Téma: Társalgó

offtopic
elisabet 2010 nov. 30. - 11:31:05
(92775/94215)
Le vagy lassulva? :) Führid lefárasztott?
:)))
Csináltál? Én még soha, csak kóbor vágyam volt mindig de nem került rá sor.
pozsizsuzsi 2010 nov. 30. - 11:30:27
(92774/94215)
"A díszítésbe bevonjuk a család apraja-nagyját"
Hehe. elképzelem a kalácstésztát mindenféle foglenyomatokkal a kutyák részérõl, karminca cafrázással a cicákéról, és a közepébe dekoratívan beleállított kisbaltával Róbert hozzájárulásaként. :D
offtopic
meszag 2010 nov. 30. - 11:28:42
(92773/94215)
Na ilyet már csináltam, mikor a hugom kicsi volt. :) úgy 30 éve. :QQQQQ
offtopic
meszag 2010 nov. 30. - 11:26:48
(92772/94215)
Hát ma úgy le vagyok lassulva.. aaaaa annyit röhögtem magamon.
Ma egyszerre csak egy dologra tudok figyelni. :D
offtopic
elisabet 2010 nov. 30. - 11:25:20
(92771/94215)
A karácsonyfa alapja a mézeskalács tészta.

Mézeskalács receptje:

Hozzávalók:
1 kg liszt
4 dl porcukor
2 kávéskanál szódabikarbóna
2 kávéskanál fahéj
2 kávéskanál õrölt szegfûszeg
csipet só
10 margarin
3 egész tojás
2 és fél - 3 dl méz
+ ha díszítjük: egy tojásfehérje
6 evõkanál kristálycukor


A porszerû anyagokat összekeverjük, belemorzsoljuk a margarint. A közepébe öntjük a mézet, beleütjük a tojásokat, és az egészet jól összedolgozzuk. (Elõfordulhat, hogy a méz kicsit nehezebben veszi fel a lisztet, ezért a liszt egy kis részét az elején félretesszük, és a kidolgozáskor gyúrjuk a tésztához.) A deszkát bõven meglisztezhetjük. Arra figyelni kell, hogy ne legyen túl lágy a tészta, mert akkor túlságosan megdagad a sütõben, "elfolyik" a forma, és ráadásul lukacsos lesz a sütemény felülete. A tésztából vágjunk egy kisebb darabot, és alaposan lisztezett deszkán két-három milliméter vékonyra nyújtsuk ki. Kiszaggatjuk vagy kivágjuk a formákat, és vékonyan kizsírozott, kilisztezett tepsibe rakjuk. Közepesen forró sütõben sütjük, de vigyázni kell hogy meg ne égjen, mert nagyon gyorsan sül. A sütések között a tepsit nem kell újra bezsírozni, csak esetleg egy kicsit meglisztezni.
A kisütött formák felületét cukormázzal díszíthetjük. Ehhez csipet sóval felverünk egy tojásfehérjét. A kemény habhoz mintegy hat-hét közepes kanálnyi cukrot keverünk. A cukorhab egy kis részét nejlonzacskó sarkába töltjük. Ezután a zacskó sarkára vágunk egy kis lyukat. A díszítésbe bevonhatjuk a család apraja nagyját, jó kis karácsonyi hangulatot teremthetünk vele.

Miután elkészítettük a mézeskalács tésztánkat, neki is kezdhetünk a karácsonyfa készítésének. Tíz csillagra lesz szükségünk, úgy, hogy a csillagok csökkenõ méretûek legyenek. Szupermarketekbe lehet kapni különbözõ méretû tészta szaggatókat, de ha mégsem lenne kéznél, akkor sütõpapírból készítsünk sablonokat, tegyük a tésztára és késsel vágjuk ki a sablon körül. Ha már meg van mind a tíz csillag, akkor tegyük be az elõmelegített sütõbe. Közbe készítsük el a díszítéshez szükséges mázat. A karácsonyfát úgy kell összeállítani, hogy a legnagyobb csillag tetejét kenjük be mázzal és ragaszuk rá a következõ csillagot csökkenõ sorrendbe és folytassuk, így tovább, az utolsó csillagnak a tetejét ne kenjük be mázzal, majd csak készítsünk rá valami szép kis díszítést. A fenyõfánk széleit kis pöttyökkel is díszíthetjük akár.
offtopic
elisabet 2010 nov. 30. - 11:23:50
(92770/94215)
:) ugye? Nem fogod elhinni, hogy eszembe jutottál :)
offtopic
elisabet 2010 nov. 30. - 11:22:50
(92769/94215)
Te is megennéd? :)

Mikulás-sütit??

Mikulás napjára készíthetünk télapó formájú süteményeket. A tészta elkészítése hamar megvan, a díszítés viszont több idõt igényel. De megéri, mert a gyerekek biztos, hogy imádni fogják!

Hozzávalók:
2 csésze liszt
1 teáskanál fahéj
½ teáskanál vanília kivonat
1 csésze cukor
2 teáskanál sütõpor
1/2 csésze puha vaj
1 tojás
¼ csésze tej vagy víz


Mikulás süti Elõször a tejet összekeverjük a tojással, utána egy másik tálban a cukrot a vajjal keverjük ki. A két keveréket dolgozzuk össze. A sütõporral, fahéjjal és a vanília kivonattal elkevert lisztet szitáljuk rá és gyúrjunk belõle egy sima tésztát. A tésztát nyújtsuk ki kb. fél cm vastagságúra és kör alakú szaggatóval szaggassuk ki. Elõ melegített sütõbe süssük kb. 10 percig.


Miután kihûlt elkészíthetjük a díszítését.

Szükségünk lesz cukormázra, csoki öntetre, kókuszreszelékre, dekor tollra (szupermarketekbe kapható)

A cukormáz elkészítéséhez 4 tojásfehérjére és kb. 20 dkg porcukorra van szükségünk
offtopic
meszag 2010 nov. 30. - 11:20:12
(92768/94215)
:DDDDDDD, ez jó
pozsizsuzsi 2010 nov. 30. - 11:14:37
(92767/94215)
Ó de kis szépecskék!
offtopic
elisabet 2010 nov. 30. - 11:06:38
(92766/94215)
Tejfölös-túrós pogácsa
Hozzávalók:

* 60 dkg liszt
* 25 dkg vaj
* 25 dkg túró
* 15 dkg reszelt sajt
* 2,5 dkg élesztõ
* 2 tojássárgája
* 1 pohár tejföl
* 1 dl tej
* 1 tojás
* 1 evõkanál só

A lisztbe morzsold bele a vajat. Az élesztõt langyos, cukrozott tejben futtasd fel, majd a tejföllel, az élesztõvel, a túróval, az egyik tojássárgájával és a sóval keverd a liszthez. Gyúrd össze a tésztát nagyjából kétujjnyi vastagra.

A tészta tetejére szórd rá a lereszelt sajtot, majd tekercseld fel, takard le, és hagyd állni fél órát. Ezután újra nyújtsd ki ujjnyi vastagra, és kend meg a tetejét a másik tojássárgájával. Ízlésed szerint a tetejét is szórd meg sajttal, és elõmelegített sütõben süsd készre.
offtopic
elisabet 2010 nov. 30. - 10:39:09
(92765/94215)
:)) Selyemcukorkaaa?? :DDDDDDD
Télleg hasonlít!

Nagyon ügyi vagy! :)
pozsizsuzsi 2010 nov. 30. - 10:37:01
(92764/94215)
Látom, Liza, próbálod bepótolni a hiányzásod miatt elmaradtakat... Nagyon helyes!

Nida, már én is selyemcukorkát termelek:
offtopic
elisabet 2010 nov. 30. - 10:27:47
(92763/94215)
Sürgõsen kellett volna pár nap szabi, de tudtam, hogy a fõnököm nem engedné. Sokat gondolkoztam, majd kitaláltam, hogy ha õrültnek tettetem magam, akkor talán a munkahelyi stressz miatt elküldene pár nap betegszabadságra.
Ezért felkapaszkodtam a mennyezeti lámpára és elkezdtem lógni, miközben halkan zümmögtem hozzá.
A szõke kolléganõm megkérdezte:
- Hát te meg mit csinálsz?
Mondtam neki, hogy úgy csinálok, mintha villanykörte lennék, így a fõnök biztos azt hiszi, hogy agyamra ment a munka és hazaküld pár napra.
Pár perc múlva bejött a fõnök az irodánkba, és megkérdezte:
- Mi az ördögöt csinál ott fent?
Mondtam, hogy villanykörte vagyok.
Azt válaszolta:
- Látom, teljesen bekattant. Menjen haza, és pihenjen pár napot!
Leugrottam és elindultam kifelé. A kolléganõm felállt, és elindult velem együtt.
- Hát maga meg hova megy? - kérdezte a fõnök.
- Én is hazamegyek - mondta a kolléganõm. - Nem tudok sötétben dolgozni...
offtopic
elisabet 2010 nov. 30. - 09:49:24
(92762/94215)
Szia Avikám :)
Köszi, aranyos vagy. Nem tudom..
Te jól vagy?
AvatáR Gil Maerth 2010 nov. 30. - 09:46:22
(92761/94215)
szia liza! mi ujság? Hiányoltunk? Ugye nem lettél betög?
:(
offtopic
elisabet 2010 nov. 30. - 09:38:01
(92760/94215)
Van karikás ostor a bõ gatyámban, paraszt vagyok, most akkor mi van, sokat pofázok de aztat már mindenki tudja hogy pite több éve tudják hogy meghalt anyám meg tyúkjai, családnevem tompor és csak aztán jön hogy Jenõ nem szeretem ha a feleségem összekeveri a teniszpályát a pénisz szájával, büszke vagyok Erzsikére aki mindenkit szeret a faluban meg papámra, anyám megmentõjére szeretem bunyós Pityut Balázs palit, villamos nincs a faluban ezért nagy ívben le is szarom hányok a mákos gubától itt élek már 80 éve piálásban én vagyok a császár nyolc feles után nekem már minden nõ szép.

-------
:D
offtopic
elisabet 2010 nov. 30. - 09:27:03
(92759/94215)
Lagziban Juliska néni a boldogságtól sugárzik, és elérzékenyülve mondja az ifjú párnak:
- Drága gyerekeim! Azt kívánom, úgy süssön rátok a boldogság fényes napja, ahogy annak idején apátokra és rám sütött!
Józsi bácsi a bajusza alatt morogja:
- Na, gyerekeim, akkor ti sem fogtok napszúrást kapni!
offtopic
elisabet 2010 nov. 30. - 09:25:37
(92758/94215)
Szia! :)
Szerintem is, de ahogy ismerem magam, nem csinálom meg. :)
offtopic
elisabet 2010 nov. 30. - 09:24:10
(92757/94215)
- Sorolj fel néhány állatot! - mondja a tanár az iskolában.
- Kutyuska, tehénke, disznóka.
- Jó, de nem kell mindig utánna mondani a kicsinyítõképzõt!
- Macs, kecs, csir, puly.

Sz
pozsizsuzsi 2010 nov. 30. - 09:22:32
(92756/94215)
Ez jópofa!