10/10
offtopic
convar 2009 nov. 19. - 22:44:37 10/10
(2180/4500)
Gondoltam itt is megosztom az alábbi linket, amely Kepes András Különös történetek címû mûsorának egyik epizódja. Májusban ment az m1-en. Egy Terminator rajongónak szinte kötelezõ, ha még nem látta! ;)

http://old.hirado.hu/videotar/?category=435

Egyébként 35'16"-tõl hangzik el az igazán durva mondanivaló...nem valami megnyugtató :(


Ja és türelem, idõ, mire betölti...
10/10
convar 2009 nov. 12. - 11:49:07 10/10
(2179/4500)
Nem rossz gondolatmenet, de rossz elõzményt adtál meg. Ezt wukovszky írta.
10/10
convar 2009 nov. 12. - 00:10:07 10/10 Előzmény valamit
(2178/4500)
Amúgy az nem 2 év volt, hanem 8. Csakhogy nehogy hülyén halj meg :) ;)
Kevin4 2009 nov. 11. - 20:46:09
(2177/4500)
A legelsõ rész végén van ez a jelenet! (Summer Glau meztelenül van ennél a jelenetnél, azért tudom ennyire!:)
valamit 2009 nov. 11. - 20:13:39
(2176/4500)
Nem tudja itt valaki, hogy hányadik rész az, amiben idõutazásra mennek 2 évet elõre, mert különben Sarah rákban meghalna? Azt hiszem az elsõ sorozat eleje. De hányadik része, nem tudja valaki?
10/10
convar 2009 okt. 31. - 22:11:34 10/10
(2175/4500)
Én nem is állítottam az ellenkezõjét... ;)
9/10
offtopic
wukovsky 2009 okt. 31. - 20:03:14 9/10 Előzmény convar
(2174/4500)
Szerintem Sarah bármikor meghalna a fiáért, gondolj csak arra a részre, amikor a T2-ban felszújra a vállát Robert Patrick, aztán a szeme felé közelít, de nem hívja john-t :$
10/10
convar 2009 okt. 28. - 14:32:36 10/10
(2173/4500)
Jaja, cool és köszi. Nekem csak Glau fake-kek vannak, az kell valakinek? :D :D :D

Apropó, ez az elsõ kép hogy? Gondolom csak összemontírozták, nem?
10/10
convar 2009 okt. 28. - 14:28:01 10/10 Előzmény wukovsky
(2172/4500)
"Cameronnal kezdem. Ahogy haladunk elõbbre a sorozatban, úgy lettek az alakításai, a viselkedései egyre emberibbek, és gondolj csak arra arészre, amikor kifagyott a proci, és azt hiszi, hogy Õ valóban Alison, vagy Allison, nem is tudom hirtelen :)

Akkor teljes egészében emberként viselkedik, és nincs is tudatában annak az erõnek, aminek birtokában van.

Innentõl kezdve, az hogy nem olyan gépies, nem roható fel neki, gondolj csak arra, amikor még kezdet kezdetén balettozik, vagy a mexicoi bandánál elkezdi utánozni az õrszem kiscsajt, hogy emberibb legyen.

Cam cica lezárva."

Nemár! :))) Szóval amit írsz az pontosan így van a szereppel kapcsolatban. És nekem pont ezen folyamat Summer általi megformálásával kapcsolatban van pici hiányérzetem. Pl. az elején akkor még igenis "gépiesebb" lehetett volna...

Na befejeztem, egyébként mint ahogyan végig próbáltam érzékeltetni veletek, nem olyan szembeötlõ hiányosságok, inkább megbocsájtható apróságok ezek csak. Dehát miért is ne mondanám el, ez itt elvégre nem a reklám helye meg legalább addig is foglalkozunk a témával :)

Szal szeressem én, járnék is vele meg minden :) Mármint Summerrel, nem Cammal :)))


"JC-ra nézve jelent veszélyt SC, hiszen amikor a ítéletnapban a t-1000 elindult érte, akkor JC berongyolt érte a pescaderoba, vagy amikor a TSCC végén sittelték le, akkor is beküldte érte Cam cicát, szóval egyfolytában veszélyben van az anyja miatt, mert bármit képes lenne kockáztatni érette, illetve eddig képes volt, de most már lehet, hogy felnõtt eléggé ahhoz, hogy feltudja fogni az Õ élete talán mindenki másénál fontosabb :$"

Jaaa, így már vágom és jogos. Én azt hittem, fordítva érted (márminthogy Sarah menne Johnért 1000 termi közé). ;)
9/10
offtopic
wukovsky 2009 okt. 28. - 12:29:06 9/10
(2171/4500)
Jók, nagyon jók :))
9/10
offtopic
wukovsky 2009 okt. 27. - 15:17:00 9/10 Előzmény convar
(2169/4500)
Cameronnal kezdem. Ahogy haladunk elõbbre a sorozatban, úgy lettek az alakításai, a viselkedései egyre emberibbek, és gondolj csak arra arészre, amikor kifagyott a proci, és azt hiszi, hogy Õ valóban Alison, vagy Allison, nem is tudom hirtelen :)

Akkor teljes egészében emberként viselkedik, és nincs is tudatában annak az erõnek, aminek birtokában van.

Innentõl kezdve, az hogy nem olyan gépies, nem roható fel neki, gondolj csak arra, amikor még kezdet kezdetén balettozik, vagy a mexicoi bandánál elkezdi utánozni az õrszem kiscsajt, hogy emberibb legyen.

Cam cica lezárva.

JC-ra nézve jelent veszélyt SC, hiszen amikor a ítéletnapban a t-1000 elindult érte, akkor JC berongyolt érte a pescaderoba, vagy amikor a TSCC végén sittelték le, akkor is beküldte érte Cam cicát, szóval egyfolytában veszélyben van az anyja miatt, mert bármit képes lenne kockáztatni érette, illetve eddig képes volt, de most már lehet, hogy felnõtt eléggé ahhoz, hogy feltudja fogni az Õ élete talán mindenki másénál fontosabb :$


Sarahnak vannak jó pillanatai, de azért hisztiske, elég hisztiske, és lelkizõske, elég lelkizõske, kicsit emosra vették a figurát, de szerintem ez nagyon nagyon nem jött be, most pedig nem tudnak jól kihátrálni belõle, hiszen egyik pillanatról a másikra nem csinálhatnak belöle duhhhhhh vadat :D
10/10
convar 2009 okt. 27. - 13:18:36 10/10
(2168/4500)
"Egyébként nem kell ehhez Termivel szemben állni, ha egy ember lett volna ott, az is ugyan így simán fejbe lõhette volna. Pl a második világháborúban hány nagy hõs harcos eshetett el a mesterlövészek okán, ezt talán sohasem tudjuk meg."

Persze, ezzel csak arra akartam kilyukadni, hogy sokkal hihetõbb egy ilyen gyors kampec ellenük, minthogy elõtte 6szor a falhoz vágnak meg ilyesmi, amire sajna már annyiszor láttunk példát a T mûvekben. Az ilyen jeleneteket utálom, mert logikátlan egy elvileg "hatékony gyilkológéptõl". Jó, oké ennél volt pisztoly, de ha nincs is náluk, akkor is tudnak gyorsan ölni, pl. T1 eleje, amikor puszta ököllel üt egy lukat az egyik huligánba, vagy pl. eltöri a nyakát az illetõnek (Cameron Allisonnak asszem S2E04).


"Ellenben, amikor a bowling pályán Sarah elengedte a kis k*csögöt, az volt élete egyik legnagyobb hibája, ha már Õ maga képtelen volt is megtenni, miért nem kérte meg Cameront.

Jaj, eleresztette a nagy dumát, hogy felejtsd el, hogy hol lakunk, ha egy kicsit tökösebb a gyerek, és nem cro találja meg, akkor simán feldobja õket a rendõrségen, hogy valszeg kápszer van náluk, vagy valami, és ha megjön a rendõrség, és beazonosítják, Sarah Connorként, akkor mi van."

Ez is igaz, de ezt õ maga is belátta (az arcára is volt sztem) már ott egybõl a kocsiban, hogy óriási hiba volt.


"John-ra nézve a legnagyobb veszélyforrás az anyja, egyrészt mert 1000 terminátor karmai közé is bemerészkedne, hogy meg mentse,..."

Ezt megint nem értem. Ebben az elképzelt szituációban, amikor Connort már úgyis elkapták, miért jelentene veszélyforrást, mert meg akarja menteni? Linda Hamilton is meg akarná menteni, mert õ is tudja, hogy a fia élete sokkal fontosabb, mint az övé.

"...másrészt az ítéletnappal ellentétben itt egy hülye kis érzelgõs p*csa, aki hibát hibára halmoz."

Errõl 2 dolog:

1: a T2 asszem 2 napot ölelt fel, míg a sorozat kb. 2 évet. Naná, hogy 2 év alatt több hibát követsz el, mint 2 nap alatt.

2: Lena ha akart volna se tudott volna egy ugyanolyan SC-t hozni sztem, pont a múltkor tárgyalt okok miatt (tudod azok a "clooneys eszmecserék", de azt ne kezdjük újra :D). Mert általában azér ez a karakter is elég kemény volt (pl. Cameronnak is milyeneket beszólt végig, vagy amikor Dereknek azt mondja, hogy ha mégegyszer hazudsz, megöllek), úgyhogy sztem azért bõven akad hasonlóság a 2 SC között, ergo nálam bejött ez a Sarah is.

De ha már itt tartunk, és remélem nem vagytok elvakult Glau rajongók, de nekem a leggyengébb láncszem Summer Glau volt. Bár tudom, ez nem u.a. a te kritikáddal, mert én a színészrõl beszélek, nem a karakterrõl. Félreértés ne essék, annyira azért õ sem volt rossz (imádtam is a drágát :D), hogy lerontaná az összbenyomásomat a sorozatról vagy a karakterérõl, csak azért kívánkozik ki belõlem, mert rajta kívül mindenki, még a legutolsó mellékszereplõ is 10/10 pontos volt nálam. OK, általában persze õ is hozta amit kellet, de jópárszor úgy láttam, mintha kiesett volna a szerepkörébõl, néha nekem túl emberi volt. Loken alakításától pl. fényévekre volt (még akkor is, amikor rosszkislány volt a S1E01-ben, bár az a rész még így is überállat volt, már-már a T1-et idézte nekem), de az a csaj is magasan verte, akivel a S2E06-ban a liftben "találkozott". Most erre lehet mondani, hogy dehát õ át lett állítva meghogy read and write módban volt, dehát Arnie is ilyen volt a T2 felétõl és azért na.


"A mátrixban ezt oly jól megoldották, aki nem velünk van, az ellenség, mert bármikor ügynök lehet, úgyhogy ne habozz öld meg hidegvérrel. Amúgy sem élnek, csak fekszenek egy kádban!!!"

Erre meg nemtok mit mondani. Kérem kapcsolja ki. :D :D :D

U.i.: tudom, k..va hosszú lett. Bocs, de ráértem. Jó olvasást! ;)
10/10
convar 2009 okt. 27. - 11:51:12 10/10 Előzmény iR T-800u
(2167/4500)
Aha. Végülis jaaa, így is meg lehet közelíteni a dolgot...
9/10
offtopic
wukovsky 2009 okt. 27. - 07:43:01 9/10 Előzmény convar
(2166/4500)
Igen, az nekem is óriási sokkk volt, és éppen azért sokkolt, mert nem számítottam rá, az olyan fordulat volt, hogy miután feldolgoztam kb onnantól újra kellett néznem az epizodott, mert csak ültem, és bambultam, hogy ez nem lehet, Derek nem halhat meg!!!!


Egyébként nem kell ehhez Termivel szemben állni, ha egy ember lett volna ott, az is ugyan így simán fejbe lõhette volna. Pl a második világháborúban hány nagy hõs harcos eshetett el a mesterlövészek okán, ezt talán sohasem tudjuk meg.


A gépekre vissza térve, ha úgy vesszük, Õk valóban hideg gyilkosok, mert nem érzelgõsködnek sokat azon, hogy most megöljem, vagy sem. Ellenben, amikor a bowling pályán Sarah elengedte a kis köcsögöt, az volt élete egyik legnagyobb hibája, ha már Õ maga képtelen volt is megtenni, miért nem kérte meg Cameront.

Jaj, eleresztette a nagy dumát, hogy felejtsd el, hogy hol lakunk, ha egy kicsit tökösebb a gyerek, és nem cro találja meg, akkor simán feldobja õket a rendõrségen, hogy valszeg kápszer van náluk, vagy valami, és ha megjön a rendõrség, és beazonosítják, Sarah Connorként, akkor mi van.


John-ra nézve a legnagyobb veszélyforrás az anyja, egyrészt mert 1000 terminátor karmai közé is bemerészkedne, hogy meg mentse, másrészt az ítéletnappal ellentétben itt egy hülye kis érzelgõs picsa, aki hibát hibára halmoz.

A mátrixban ezt oly jól megoldották, aki nem velünk van, az ellenség, mert bármikor ügynök lehet, úgyhogy ne habozz öld meg hidegvérrel. Amúgy sem élnek, csak fekszenek egy kádban!!!
10/10
iR T-800u 2009 okt. 26. - 21:35:00 10/10
(2165/4500)
Nem erõs. Egyszerû hasonlatokkal leírom mire is gondolt wukovsky.

Ha egy tûzharcban találatot kapsz, ki a felelõs, az ember, vagy a fegyver?
Ha a lakhelyedet rakétatalálat éri, ki a felelõs, a cirkálórakéta, vagy az usa kormánya? :D

Gyilkolás szempontjából az ember félelmetesebb, mert a gép nem élvezetbõl/haszonlesésbõl teszi..

Ettõl függetlenül ha egy gép nem azt teszi amit szeretnék, szidom ám a qva anyját! :D De ez is csak emberi gyengeség, mert abban a pillanatban nem ismerem/értem a probléma okát.
10/10
offtopic
iR T-800u 2009 okt. 26. - 21:21:04 10/10 Előzmény wukovsky
(2164/4500)
Igazad van, de nem is figyeltem rá mik vannak a listán, csak az S betût kerestem. :D
10/10
convar 2009 okt. 26. - 13:48:18 10/10 Előzmény wukovsky
(2163/4500)
Lol, de azért ezt a gondolatmenetet azért egy kicsit erõsnek érzem :)

Ennyi erõvel a T2 T3 "gonoszai" is "jófejek" voltak, mert hát õk sem kedvtetésbõl gyilkolásztak (volna, ha nem lett volna ott a jó öreg Arnie bácsi, hehe), hanem mert ez volt a küldetésük. Hát nem? :)

Nekem pont ettõl hideg, számító gyilkosok õk, hogy szemrebbenés nélkül "megteszik amit kell". És igen, ilyen szempontból Derek is murder, mert pont az általad vázolt értékrendje van. De neki megbocsájtom, õ akkor is jó arc (volt, amíg nem kapott egy headshotot) :)))

Ja és ez meg milyen jelenet volt már! Szinte még ránézni se maradt ideje, hogy felfogja kivel/mivel áll szemben és máris köszi csá gyere holnap is. De nekem pont ettõl jött be a dolog: semmi unalomig szokásos magasztos hõsi halál. Mert kb. így járna az ember, ha pechedre egy idõben egy helyre keverednél egy gyári (értsd: nem átállított :D) termivel. Szal olyan életszagú volt no.
9/10
offtopic
wukovsky 2009 okt. 26. - 07:48:13 9/10 Előzmény iR T-800u
(2162/4500)
Javíts ki, ha tévednék, de Daryl Hannah elvileg nem szerepelhetne listában, hiszen se nem robot, se nem cyborg, pusztán csak android, ami ha jól tudom csak egy genetikailag módosított emberi alap, amitõl jobbak, erõsebbek, ügyesebbek, okosabbak :$ De nincs belsõ fémváz, meg semmi ilyesmi, 100% természetes alapanyagok :$
9/10
offtopic
wukovsky 2009 okt. 26. - 07:09:05 9/10 Előzmény convar
(2161/4500)
Amikor közli vele Sarah, hogy azért nem öltem meg a bovli pályán a kiskölköt, mert Õ nem gyilkos, akkor Cro válasza azonnal:

"miért, ki az???? :$" - és a válasz teljesen hiteles volt. Cro is csak annyira gyilkos, mint Derek. Vannak, akiket a küldetés érdekében, jobb ha likvidálunk, amúgy pedig rendes jó ember/cyborg vagyok :$