Téma: Társalgó

offtopic
elisabet 2009 jún. 12. - 21:33:50 Előzmény henett
(41315/94215)
Igazad van, és ez manapság nagyon nagy kincs! Én sem tagadom, hogy honnan származom, ugyan már itt születtem: Lengyeltótiban anno. De a gyökereim Anyai ágon Szabolcs-Szatmár megye, Csenger.
Soha nem fogom megtagadni és nem is akarom, ott, ezen a vidéken az emberek jószívûek, az idegenekkel is úgy bánnak, mintha régi ismerõsök, barátok lennének - ezt alátámasztja a Párom is, aki elment oda és úgy fogadták, mintha ezer éve ismerné, megetették, szállást adtak neki. Ez manapság nagyon ritka dolog! Nem gondolod?
Köszönöm szépen, aranyos vagy nagyon... nincs honvágyam, mert nem ott nõttem fel, hanem itt, csak tudod, a "gyökerek"...
offtopic
elisabet 2009 jún. 12. - 21:25:31
(41314/94215)
Édes vagy, nagyon köszönöm, és jól esik, de hidd el, sokszor úgy érzem, hogy nem sokáig élek... nem tudom megmagyarázni, ez egy érzés... ha már soha többet nem jelentkezem, akkor tudjátok, hogy már nem vagyok. De a Szabikámnak megmondom, ha bekövetkezik, akkor írja meg nektek. Csak azért, hogy tudjátok.
És ezt halálkomolyan írtam.
pozsizsuzsi 2009 jún. 12. - 20:25:24 Előzmény elisabet
(41313/94215)
Jóvanna, értem én, én is abba a lábosba fõzök, majd lepötyögöm késõbb, vagy holnap, mert sürgõs tévéznivalók akadnak, és még a program felét sem olvastam el... :(
offtopic
hErO 2009 jún. 12. - 20:04:21 Előzmény elisabet
(41312/94215)
Hát én pl szívesen körbeutaznám a világot.:) De sajnos nem tehetem és pillanatnyilag más tervem nagyon nincsen. Tanulni biztos kell majd, mert lesz (elvileg) nyár végén nyelvvizsga meg majd õsszel érettségi.
A horgászatot én is szeretem, de leginkább csak nézni, mert béna vagyok benne.
feketevipera 2009 jún. 12. - 18:51:30
(41311/94215)
Szia! Sokáig én is hittem abban, hogy a rossz után csak jó jöhet, de csak rossz jön. Amin pedig változtatnom kellene, ahhoz nem hinném, hogy lenne erõm. Így marad ez az értelmetlen élet. Ráadásul most már az illúzióim is szertefoszlottak, már ami még megmaradt eddig. Hát ez van.
henett 2009 jún. 12. - 18:27:47
(41310/94215)
Ez fura, én ahelyett, hogy leadtam volna egy pár kilót, inkább felszedtem, védõpajzsnak egy párat, mióta anyci elment.
henett 2009 jún. 12. - 18:24:53
(41309/94215)
Dédnagyapámékat hazavittük a szülõi házhoz, ami a Huta-völgyben áll azzal a kastéllyal szemben, ahonnan a szépanyámat kitagadták, mert hozzáment az uradalmi erdészhez... Szóval, ha honvágyad van és szeretnéd a régi szép idõket felemlegetni, rám számíthatsz a nosztalgiázásban! :)) Nagyon fontosnak tartom a múltamat, nem szégyellem honnan jöttem és tényleg fura, hogy a legnagyobb szegénységben, a Hegyközben, is az emberek csak azzal törõdnek, hogy adjanak! :)
offtopic
elisabet 2009 jún. 12. - 18:15:04
(41308/94215)
Igen, tudom.. de próbáltam, nem megy. Volt, hogy eszembe sem jutott, aztán ha történt vmi, rögtön rágyújtottam - hiába, én már csak így fogok elmenni..
offtopic
elisabet 2009 jún. 12. - 18:13:21
(41307/94215)
Melengeted a szívemet :)) Köszönöm!! :)) Olyan érdekes ezt olvasni, Istenem.. :DDD
Nagyon-nagyon régen, sokszor elvitt Édesanyám "haza" - de rég volt! :(
Még valami halvány emlékem van a régi házról, de már tuti, hogy nincs meg
:( Még fényképem sincs róla.
Arra emlékszem, hogy mikor ott voltunk, azt sem tudták, mit csináljanak velünk, annyi kaját fõztek mindenhol a rokonok, hogy rémes.. ráadásul megsértõdtek, ha nem ettünk, mert már tökre tele voltunk :)
Egyébként biztos észrevetted, hogy ott tényleg önzetlenek az emberek és jószívûek - teljesen mások, mint itt, Somogyban. :(
henett 2009 jún. 12. - 18:07:16
(41306/94215)
Nyíregyházán végeztem a fõsulit és voltak gyakorlati oktatásaink is, meg mûvszervesként kellett kérdõíveznünk, tehát jártuk a megyét. :)Csak ezért ismerem! :)) És igen, tudom milyen a tornácos ház! :)) És bambit ugyan nem ittam, de anyukám õrizgetett egy csattos üveget otthon! :D
offtopic
elisabet 2009 jún. 12. - 18:04:56
(41305/94215)
Igen, tudom, hogy vigyáznom kell magamra, Anyukám és Apukám is mindig mondta.. de sajna cigizek :((
Tudod, fõleg, ha ideges vagyok, akkor gyújtok rá, kávé, cigi... amikor Anyukám meghalt (Édesapám halála után 4 évvel) nem ettem, csak cigi, nyugtató, kávé.. le is fogytam, sokan rám sem ismertek. Úgy éreztem, kicsúszott a lábam alól a talaj és nem találtam meg önmagam - itt maradtam tök egyedül, 2 kiskorú gyerekkel - szörnyû volt! :((
offtopic
elisabet 2009 jún. 12. - 18:01:53
(41304/94215)
TÉNYLEG??? Olyan érdekes errõl hallani.. még gyermekkoromban voltam ott :(
Emlékszem, egy "tornácos" ház volt akkoriban (tudod, milyen az?) Azóta már tuti, hogy borzasztóan megváltozott minden, a környék, az utcák, a házak.. már nem találnék oda, nem is tartjuk a kapcsolatot a rokonokkal, fogalmam sincs, ki ment férjhez, ki nõsült meg és mi a nevük. :(
Azt tudom, hogy az egyik rokonnak ott volt egy bambi "gyára", annyi bambit életemben nem ittam, mint akkor..
Ismered a bambit? Nagyon finom üdítõital volt anno! Csatos üvegben.. Úúúúristen, de régen volt.. :(((
henett 2009 jún. 12. - 17:55:52
(41303/94215)
Ismerem azt a falu! :)) És vigyáztam egy nénire anno, akinek nem volt lába a cukor miat... :(( Nagyon vigyáznod kell magadra!
Akárcsak nekem. Anycit a tüdõrák vitte el, és nekem se múlik napom egy slukk Symbicort nélkül, míg talán a fiam a hajlamot örökölte, de az apjának hála, még kinõheti....
offtopic
elisabet 2009 jún. 12. - 17:52:42
(41302/94215)
:))
offtopic
elisabet 2009 jún. 12. - 17:51:49
(41301/94215)
Imádlak!! :)) Köszönöm szépen! :D Biztos vagyok benne, ha becsöngetnék, "fejedelmi ellátásban lenne részem" !! :DDD
offtopic
elisabet 2009 jún. 12. - 17:50:36
(41300/94215)
Jajjjj, Te szegénykém.... most megsúgom, Drága Édesanyám Szabolcs-Szatmár megyei volt - Isten nyugosztalja - Csenger....
Még most is vannak rokonok ( nem hozzácsapandó a "kisebbségiekhez", õk tényleg magyarok voltak, bár semmi bajom "velük", ne érts félre ):)
Anyukám bátyja az ottani Polg.Hiv-ban dolgozott vmi fõelõadóként (úgy látszik, ez nálunk már hagyomány, hogy vki a családból ott dolgozik), szegény cukros lett, aztán egyik lábát vágták le combközépnél, majd a másikat....
Most nálam is találtak cukrot, Édesanyám is az volt.. és pontosan olyan betegségeim vannak, mint neki voltak: magas vérnyomás, cukor, szívritmuszavar, stb., stb.... pedig soha nem dohányzott, soha nem ivott egy korty alkoholt sem - nem értem, hülye dolog ez az egész "betegség-öröklés" :((( Még az alktatát és a személyiségét is örököltem.
offtopic
meszag 2009 jún. 12. - 17:45:23
(41299/94215)
Jól van, csak Neked. :) Elküldök eperért. :)
offtopic
elisabet 2009 jún. 12. - 17:43:26
(41298/94215)
Édes vagy, nagyon szépen köszönöm!! Ráadásul azt is gondolom, ahogy ismerlek, hogy nem beszélsz a "levegõbe" - ne csodálkozz, ha csöngetnek - AZ ÉN LESZEK!! :)) Jaaa, egy "pici" tál epret készíts léccccci az asztalra, már csak a mexokás kedvééért, na meg az íze miatt!! :QQQQQ
Elõre is köszi! :)))
Kispárnát is kérek, a nélkül nem tudok szunnyadni - ugyanis már nem lesz kedvem hazajönni ily késõ éjnek évadján! :))
henett 2009 jún. 12. - 17:42:33
(41297/94215)
Szóval kajapara ezerrel! :))))

Én adtam magamnak egy fél óra lazítást, aztán jön a felkészülés holnapra, meg a beígért palacsinta a srácomnak, aztán alvás ezerrel! :))


Szörnyû volt ez a hét! Soha ennyi károsult emberrel nem találkoztam! Kezdõdött Szabolcsba, aztán Nagykanizsa, tegnap Sopron és környéke! :(( Sokaknak a levitt teteõcserepek után beázott a menyezet! :(( Nehezen tudtam tárgyilagos maradni! :(
offtopic
elisabet 2009 jún. 12. - 17:41:11
(41296/94215)
Juhéééé - azt nem fogom megírni!! Elvégre nekem is van önbecsülésem!! :QQQQQQQQQ