Téma: Szulejmán

gb4400 2014 júl. 21. - 14:31:48 Előzmény Acbar sah
(2450/3430)
Amikor Hürrem fia, Szelim trónra került, gondoskodott róla, hogy Mahidvran rendes életet élhessen. Furcsa ez annak a tükrében, hogy Hürrem és Mahidvran mennyire utálták egymást.
10/10
SecretKismet 2014 júl. 18. - 10:54:45 10/10 Előzmény Acbar sah
(2449/3430)
Ha már így szóbajött, érdekesség képpen itt egy kép Musztafa és Mahidevran nyughelyérõl, ami Bursa-ban található.
Acbar sah 2014 júl. 17. - 21:12:58
(2448/3430)
Igen, de milyen élet az, betegen nyomorban tengõdni, annak,
Aki a fényes palotához és a csillogáshoz szokott!
Acbar sah 2014 júl. 17. - 21:12:21
(2447/3430)
Igen, de milyen élet az, betegen nyomorban tengõdni, annak,
Aki a fényes palotához és a csillogáshoz szokott!
4/10
Érsekvári 2014 júl. 17. - 16:01:56 4/10
(2446/3430)
Ismét egy olyan rész ami teljesen értelmetlenûl hirtelen véget ért . Most bontakozott volna ki a cselekmény , de a rtl vágója jól elintézte az egészet. Igaz belese fért volna a mûsoridõbe , mert 34 perc reklám idõ elvette a helyét . Nagyon vontatott így az egész , élvezhetetlen .
Végig néztem már eredetiben , így lenne értelme csakhogy a szinkron nélkûl nem érthetõ.
Cameron007 2014 júl. 17. - 09:50:23
(2445/3430)
És vajon boldog is volt? Elégedett lehetett? Nem lehetett nagy vigasz, hogy túlélte Hürremet, meg a szultánt, miközben a saját gyerekeit eltemette.
respect77 2014 júl. 17. - 09:46:32
(2444/3430)
Azt csak õ tudná megmondani, hogy felülkerekedésnek érezte-e ezt annak tükrében, hogy Hürrem fia került trónra, az övét meg kivégeztette a szultán.
gb4400 2014 júl. 17. - 09:08:47
(2443/3430)
Ha a film teljesen a valóság szerint történne, akkor Mahidevrannak már rég nem kellene a palotában lennie, mert már akkor számûzték, amikor kékre-zöldre verte Hürremet.
A valóságban mégis valamilyen szinten Mahidevran kerekedett a többiek fölé, mert simán túlélt mindenkit. 80 évet élt, ami abban a korban nagyon soknak számított.
9/10
filmimádóó 2014 júl. 16. - 23:17:56 9/10
(2442/3430)
Szegény Hürremet már megint belekeverték egy olyan ügybe, amiben nem volt vétkes.....
Petrapetrus 2014 júl. 14. - 18:07:11
(2441/3430)
A hétvégén megnéztem a legelsõ részt, csak hogy felelevenítsem, meg hogy nosztalgiázzak. El is felejtettem, hogy Gül szerepelt az elsõ epizódban. :)
Mahidevran pedig már akkor búval b*sz*tt volt, mikor visszakocsiztak/hajóztak Manisából a Topkapıba. Sõt, akkor még a valide is oltogatta elég rendesen. Sõt, a szultána elég lekezelõen és bunkón viselkedett Gülfemmel is. Már akkor érezte a vesztét, pedig akkor tulajdonképpen Hürrem "sehol nem volt". Kinézte már ugyan magának Szulejmánt, de ez akkor még úgymond semmit sem jelentett. Mahidevran tehát már eleve telve fájdalommal érkezett "haza", miután Szulejmánból szultán lett. Tudta, hogy mivel jár: háremmel, sok nõvel... (Bár nem tudom, Manisában is volt már Szulejmánnak háreme, sõt, több nõtõl gyermeke is (bár õk meghaltak), ennek ellenére Mahidevran úgy tûnt, csak akkor kezdett el búsulni, miután elindultak a Topkapı palotába..? Aztán ki tudja, lehet mégsem. Csak ezt nem mutatták. :P)
Alexandra az elsõ részben nagyon szimpatikusan viselkedik, igazi különc, nem hódol be már akkor sem, csak akkor kezd el taktikázni, amikor Nigar szimpatizálni kezd vele és beavatja, hogyan is mûködnek a dolgok... Amúgy az elsõ részben már annyira látszik, hogy Nigarnak, sõt, Dayénak is "imponál" a krími lány "vadsága". Sõt, ugye maga Ibrahim is õt küldi az uralkodónak. :) Érdekes volt így visszatekinteni a legelejére és összehasonlítani a karaktereket. :)
Leo is ott volt ugye az elsõ epizódban. Azt viszont furcsálltam picit, hogy Alex álmában nem jelenik meg ugyan, mint a családja (nyilván, hiszen Leo túlélte), de úgy beszélnek róla, mintha tényleg õ is odaveszett volna. Picit még sejtelmesebben is fogalmazhattak volna szerintem. :) Ez a "próbáltuk elhívni, de nem sikerül" kicsit sántít nekem. :) Persze ebbe is bele lehet érteni így utólag, de ha én írtam volna meg, akkor valószínûleg nem így oldom meg. :)
Halitot pedig felüdülés volt látni megint kis szakállal. :D
abisztriczky 2014 júl. 14. - 17:09:52 Előzmény napraforgó
(2440/3430)
Ha jól emlékszem, Musztafát beiktatták trónörökösnek, meg is kapta azt a spéci kardot (a nevére nem ugrik be), miközben a nõk az emeletrõl egy rácsos ablak mögül figyelték, Hürrem persze nagyon "örült" neki.
Ha meg jól értelmeztem, Hürrem Majdevrán fölött van rangban, még azután is, hogy a fia hivatalosan is trónörökös lett. Hürrem fölött már csak a Valide és Hatice áll rangban.
***SPOILER*** Majdevrán csak akkor lenne Hürrem fölötti rangban, ha a fia lenne a szultán, mert akkor Õ lenne a Valide, de ez ugyebár nem így lesz.
2/10
napraforgó 2014 júl. 13. - 06:58:37 2/10 Előzmény Lillith Morgan
(2439/3430)
Nem véletlenül írják ki, meg mondják be minden rész elején, hogy a film valós történelmi események felhasználásával készült. Ami ugye azt jelenti, hogy nem a valós történelmi eseményeket mutatják be, csak többé-kevésbé felhasználják õket.

Valóban furcsa volt a legutóbbi rész, olyan volt, mintha össze-vissza keverték volna idõrendben a történetet.
Aybige asszony és Bali bég két és fél év után még mindig ugyanott tartott, ugyanúgy huzakodott, mintha csak tegnap történt volna a legutóbbi találkozásuk, hasonlóképp a hárem hölgyeinek vetélkedése Hürrem mellett, meg ellen, 2,5 év alatt sem haladt egy tapodtat sem. És Ibrahim pasa titkos románca Nigárral, detto. Hogyhogy nem lett még gyerekük? Vagy a 2,5 év alatt Hatidzsének nem lett másik gyereke? Ez a 2,5 év úgy telt el nyomtalanul, hogy kizárólag Musztafa öregedett vagy 5 évet.... meg Hürremnek született egy újabb fia.
Lillith Morgan 2014 júl. 12. - 13:57:10
(2438/3430)
Azért ez a helyzet erõsen másképp lett bemutatva, mint ahogy a valóságban kinézhetett. Mahidevran valószínûleg sosem vált befolyásosabbá, mint Hürrem. Pedig Musztafán kívül még (legalább) két gyermeke is született. De hosszabb ideig tarthatott a "küzdelmük". Ezt hiányoltam is a sorozatból. Itt túl könnyen gyõzött Hürrem/Nem nyúlt többet Szulejmán Mahidevranhoz.
Ha jól emlékszem, a valóságban Szulejmán még a palotából is elküldte/számûzte, miután egyszer megtámadta Hürremet. Ugye ezt a sorozatban sem láthattuk, mert itt magától ment.

A sorozatban lányok a háremben nyilván azért bátrak, mert tudják, hogy a Valide is Hürrem ellen van, tehát számíthatnak/számítanak rá, hogy megvédi õket/jutalmat kapnak, ha Hürrem ellen tesznek.
Persze ki tujda, mi az igazság? Sajnos a hárem túlságosan is zárt világ volt, így nagyon kevés dolgot tudunk róla. Sokminden csak legenda. (Például a lila kendõ). De ezért nem tudni azt se pontosan, kinek mennyi gyermeke született, stb...

Hürrem kétség kívül a kora legbefolyásosabb asszonya volt, pedig meghalt, mielõtt Valide lehetett volna belõle. A "nõk szultánátusa" sem véletlenül vele kezdõdött.
2/10
napraforgó 2014 júl. 12. - 13:05:44 2/10
(2437/3430)
Korábban már valaki megírta, hogy Gülfem szült néhány gyermeket Szeulejmánnak, amikor az még csak trónörökös volt, de a gyernmekei mind meghaltak, mire Szulejmán szultán lett. Nyilván ezért élvezett bizonyos elõjogokat. de túl sokat nem, ha besorozták Hatidzse szolgálójának, még ha valami vezetõ szolgáló volt is...
Állítólag az a háremhölgy, aki gyermeket szült a szultánnak szultána lett, aki pedig fiút szült, az haseki szultána. Ez volt Hürrem rangja is, amíg a szultán feleségül nem vette.
Én kicsit csodálkozok, hogy ez a házassági aktus nem tette õt a többiek feje fölé, egy jól megkülönböztethetõ rangban. A valide fölötte állt, de még talán Májdevrán is, a trónörökös anyjaként.
Bár azt megint nem tudom, hogy Musztafa ki volt-e nevezve hivatalos trónörökösnek, vagy csak az elsõszülött fiú volt, akinek esélye volt a trónra.
respect77 2014 júl. 12. - 09:38:43
(2436/3430)
Pont azt írtam a múltkor én is, hogy a hárembeli lányok mégis hogyan engedhetnek meg ilyen hangnemet Hürremmel, amikor Hürrem már rég nem a játszópajtásuk, hanem a szultán felesége. Ezt valahogy nem értem.
respect77 2014 júl. 12. - 09:32:16 Előzmény Petrapetrus
(2435/3430)
Csodálkoztam is, amikor ezt olvastam tõled. Ugyan én csak itt-ott néztem bele török részekben, de nem rémlett, hogy késõbb más színész játszaná Musztafát, de gondoltam biztos majd lesz valahol váltás, csak én nem láttam. Csak azon csodálkoztam, hogy ha úgyis lecserélik késõbb, akkor mi a fenéért már most egy 25 év körüli vagy idõsebb pasi játssza a 17 éves Musztafát?
eszkiesz 2014 júl. 11. - 20:34:53
(2434/3430)
Akinek nem jutott eszedbe a neve, az Gülfen, aki bizony szült két, ráadásul fiúgyereket a szultánnak, de mindkettõ meghalt. Mindez még Mahidevran és Musztafa elõtt volt. Úgy látszik, emiatt megilleti õt egy kivételezett helyzet a Valide közelében illetve a családban.
2/10
napraforgó 2014 júl. 11. - 20:09:03 2/10
(2433/3430)
Szerintem költõien oldották meg. A kamera az ablakot mutatja, kinn tél van, aztán hirtelen kizöldül a kertben álló fa, majd mintha gyümölcs nõne rajta, aztán sárgulnak a levelek, majd ismét jön a hóesés. Ez ismétlõdik párszor, elmúlik az 1529-es tél, majd az 1530-as, az 1531-es, újra kizüldül a fa, alul megjelenik a felirat 1532 március. Hürrem terhesen mászkál a szobájában, aztán megszületik a fia, de már nem láttam, hogy ott imádkozott volna felette a szultán, a valide, meg a szultánák, ahogy a többio gyereknél korábban.

Még javában esik a hó, amikor Musztafa felesküdött katonának. (mondjuk, itt megint zavaros volt kissé az idõrend, mert elõbb kizöldült a fa, aztán meg esett a hó rendesen... Mikor is tért vissza Musztafa? Még télen, vagy már tavasz volt?)

A neten meg lehet olvasni, hogy az 1529-es bécsi hadjáratot 1532-ben követte a következõ. (Ebben az évben volt Kõszeg ostroma is.)
4/10
Érsekvári 2014 júl. 11. - 18:05:05 4/10
(2432/3430)
Teljesen igazatok van sok furcsaság van a sorozatban . Legalább kiírnák , hogy 2 hónap , vagy 2 év múlva . Pedig volt rá már példa. Zavaró ez a hirtelen " felnövés " már háremet hoznak létre a palota folyosóján nemrég futkosó fiúcskának. Hürrem gyerekei is lassan felnõnek , Mehmet az elsõszülött jóképü lesz , Mihrimah bájos szépség . Majhdevran , Hürrem és a Valide (pláne ) nem idõsödik .
SPOILER
Aybige asszony elkezd nõiesedni - kibontja a haját és hosszú ruhába bújik (szép kis nõ) Bali béggel szerelembe esnek , de aztán mégsem lehetnek egymáséi , úgy emlékszem a lány vallása miatt. Szegény Bali bég sosem jön neki össze az igazi szerelem .
SPOILER VÉGE
10/10
Memoni 2014 júl. 11. - 17:02:57 10/10
(2431/3430)
Szorri,kicsit lecsúsztam ezzel a kommenttel :-D