Téma: Szulejmán

respect77 2014 máj. 29. - 08:29:37
(2230/3430)
Úgy látom azért lassan a Valide kezd rájönni, hogy Dazse már nem hozzá hû...
respect77 2014 máj. 29. - 08:27:28
(2229/3430)
Ibrahim nem olyat fog most hallani, ami tetszeni fog neki... Ez most nagyon visszaütött a Hürrem ellenes táborra. :P
2/10
napraforgó 2014 máj. 29. - 08:07:57 2/10
(2228/3430)
Tényleg nagyon hasonlít. Elsõre azt hittem, hogy az Mirrimah.
2/10
napraforgó 2014 máj. 29. - 08:05:37 2/10
(2227/3430)
Dazsénak több esze volt, mint a validének. Mert a Hürrem elé küldött Bali bég ellenére is megölhették volna, de akkor legalább a nagyasszonyt akkor nem vádolhatták volna meg.
Hürrem jól gondolkodott, miért az éjszaka közepén küldtek érte, hogy menjen a gyerekeit látogatni? És ha igen, miért nem küldtek kíséretet az üzenethozóval? (miért csak késõbb és késõn?)
Kíváncsi vagyok, hogy a szultánnak beteszi-e a bogarat a fülébe, hogy Ibrahim, a mindig hidegfejû, hûvös Ibrahim úgy elragadtatta megát, hogy lemészárolta a támadók vezetõjét, mielõtt bevallhatta volna, kik voltak a megbízói? Mert azt azért tudja a szultán, hogy Ibrahim és Hürrem kölcsönösen nem kedvelik egymást.
Vicces, ahogy a végén négyszemközt akarja közölni a hírt Ibrahimmal, hogy mégis feleségül veszi a szultánát. Vajon milyen képet fog vágni Ibrahim? Vajon meddig képes még leplezni a gyûlöletét?
Nem tudom, hogy történelmileg innentõl mennyi idõ még, hogy kivégezteti Ibrahimot. Pár éve biztos van még, ha még ráér Nigárt is felcsinálni.
Petrapetrus 2014 máj. 29. - 07:58:17
(2226/3430)
Én csak azt nem értem, hogy Ferhat miért nem köpte be İbrahim paºát. Így is, úgy is kampec lett volna neki, de legalább kiderült volna az igazság. :D Mondjuk nem biztos, hogy elhitték volna, de sikerült volna bogarat ültetni az uralkodó fülébe.

Ami Bali béget illeti, annyira vicces, ahogy elõhozzák nála Ármint, õ meg elkezd szomorkodni... Bezzeg akkor nem szomorkodott, amikor a bordélyba ment... :P

Hürrem gyerekei tündériek, valóban. A kis Mihrimah egyébként nem tudom, hogy jött össze a készítõknek, de tisztára úgy néz ki a kiscsaj, mint amikor Meryem Uzerli volt gyerek. :D (a beillesztett képen Meryem látható kislányként :))
offtopic
Petrapetrus 2014 máj. 29. - 07:49:35
(2225/3430)
OFF

Igen. :)

Londonban találtam egy szuper török éttermet, elhatároztam, hogy oda még visszajárok. Nagyon finom volt náluk az étel. :) Tavuk Güveçet ettem. :D A tulajdonos pedig nagyon aranyos volt. Odajött érdeklõdni, ízlik-e az étel, meg mikor mentünk el, kezet fogott velünk. :) És azon is meglepõdtem, hogy mennyi kis ajándékot kaptunk. Nagyon finom szezámos/fokhagymás/frissen sült, ropogós kenyeret hoztak, nyers zöldségekkel, olívával (utóbbiakat nyilván külön tálban) elõételnek (nem kértük), aztán amikor végeztünk a rendelt ételekkel, akkor jött az újabb ajándék: gyümölcs desszert, a számlához pedig kaptunk még lokumot is. :) (vagy lokma, kinek-hogy tetszik jobban :) - falat-falat ;))
9/10
filmimádóó 2014 máj. 28. - 23:23:13 9/10
(2224/3430)
Hürremnek mázlija volt, ahogy Ibrahimnak is hogy nem bukott le....
ucsitelnyica 2014 máj. 28. - 22:51:40
(2223/3430)
Imádom, amikor Hürrem kerekedik felül... :)

A valide arcáról meg tanulmányt lehetne írni. :)
Rosszindulatú vagyok, ha azt mondom, hogy nekem majd nagyon nem fog hiányozni? :)

És külön tetszett, hogy minden gyereket mutattak végre. És az az ölelés... Ez a Mihrimah egyszerûen egy tünemény...
10/10
Adrienn111 2014 máj. 28. - 22:30:50 10/10
(2222/3430)
Szerintem még nem.De olyan idegesítõ hogy az aktuális rész ismertetõje,totál el van csúszva,elég régóta.Ezt senki nem ellenõrzi?
Valide mama meg az Ibrahim pasa másnak ássa a vermet,de mindig õ pottyan bele.
Szegény Daje!
Nagyot szólt Hatidzse :)Tetszett "Allah büntesse meg azt aki ebben benne van" XD
gb4400 2014 máj. 28. - 20:33:39
(2221/3430)
Szerintetek a mai részben meglesz az esküvõ, vagy azt majd a jövõ hétre teszik?
Acbar sah 2014 máj. 28. - 17:31:49
(2220/3430)
Petra....

ennél csak akkor kacagsz jobban ha magyar szöveget fordíttatsz vele németre!
nem jössz rá, mi volt az eredeti szöveg.

Ismerjük be, nem egyszerû a nyelvünk, talán nem is baj, egyébként 4000 török szavunk van,ami állattartással kapcsolatos,szinte mind: zabla, kengyel, kantár
tavuk =tyúk ökör stb. A színek.karmazsin = kirmizi, heverõ=sezlon alma=elma
Anya=Ane az apa érdekesebb ! Baba ! Amit mi babának hívunk,a kicsi baba,=kücsük bebek.
figyeljétek a nyelvi hangzást.
Acbar sah 2014 máj. 28. - 17:31:24
(2219/3430)
Petra....

ennél csak akkor kacagsz jobban ha magyar szöveget fordíttatsz vele németre!
nem jössz rá, mi volt az eredeti szöveg.

Ismerjük be, nem egyszerû a nyelvünk, talán nem is baj, egyébként 4000 török szavunk van,ami állattartással kapcsolatos,szinte mind: zabla, kengyel, kantár
tavuk =tyúk ökör stb. A színek.karmazsin = kirmizi, heverõ=sezlon alma=elma
Anya=Ane az apa érdekesebb ! Baba ! Amit mi babának hívunk,a kicsi baba,=kücsük bebek.
figyeljétek a nyelvi hangzást.
monic987 2014 máj. 28. - 16:49:59
(2218/3430)
Ahh, értem. Köszi!
Lillith Morgan 2014 máj. 28. - 16:07:45
(2217/3430)
Abdullah Hürrem és Szulejmán fia volt. Nagyon fiatalon meghalt.
Ahmed pedig Mahidevran és a szultán második fia volt. Csak õ is nagyon hamar meghalt.
monic987 2014 máj. 28. - 15:26:46 Előzmény Lillith Morgan
(2216/3430)
Ki volt Abdullah és Sehzade Ahmed?
10/10
SecretKismet 2014 máj. 28. - 10:08:04 10/10
(2215/3430)
Reménykedjünk, hogy nem kelti fel más érdeklõdését addig a téma :)
offtopic
Petrapetrus 2014 máj. 28. - 09:48:51
(2214/3430)
Megvan a könyvtárban, a gyûjtemény részét képezi, csak az a kérdéses, hogy mire odaérek, bent lesz-e még. :) Jelenleg bent van, nem vitte még ki senki, most néztem meg. Talán jövõ hét végéig sem vetnek rá szemet... :D Nyilván elõ lehet jegyeztetni olyankor, de én nem nagyon szoktam. :)
10/10
SecretKismet 2014 máj. 28. - 08:27:35 10/10
(2213/3430)
Ha nagyobb könyvtárba mész, ott meg kell, hogy legyen. Ritkán járok könyvtárba, de mikor voltam utoljára egy példány pont a szemem elé került :D


OFF

Én is németet tanultam általánosban. Az volt a vicces, hogy az angollal meg csak magamtól kezdtem el foglalkozni. De nem úgy, hogy meg akartam tanulni. Csak kizárólag angol nyelvû zenéket hallgattam, meg néztem sok filmet angolul, és ha érdekelt egy szó vagy kifejezés utánanéztem...és észre se vettem, hogy rámragadt a nyelv. Középsuliban aztán 2. nyelvként az angolt tanultam, így a nyelvtani dolgok is a helyükre kerültek. Az osztályomban én voltam a legjobb angolos, mert szinte a nyelvtanon kívül újat nem tudtak nekem mutatni :D Szerencsére jó a nyelvérzékem. A némettel meg úgy vagyok, hogy megértem, de válaszolni nehézkes :D Pedig azt sokáig tanultam. Spanyolból is tudok egy nagyon keveset, szintén ami rámragadt :D De azt nem nevezném tudásnak. Amit nagyon szeretnék megtanulni rendesen az a spanyol és a török :D
offtopic
Petrapetrus 2014 máj. 28. - 07:32:17
(2212/3430)
OFF

Én sem voltam még Törökországban. Annyira nem is vonz, bár van néhány dolog, ami mégis kifejezetten érdekelne. Én egyébként Angliával vagyok így. Pontosabban Londonnal. 6. éve járok vissza, s ugyanúgy törzsszállodám van. :) Célul tûztem ki, hogy "A-tól Z-ig" felfedezem a várost. Rengeteg mindent láttam már, de még mindig annyi dolog ott van... Szerintem több mindent láttam a városból turistaként, mint sokan azok közül, akik kint élnek. :D
offtopic
Petrapetrus 2014 máj. 28. - 07:27:41
(2211/3430)
OFF

Amikor írtad, rákerestem a könyvre. Vaterán megvehetõ, azt hiszem két példány volt belõle. Minden más könyves felületen elõjegyezhetõ csupán, ami korántsem garancia arra, hogy meg is tudják szerezni. Eddig akárhányszor elõjegyeztettem valamit, egyiket sem sikerült megszerezniük. De majd ha megyek a könyvtárba, megnézem, bent van-e. Talán jövõ hét második felében valamikor lesz idõm bemenni. Amúgy is van pár könyv, amit ki szeretnék hozni. :)

Szerencsés vagy, nekem sajnos az angol egyelõre meglehetõsen instabil. Németes voltam mindig is, középsuliban meg finnt kellett tanulnom második nyelvnek... Most meg, hogy a diplomához két középfokú kell, nyilván az angol lenne a legkézenfekvõbb. Sokat nézek/olvasok angol nyelven, s sokszor nagyon korrektül értem a dolgokat, de nyelvtanilag totális káosz van a fejemben. Én nyelvi antitálentum vagyok, ami azt jelenti, hogy igénylem, hogy valaki JÓ ALAPOSAN elmagyarázza a nyelvtant. :(

A török nekem is egészen megtetszett, mint nyelv. Egyszer jó lenne megtanulni, de a listámon, mint láthattad, elõnyt élvez az angol. Utána meg a spanyol... Mindegyikhez van közöm, több-kevesebb tudásom mindegyikbõl van, de szeretném õket rendesen is megtanulni. :)