Téma: Szulejmán

abisztriczky 2014 ápr. 17. - 20:09:27
(1990/3430)
A filmben most hányat írunk, melyik évben járunk? Kiváncsi vagyok, hogy mikor hal meg a jelenlegi Valide.
***SPOILER***
A Szultán anyja Hürrem elzavarásával a Hárambõl gondosan vár addig, amíg Szulejmán hadjáratra nem megy.

Azt tudja valaki, hogy hogyan kerül vissza Hürrem a Hárembe?
***SPOILER vége***
10/10
SecretKismet 2014 ápr. 17. - 19:24:51 10/10
(1989/3430)
A Valide jól tudta, mi lesz, ezért nem is csinált semmit, mikor Szümbül jelentette neki, hogy Hürrem visszahívta Nilüfert és Esma-t. Tudta, hogy Nilüfer ki lesz végezve úgyis, ezzel Hürrem elveszíti a leghûségesebb szolgálóját, így meggyengül, és megmutathatja neki, hogy mekkora hatalma van.
respect77 2014 ápr. 17. - 18:31:27
(1988/3430)
A Valide szultánák listája: http://en.wikipedia.org/wiki/List_of_valide_sultans

1520–1534: Ayºe Hafsa Sultan and Ayºe Hatun II (Szulejmán anyja, a filmbeli Valide) után Hürrem van feltüntetve:

1534-1558: Hürrem Sultan, (Haseki sultan) wife of Suleiman I, mother of Selim II
2/10
napraforgó 2014 ápr. 17. - 16:36:23 2/10
(1987/3430)
A google fordító szerint a valide szó anyát jelent.
Hürrem ugyan többszörös anya volt, de nem az aktuális uralkodó anyja. Viszont az "anyósa" halála után, Szulejmán feleségeként õ irányította a háremet a haláláig. halála után pedig a lánya Mirrimah.
gb4400 2014 ápr. 17. - 16:24:03
(1986/3430)
Mivel Hürrem még korábban meghalt, így jogilag ezt a titulust nem kapta meg, csak úgy kezelték.
gb4400 2014 ápr. 17. - 16:22:09
(1985/3430)
A Valide megszólítás, mint rang ténylegesen akkor illeti meg a magas rangú hölgyet, amikor a fia már trónra lépett. A Valide olyan, mint az európai monarchiákban az anyakirálynõ. Az aktuális uralkodó anyja. Hürrembõl a valóságban csak akkor vált jogilag Valide, amikor Szelim fia a trónra került. Ám még mielõtt ez megtörtént, tulajdonképpen már úgy kezelték Hürremet, mint a jövendõ Validét, még ha nem is volt az.
2/10
napraforgó 2014 ápr. 17. - 16:04:51 2/10
(1984/3430)
Látni nem láttam, de szinte biztos: A szultán törvényesen feleségül veszi Hürremet, az anyja pedig meghal. Így Hürrem, mint a legmagasabb rangú hölgy lép a helyébe.
abisztriczky 2014 ápr. 17. - 15:40:24
(1983/3430)
***SPOILER***
Hogy lesz Hürrembõl Valide? A jelenlegi (szultán anyja) el fogja küldeni a hárembõl, ha jól tudom!
***SPOILER vége***
respect77 2014 ápr. 17. - 14:21:51
(1982/3430)
Hürrem.
9/10
filmimádóó 2014 ápr. 17. - 13:52:59 9/10
(1981/3430)
Én nem gondoltam volna, hogy a Valide ennyire tagad, de szerintem nem akarta, hogy Szulejmán megtudja, hogy az anyja gyalázta meg Hürremet.
abisztriczky 2014 ápr. 17. - 10:57:29
(1980/3430)
Egyébként ki lesz a jelenlegi Valide utódja miután meghal? Szulejmán jócskán túléli az anyját, úgyhogy nem lehet a szultán anyja a Valide, akkor meg ki lesz? A hárem élére kell valaki.
2/10
napraforgó 2014 ápr. 17. - 09:41:47 2/10
(1979/3430)
Szerintem épp azt mutatja be ez a sorozat, hogy senki nem volt egyértelmûen pozítiv figura. Senki nem fekete, vagy fehér. A háreméletre erõsen jellemzõ volt az alattomosság, a szálak háttérbõl mozgatása, az ellenfelek ilyen-olyan módon való félretétele.

Hürrem sem volt túl becsületes anno Májdevránnal, vagy akár a szolgálójával, Gülnihállal. Lelkiismeretfurdalás nélkül elvette Májdevrántól az uralkodót, Gülnihál arcát elcsúfította, megtorolva az uralkodóval töltött éjszakát. És ugyanígy az Ibrahim elleni merénylet sem egy jóságos és feddhetetlen hölgy mûve.
De Ibrahim is epekedõ szerelmesbõl micsoda zsarnok kényúr lett. Gondolkodás nélkül tesz el láb alól akárkit, most épp Jákob effendit.
A bájos kis hitvese sem túl szimpi, amikor ok nélkül undokoskodik. Miért pont a válide lenne a jóság mintaképe? Mindig is részrehajló volt, és õ meg is teheti, hogy akár nyíltan ki is mutassa ezt. De ha az érdeke úgy kívánja, akkor titokban ügyködik és szívfájdalom nélkül végignézi, hogy mások bûnhõdnek az õ tetteiért. Hürremmel szemétkedhetett, hisz a hárem - a nõi szakasz - rendje õhozzá tartozott. Alázatosságra kényszerítette, elvette az erkélyes lakosztályát, amit a szultántól kapott, elvette a kedvenc szolgálóit, megölette a lovát, stb. De a szultánnal nyilván nem akar tengelyt akasztani, tehát állít maga helyett bûnbakot. Nilüferen keresztül pedig még egy csapást mérhetett Hürremre.
De biztos vagyok abban, hogy Hürrem hasonlóképp megtorolná ezeket, ha tehetné. Õ se tipródna sokat, hogy helyes-e ez, erkölcsös-e, stb. Nem láttam a török eredetit, de gondolom, hogy amikor Hürrem lesz a válide, õ is hasonló módszereket fog alkalmazni.
10/10
Adrienn111 2014 ápr. 17. - 09:11:07 10/10
(1978/3430)
Hát én gerincesebbnek gondoltam a Validét!Õ a Valide,miért nem vállalja fel hogy mit is tett?Nevetséges,ahogy mosakodik,tagad...háth,
ez különben undorító módszer,egy szerencsétlen állatot megölni!Ezért megérdemli majd amit kap!
2/10
napraforgó 2014 ápr. 11. - 06:46:55 2/10
(1977/3430)
Ezen én is elgondolkodtam. Minden folyosón ott állnak a loknis õr-agák. Még egy halottat csak-csak ki lehet vinni, ha nem néznek oda, de egy élõ személyt, aki esetleg visítozik, még zsákkal a fején is.... A hercegnõt vagy meg kellett ölni, mielõtt kicipelték, vagy minimum eszméletlenné tenni. Ez esetben viszont egy váratlan öntudatra ébredés egy nem jó pillanatban... hát....
És a két személy miatt Nigarnak és Gülnek kétszer kell fordulni, vagyis négyszer kell kicselezni az õröket, oda-vissza. Annyira valószínûtlen... De szerintem pont ezért nem is taglalták a hogyant és mikéntet....

Hürremet viszont nyilván az eset után próbálja meg elszigetelni a valide. Lecseréli a szolgálóit, megtiltja a vele való érintkezést, figyelik minden lépését, és végül megölik a lovát, mert azt is szerette. Ne legyen semmi, amiben örömét leli a szerencsétlen.
10/10
Arjan 2014 ápr. 10. - 20:17:11 10/10
(1976/3430)
Az éjjel-nappal hányás és BK saját gyártású magyar mûsor. Ezeknek kell folyni még a csapból is, mert másképpen nem kapnak támogatást rá, ugyanis azt én se hiszem el, hogy a reklámfilmek bevétele mindent fedez. A Szulejman-szerû filmeket pedig külföldrõl kell megvenni, teljes más a támogatási formája. Ez nem annyira érdeke a csatornának, hogy menjen, ezért nem is ismétlik, ami különkib... -ás azokkal akik korán kelnek. Személy szerint, a BK-t én is nézem, mivel tetszik hogy nincs benne sem politika, sem komolyabb bûntény vagy izgató jelenet stb. Az más dolog, hogy néha picit lapos, de az biztos, hogy nyugodtan alszom utána. Én azért remélem, hogy mégha egy évtized alatt is, de eljut a Szulejman magyar vetítése a 4-ik évadig.
Petrapetrus 2014 ápr. 10. - 17:02:25
(1975/3430)
Nagyon szívesen.
Egyébként Izabellától én is a falra másztam, Hürremnek szurkolok én is. :) Meryem Uzerli nagyszerû színésznõ, Hürrem pedig egy teljesen korrekt karakter. Nyilván 21. századi szemmel és a mi kultúránkkal extrém, de tekintve, hogy mi volt akkor és hogy az oszmánokról beszélünk, teljesen érthetõ a viselkedése és abszolút szimpatikus. Szerintem. :)
offtopic
Petrapetrus 2014 ápr. 10. - 16:59:44
(1974/3430)
OFF

A Barátok közt hagyján. Alapvetõen olykor én is nézem, bár nem nagyon érdekel már. Egy rész ebbõl 10 perc, szóval vicc lenne, ha csak egy részt adnának belõle. Adjanak kettõt, reklám nélkül... Sokkal irritálóbb az Éjjel-nappal Dugapest. Na, ha valamit, azt nem kéne a mezei dolgozó embernek nézhetõ fõmûsoridõben adni. Gusztustalan, ostoba, "csupa jóra" tanítja az amúgy is degenerált ifjúságot, tisztelet a kivételnek. A BK ehhez képest semmiség. Kicsit napjaink Szomszédokja, nekem elfér az a 20 perc a mûsorsávban. De ez a másik... Pfujj.

ON
2/10
napraforgó 2014 ápr. 10. - 13:38:10 2/10
(1973/3430)
Tényleg rémes, én a Barátok közt nem nézem, sem most, sem korábban. Tojok rá, de nagyon. Mi a bánatnak kell ebbõl két büdös részt leadni egy este???
Vagy miért nem lehet a Szulejmán után? Ha nem akarják a Szulejmánt végig megvenni, hát miért nem jelentik be? Mi a fenének kell ilyen ócska módszerekhez folyamodni, hogy éjszakára toljuk a kezdési idõpontot, aztán meg arra hivatkozunk, hogy nem volt megfelelõ érdeklõdés, azért nem adjuk tovább?
Mert tuti ez lesz, és azt a baromságot ott elõtte, amit már 15 éve adnak, azt kell majd nézni, mert az valakinek a nagy bulija.
10/10
csikosi 2014 ápr. 10. - 11:35:22 10/10 Előzmény napraforgó
(1972/3430)
Szia!
Én ezzel a nagyon késõi idõpontban leadott és tele reklámmal kapcsolatos dologra gondoltam és nem a film eseményeire.
Én is belenézek elõre, de nem is bánom.
Bocs, ha félreértetted.
Üdv: Csiki
kisded cickány 2014 ápr. 10. - 11:09:53
(1971/3430)
Köszi a választ így már világosabb :) Bár nagyon átugrották ezt a kivitelezést..pl egy iylen úri palotából csak úgy kiszöktetni vkit nem egyszerû, de ha arra gondolok mindig is voltak az ilyen erõdítményekben szökési utak,akkor lehet azon csempészik ki, mind1 is,. engem irritált izabella hercegnõ :D hürremet pedig szeretem. nagyon nagy karakter,és nagyon nagyon tehetséges színésznõ, szomorú vagyok,h egyszer csak szereplõváltás lesz, de még odébb van, addig is élvezem a színészi játékát. teljesen igaza van, vagy õ vagy a többiek tiporják el.