Téma: Társalgó

pozsizsuzsi 2010 márc. 30. - 09:07:35
(72595/94215)
Ja? Vagy úgy!
Nálunk megint teatojás lesz. Régen pingáltam, nagyon szépeket, de a készségek valahogy elfogytak...
offtopic
elisabet 2010 márc. 30. - 09:07:15
(72594/94215)
:)))
offtopic
elisabet 2010 márc. 30. - 09:06:05
(72593/94215)
már megint?? Állandóan mész... :(((
offtopic
elisabet 2010 márc. 30. - 09:05:23
(72592/94215)
Szia Kis Nyuszi! :))
Hát igen, nem is értem, hogy jutott Aaaapuka eszébe :))
Én is abban reménykedem erõsen, hogy nem fogok megfagyni. Majd viszek pár kiló sonkát, több tíz fõtt tojatot, magamnak 1 dobozos sörit, aztán majdcsak elleszek valahogy :DDDD
offtopic
elisabet 2010 márc. 30. - 09:03:24
(72591/94215)
:))) Persze, mert készült a mai tojásfestésre, assszem.... :DDDDDD
pozsizsuzsi 2010 márc. 30. - 09:00:39
(72590/94215)
Már megint festés?!
Ja, biztosan nem pucoltátok még el a szerszámokat a szobácska után, és akkor inkább már kimázoljátok a maradékot papánál. Ha azután is lusták lesztek rendberakni az ecseteket, gyertek hozzánk a koszos pemzlikkel és a hetes létrával együtt..... :)
offtopic
meszag 2010 márc. 30. - 08:27:15
(72589/94215)
De. De muszáj lezárni a dolgaim. Dután megyek a dokimhoz, akkor rendel ma
pozsizsuzsi 2010 márc. 30. - 08:22:31
(72588/94215)
Hajhó! Neked nem otthon kéne az ágyikóban lenned?! Irgumburgum!
pozsizsuzsi 2010 márc. 30. - 08:21:34
(72587/94215)
Minyó még megnézte a viszonylag késõi filmet, láttam a topicján, aztán szó nélkül felborult.
offtopic
meszag 2010 márc. 30. - 08:19:07
(72586/94215)
Hali! :)
offtopic
meszag 2010 márc. 30. - 08:18:27
(72585/94215)
:DDDDDDDDD
:QQQQQQQQQQQ
:DDDDDDDDDD
offtopic
elisabet 2010 márc. 30. - 08:18:21
(72584/94215)
Szia, szép jó reggelt! :)
Szval mindenki kidõlt?? :DD
pozsizsuzsi 2010 márc. 30. - 08:11:33
(72583/94215)
Szia, fenn voltam én jóval tovább is, csak az aaa-s társaságról kénytelen voltam lemondani. :)

Sziasztok!
offtopic
elisabet 2010 márc. 30. - 08:06:35
(72582/94215)
Az öreg arab már 40 éve New York közelében lakik. Szeretne a kertjében krumplit ültetni, de egyedül van, öreg és gyenge. A fia Párizsban tanul. Ír hát neki egy e-mailt.

"Kedves Fiam, Ahmed!
Nagyon szomorú vagyok, mert nem tudok a kertemben krumplit ültetni. Biztos vagyok benne, hogy ha itt lennél, tudnál nekem segíteni felásni a kertet. szeretlek.

Atyád.

Másnap az öreg e-mailt kap a fiától:

Kedves Apám! Ne nyúlj a kerthez. Ott rejtettem el a "cuccot". Én is szeretlek. Ahmed.

Másnap hajnali 4-kor lerohanja az öreg arab házát a hadsereg, az FBI, CIA, a Ranger-ek és a Nemzetbiztonsági Hivatal is. Átkutatják a házat és felássák az egész kertet, minden millimétert átkutatnak, de semmit sem találnak. Aztán reggel csalódottan távoznak.

Másnap az öreg arab újra e-mailt kap a fiától:

Kedves Apám! Remélem mostanra már fel van ásva a kerted és ültethetsz bele krumplit. Sajnos csak ennyit tudtam innen tenni érted. Szeretlek.

Ahmed
offtopic
elisabet 2010 márc. 30. - 07:58:08
(72581/94215)
És... a mai napi vicc-adag :)
---------------------
1) Eltûnt anyós
---------------
- Szóval azt állítja, hogy eltûnt az anyósa?
- Igen.
- Mikor?
- Úgy két évvel ezelõtt.
- Ember! Akkor miért csak most jelenti be?
- Valahogy eddig nem mertem elhinni.

-----------------------------
2) Professzorok és a nudizmus
-----------------------------
Három professzor megbeszéli, hogy kipróbálnak egy nudista strandot. Vígan
napozgatnak, újságot olvasnak, mikor ijedten felkiált az egyik:
- Ajaj! Itt jön a Molnárné a fizika tanszékrõl!
Mindhárman felugranak, ketten az ágyékuk elé teszik az újságot, a harmadik
professzor viszont a fejére. Üdvözlik Molnárnét, majd miután távozott, megkérdik a harmadiktól:
- Te, hogyhogy a fejedre tetted az újságot?
- Nem tudom, ti hogy vagytok vele, de engem általában az arcomról ismernek
meg!
offtopic
elisabet 2010 márc. 30. - 07:51:16
(72580/94215)
Tökéletesen egyetértek!!!!!!!
Én is úúútálom.... :((((
offtopic
elisabet 2010 márc. 30. - 07:49:11
(72579/94215)
Na, most bemásolok egy e-mailt, húsvéti sonka-repertoár :)) Azért ne szídjatok!! :DDD
----------------

Itt az ideje, hogy másképp gondolkodj az unalomig ismert tormás sonkáról! Elképesztõ ötletek, izgalmas variációk az ünnepi asztalra.

Húsvéti sonka? Fõzd kólában!

* Áfonyás mázas: Átlósan vagdald be a sonka bõrét, locsold meg 1-2 evõkanállal, és lefedve kezdd el puhára sütni. Locsolj rá 1-2 evõkanál vörösbort. Néhány evõkanál áfonyalekvárt keverj össze fél deci vörösborral, 1-1 kiskanál mustárral, mézzel, fahéjjal, csipetnyi sóval, borssal. A sütés vége felé kend meg ezzel a mázzal, és hagyd, hogy rákaramellizálódjon a sonkára.



Mézes-mustáros mázban: Vagdald be a sonka bõrét, és lefedve kezdd el puhára sütni. Ha szükséges, önts alá egy kevés vizet. 1 deci mézet keverj össze fél deci ketchuppal, és a sütés vége felé kend meg vele a sonkát. Ezután fedõ nélkül fõzd legalább 20 percig, amíg szép pirosas színt kap.

Narancsmázzal kenegetve: Átlósan vagdald be a sonka bõrét, és locsold meg egy narancs kifacsart levével. Sütõben 1-2 óra alatt, alufóliával betakarva párold puhára.

Húsvéti sonka? Fõzd kólában!



A mázhoz keverj össze egy bögre (2,5 decis) barna cukrot, 3 evõkanál mézet, egy narancs levét, fél deci fehér bort, 1 evõkanál mustárt. Forrald össze, és 1 óra sütés után negyedóránként locsold meg vele a húst. Ha marad a mártásból, tálalhatod szószként a hús mellé.

Húsvéti sonka? Fõzd kólában!Nincsen húsvét hímes tojás nélkül! Igazi hímestojásokat készíthetsz, megmutatjuk hogyan!
o 2 álomszép népi tojásfestõ technika >>

Kólában fõzve: A meglepõ ötlet Nigellától, az angolok konyhatündérétõl ered, a kóla nem annyira a sonka ízvilágát befolyásolja, hanem sokkal inkább porhanyóssá puhítja a húst. Egy kisebb (kb. 1,5 kilós) sonkát fõzz puhára 2 liter Coca-Colában. Úgy 2 órányi fõzés után vedd ki a sonkát a fõzõlébõl, kend meg a mustár és a méz egyenlõ arányú keverékével, majd sütõben fél óra alatt süsd készre.

Kínai stílusban: Keverj össze 1 deci rizsbort (esetleg fehérbort) ugyanannyi mézzel, fél deci szójaszósszal és 1 kiskanálnyi reszelt gyömbérrel. A sütõben sült sonkát félóránként kenegesd ezzel a mázzal. A sütés kétharmadáig alufóliával letakarva süsd, nehogy kiszáradjon a hús.

Kenyérbe burkolva: Nagyjából 30 deka megmaradt fõtt sonkát vágj fel apróra (lehet robotgéppel vagy darálóval is). Morzsolj el fél csomag (25 g) élesztõt 0,5 dl langyos tejben, 1 evõkanál cukorral, és hagyd felfutni. Ezután dolgozd össze 0,5 kg liszttel, 2-3 evõkanál olajjal, 2 kiskanál sóval, 2,5 deci langyos vízzel. Gyúrd össze közepesen lágy tésztává. Tedd félre, és meleg helyen hagyd a duplájára kelni. Gyúrd át, dolgozd bele a darált sonkát, és kerek formában süsd készre.

Húsvéti sonka? Fõzd kólában!Sörrel kenegetve: Egy kisebb (kb. 1,5 kilós) sonka oldalát alaposan dörzsöld be fûszerekkel, sóval, õrölt köménnyel, rozmaringgal, és késhegy segítségével dugdoss el benne néhány gerezd fokhagymát. Ezután alufóliával lefedve kezdd el sütni, és negyedóránként locsolj rá néhány evõkanál barna sört. Félóránként forgasd meg, hogy mindegyik oldala jól átsüljön. Az utolsó fél órára vedd le a tetejét, hogy jobban piruljon.

Zöldfûszeres kéregben: Egy lábos vízhez önts 1 deci fehérbort, tegyél bele feldarabolt vöröshagymát, és 1-2 óra alatt fõzd benne puhára a sonkát. Egy csokor petrezselymet vágj apróra, keverd össze 2 evõkanál kakukkfûvel, 2-3 gerezd összepréselt fokhagymával, 1 evõkanál olívaolajjal, és masszírozd be a megfõtt sonka bõrébe. Sütõben 15-20 perc alatt összeérlelõdik az íze.

Sonka meggyes kéregben: A sonkát a szokásos módon, zöldséges vízben néhány óra alatt fõzd puhára. Forralj össze 4 evõkanál meggylekvárt 1 kiskanál vörösborecettel, csipetnyi fahéjjal, fél kiskanálnyi csilikrémmel vagy paprikakrémmel, és ezzel kend be a megfõtt sonkát. Forró sütõben 15 perc alatt szép kérget kap a máztól.

Hawaii burokban: Néhány szelet konzervananászt pürésíts össze 1 vagy 2 evõkanál ananászlével és 2 kiskanál mézzel. A megfõtt sonkát kend meg ezzel a mázzal, és 15 percre tedd be a forró sütõbe, hogy rákérgesedjen a máz.
offtopic
meszag 2010 márc. 30. - 07:47:20
(72578/94215)
Na ezért utáltam meg már gyerekként a húsvétot, nálunk is ez ment. NEm is értem, idõsebbek mi a pcsának járnak locsolni, már bocs a férfiaktól is ..... de ez a véleményem
offtopic
elisabet 2010 márc. 30. - 07:45:59
(72577/94215)
Hétszeeer????? Én "csak" kétszer most, de nem cicka miatt :DDDDDDDDDDDDD
offtopic
elisabet 2010 márc. 30. - 07:45:07
(72576/94215)
A franc se' !!! Azért húzunk el otthonról :))
Tudod, van a szomszédban egy hódolóm, régebben lakodalmakban zenélt, nagyon jó hangja volt/van - mittudomén - állandóan énekelni akar nekem mindenféle mulatósat..aaaaaaaaaaa...most már lezüllött, jobban érdekli a pohár tartalma és állandóan átjön! ÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁ!!!!!!