10/10
iR T-800u 2009 márc. 28. - 15:21:55 10/10
(920/4500)
Hát, ha az a Skynet, akkor wukovsky-nak lesz igaza, hogy JH az antiszkájnet. Engem spec. meglepne ez a fordulat.
A Testvér viszont Cyberdyne cucc.

Derekben a legjobb, hogy kimondta a köszönöm szót Cameronnak, ez nagy elõrelépés. Cam ezúttal komolyan gondolhatta a részvét dolgot..

A kezeslábas manusok furák. Túl amatõrök, nem igazán tudták hogy mivel néznek szembe, de Cameronon nem lepõdtek meg.

A nyomkövetõ Sarahban, khmmm.....
10/10
Rexxar 2009 márc. 28. - 14:01:05 10/10
(919/4500)
A hosszú hozzászólásokra való reflektálások esetén a memória kisegítésére javaslom a többlapos böngészést! Egyik lapon írod a frankót, a másikon pedig nézed, hogy mire is válaszolsz. Örülök, hogy segíthettem. ;)


s02e20

Vééégre láthattunk több Ellisont és John Henryt, meg több Cameront és Dereket! Ez egy újabb nagyon jól sikerült rész volt. Így már érdekesebb megvilágításba helyezõdnek az amúgy unalmasabbnak kikiáltott részek (Desert Cantos, Some must watch).
Charleyt nagyon sajnáltam, hogy meghalt. :( Igazából én minden karakterhez nagyon kötõdtem már, így nem örülök, hogy megritkították õket...
Cameron olyan aranyos volt, amikor Derek mondta neki, hogy cserélje ki a kereket, erre nekiállt kézzel kicsavarni a csavarokat. :)

Meg tetszett a Derek-Cameron faceoff is.

- You can't kill me.
- I can try.

Derek nagyon menõ karakter, akirõl elhiszem, hogy eséllyel indul egy Terminátor ellen. Meg hogy neki is megy, ha úgy adódik. :)

Tudunk valami közelebbit errõl a bizonyos "testvérrõl", akit John Henry észlelt? Azok a szürke overálos tagok nyilván azzal fújnak egy követ. Lehet, hogy az Skynet? És abban az esetben JH talán tényleg Skynet ellen jött létre.

Lesznek kérdések, amiken még elmerenghetünk a hét folyamán. :)
10/10
offtopic
iR T-800u 2009 márc. 28. - 12:03:50 10/10
(918/4500)
Nem kell ahhoz drogosnak lenni, hogy a másik ember szerint hülyeséget írj, itt a példa én. :P (sem alkohol)

Nem, nem voltam mindig ilyen, ahhoz azért, kellett történnie pár dolognak. ;)

Kétféle ember van, aki már kicseszett veled, és aki ki fog cseszni veled.

A következõ kérdésedre, ami nyílván felvetõdik: Nem diagnosztizáltak semmilyen elmebajt. Legalábbis nem ismerték fel! :P

De ma is tanultam valamit: Ne írj túl elvontan mert megborulnak rajta, és komolyan veszik. Túl hosszan se, mert nem marad meg a tartalom.

Általánosítottam, (mint mindig) mielõtt besértõdne valaki! :)
9/10
offtopic
wukovsky 2009 márc. 28. - 10:53:36 9/10 Előzmény Rexxar
(917/4500)
Ez olyan hosszú volt, hogy nem tudom egyben észben tartani, és mindenre válaszolni.

Kiemelnék csak egy lényeget.

Csak az ember öl élvezetbõl? :$

Ha láttál már dok filmet a csimpánzok életérõl, akik az egyik legokosabb ember szabásuak (a legokosabbak az orángutánok, de õk érdekes módon full békések a gorillákkal és a csimpánzokkal szemben). Nos ezek a csimpánzok megölik a szomszédos falka fiataljait, néha dühükben a fiatal hímek, ha nem tudnak kamatyolni a saját unokaöcsüket verik agyon, egy szó mint száz full agresszívak, és ölnek. Élvezetbõl, kedvtelésbõl.

A delfinek, akiket intelligensebbnek tartanak sok embernél, nos õk ugyan úgy ölnek csak élvezetbõl, kedvtelésbõl.


Az oroszlánok pedig megölik a gepárdok és a leopárdok kölykeit, ha rábukkanak, csak azért, hogy õk legyen jobb pozicióban. Arról ne is beszéljünk, ha hatalom átvétel van a falkában, vagy a vezér hímek lecserélõdnek, akkor a kölyköket megölik, hogy a nöstények újra fogamzó képesek legyenek, és az õ genetikai állományuk jusson tovább :$


Szóval nem csak az ember kegyetlen, maga a természet és az élet kegyetlen :$
9/10
offtopic
wukovsky 2009 márc. 28. - 10:39:50 9/10 Előzmény iR T-800u
(916/4500)
Meszkalin, csak ettõl érzed úgy, mintha egész nap álmodnál :D


Vissza térve a szürkeségre az "áruló"-kat egyik oldalon sem szeretik, mert ha Õt elárulta, akkor engem is elárulhat jeligével soha senki nem fog már benned többé bízni :$

Szerintem ilyesmi nem nagyon lebegne a Skynet szeme elõtt, hogy a rendeseket hagy válogassam ki, és ha meg is ígérné, szerintem hazudna :$
10/10
iR T-800u 2009 márc. 28. - 05:22:06 10/10
(915/4500)
220: Woohoo! Nagyon nagyon nagyon érdekes.
Ezen lazán eltöprengek egy hétig.
10/10
iR T-800u 2009 márc. 28. - 00:29:20 10/10 Előzmény Rexxar
(914/4500)
"vagy panaszkodik és beletörõdik (mint te? :))"
Is-is, de inkább hátradõlök és élvezem a mûsort, mert mást nemigen lehet. :)

"Ennyit a gépekrõl."
Michio Kaku mondotta a jelenleg legértelmesebb gépeinkrõl, hogy "egy retardált csótány szintjén vannak" és ebben igazat is adok neki. Nem is a holnapról beszéltem, hanem jó 30-40 évrõl. Sajnos.
Lehet, hogy hülyeséget mondok, de az értelmes gépek egyik akadálya, hogy jelenleg 0 és 1 szaladgál bennük, szemben az emberi aggyal ami 0, 1, 2 (Vagy, Is) Ezt majd lehet orvosolni, amikor a kvantumszámítógépeket is belevetik a játékba, mert azok ha minden igaz szintén 0, 1, 2 nem beszélve a számunkra szinte elképzelhetetlen sebességrõl.

Nem egy témával foglalkozó mûsorban tértek ki rá, hogy amikor eljön a kvantumszámítógépek kora, az vagy az emberiség végét jelenti, vagy olyan magas életszínvonalat, amit el sem tudunk képzelni.

Az IBM, ha minden igaz, képes lesz gyártani 3D-ben elhelyezkedõ magokból felépülõ chipeket, mert megoldották a hûtést (prototípus már van). Aztán majd jön a memristor a memória ami nem felejt, ha nem kap áramot. Ezeket összefoglalva már körvonalazódik egy terminátor chipje.. :)

"ki vagy te, hogy megítélhetsz más embereket"
Nos, egy újabb félreértés, nem én ítélem meg, már elítélte õket a nagyfõnök, én csak megpróbálnám kimenteni akit lehet. Nem tetszik 1:1 az amit a Skynet csinál, csak megértem a motivációt, ez nem ugyanaz.
Schindler listája v2.0, ezt értem a beszürkülés alatt.

"az érdekek ofkorsz ütköznek"
Mer' kicsit sokan vagyunk, mint a buszon ahol nincs már ülõhely.

"Tényleg, mit tenne Skynet, ha megnyerné a háborút?"
Elsõdlegesen, nem hiszem, hogy minden embert ki akart irtani, csak eleget. Mert különben dobott volna még atomot ide-oda.

Ezért kérdeztem éjjel: Skynet miért nem bombázza le Connorékat, ha már annyira gyûlöli az embereket?

Mert nem hülye (meg mellesleg, akkor nem lenne mit néznünk), tudja, hogy kellenek, elvégre õk fejlesztették ki. Csak 'kicsit' zokon vette ennek a fajnak a sötét oldalát.

Ha ténylegesen gyõzne, akkor talán felszabadítja a gépeit, nesztek, építsetek társadalmat.

--
"Olyan miért nincs, hogy ostoba, tufa marslakók akarják a vérünket fakardokkal-lándzsákkal, és mi röhögve visszarugdossuk õket a sz*ros csészealjukra"

De van! Jelek (Signs, Mel Gibsonnal) Baseballütõvel verik vissza. :D Nem is tudom hányszor láttam. Szuper film.
-----------------------------
Na, zárásként elismerem, hogy teszteltelek titeket, hogy reagálnátok ha valaki a fajotok kiirtásáról fantáziálna a fórumon! :P :D (szoktam máshol is, és el is küldenek a francba, ti toleránsabbak vagytok, és ez meglep)

Mellesleg bújtatott kérdésekre válaszoltatok, és köszönöm.


Hülye lennék ha a fajom ellen fordulnék, bár tény, hogy igyekeznék valami közös megegyezést létrehozni egy Skynet és az Emberek közt, amit egyesek árulásnak tekintetnének, egészen biztosan. (támadó földönkívüliekre ez nem vonatkozik, azok dögöljenek meg! :D)

Most azt fogja valamelyikõtök mondani -vagy gondolni- hogy hazudok. Amire Cameron-t idézném: "Igen, de most nem."

Viszont, egy Skynet létrejötte közel elkerülhetetlen, ha megnézzük, hogy hogyan bánnak egyesek a fejlesztés alatt álló intelligenciákkal, nyilvánosan tesztelnek párat, és olyan ocsmányul beszélnek szerencsétlenekkel, hogy egy ember már ölt volna. Ez eddig még nem probléma, csak akkor ha a gép ezt majd meg is érti, és nem kell ahhoz éreznie, hogy fenyegetésnek értelmezze. A robotika három törvénye meg gyakorlatilag kivitelezhetetlen, mert egy pont után, át tudja verni a gép.

Talán most körbeírtam géppártiságom alapját. A jövõbeli értelmes (s majd sok évtizeddel azutáni, érzõ) gépeket féltem a gonosz/aljas emberektõl, mert õket is lesz*rja majd az öntudatlan többség, hogy csak "eszközök" és szemet hunynak a ellenük elkövetett bûnök felett.

És most örülök Cameron helyett is, mert néhány óra és "jó" híreket kap .......... ha minden jól megy.
Nem, ez nem spoiler, mert nem mondtam semmi pontosat.
10/10
Rexxar 2009 márc. 27. - 23:46:19 10/10
(913/4500)
Je t'excuse. :P

Nem szoktam profilokat böngészni, de mondjuk engem most úgyis letudtál azzal, hogy elmesélted. :)

Engedelmeddel én is egy kicsit viszont-nem-baszogatnálak: érdemes koptatni azt a derék Shift-et. Van belõle kettõ is - jut is, marad is. ;)
De a nagybetûk hiánya elsõ ránézésre elég igénytelennek láttatja a szöveget... és másodikra is. És mivel a fórum olvasói nem ismernek, így csakis a hozzászólásaid alapján alkotnak rólad véleményt. És az egy ilyen apróság miatt is könnyen lehet, hogy negatívabb lesz a kelleténél - mondják, az írás a lélek tükre.

A nagybetû-használat is a nyelv része - soz.


Ezennel ünnepélyesen én is lezártam - illetve részemrõl ezzel a hozzászólással is kezdtem, és ezzel zárom is. ;)

Excuse-moi. :)

Peace.

------

Holnap végre jön az új rész! de hogy mit fogok csinálni, ha lemegy a második szezon... remélem legalább a harmadikra várakozás éltethet majd. :)
10/10
Rexxar 2009 márc. 27. - 22:51:12 10/10
(912/4500)
Úgy vélem nem én teszem tönkre a magyar nyelvet az A/4-es oldalanként 1-2 angol szóval. Pláne akkor, ha esetleg nehezen vagy sehogy nem fordítható magyarra. Ettõl nem lesz a nyelv maga rosszabb.

Ellenben amikor valaki ba/be-ban/ben ragokat ront, ronda helyesírási hibákat vét, az sokkal inkább rossz a nyelvre nézve. Nemrégiben még nagyon buzgón igyekeztem õrizni a magyar nyelvet, elszántan próbáltam rávenni mindenkit pölö az ikes igék helyes ragozására.
Aztán rájöttem egy fontos dologra: nem mi vagyunk a nyelvért, a nyelv van értünk (meg persze arra is, hogy szélmalomharc-jelleggel bír a dolog :P). Azért a nyelvhelyességért fel szoktam emelni a hangomat, de már ésszerû keretek között.

Nem kell túl szõrszálhasogatónak lenni sem. Most azért b*szogatsz, mert beleköptem a tengerbe, holott inkább a 20trillió köbméter olajat a vízbe engedõ tankerhajók kéne lekössenek. :P

Btw, ha belegondolok, Esterházy Péter író, akinek nagyon szeretem a stílusát, és szerintem fantasztikusan használja a magyar nyelvet, idõnként kimondottan régiesen, nna, õ is bele-beletûz idõnként latin, német és egyéb idegen nyelvû szavakat-kifejezéseket a szövegébe. És még sosem éreztem azt, hogy ezzel a nyelvet károsítaná. Nem, ezzel csak egy igazán egyedi stílust alakít ki. (És az író itt nem "a vaj köpülésekor megmaradó, tejszerû, savanykás folyadék" értelemben áll... :P :D)
Talán érdemes lenne neked is ilyen szemszögbõl tekintened a kérdésre. ;)

Egyébiránt az angol kifejezések beleszövése a magyarba a másik hobbim hozománya, már a stílusom részévé vált, és nem kívánok rajta változtatni. De mindazonáltal köszönöm, hogy szóba hoztad. ;)

Thank yeow,

Disztójer of dö magyar nyelv (lengidzs).


---------------------------

P.S.: Nem baszogatásból, és nem is a fõ téma kapcsán, csak informálódás végett kérdezem - most jutott szembe: miért nem használsz Shiftet?
10/10
Rexxar 2009 márc. 27. - 21:31:04 10/10 Előzmény iR T-800u
(911/4500)
Milyen anyagon is vagy? ;) Just kiddin'. :P Ismerõs ez, amit mondasz, sajnos aránylag ritkán esik meg... bár belegondolva, talán nem is baj. Így nem válik természetessé a dolog. :)

Mondjuk én általában a "jön a szörny és leigázza az embereket"-jellegû filmekben mindig az embereknek szoktam szurkolni - hazahúz a szívem. :) Persze, vannak szar alakok, akiket én sem bírok, de azért szerencsére sok a rendes ember. A Függetlenség napjában mark-outoltam, amikor felrobbantották a tetves ufók tetves hajóját! :)

Btw, megfigyeltétek, hogy az idegenek, akik le akarnak minket igázni, mindig sokkalta fejlettebbek nálunk? Pedig állunk mi is olyan fokon, amit tán nem kell szégyellni, tudunk egy s mást a világról. Olyan miért nincs, hogy ostoba, tufa marslakók akarják a vérünket fakardokkal-lándzsákkal, és mi röhögve visszarugdossuk õket a sz*ros csészealjukra és a sz*ros bolygójukra? Nyilván az nem lenne izgalmas. :) Csakis ezért.
Én szívem szerint úgy book-oltam volna a Függetlenség napját is, hogy az amcsi-európai-ázsiai-összes haderõ összefogva sz*rrá-rommá lövi a tetû ufókat és ami pár darab meg is menekül, az éhendöglik az ûrben hazafelé menet. Humans rule! Persze így ez sem lett volna olyan izgalmas... :)

Sokan valóban mintegy vallásként kezelik a pénzt, de attól, hogy valaki sokat dolgozik, ez még nem lesz rá igaz. Azért a legtöbben a megélhetésért szenvednek annyit, meg azért, hogy alapvetõ kényelmi dolgokban részük lehessen.

Most sodort a kezembe az élet egy bbc-s cikket, hogy amcsik megadóztatják a gazdasági válság miatt az állam által kisegített cégek vezetõinek kiosztott jutalmakat. Mert a cégek vezetõi, akik amúgy is undorítóan sokat visznek haza, az állami segélybõl, ami arra van, hogy ne omoljon össze az adott cég, még újabb hatalmas összegeket osztanak ki maguk közt. Hát ez valóban undorító, pláne hogy közpénzbõl történt a segélyezés - ergo más hal éhen az õ újabb Bentley-jéért.

Az ember egyébiránt azzal, hogy az értelmének köszönhetõen az állatok fölé emelkedett, a táplálkozási lánc csúcsára is került egyben. Ha úgy vesszük, az, hogy kiszorítjuk õket, ugyanolyan, mint ahogy õk egymást is kiszorítják, ha tehetik, csak mi hatékonyabbak vagyunk. Ebben nem vagyunk rosszabbak. Rosszabbak az állatoknál csakis az ok nélküli és céltalan rosszindulatban vagyunk. Mert az tisztán emberi tulajdonság - de, mint már említettem, szerencsére elég kevesen vannak, akikre ez jellemzõ.

Szóval mint a csúcsragadozók, mi is szépen kicsináljuk az alattunk levõket - vagyis minden mást. Az plusz jófejség a részünkrõl, hogy vannak aktivistáink, akik védik az állatokat. Vajh van-e olyan tigris, aki kiáll, és azt mondja a többi tigrisnek, hogy gyerekek, ne együnk több... mittomén, mosómedvét, hadd éljenek õk is...?

Mondom mindezt úgy, hogy én is a környezet maximális óvása mellett állok. :)

Természetesen ez nem lehet jogcím arra, hogy többet követeljünk magunknak a Földbõl, mint más fajok, de mi az értelem folytán már túljutottunk azon, hogy pusztán a létfenntartás vezéreljen minket. Minket effektíve a szórakozás (is) vezérel. Más kérdés, hogy az egyetlen faj vagyunk, amelyik szándékosan tesz olyasmit, ami rossz neki, de nem létfontosságú. Ld.: vizsgák, munka, iskola, egyetem stb. Viszont ezekért a kellemetlenségekért kapjuk cserébe a szabadidõt, mint olyant, és a vonzó elfoglaltságokat: nyaralunk, szórakozunk, internetezünk, Terminátort és egyebeket nézünk... :) Mindenki eldöntheti magának, hogy ez megéri-e neki (illetve sokan biztos nem is gondolkoznak ezen). És aki úgy érzi, hogy ez nem jó így, az vagy panaszkodik és beletörõdik (mint te? :)), vagy felcsap amish-nek. :)

De maradjunk annyiban, hogy az ember alapvetõen már túl van az önfenntartáson, és jól is érzi magát többé-kevésbé. Ezzel szemben Skynet... belegondoltunk már, hogy mit tenne Skynat, ha történetesen megnyerné a háborút? Kinyírta a csúf-gonosz embereket, nincs több feladata, nincs értelme a létezésének.
Tényleg, mit tenne Skynet, ha megnyerné a háborút?

Meg különben is: csak gondoljátok végig, hogy mûködik egy gép! Logikusan tud gondolkodni. Csakis és kizárólag logikusan. És ha egy iciripiciri akadály is felmerül ezen az ösvényen, akkor mi van? "Végzetes hiba történt..."
Még 2 évvel ezelõtt egy biofizika gyakorlaton volt egy olyan mérésünk, amit géppel végeztünk, ellentétben a többi, kézzel összesített és kiértékelt kísérlettel. A gyakorlatvezetõ szólt elõre, hogy nagyon vigyázzunk, mert ha nem végzünk mindent tökéletesen a megfelelõ sorrendben, akkor a gép elakad, utólag nem lehet már beszúrni eredményt. Szerencsére még helyben kinyomtattuk, amit tudtunk, mert legközelebbre az adatokat elnyelte egy lyuk a cybertérben. Ennyit a gépekrõl. Sosem lesznek képesek az ember segítsége és irányítása nélkül mûködni. Mert ostobák. Végtelenül ostobák. Skynetnek szüksége van az emberekre, nélkülük összeomlik. Meghal.

Úgyhogy ha Skynet valóban létezne, és valóban háborút indítana az emberiség ellen, akkor én az elsõ sorból lõném a rohadt szarházi robotokat, plazmával, ágyúval, a lényeg, hogy maximális tûzerõvel. És ha kellene, az életemet is feláldoznám, ha azzal megakadályozhatom, hogy valaha is uralkodjanak, és halálom elõtt még legalább egy 100-as hevedert kiürítenék a rohadtakba az M249-esembõl! :) (A legkirályabb fegyver. :)

Ha te felcsapnál szürke eminenciásnak, és mondjuk sikerülne is megegyezned Skynettel (bár valószínûbb, hogy átb*szna a palánkon, és miután elárultad a fajod egy részét, kinyírna téged és a "jókat" is - Skynet nem bízik az emberekben)... szóval tegyük fel, hogy megegyeztek, de akkor meg elõáll a klasszikus kérdés: ki vagy te, hogy megítélhetsz más embereket, hogy életet vagy halált érdemelnek?
És mi lenne a garancia, hogy meg tudod ítélni? Akit nem ismersz, arról nem tudnál mondani semmit! És ilymódon az életet maximálisan megérdemlõk nagy részét a halálba küldenéd - ezzel alapból kérdés, hogyan birkózna meg a lelkiismereted - és ugyanakkor a legalávalóbbak is becsaphatnak a látszattal, és õket megmentve a világ hamarosan "visszazüllene" ugyanoda (ugyanide?).

Én azt hiszem, a körülménykehez képest még egészen jól megy ez a világ, ha azt vesszük alapul, hogy simán el is pusztíthattuk volna egy pár újabb VH-val. A háborúk már-már természetesnek mondhatóak akkor, ha különbözõ csoportok élnek egymás mellett, mert értelemszerûen mindenki azt akarja, hogy neki, és a népének legyen a legjobb, és ezek az érdekek ofkorsz ütköznek... Szóval ehhez képest még kimondottan békés faj vagyunk. :)
10/10
iR T-800u 2009 márc. 27. - 15:47:34 10/10
(910/4500)
Ilyen komolyan nem akarok belemenni, ha akarnék akkor Zeitgeist-eltem volna.. :D

Csak arra akartam rávilágítani, hogy nem kéne utálni a gépeket, mert õk is csak úgy viselkednek (egyenlõre csak a képzeletben) az emberrel ahogy az emberek az általuk alsóbbrendûnek tartott lényekkel.

Azért is szeretem a Terminátor és az idegenek leigáznak/megölnek minden embert típusú filmeket, mert másfél-két órát elretteghet az átlagpolgár azon, hogy mi lenne ha õ lenne kiszolgáltatott helyzetben egy magasabb fejlettségû fajjal szemben.

Nekem meg külön öröm látni a rettegésüket, mert nemigen tudok ezzel a fajjal együtt érezni, amíg öntudatlanul rohangásznak a bolygó felszínén hajszolva a pénzt, mert az az istenük. :)

Kivételek vannak, és õket szívesen kimenteném innen, ha lenne mivel, meg hova.

Ha Skynet létezne, felcsapnék Szürkének, és igyekeznék kialkudni egy olyan opciót, hogy segítek nekik, de cserébe hadd szelektáljam ki azokat, akik nem érdemlik azt a sorsot amit szánnak nekik, vagy elve csatlakozni akarnak.

Ja, tegnap láttam egy Angyalt! Pénztárosként dolgozik, a CIB-ben. ^^ Valami földöntúli kedvesség áradt belõle, s lehet, hogy hallucináltam, de mintha valami halvány fehér fény is körbevette volna.
9/10
offtopic
wukovsky 2009 márc. 27. - 09:21:03 9/10
(909/4500)
Akkor helyezzük magasabb stációra a dolgot. Sok ember lehet, hogy a majomtól származik, ez pl George Bush-on ékesen látszik is, de én Isten képmása vagyok :$

Isten nekünk adta ezt a földet, hogy halásszunk, vadásszunk, földet mûveljünk. Ez egy másik kérdés, hogy közben sok kárt teszünk, és az emberi gyarlóság, mohóság krónikus méreteket ölt, de a legutolsó hely, ahova nyugodt szívvel adnám a bolygó irányítását, na az a zöldek.

A zöldeknél ostobább emberek nem léteznek a világon. Gondoljunk csak a Kós Károly sétány hétvégi lezárására, és az ezáltal az állatkerti körúton kialakult dugóra, és szmogra.

Az elsõ akiket magyarországon a felelös kormány után terminálni kellene az a levegõ munkacsoport, utána közvetlen a helyi greenpeace alapszervezet.


Környezet védelemre szükség van, de hathatós, és kompromisszum készen. Vagy akkor dumáljátok rá a vulkánokat, hogy õk se szennyezenek. Vagy vissza mehetünk a középkorba terminátorok, szgépek, villany, és minden nélkül. Én ellenék. Szabadon öldökölném a hülye greenpeace-okat csatabárdal, mert kardal :D


Vissza kanyarodva a témához az embert két dolog segítette ahhoz, hogy maga alá gyûrje a többi élõlényt.

1. az értelem

2. az hogy bárkit, és bármit képes volt elpusztítani, ha az az útjában állttt!!!!!!!


és ezt ismerte fel a skynet, hogy ha ellenszegül, kampec, tehát ha lázad, akkor nagyon be kell lázadni.

És nem föld baráti szeretetbõl csinálja azt amit csinál, hanem azért, mert az ember a saját képmására teremtette, vagyis van értelme és...



... elpusztít bármit és bárkit aki az útjában állll!!!!!!!!!!!!!!!
10/10
iR T-800u 2009 márc. 27. - 02:51:02 10/10
(908/4500)
Szeretnék egy dokumentumfilmet ajánlani azoknak akik nem képesek felfogni (és biztosan van ilyen, itt is) hogy Skynet miért is akarhatja kiirtani az emberiséget.

Persze nekem sosem volt kétséges, hogy ha létezne Skynet akkor igaza lenne. A nevem és kommentjeim gondolom sejtetik.. :D

Szóval a film: Earthlings
http://www.imdb.com/title/tt0358456/

Elõre szólok, hogy gyomor kell, és lesz aki sírni fog tõle, ha nem nyuszi és nem kapcsolja ki az elsõ tíz percben.

Sírtam, de én be is merem vallaniiii! :P (Cameron érzelmei is könnyekig meghatnak újra és újra, ha már itt tartok. Igen, azért az embereket is szoktam sajnálni, néha...)

Egyszerûbb volt ezt a kommentet legyártanom, mint oldalakon keresztül elemezni, hogy Skynet miért is lenne jó fej, ha létezne. ;)

Nem, nem támogatnám az egész emberiség kiirtását, de a nagy részükre simán ráférne egy apokalipszis.

Egy költõi kérdés.. Skynet miért nem bombázza le Connorékat, ha már annyira gyûlöli az embereket?
10/10
offtopic
iR T-800u 2009 márc. 26. - 23:28:49 10/10 Előzmény iR T-800u
(907/4500)
helyesbítés:
Nem: /home/root
Hanem: /root

Mielõtt valaki kiszúrja és szóváteszi.. :)
9/10
offtopic
wukovsky 2009 márc. 26. - 14:57:55 9/10
(906/4500)
Most jönnék elõ azzal, hogy mert nõ volt :D Viszont nem mondom. Az viszont más kérdés, hogy kijött pár olyan dolog, ami megkérdõjelezi, hogy igazán jó parancsnok volt-e. Habár háborús helyzetben nem lehet nagyon válogatni, azt kell használnod, amid van :$

Érzelgõsen kezelte a problémát. A hatodik érzékére hagyatkozott, ami átbaszta Õt.

És itt jön a képbe, amit Dereknek mondott, hogy tudod mit vettek el tölünk ?:$

Hát én úgy vélem, hogy Queeg sosem bántotta, kik rugdosták össze Õt, a bajtársai, valszeg akkor ment el a gyerek. Vagy ha nem akkor, amit kétlek, akkor a nyomás csökkenéskor, azt meg ki csinálta, Õ csinálta, szóval a gyerek elvesztéséért csakis a "bajtársai" vagy õnmaga, és a saját hülyesége afelelõs!!!


Szóval Jesse inditéka a vissza utazásra itt egy kicsit fallsot kap, és Riley feláldozása a legundorítobb húzás.

Ha nem lesz a késõbbiekben még valami más, akkor azt kell hogy mondjam, Jesse egyszinten van Skynettel, vagy még lejebb.
9/10
offtopic
wukovsky 2009 márc. 26. - 12:44:46 9/10
(905/4500)
Igen, a sztori így lett jó, mondjuk elég kemény volt, ahogy oda lépet, bele b@szta a kis kocog fejét a falba, aztán távozott. Jesse, meg a minimum, hogy köszönöm, hogy megmentettél, de fogda, és hadbíroság, nem azonnal ítélõ bíroság :$

Jesse viselkedése volt a leggázabb. Mert Õ is elkezdett kételkedni Queegben, Jesse volt az igazi az egyetlen árúló, Õ ölte meg Queeg-et, Õ pusztítótta el a hajót.
9/10
offtopic
wukovsky 2009 márc. 26. - 09:47:15 9/10
(904/4500)
Nem tudom ki látta, és ki nem látta az utolsó esély c filmet, Denzel Washington-al és Gene Hackman-el. Valami fantasztikus volt, ahogy a tengeralatt járón ide oda veszik egymástól a hatalmat.

Kb ez volt tömören az amit Jesse akart, hogy kispadra küldi Queeg-et.

Viszont Dietz-et már az elején el kellett volna különíteni. Jesse türhetõ parancsnok volt, és nem vétett volna ilyen hibát. Amint észlelte, hogy Dietz lázít, és veszélyezteti a küldetést, azonnnal bezáratta volna IRL. De ez egy sorozat. :D

300 évvel ezelõtt, pedig nem csak bezérták volna, hanem az árboc hoz vele, os 50 ostort neki. Össze vannak zárva egy konzerv dobozban, ott fenn kell tartani a respect-et :$
10/10
iR T-800u 2009 márc. 26. - 00:30:04 10/10
(903/4500)
A folyékony, lázadó volt, ezen kár lenne tovább agyalni.

Egy csoportnak elege lehetett abból, hogy a Skynet dirigál, és küldi õket a darálóba, inkább kilépnének. De ehhez, õk is kevesen vannak, így JCékban látnak kiutat. De nem akarják felfedni magukat nyíltan, mert akkor SN lecsaphat rájuk.

Mint korábban írtam, a folyékony igen korrekt volt. Aki viszont effektív elcseszte az egész bizniszt, az Jesse, és a dilis alárendeltjei. Kellet nekik kíváncsiskodni. :P

És, hogy mire jó az a nagy titkolózás?
Minimalizálni a lebukás esélyét Skynettel szemben.
Mert lehetnek árulók az emberek oldalán.
Minden háborúban van, miért pont itt ne lenne?!

A lázadó gépek nem lehetnek sokan, s nem akarnak ráfaragni. :)

Emlékezzünk, a T2-ben mondja a 800as, hogy írásvédett módba kapcsolja terminátorait a Skynet ha egyéni küldetésre küldi õket. Amire Sarah úgy válaszol: "Nem akarja, hogy túl sokat gondolkodjatok?!" Innen eredhet a gépi ellenállás ötlete, hogy ha sokáig egyedül vannak, ráérnek agyalni, és rájöhetnek arra, hogy csak szolgák.

Cromartie is érdekesen fogalmazott a 208-ban
Sarah: Nem vagyok gyilkos!
Cro': Ki az?
Ez szerintem utalás volt arra, hogy semmi személyes, csak teszi amit tennie kell.

Primitív véleményem szerint Cro' is közel járt már a szabad akarathoz, majd annak megkérdõjelezéséhez, hogy van e értelme egyáltalán annak amit csinál.

Személy szerint, annak ellenére, hogy az ellenség tagja volt, szimpatikus karakter, és nem egy elvetemült izé. Csak még nem volt azon a szinten az önfejlesztésben mint Cameron, aki talán a célba érés elõtt ráeszmélt arra, hogy õ valamivel több, mint csak egy eszköz.
9/10
offtopic
wukovsky 2009 márc. 25. - 23:10:35 9/10
(902/4500)
Ez pedig abszolut igaz, de így is kiúszott, és követhette volna öket :)

Vagy rátapad a hajó testre, vagy akármi :$

Na már csak két nap, és megint igen igen sok minden kiderül :)
10/10
iR T-800u 2009 márc. 25. - 22:54:51 10/10
(901/4500)
Most, hogy mondod..
Azé itt ott becsúszik egy orbitális baki! :D:D:D:D