Téma: Szulejmán

abisztriczky 2014 máj. 20. - 15:07:52
(2130/3430)
***SPOILER***
Elõre néztem néhány török nyelvû részt az interneten, és néhány részen belül feltûnik Hürrem következõ "jelentõsebb" riválisa. A nevét sajna nem értettem, de magas, vékony színésznõ, hosszú barna hajjal. És már láttam egy másik török sorozatban is.
***SPOILER***
10/10
Arjan 2014 máj. 20. - 14:13:16 10/10
(2129/3430)
Végre!!! Június 4-tõl 2 részt, azaz készítés szerint egy nagy részt adnak le az elõzetes kiírás szerint. Gondolom ismét csak a nyári szezonban lesz, de én ennek is nagyon örülök. Utóbbi részek kicsit laposabbak voltak, így mindenképpen jó lesz a hosszabb film.
abisztriczky 2014 máj. 18. - 18:56:16
(2128/3430)
***SPOILER***
Tudja vaki, hogy nálunk mikor lesz az a rész, melyben Szulejmán és Hürrem egybekel? Na arról a részrõl nem akarok lemaradni, látni szeretném a többi hárem-hölgy reakcióját!
***SPOILER***
Jasinbure 2014 máj. 17. - 15:51:15 Előzmény napraforgó
(2127/3430)
Én úgy tudom, hogy törökbõl fordítják egyenesen.
2/10
napraforgó 2014 máj. 15. - 18:58:28 2/10
(2126/3430)
Valaki tudja, hogy eredeti törökbõl fordítják, vagy van valami közvetítõ nyelv (angol, német, orosz, stb.)?
2/10
napraforgó 2014 máj. 15. - 13:49:50 2/10
(2125/3430)
Ez tényleg furcsa volt. Nem hiszem, hogy a XVI. század elején a házaspárok sokat törõdtek volna a fogamzásgátlással.

Én arra magyaráztam, hogy Hatidzsét nagyon megviselte a gyermeke halála, összeomlott lelkileg, talán nem is lett volna képes kihordani egy gyereket. Ezért is cipelték el környezetváltozásra, hogy némileg helyrejöjjön.
Talán valójában nem volt ez egy engedélykérés (csak rosszul fordították), mindössze egy bejelentés, hogy kész újra belevágni a baba-projektbe.
abisztriczky 2014 máj. 15. - 11:37:56
(2124/3430)
Egy valamit nem értek teljesen. Amikor Hatice beszélt az anyjával, olyan volt, mintha az engedélyét kérte volna, hogy újra teherbe eshessen. Úgy értettem, hogy nem csak az áldását, hanem az engedélyét kérte hozzá.
2/10
napraforgó 2014 máj. 15. - 09:19:31 2/10
(2123/3430)
Miért jár Hürrem éjszaka a gyerekeihez? Megtiltották tán neki, hogy nappal lássa a fiait? És miért nem viszik el a gyerekeket napközben látogatóba az anyjukhoz? Ha igaz, Hürrem most pont abban a vadászkastélyban él, ahová Izabellát szállásolta el a szultán korábban, vagyis igen kis távolságra a Topkapitól. Tehát akár naponta járhatnának egymáshoz látogatóba, úgy hogy közben nem élnek együtt.
És ha már éjszaka járkál, miért nem kísérik testõrök?
Ezek itt a szppanoperás fordulatok, éjszakai ki- besurranások, majd egy orvtámadás, aztán jön a megmentõ Szulejmán személyében... A következõ lépés már a nagyszabású esküvõ....
Petrapetrus 2014 máj. 15. - 08:29:45
(2122/3430)
SPOILER

Hürrem nem hagyja amúgy teljesen magára a fiat, éjjelente visszajár a Topkapıba, hogy lássa õket. Mindezt persze a lehetõ legnagyobb titokban. Késõbb Mihrimah megbetegszik, s amikor ezt Szulejmán meghallja, egybõl rohan a kislányhoz. A pici lány kéri az apját, ne hagyja egyedül, maradjon mellette, aminek a padiºah eleget tesz. Haticérõl kiderül, hogy megint terhes. Mahidevran, mikor megtudja a hírt, kéri a szultánát, hogy küldje el Nigart, de õ nem akarja, mondván, jó szolgáló. Erre Mahidevran elõáll az ötlettel: adják férjhez Nigart, méghozzá Nasuh Efendihez (matrakos). Haticének tetszik az ötlet. Nigar persze közben mindent hall... Mahidevran és a valide meg akarják mondani Szulejmánnak, hogy újfent nagybácsi lesz. Ekkor kiderül, hogy a szultán Hürremnél járt. Ayºe Hafsa beszél Ibrahimmal is, akivel közli, tud a Leós afférrõl, de nem óhajtja maga mellett tudni Hürremet...
Daye is felkeresi Hürremet a számûzetésében, beszélnek... Kiderül, hogy Hürrem éjszaka jár gyereknézõbe, Daye pedig rosszat sejt. Beszél Bali béggel, hogy figyeljen oda a szultánára, mert veszélyes éjszaka az erdõben. A valide elárulja Szulejmánnak, hogy Hürrem este jön a gyerekeihez. A szultán nem érti a helyzetet, de ekkor az anyja érdekes módon "megvédi" Hürremet, mondván, õ is anya...
Daye baljóslata beteljesedik, Hürremet megtámadják az erdõben. Amikor a szultán fülébe jut, azonnal odasiet. Végül megleli szerelmét és a karjaiban viszi haza... :)

SPOILER VÉGE
2/10
napraforgó 2014 máj. 15. - 08:06:22 2/10
(2121/3430)
Hürrem nagy játékos. A döntésébe bevonta a validét is - te nem így gondolod, asszonyom? Meg: Te mit tanácsolsz?
Mit mondhatott volna a valide? Hogy a szultán felette áll a vallásnak, meg az erkölcsnek? Nyilván nem. Mondott valami nevetségeset az önmegtartóztatásról, ami úgy tûnik, hogy a hárem többi szabd lakójának sem volt erénye, lásd Májdevránt.
Vajon mit írt Hürrem a szultánnak a gyûrû mellé?
És mit súghatott Májdevrán fülébe?
Mindenesetre hatásos volt, mert a szultán nem nyúlt Májdevránhoz, csak a több hónappal késõbb esedékes körülmetélésrõl értekezett vele. Esetleg még Musztafa tanulmányairól.
Petrapetrus 2014 máj. 15. - 07:31:29
(2120/3430)
Szerencsére nem sokáig. :)
Petrapetrus 2014 máj. 15. - 07:31:09
(2119/3430)
Lehet, de Allah, illetve a hit elvileg ugyebár a szultán felett áll - õ is aszerint cselekszik, s Hürrem tulajdonképpen rá, az Istenükre hivatkozott. Ebbõl a szempontból teljesen elfogadható a szultána döntése. Tény, hogy emögött taktika is van, de azzal, hogy az erkölcsre hivatkozva utasította el Hürrem a padiºahot, igazából nem tett rosszat. Legalábbis szerintem. :)
Petrapetrus 2014 máj. 15. - 07:28:20
(2118/3430)
Így van, Hürrem végülis a vallásra hivatkozik, ami teljesen rendben is van. Ha valami/valaki a szultán felett áll, akkor az Allah. Szulejmán mély és tiszta hite pedig elõbb-utóbb belátásra bírja Hürrem erkölcsösségérõl. Az meg már csak hab a tortán, hogy Hürrem milyen merész és okos, hogy elõáll ezzel. Mahidevran érdekes módon a vallás ezen részét nem veszi annyira komolyan. :) Szegény nõ, tegnap hogy koppant. Olyan nagyon beleélte magát, hogy végre, a szultán õt kéreti, aztán nem volt semmi intim, csak beszélgettek, pontosabban Szulejmán magyarázott valamit nagyon. :P Hürrem ilyenkor érdeklõdéssel szokott figyelni, Mahidevran meg mintha csak bambulna és elengedne mindent a füle mellett... Ebbõl is látszik, hogy Hürrem mennyivel jobban illett a szultánhoz. Minden érdekelte, ami vele kapcsolatos és próbálta az infókat jól hasznosítani. :D

A gyerekek annyira édesek voltak, majdnem elpityeredtem, amikor Hürrem elment és búcsúzkodtak...
9/10
filmimádóó 2014 máj. 14. - 23:19:18 9/10
(2117/3430)
Szegény Hürremnek mindhárom fiát a palotában kellett hagynia....
2/10
napraforgó 2014 máj. 14. - 12:44:12 2/10 Előzmény Petrapetrus
(2116/3430)
Ha egy szabad nõ házassági köteléken kívül lefekszik egy férfival, akkor az nem erkölcsös, rendes asszony. Szultán, vagy nem szultán az illetõ. Hürrem erre játszik.
Amíg rabszolga volt, nem voltválasztása. De most hirtelen erkölcsös szabad nõ lett.
Acbar sah 2014 máj. 13. - 22:52:32
(2115/3430)
Nem ego kérdése!

korlátlan úr korlátlan hatalommal!
Acbar sah 2014 máj. 13. - 22:51:56
(2114/3430)
Nem ego kérdése!

korlátlan úr korlátlan hatalommal!
Petrapetrus 2014 máj. 12. - 07:13:51 Előzmény napraforgó
(2113/3430)
:)
Jó, de õ a szultán, neki nem lehet nemet mondani. Azt nem viseli el az egója. :)))
2/10
napraforgó 2014 máj. 10. - 18:14:36 2/10
(2112/3430)
:D :D :D
Van még néhány nõ abban a háremben, akik tudnának kekszet sütni a szultánnak...
Azért annyira nem volt a szultán annyira hûséges tipus, hogy mástól már nem is kell az a keksz.
Petrapetrus 2014 máj. 10. - 17:35:00
(2111/3430)
Nilüfer egy "jelentéktelen" rabszolga volt, vele ellentétben Hürrem 4 gyerekes anyuka, aki kiáll magáért és részben "hatalmában is áll". Plusz Daye végignézte és asszisztálta az elõzõ igazságtalanságot, még egyet már nem akart. Gondolom.