Téma: Szulejmán

10/10
Memoni 2014 júl. 11. - 16:53:48 10/10
(2430/3430)
Úgy tûnt, hogy kettõt, bár Mustafa ennél többet nõtt szerintem... Bàr a kamaszok gyorsan változnak :-)
10/10
Arjan 2014 júl. 11. - 16:21:57 10/10
(2429/3430)
Nekem az utolsó rész elég gyors és rosszul értelmezhetõ volt. Például évek telnek el az még rendben van és felnõtt Musztafa, de mellette évek óta kb. ugyanott tart Bali bég románca a krími hercegnõvel vagy a háremben is ugyanott tart a lányok civakodása. Na meg Nigár már régóta nem él együtt férjével egy házban és közben Hürrem is azt kérdezi mikor lesz gyerekük. Nem hiszem el, hogy ez nem derült ki évek alatt, hogy elköltözött onnan.
haniel52 2014 júl. 11. - 12:39:59
(2428/3430)
Mindig kíváncsian olvasom a hozzászólásaitokat, meg a tájékozottabbaktól a sok érdekes infót!! :o)) Most például az jutott eszembe, hogy Hürrem jól bánik azokkal, akik hûségesek hozzá, akkor hogy lehet az, hogy ennyien utálják, és õ nem ragaszkodik foggal-körömmel a hozzá hû emberekhez!!?? Arra gondolok, hogy régebben egy kérdésemre +SPOLER+ : megírtátok, hogy Gül agát Mahidevran számûzi Edirnébe ,miért nem hívja majd vissza Gül agát, amikor majd õ lesz a Valide Mahidevrán után? -+ SPOLER vége.

Azért tetszett, ahogy Dázse asszony -a Valide parancsa ellenében- letiltotta a lányok hõzöngését!! És még mindig értetlenül nézem, hogy milyen megvetéssel bánnak Hürremmel az uralkodó család nõtagjai, holott világos parancsot kaptak a szultántól! Nem értem, hogy Mahidevran miért olyan beképzelt, mikor Hürrem pl, nála elõkelõbb helyet foglalna el elvileg, hiszen immár szabad nõ, ráadásul hivatalos feleség??!! És a másik háremhölgy...jaj nem jut eszembe a neve, aki az elején állandóan Hatidzsével volt...még õ is fintorog Hürremre, pedig õ még csak gyereket se szült a szultánnak...szóval nem értem! Érdeklõdve várom, hogy mikor látjuk végre azt a befolyásos Hürremet,akirõl a krónikák szólnak!!!
4/10
Érsekvári 2014 júl. 11. - 09:31:58 4/10
(2427/3430)
Tévesen írtam a dátumot július 23-án lesz az a rész , ahol kiderül mi történt Hürremmel .
A jövõ heti július 16-i részben csak sejteni lehet majd.
4/10
Érsekvári 2014 júl. 10. - 22:39:55 4/10
(2426/3430)
Valóban elég csúnyácska lány lett kiválasztva . Jövõ heti részben.
SPOILER
Nem tudom mi lesz a vétke ,de szegényke önkezével vet véget az életének , felgyújtja magát .
Az ellencsoportban az egyik nagyon Hürrem ellenes és õ hergeli ellene a többit is .
Valószínû a tüz adja az ötletet , hogy szörnyû tettét elkövesse. Hürrem ellen törnek és ez a lány megégeti Hürrem arcát egy fáklyával , de ez csak a következõ részben lesz ( július 16-án ) 2 hét múlva nézhetõ .
SPOILER VÉGE
Sajnos az eredetit néztem és a cselekmény után következtettem , szöveg nélkül.
Acbar sah 2014 júl. 10. - 22:01:44
(2425/3430)
Amúgy én is ezen akadtam ki, hogy Mahidevran hogy bírt ilyen nõket kiválasztani. Az a szempont hogy kivel dugjon a fia, hogy tud himezni!

Csak véletlen, hogy a Hürrem ,, párt,, lányai sokkal jobban néznek ki?
Acbar sah 2014 júl. 10. - 22:01:29
(2424/3430)
Amúgy én is ezen akadtam ki, hogy Mahidevran hogy bírt ilyen nõket kiválasztani. Az a szempont hogy kivel dugjon a fia, hogy tud himezni!

Csak véletlen, hogy a Hürrem ,, párt,, lányai sokkal jobban néznek ki?
2/10
napraforgó 2014 júl. 10. - 21:25:14 2/10
(2423/3430)
Elég lófejû háremhölgyet találtak elsõre szegény Musztafának. Ez az Elif még kicsinosítva sem egy nagy szám.
Amúgy az elif az arab ábc elsõ betûje.

Érdekes volt a homokozós asszony. Vajon ki tanítja be neki, hogy miket jósoljon? Tûzokádó sárkány, aki lángba borítja a palotát. Alig lehetett ráismerni a lángvörös hajú Hürremre.
Szultán mama biztos rögvest vérszemet kap és ha a pasik elmennek a háborúba, megint megpróbálja "kedvencét" eltávolítani.
Petrapetrus 2014 júl. 10. - 14:21:56
(2422/3430)
"Az új Mustafa amúgy nem egy nagy eresztés (részemrõl legalábbis :D), bár a konkrétan felnõtt Mustafa még ennyire sem lesz az. Plusz õ meg nem is lesz valami szimpatikus, legalábbis a színész biztos nem, aki majd játssza." --> ez úgy érzem, szorul részemrõl némi magyarázatra. :D

Szóval nekem csak most esett le, hogy ez a meztelencsiga valójában már Mehmet Günsür, csak szakáll nélkül. Vagyis egy és ugyanaz a színész. :) Mivel az RTL klub a fõcímmel is spórol /= régi fõcímet ad le, olyan nevekkel, akik már nem is szerepelnek a sorozatban, pl. Melike Yalova - akik pedig új szereplõk, nem írják ki õket. Én meg annyira nem merültem bele a gyerekek/fiatalok megformálóiba. Annyi volt meg, hogy a felnõtt Mustafát Mehmet Günsür alakítja. A szakáll hiánya totálisan megtévesztett. Tényleg abban a hitben voltam, hogy a kettõ nem ugyanaz a pasi. :D A személyes véleményem az, hogy szakáll nélkül szimpatikusabb számomra. Szakállal már kevésbé. :D
Petrapetrus 2014 júl. 10. - 08:56:31
(2421/3430)
A tegnapi adás (megvágása)... Én is néztem elkerekedett szemekkel, hogy mi ez az ismétlés... Aztán egyszer csak egy snitt és máris új jelenetek... Utálom az ilyet.
Amúgy megint volt baki a sorozatban, vagy csak a szinkront szúrták el, bár nem hiszem. A rész elején beállít Nigar Hürremhez, hozza a hírt, hogy látta Mustafát és Mahidevránt és pont úgy festenek, mint egy szultán és a valide. Aztán valamivel késõbb Nigar Ibrahim hátát masszírozza, majd arról érdeklõdik, hogy néz ki most a herceg, nagyot nõtt-e már... Pfff.
Cihangir születését (és megfoganását) is nagyon felpörgették ezúttal. Nem ért meglepetésként természetesen, viszont sajnálom, hogy bizonyos szálakat/dolgokat nyújtanak, mint a rétest, mást meg elintéznek 1-2 rövid jelenettel. De mindegy, legalább most lesz hadjárat, meg minden, valami kis "háremen kívüli izgalom" is. :) Viszont nekem úgy rémlett, hogy Cihangir 1530-ban született és nem 1532-ben... (A török Wiki meg 1531-et ír.) Amúgy személyes kedvencem az a jelenet, amikor a szultán karjában Cihangirral ránéz az ágyban fekvõ Hürremre. Az a "szemjáték"... Ójajnekem... Na, az a jelent csillagos ötös, mindent visz, egyszerûen fantasztikus, pedig csak pár másodperc az egész. Halit elképesztõ színész, én szó szerint elolvadtam tõle, meg az egész helyzettõl. Best moment részemrõl a legutóbbi adásból. :)
Amúgy szerintem is hülyén jött ki ez a nagy rácsodálkozás Mustafára. Igen, valóban szó volt róla, hogy majd látogatja a fiát, plusz amikor Hürrem volt Edirnében, akkor is jártak azért hozzá, nem volt ez akkora táv.
Az új Mustafa amúgy nem egy nagy eresztés (részemrõl legalábbis :D), bár a konkrétan felnõtt Mustafa még ennyire sem lesz az. Plusz õ meg nem is lesz valami szimpatikus, legalábbis a színész biztos nem, aki majd játssza. De ez megint csak az én véleményem. Vicces volt Mustafa elsõ éjszakája is, ahhoz képest, hogy akkor csinálta elõször, viszonylag magabiztosnak tûnt. A csaj viszont nagyon húzta a száját, pedig anno hogy odavoltak a rabnõk, hogy õk bújhassanak ágyba a ªehzadéval. :P
10/10
SecretKismet 2014 júl. 10. - 08:42:51 10/10
(2420/3430)
Most 15 perccel elõbb kezdõdött a mûsor, gondolom akkor azért oldották meg így, hogy bevágták a múlthetirész utolsó jeleneteit újra :) Azok és egy plusz reklám simán kitöltötték azt a +15 percet. Viszont most a végét sikerült tisztességesen megvágniuk, nem egy jelenetet félbeszakítva, hanem pont jó helyen! haladás :)
Acbar sah 2014 júl. 10. - 08:38:27
(2419/3430)
Igen, a Kõszegi ostrom jön!
Acbar sah 2014 júl. 10. - 08:33:48
(2418/3430)
Igen, a Kõszegi ostrom jön!
2/10
napraforgó 2014 júl. 10. - 04:46:45 2/10
(2417/3430)
Csak két és fél évet. Az elõzõ hadjáratot 1529-ban vezették Bécs ellen, ahonnan a tél beállta miatt jöttek haza. Most ki volt írva, hogy 1532 március.
Az évszakok változása alapján is 2 és fél évet lehetett látni.
respect77 2014 júl. 09. - 23:38:02
(2416/3430)
Elvileg 17 éves itt Musztafa (még ha a színész idõsebb is). Amikor elmentek 13 körülinek tûnt. Szóval szerintem kb. négy év.
respect77 2014 júl. 09. - 23:37:05
(2415/3430)
Ráadásul mondta is Szulejmán, amikor Musztafáék elmentek, hogy nem baj, majd úgyis meglátogatja õket. Erre négy évvel késõbb úgy tesz, mintha azóta nem látta volna, hogy elmentek.
violet82 2014 júl. 09. - 23:20:20
(2414/3430)
Hány évet ugrottak?
10/10
Memoni 2014 júl. 09. - 23:18:08 10/10
(2413/3430)
Jaj de kár,hogy ennyi évet kihagytak... Úgy tesznek,mintha Edirne földrészekkel odébb lenne. Eddig is járogattak oda, hogy lehet, hogy évekig nem látogatta meg õket senki? Ez nagyon béna fordulat így...
Acbar sah 2014 júl. 09. - 22:07:00
(2412/3430)
Nekem is úgy tûnt
respect77 2014 júl. 09. - 21:50:06
(2411/3430)
Nekem nem az furcsa, hogy Hürremnek továbbra is alárendeltként kellett tisztelnie a Validét, hanem inkább az, hogy ezek a hárembeli lányok ilyen tiszteletlenül mernek vele beszélni, mint ahogy. Elvégre mégiscsak a szultán felesége, nem a játszópajtásuk már. Nem tudom, hogy a valóságban is megengedhettek-e volna maguknak ilyen hangnemet a lányok.