56
(1451/3430)
Igaz, a Wikipédia sem tökéletes. Nem tudhatjuk, mi történt Izabellával az élete során. És ez a filmbeli Izabella is hazatérhet még, bár ezt a török változatot nézõk már biztos tudják.
Amúgy én is jó ötletnek tartom, hogy egy kicsit a kedélyeket fel akarják kelteni a filmkészítõk azzal, hogy izgalmak lesznek a háremben. Csak nem tudom, hogy ez Iz. Fortuna szerepeltetésével mennyire reális. Ha volt is Hürremnek európai ellenfele a háremben -és a házasságig biztos volt-, az szerintem semmiképpen se lehetett hercegnõ, inkább magához hasonló egyszerûbb származású lány. Persze nem ismerem annyira az oszmán történelmet.
Meg Károlyékon pont azzal kéne apró szurkálásokat tenni, hogy a rokonukat bevásároltatják a hárembe? :) Nem azzal, hogy a szeretõ(i) körében mutatják (hisz Kasztíliai Izabella is egy iylen kapcsolatból született!)? Ha már szegény Lajost lehetett állandó dorbézolások közben ábrázolni ...