Téma: Társalgó

feketevipera 2009 jún. 04. - 21:51:47
(40055/94215)
Én is abban bíztam, hogy itt ebben a közösségben könnyebb lesz, mert hogy õ is itt van, sokkal nagyobb az esély a megismerkedésre. De most frusztrál az, hogy így is csõdöt mondtam.
hirvi 2009 jún. 04. - 21:49:05
(40054/94215)
Sajnos, a tapasztalat az nagyon halovány mennyiségû, így sokra nem megyek vele. :P Vagy fölvesznek pályakezdõként is, vagy minimum 3 éves tapasztalattal vennének, az meg még nagyon nincs. :P
hirvi 2009 jún. 04. - 21:47:37
(40053/94215)
Kulcs: Járj közösségbe. Mármint közösségben lehet a legjobban ismerkedni, persze csak akkor, ha nem ez az elsõdleges célod. Úgy értem, ha érdekel valami pl. járj el táncolni vagy valami olyan sportolásra, amit lányok is ûznek, ami érdekel és közösségben lehet csinálni valamit, lovagolni, olvasni, gyerekekre felügyelni, mit tudom én. Ami tetszik. Biztos vannak ilyenek a környéken, csak keresni kell. Aztán ha bekerülsz egy közösségbe, sokkal könnyebb megismerkedni, barátokat meg komolyabb kapcsolatokat szerezni. És akkor már nem kell idegeneket leszólítanod. :)
feketevipera 2009 jún. 04. - 21:43:40
(40052/94215)
Hát sajnálom, hogy ez a helyzet, de biztosan lesz állásod valahol máshol. Ma már szinte minden helyre úgy vesznek fel, ha van X év munkatapasztalatod, ami pályakezdõk esetén elég gáz. De legalább szereztél tapasztalatot, ismerõsöket stb.
feketevipera 2009 jún. 04. - 21:40:53
(40051/94215)
Tudod, azt a lányt, akivel elõzõleg próbálkoztam, itt ismertem meg. Csak az eléggé lehangoló tud lenni, hogy nekem sehogy se megy. Se olyannal, akit neten ismerek meg, se olyannal, aki ott van élõben. Az meg nálam nem nagyon játszik, hogy ismeretlen lányokat szólítsak meg. (Igen, igen, megint az önbizalom.)
hirvi 2009 jún. 04. - 21:40:05
(40050/94215)
Nem zárják be a sulit, még, aztán késõbb ki tudja. :P Nem, csak visszajön a másik tanárnõ, aztán nekem már nem lesz helyem. :P Tényleg pályakezdõ vagyok, ezt eltaláltad. :) De én örülök, végül is, legalább ennyit taníthattam (ami nagyon kevés idõ). Volt több vidám perc, a rengeteg nehéz perc között. :)
feketevipera 2009 jún. 04. - 21:36:57
(40049/94215)
Köszi az ajánlót, majd lehet, hogy megnézem a könyvet.
feketevipera 2009 jún. 04. - 21:34:33
(40048/94215)
Igazából én csak segítség vagyok a könyvtárban, nem én vagyok a könyvtáros (na jó, néha helyettesítek). De amúgy tényleg nem szeretem, ha magáznak a fiatalok (tisztára mintha lennék vagy ötven éves). Meg aztán így talán könnyebben kialakul a részükrõl is a bizalom (csak néhányan megpróbálnak visszaélni ezzel). (Sokszor már õk is noszogattak, hogy miért nem lépek a hölgyeménnyel kapcsolatban.)
Tudod, nem irigyellek, hogy tanár vagy. Ráadásul pályakezdõként (gondolom én, hogy az vagy), benne a mélyvízben... Nem lehet könnyû. Sajnálom, hogy megszûnik az állásod, remélem, találsz majd másikat. Bezárják a sulit, vagy miért történik ez? Már ha publikus. Ha nem akarod, ne mondd el.
hirvi 2009 jún. 04. - 21:31:23
(40047/94215)
Ez kellemetlen mindenkinek. :P De elõbb utóbb el fog múlni, azért kell "új terepet" felfedezni, hátha ott is lesznek tökéletes lányok. ;)
hirvi 2009 jún. 04. - 21:29:08
(40046/94215)
Könyvajánló: Én olvastam néhány éve egy lelkizõs könyvet az önértékelésrõl, ami nagyon sokat segített nekem. Persze, nekem bejött, de nem gondolom, hogy mindenkinek tetszik. Ez a Josh McDOwell: Az vagyok, akinek mások mondanak? címû. Mondom nekem nagyon tetszett, de lehet, hogy te azt mondanád, hogy áhh.. suttba vele, hülyeség. Azért megnézni meglehet, hátha mégis tetszik. :)
feketevipera 2009 jún. 04. - 21:28:58
(40045/94215)
Hát... végül is kedves volt velem, aranyos, értelmes, szép, csinos, szóval tetszett nekem, na. Ráadásul ott volt/van a közvetlen közelemben, szóval bizonyos értelemben csak a kisujjamat kellett volna kinyújtanom az ismerkedéshez. Az nagyon sok pluszt adott nekem, hogy bókolhattam neki, így legalább egy kicsit kiélhettem magam, úgy éreztem, hogy van sikerélményem. Végül is nem is ezzel volt a gond, mert értékelte, hogy szépeket mondtam neki. Most meg nagyon rossz érzés, ha találkozunk, ma váltottunk is pár szót, mégsem bókolhatok neki, mert tudom, hogy hogyan érez (illetve nem érez) irántam, és tudom, hogy ez valószínûleg kellemetlen lenne a számára.
hirvi 2009 jún. 04. - 21:24:05
(40044/94215)
Persze. Értem én. Egy könyvtárosnak végül is nem fontos, hogy magázzák a diákok. :)
Magyart tanítok,(nagyon rosszul gépelek, úgyhogy az esetleges helyesírási hibák onnan vannak ;) ). Sajnos, már nem sokáig, mert júliustól az állástalanok népes táborát gyarapítom majd. :(
hirvi 2009 jún. 04. - 21:21:54
(40043/94215)
Na! Az jó! Egy jó tulajdonság! Viszont itt fölmerül a kérdés: hogy megér ez a lány ennyit? mármint hogy itt nyomasztózzál miatta? Oké, neki nem jöttél be. Elõfordul. Én is voltam már úgy, hogy volt egy udvarlóm, aki nem volt szimpatikus annyira, hogy hagyjam, hogy udvarló legyen, viszont megbántani nem akartam, õ meg nem mondott semmit és én sem tudok jelekbõl olvasni, aztán elég gázul küldtem el végül azzal, hogy ezt talán nem kéne. :P Egy darabig depressziózott, ami nekem volt nagyon kellemetlen mikor találkoztam vele, aztán összekapta magát és szerzett egy olyan lányt, aki illik hozzá. :) Úgyhogy most mindenki "hepi". :)
feketevipera 2009 jún. 04. - 21:18:47
(40042/94215)
Nézd, én nem nagyon szeretek magázódni a fiatalokkal, tudom, hogy bizonyos szempontból nekik is kellemetlen. Mondjuk a tanárok másabbak, nekik jobban fenn kell tartaniuk a tekintélyüket, nekem nincs ilyen problémám, mert nem tanítom õket. Amúgy megkérdezhetem, hogy mit tanítasz?
feketevipera 2009 jún. 04. - 21:16:12
(40041/94215)
Hát... annak idején én is poénkodtam ennek a lánynak a társaságában is, sokat mosolyogtunk egymásra. Csak utána valahogyan megváltozott minden. Szerintem azért, mert kezdtem próbálkozni, amit õ nem értékelt úgy, ahogyan én szerettem volna. Csak õ nem mondott semmi elutasítót, én meg nem tudok olvasni a jelekbõl. Szerintem frusztráltam õt ezzel, én pedig különbözõ okok miatt váltam frusztrálttá. Szóval van nekem vidám oldalam is, csak ezt nem mindig tudom megmutatni.
hirvi 2009 jún. 04. - 21:14:42
(40040/94215)
Jah, az nem gáz, ha az alsósok msókolomoznak, meg magáznak a nagyobbak.. Most gondold el... Engem a 19 éves diákjaim is magáznak, pedig fiatalabb vagyok mint te.. ;)
hirvi 2009 jún. 04. - 21:11:18
(40039/94215)
Alkalmanként, alkalmanként... szerintem ez azért lehet, mert pesszimista vagy. De ez nem baj! Mármint lehet betegesen pesszimista az ember, ami rossz, nem tudom te hogy állsz ezzel, de ha egy kicsit megpróbálsz optimistább lenni meg vidámabb, akkor egyre több lesz a megnyílós alkalom, de tudom, hogy ez marha nehéz. :P :) Törekedj, és akkor majd megismerik a vidám oldalad meg a jó fej oldalad, aztán majd fölbukkannak a nem elutasító hölgyek is.. :)
feketevipera 2009 jún. 04. - 20:50:22
(40038/94215)
Ja, a többi igaz. Amúgy most a községi könyvtárban vagyok, csak az a helyi ált. suliban található. Bár mondjuk néhányan így is tanár bácsiznak, habár a gyerekek többsége már rájött arra, hogy engem tegezni is lehet, sõt nem is baj, ha nem magáznak. Mondjuk az alsósok bácsiznak (ettõl egy kicsit kiráz a hideg), de a felsõsök már élelmesebbek. (Voltak hatodikos lányok, akik eleinte úgy köszöntek, hogy "Csókolom, Harry Potter úr", de már õk is régóta tegeznek. Aztán mostanában ezzel húzom õket, hogy "hogy is volt akkoriban?".) Néha tényleg hihetetlenül aranyosak tudnak lenni. Sokan még a kirándulásaikra is vinni akartak, de hát ez nem rajtam múlott. (Ez egy kicsit bonyolult helyzet, de mindegy.) Néha tényleg szoktunk marhulni együtt, meg hát tényleg nem vagyok mindig mord, csak alkalmanként nem sikerül ilyen vidámnak maradnom.
offtopic
hErO 2009 jún. 04. - 20:43:54
(40037/94215)
Hú, ha ezt a képet sokáig nézem akkor szédülök.:D

Jó éjt!:)
offtopic
meszag 2009 jún. 04. - 20:41:13
(40036/94215)
Jóccakát mindenkinek!

A nagy sikerre való tekintettel íme még egy mûvészi fotóm! :QQQ Nem rossz, csak futurista. :))