Téma: Szulejmán

liu 2014 jún. 30. - 21:15:17
(2370/3430)
A héten még van BK, legalábbis a port.hu szerint. Jövõ szerdán 21:10-23.10-ig lesz Szulejmán, ha jól látom, ez +10 perc...
timi21 2014 jún. 30. - 20:43:40
(2369/3430)
Igen!
Ezt én sem értetem, hogy ilyen hirtelen Ibrahim megkedvelte Nigart! Tényleg mintha kihagytak volna egy fejezetet legalább történt volna valami olyan esemény ami erre értelmes magyarázatot add! Mert Ibrahim eddig már akkor is dühös volt Nigarra ha Nigar hozzászólt és közben mosolygott!!

Most úgyis szünetel a Barátok Közt ha jól tudom ma van az útólsó része a szünet elõtt kíváncsi vagyok mit fognak helyette adni, mert nem hiszem, hogy a Szulejmánt dupla epivel mert, akkor úgy is reklámoznák remélem legalább valami értelmes sorozat lesz, csak ne az éjjel-nappal Budapestet adják le duplán! Nekem ebbõl még 2 perc is idegesítõ!!
9/10
szevia 2014 jún. 30. - 20:29:28 9/10 Előzmény SecretKismet
(2368/3430)
Ez teljesen ad hoc volt ez az Ibrahim Nigárhoz fordulása..lóg a levegõben, semmi elõzmánye, mintha kihagytak volna egy fejezetet, hiszen eddig goromba, kegyetlen volt vele, mire ez a hirtelen pálfordlás? Talán a haldoklása, megmenekülése, Nigár kezeiben, de akkor is egybõl csak annyi, hogy vigyetek haza! Még egy köszönöm sem, semmi..
9/10
szevia 2014 jún. 30. - 20:18:44 9/10 Előzmény liu
(2367/3430)
Én fevételrõl nézem vissza a sorozatot, és a reklámoknál gyorsan pörgetek egyet, így viszonylag folymatosan tudom nézni, de így is bosszant, mert persze épp azokat a részeket akasztják meg a reklámokkal, ahol épp valami izgalmas dolog történik..
nish0209 2014 jún. 30. - 16:17:59
(2366/3430)
off
igen mûködik. automatikusan feltelepül a böngészõbe és megy
addons . opera . com /hu / extensions / details /adblockforopera/?display=hu
2/10
offtopic
napraforgó 2014 jún. 30. - 15:38:22 2/10
(2365/3430)
Off
Amúgy ezt a programot lehet használni az Opera böngészõnél is? mert én azt használom.
Köszi, ha tudod
2/10
napraforgó 2014 jún. 30. - 15:35:10 2/10
(2364/3430)
Köszönöm, de ehhez én már öreg vagyok, mármint az informatika ilyen fokához. Nem tudok, vagy inkább nem merek programot telepíteni, mert már párszor megjártam. Olyasmi is jött, amit nem akartam. Aztán szegény fiam egy órát dolgozott vele, míg leszedte, pedig õ informatikus.....De majd megkérem a fiam, hogy segítsen.
nish0209 2014 jún. 30. - 15:17:51
(2363/3430)
off
nálam neten nincsenek reklámok


ennek köszönhetõen--> A D Blo ck pLus
(((szóköz nélkül)))
minden fajta hírdetés felugró ablakot elhárít
2/10
napraforgó 2014 jún. 30. - 14:48:55 2/10
(2362/3430)
Nem nagyon hiszem, hogy az internet lenne az üdvözítõ megoldás. Már most is 3 reklámablakot kell bezárjak minden egyes lapon, amit megnyitok. És minden újabb kattintásnál 2 újabb reklámablak jön fel. És akkor még a szövegre ráúszó újabb reklámablakról nem is beszélek.
És semmibõl nem áll megdrágítani, és megadóztatni az internetszolgáltatást se.
offtopic
azaki72 2014 jún. 30. - 14:12:34 Előzmény Petrapetrus
(2361/3430)
Off
Sokan írják, hogy egyetértenek a reklámadóval, sokan írják, hogy nem. Én a magam részérõl támogatom, attól függetlenül, hogy az ellenzõk érvei is helytállók. DE: a napokban került a kezembe egy régen tv-rõl felvett mûsor. Az 1 órás filmben 1 db 2 azaz két perces (!!) reklám volt. Következésképpen: idõvel magától is nõ a megszakítások száma, a reklámblokkok hossza. Eddig is bõven voltak, a mûsor eddig sem volt túl színvonalas, eddig is a határokig feszítették a nézõk tûrõképességét a (már bocsánat) pofátlanságukkal. Ezután még több reklám lesz? Semmi gond! Ha majd eléri, sõt meghaladja a reklámok hossza a "filmrészletekét", keresünk más utat. Az internet korában úgysem húzhatják a reklámokat a végtelenségig (ha mégis megpróbálják, azon õk veszítenek, nem is keveset). Vannak, akik nem szeretnek interneten filmet nézni, de mint tudjuk, az ember alkalmazkodóképessége az egyik legjobb a világon, nem hinném, hogy "kifognak" rajtunk. Nyilvánvalóan a csatornának is fenn kell tartania magát valamibõl, de amíg az átlagember lassan a levegõ után is adózik (és ha áttételesen is, de a tévénézés után is, ezt sem szabad elfelejteni), hát én valahogy nem tudom sajnálni õket.
Sok film és sorozat eddig sem, vagy csak hosszú évek után jutott el kis Hazánkba szinkronizálva, erre is születtek (és hiszem, hogy ezek után bõségesen fognak is születni) megoldások. De hiába is beszélünk olyan dolgokról, amikbe nincs beleszólásunk. Inkább kívánok Mindenkinek kellemes, békés napot! :)
Lillith Morgan 2014 jún. 29. - 14:29:44 Előzmény Acbar sah
(2360/3430)
De a sorozatban ezen változtattak. Nem is kicsit.
10/10
Adrienn111 2014 jún. 27. - 22:46:23 10/10 Előzmény napraforgó
(2359/3430)
Vagy lesznek olyan szemetek,mint a Gyilkos Hajsza c. sorozattal (Following) hogy egy évad után befejezték,majd az RTL II-n folytatták!Sajnos nekem az nincs,így nem látom a folytatást!Így veszik(vennék) rá azu embereket újabb csatornák megvásárlására!na ez sem szép húzás...
Petrapetrus 2014 jún. 27. - 08:47:53
(2358/3430)
Mehmed 22 évesen halt meg. A sorozatban nem tudom, mennyi idõs lesz...
offtopic
Petrapetrus 2014 jún. 27. - 08:40:43 Előzmény liu
(2357/3430)
OFF

Köszi a felvilágosítást, de mindezekkel magam is tisztában voltam. Sõt, még tanultam is errõl az egyetemen.
Nyilván a kereskedelmi csatorna a reklámból él. Ha valaki, akkor én ezt itt többször szóba hoztam. És naná, hogy a legnézettebb mûsorokat (fõmûsoridõben) tömködik a legjobban tele reklámmal. Ez is teljesen logikus. Mióta a média/reklámadó elõkerült, stb., feltûnõen több lett a reklám a Szulejmánban is. Ami valahol szintén logikus, a nézõ részérõl meg q*va idegesítõ. De hát sokan még rá is kontráznak, hogy csak tessék, akkor fizessenek... Aha, de ennek a nézõ issza meg a levét. Több reklám lesz, kevesebb mûsor, plusz, ahogy írtad is, a vásárló fizeti meg a reklámok árát is. Részben a termékkel, részben meg a szolgáltatóknál. Szóval ez a bizonyos adó inkább szívás ránk nézve, mint jó, de ezt a többség nem érti meg és még örül is, meg helyesel az adóra... Na mindegy.

Jobb helyeken amúgy nem az fizet nagy adókat, aki sugározza, terjeszti a reklámot, hanem az, aki reklámozni akar. De ez csak zárójeles megjegyzés volt a részemrõl...

Az lehet, hogy a Szulejmán a legnézettebb mûsorok között van - korábban is ott volt (sõt, talán még nézettebb is volt, mint most), viszont ha eddig nem vették meg a folytatást, vajon miért halogatnák az "utolsó pillanatokig"? Ha jól rémlik, a 2. szezon 39 részbõl áll, amibõl saccperkábé gyors fejszámolással arra jutottam, hogy közel a fele már lement. Persze nincs kizárva, hogy esetleg mégis megveszik, de én a napokban hallottam, hogy MÉG MINDIG NEM vették meg... És állítólag nem is nagyon akarták, de majd kiderül. Mindenesetre ha meg is veszik, akkor kevés reklámot ne várjunk, pláne az adó bevezetése után. Nekem több ismerõsöm is dolgozik a csatornánál, bár nem pont ezeken a területeken, de majd megkérdezem tõlük is. Kíváncsi vagyok, mi lesz a válasz. Amúgy az RTL nyilatkozta, hogy a saját gyártású mûsorait szándékozik megtartani, ami nem kevés forrást von el tõlük. Ergo ha így van/lesz, akkor a külföldi filmek és sorozatok vásárlása is jóval megfontoltabb lesz. Az biztató, hogy a Szulejmán a csatorna 2. legnézettebb mûsora, de engem nem nyugtat meg, hogy állítólag még mindig nem tárgyaltak a folytatásról. Meg azt sem tudjuk, mi mindent rejt még a csatorna a tarsolyában. Lehet, hogy idõközben vásároltak már más, újabb mûsorokat, amiket még nem kezdtek el promótálni... És nyilván azoknak is helyet kell csinálni a sávban, stb.
Amúgy csak mellékesen: én magam sem dõlök be a reklámoknak, annak ellenére, hogy én lusta vagyok kapcsolgatni, meg nem is mindig megyek ki. Hadd menjen az a reklám, addig inkább olvasok, fejtek valami rejtvényt, ilyesmi. Az utóbbi 10 évben nem rémlik egy olyan eset sem, amit kifejezetten valami reklám hatására követtem volna el. Annyi, hogy a reklámok alatt meg szokott tetszeni egy-egy zene, akkor kinyomozom neten az elõadót... (ez az elõadónak jó reklám, azt aláírom :D) Ennyi. Ha valamit nagyon a képembe akarnak nyomni, az szinte biztos, hogy kevésbé jó, mint az, amit nem. :) Ráadásul én nézem az árat is, meg hogy mi van benne, szóval az esetek többségében inkább választok valami noname márkát... De ez megint csak részemrõl zárójelben. :)

ON
liu 2014 jún. 26. - 19:55:30 Előzmény bakk
(2356/3430)
Ez nem így mûködik. :) Mármint maga a reklám. Ha elkapcsolsz, elõbb-utóbb ott is reklám lesz. Egy idõ után az ember nem kapcsolgat, csak kimegy. Nem tudom, megfigyelted-e, hogy a reklámok sokkal hangosabbak, mint a filmek. Vajon miért? :)
Vannak mindenféle kísérletek, amik igazolják, hogy nem kell a reklámot végignézned ahhoz, hogy hasson. Elég egy szót, egy dallamot, egy képet "beépíteniük" a tudatalattidba ahhoz, napok/hetek múlva befolyásolja a vásárlásodat. A tiedet ugyan nem - mondod. Lehet. De az emberek többségét befolyásolják.
Valószínûleg a tv-k és a reklámozók is tudják, hogy az emberek utálják a reklámokat (sõt, biztos vagyok benne, hogy õk is reklám alatt mennek wc-re), de még ennyi hatás is nagyobb, mintha egyáltalán nem lenne reklám. Ráadásul a reklámot még meg is fizettetik veled a termék árában... - szóval még fizetsz is azért, amit nem nézel. :)

Félre ne érts, én is utálom a reklámokat a filmek közben, csak akartam mondani, hogy mûködik a "rendszer", arra reagálva, hogy nem lesz 3. évad. Szerintem lesz, mert nincs értelme, hogy ne legyen.
Acbar sah 2014 jún. 26. - 19:48:22
(2355/3430)
Naaaaaaaaa!

Mármint Mehmed?

Spoiler

24 évesen halt meg Esztergom ostrománál! Sportért vége
Acbar sah 2014 jún. 26. - 19:48:04
(2354/3430)
Naaaaaaaaa!

Mármint Mehmed?

Spoiler

24 évesen halt meg Esztergom ostrománál! Sportért vége
8/10
gabus53 2014 jún. 26. - 17:55:47 8/10
(2353/3430)
És egy kis háttér információ a sorozatról:
- 4 ezer m2 zárt területet használtak, 23 látnivaló, köztük 5 oszmán palota.
- 12 dekorációs csapat, 25 jelmezes csapat dolgozott.
- 1000 kard, 5000 jelmez, 4000 db. turbán készült.
- 50 ezer méter ruhaanyagot, 100 ezer méter dekorációt használtak fel.
- 3000 statiszta vett részt, összesen 50 ezren(!) segítették a sorozatot.
- Törökországban 5 millió háztartásban, 20 millió ember nézte.
- A világ sok országában több mint 300 millió ember nézte a "Csodálatos Század" c. filmsorozatot.

(Ha esetleg valamelyik adat nem pontos, akkor bocsi, de miután törökül nem tudok, csak az internetes fordítóprogramra szorítkozhatok)
bakk 2014 jún. 26. - 17:54:29
(2352/3430)
Arról nem is szólva, hogy legtöbbször végig alszom a sorozatot,vagy elkapcsolok a reklámok miatt,és már nem megyek vissza, valahol ott ragadok és másik filmet,bármit nézek,na és ebbõl hogy lesz NAGY NÉZETTSÉG?SEMMILYEN NÉZETTSÉG NEM LESZ, mert bosszantó, hogy ilyen hülyének néznek és már csak azért sem nézem "a nagynézettségûSzulejmánt"!!!Remélem valaki az rtl-tõl beleolvas ebbe a fórumba, lehetne tanulni......
4/10
Érsekvári 2014 jún. 26. - 17:51:29 4/10
(2351/3430)
Ha valakit érdekel a ma megjelenõ EPIZÓD magazinba pont a Kösem Sultanaról van terjedelmes cikk , fotó a két lehetséges színésznõröl is. Kicsit túloz a fõcím : A színésznõk harcolnak a szerepért . A producer is nyilatkozik a cikkben .