alanis 2007 aug. 02. - 18:14:22
(112/552)
én is a wikin szoktam infó után nézni. nagyon jó kis oldal. és tényleg sokkal több háttérinfóhoz lehet hozzájutni, akár a verseny ideje alatti idõrõl akár az utána eltelt idõszakról, mint a hivatalos honlapon.

pont a héten olvastam én is ezt a Rupert dolgot! annyira örültem neki. szimpatikus ürge volt nagyon. a kis élelmezési osztály. :-)))

már nem emlékszem pontosan, hogy is jellemezte Shii Ann Ambert a Survivor-ban, de nagyon találó volt. talán ez a csaj volt az egyetlen az egész bagázsban, aki tényleg átlátott a "kislányon". kár, hogy a többiek nem voltak akkor észnél és nem szavaztak A-re. bár lehet elõször R.-ot kellett volna, mert A. kiszavazása után pokollá vált volna a többiek élete. kicsinált volna mindenkit. így is hátba szúrta az egyik pasit.
vuvuvu 2007 aug. 02. - 17:24:27
(111/552)
A 6.széria gyõztesei Freddy/Kendra voltak.

Akit érdekelnek a részletek (én rengeteget böngészek a wikin) a wikipedian megtalálja azokat, ahogy már írtam többször. <a target="_blank" href="http://www.wikipedia.com" title="www.wikipedia.com">www.wikipedia.com</a> a cím, be kell írni mondjuk hogy amazing race és ott az összes évadot meg lehet nézni, versenyzõket, szakaszokat stb. A Survivor esetében célszerû beírni a survivor all star kulcsszavakat, akkor kidobja a mostani szériát onnan pedig elérhetõ az összes széria.

Én is nézem a survivort is, és nem értettem miért nem nyomták ki Ambert. Most kellett volna lépni a hármaknak, Ambert simán kiszavazhatták volna Tom/Rupert/Jenna. Erre Rob ügyes húzással egymásnak ugrasztotta Tomot és Ruperet akik ettõl besz*rtak. Ha erre gondolok azt mondom Tom/Rupert balfékek, Rob pedig igenis jó stratéga, megérdemelte a 2.helyet. Mert ez a játék valahol a "strategizing"-ról is szól, nemcsak arról, hogy kinek milyen az erõnléte. És Amber sem volt rossz ebben. de hogy gyõzhetett, az azért Tom/Rupert balfékségén is múlott. Megjegyzem azért: Rob nyert pár védettséget magának és csapatának is, szóval erõnléti ügyekben sem állt olyan rosszul. A végeredmény szerintem tükrözte kik voltak a legügyesebb startégék és egyben erõnlétileg is a legjobbak.

Rupertnek egyébként elégtétel lesz (spoiler) hogy a közönségszavazatok alapján õ lesz a közönségdíjas survivor all star így õ is megkapja az 1 millió dolcsit.
lulu:) 2007 júl. 31. - 13:54:52
(110/552)
Végre visszatért az élet a fórumra! :) Napok óta azon agyalok, hogy ki nyerte (asszem) a 6. Season-t (amiben az idegbeteg John&amp;Victoria páros volt). Írja meg nekem vki léccci! Pedig láttam, de valahogy totál kiment a fejembõl. Amúgy én is nézem a Survivor-t is, és én sem értem miért nem tették ki Amberéket, pedig ez már az All stars, szóval elméletileg már tudnia kellene a többi játékosnak, hogy nem éppen szavahihetõ népség. na mindegy.
És nem értem ha már egy csapatban vagyok valakivel (akit mellesleg elméletileg még szeretek is), akkor miért vele ordítok, ha valamit elrontok. Olyan agresszívek tudnak lenni egymással... A "nemtúlszimpi" csapatok közül egyedül Rob&amp;Amber nem szidták egymást... ez volt számomra az egyedüli pozitívum bennük... :)
10/10
khekkkkkk 2007 júl. 30. - 14:26:51 10/10
(109/552)
Ki tudja, az elsõ 3 évadot honnan lehetne letölteni!!!!!!????

Teljesen rabja vagyok, minden nap rohantam haza, hogy lássam. SZerencsére a gyerekek is átvették a mániámat, most már õk is nézik.

Phil-nek nagyon szép a kiejtése.
alanis 2007 júl. 30. - 12:32:51
(108/552)
kíváncsiságból belenéztem a Survivorbe tegnap du., hogy ott mégis mit alkotott kedvenc párosunk Rob/Amber. hú, a csajnak egy olyan beköpése volt. majdnem félrenyeltem. mindenki elõtt közölte Jeff-el, a mûsorvezetõvel, hogy õ már érzi a pénz illatát! a kis zöldszemû ártatlanság. egy másik résztvevõ lány nagyon jól átlátott rajta. vagyis ez derült ki az egyik megjegyzésébõl. kár, hogy kiszavazták.

viszont végig nem értettem, miért nem lõtték ki õket a többiek, miközben fújtak rájuk elég szépen. mindenkinek az agyára mentek. pedig védettséget alig szereztek. ráadásul olyan személy(ek)t is hátba szúrtak szemrebbenés nélkül, aki(k) végig kiálltak a szövetségük mellett.

bocs, hogy egy másik mûsorról írtam hsz-t, bár vhol a kettõ összefügg e párosnak hála. :-(
Rexxar 2007 júl. 27. - 19:47:32
(107/552)
A 7-bõl keveset láttam, de már az elsõ részben volt ilyen "ne várja meg õket" megszólalás.
Uchenna&amp;Joyce tényleg a legszimpatikusabbak között van, de ez sztem teljesen Uchenna érdeme.
Chipet azért meg tudom érteni, végülis tényleg nagy nyomás alatt állnak a verseny alatt, és aztán h nem átsiklott rajta, hanem bocsánatot kért, az megnyerõ lépés volt részérõl.
Colin sem mindig olyan take it easy hangulatú, de nagyon szurkoltam, h kiejtsék Mirnáékat, mert miattuk volt az egész vita(meg a bandázás).
jonathannek meg voltak szimpatikus megnyilvánulásai, pölö cukorkát osztott a kissrácoknak Afrikában, de ennek ellenére érdekes apa lenne. ha a gyerekével is így viselkedik, akkor az nem lesz egy mintacsalád...
vuvuvu 2007 júl. 27. - 16:45:43
(106/552)
én is újranézem most az ötös szériát. az elõzõ alkalommal csak a 4.szakasztól láttam. sokat számít, hogy azóta több párost is volt alkalom megismerni. plusz most láttam azokat a részeket, amelyeket korábban nem, s amelyek más színben mutatott egyes párokat, így pl. charláék már nem annyira szimpik: az elejétõl nézve kifejezettek ellenszenvesek. colinék inkább az utolsó részekben lettek negatívak, minél közelebb vannak az 1 millához annál türelmetlenebb lesz colin és majd látható lesz újra amikor ordibál a kedvesével hogy 'I hate you' (amikor a sarat túrják az ekével és nem találják a borítékot).
az 5-6-7 szériát végignézve kris&amp;john és uchennáék a leghelyesebbek szvsz. chip&amp;kim nekem már nem annyira jön be 2.nézésre, chip taxis manõvere az ikrekkel nagyon durva volt, még ha késõbb segített és bocsánatot is kért érte. az 5-6-7 széria versenyzõit végignézve a legemberibbek a 7.széria versenyzõi voltak szerintem. a gay-ek kicsit gonoszkodtak, de hol voltak ez a korábbi két szériában látottakhoz képest! kíváncsi vagyok az 5.széria után melyik jön. újra a 6. vajon?
alanis 2007 júl. 27. - 12:54:29
(105/552)
gondolom pangás oka a nyár. biztos sokan szabadságon vannak, ill. ezeket a részeket már mindenki látta, aki megfordult ezen a fórumon.

mindazzal, amit írtál, egyetértek. a Mirna párost mindenki ajnározta és amerika szerte nagy imádat vette õket körül. azért meg a Charla - azt hiszem õ volt - törpe, azért még nem kell piedesztáre emelni. engem csak egy dolog idegesített velük kp.bang, mégpedig hogy állandóan ordíbáltak. ennek az okát vhogy nem sikerült megértenem. a törpe csajszinak a magasságával voltak problémák nem a fülével.

mivel már láttuk a késõbbiek során, mennyire bunkó tud lenni egy ember - gondolok itt Johnra - bevallom most újra nézve a jelenleg futó évadot, nem is idegesít annyira Colin viselkedése. és nem is tûnik annyira borzalmasnak, mint anno. :-)
Rexxar 2007 júl. 27. - 12:05:36
(104/552)
A vége lemaradt, úh azt külön:
(...) A kajálós feladatok kicsit durvák. 1 kiló kaviár, meg 24 tojásnyi rántotta, az erõs cucc a Gundelben... És kicsit tényleg hülyén csinálták, nem ettek kenyeret, pedig könnyebb lett volna biztosan.

Kicsit hosszú lett, ez az &amp;#8222;esszé&amp;#8221;, de remélem azért akad majd, aki végigolvassa. Arra az esetre köszi a figyelmet.
Rexxar 2007 júl. 27. - 12:03:05 Előzmény szepok
(103/552)
Mivel kissé pangás van, monitorra vetek néhány gondolatot. Van benne Season 5 és 6 is, elõbbi ugye most megy a tv-ben, utóbbit 6 nap aktív játékidõ alatt sikerült letöltenem, 5 gb. :)

(Elvileg egyszer már felpostoltam, de mivel még mindig nem látom itt, hát újra. Bocsi ha kétszer lesz fent.)

Elõször Season 6. Azon amihez én hozzájutottam, van 2 extra rész is, kimaradt jelentekkel. Végignézve újfent megállapítottam, h Kris és Jon toronymagasan a legszimpatikusabb páros. Sem a 7., sem az 5. részben nem volt ilyen jó csapat. Bár Chip&amp;Kim az 5.-ben szintén jófejek. Aztán rájöttem, h amit én Jonathanból láttam, az csak a jéghegy csúcsa volt, az az ürge egy egómániás önzõ pszichopata. Ha valami jó, az az õ érdeme, ha valami rossz, akkor Victoria rontotta el, és összeveszett 2 csapattal is... Meg amikor feliratkozás volt a táblára, mit ír fel? A saját teljes nevét. Nem csapatnév, Jonathan&amp;Victoria v ilyesmi. Hihetetlen. Tipikusan a bunkó, arrogáns amerikai, pölö mikor leáll az utcán kiabálni, h neki olyan vki kell, aki tud angolul... terjeszti az amcsi kultúrát. :) Kris és Jon viszont a helyi kissrácokkal játszottak a tengerben (Kris mondta is, h utálja amikor a tahó amcsik azt hiszik õk a királyok csak mert ott születtek, ahol), és úgy általában végig tök lazán tolták. Nem gyilkolták egymást egyáltalán, és meg is nyertek egy csomó leget. (Próbálok úgy-ahogy spoilerek nélkül írni, h ha megint leadják a 6-ost és vki akkor kezdi, ne lõjem le a poént.)
Vicces volta hajós Alfréd Sportuszoda kiejtésének megkísérlése. És a Trabikkal való szarakodás. :) Jó volt látni az ismerõs helyeket, és tényleg tetszett nekik Budapest építészete.

Az 5. Seasonban Mirna+Charla nekem elég ellenszenvesek voltak. Mintha a többi csapatot indulásból ellenségnek tekintették volna. És úgy általában ebben a részben azt láttam, h többször is volt, h a csapatok sürgették a sofõrt, h ne várja meg a többieket, ilyen a 6. részben egyáltalán nem volt. Szóval Mirnáék összebalhéztak Colinnal+a csajával vmi taxin, de ott olyan nyilvánvalóan nem volt igazuk, még a taxis is õket gyõzködte. Persze Colin lett a mindenkit félresöprõ ellenség. A 2 tábor kialakulása is kicsit durva, elég feszült a hangulat. És amit a reptéren csináltak Afrikában, az több mint gyerekes. Aztán. Chip és Kim. Elsõre olyan inszignifikáns, gyorsan kiesõ párosnak tûntek. Aztán kifejezetten nem tetszett, amikor a taxin balhéztak az ikrekkel, de aztán meg bocsánatot kért tõlük, és megmutatta nekik hol van a clue box. Iszonyú jó fej. És annyira hálás azért h ott lehet, h láthatja Egyiptomot, tök jó látni ezt, az ilyen embereket érdemes elvinni az a versenyre, akik körül is néznek és nem csak clueboxokat és roadblockokat látnak.
Vicces volt, h gõzük nincs arról, mi az a szkarabeusz. :) Még a Múmiát sem látták? Sztem az akkor már kész volt. De amúgy is ez egy annyira ismert jelkép...

A kajálós feladatok kicsit durvák. 1 kiló kaviár, meg 24 tojásnyi rántotta, az erõs cucc a Gundelben... És kicsit tény
szepok 2007 júl. 21. - 09:17:09
(102/552)
bár én vetettem fel,de tökéletesen egyetértek veled.Talán azért is nem érné meg itthon csinálni mert nem lenne akkora nézõközönség,mivel amerikában laknak egy párszázmillióan,mig nálunk csak tízmillioan,tahát több emberböl nagyobb a nézetség=több bevétel
Rexxar 2007 júl. 20. - 17:52:47
(101/552)
Lehet, h nagyon költséges lenne, bár a fõdíjat úgyis átméreteznék kis hazánkra, gondolom amikor itt volt a Survivor, akkor se 200 milliót nyert aki nyert (bár nem néztem, úh fogalmam sincs). De Survivorban nem kellett fejenként 13* átlag 1-2 rep.jegyet fizetniük a szponzoroknak, meg amúgy is ez óriási szervezõmunkát igényel, mindenhol elõkíszíteni a terepet, feladatokhoz emberek stb.

Meg nálunk ezt is Stohlbuci vezetné? Lehet, h csak azért, mert õt megszoktam már 4-5-alárhány mûsor óta, hogy ha show-t koppintunk, akkor csak õ vezetheti (VV, Survivor, Dancing with the Stars stb.), de nekem Phil sokkal szimpatikusabb, és vhogy õ is hozzátartozik az egészhez. "A Detour is a choice between two tasks, each with its own pros and cons..." - mondjuk mindenképpen érdekes lenne mindezt itthon hallani...

All in all, sanszos, h ha 11 széria óta nem figyelt fel ra a klub/tv2, akkor már nemigen fog... de mintha lenne vmi Európai változat nem?
szepok 2007 júl. 20. - 10:42:56
(100/552)
Egyetlen dologban lennénk világbajnokok ha lenne ilyen ...
ez pedig az utánzás lene.
Amerikában nagy sikerû sorozat,akkor nem értem mi miért nem csináltunk eddig ilyen versenyt?Tán túl kölcséges lenne?
alanis 2007 júl. 19. - 11:36:34
(99/552)
kár, hogy ismétlik az elõzõ évadokat. bár, ha már újrakezdték, akkor nem bántam volna, ha a 4. évadtól kezdik, annak az elejét nem láttam.

minden évadba kell egy-két, a nézõk számára ellenszenves páros. attól lesz pluszba izgalmas a versenyfutás. és persze nem elhanyagolható, hogy így még több nézõt ültet le a tévé képernyõje elé. :-)
lulu:) 2007 júl. 18. - 20:27:41
(98/552)
Persze teljesen igazad van, hogy mindegyik szériában vannak számomra ellenszenves párok. Merthogy nem vagyunk egyformák, és ettõl olyan izgalmas az egész. Hú, most hogy mondod, attól a John-tól totál kész voltam... Téptem a hajam amikor õt mutatták..... Kár hogy itt Magyarországon nem csinálnak ilyet, biztos jelentkeznék. Bár akkor lehet hogy engem is sokan utálnának...... :)
Amúgy nagyon jó volt a mai rész is....
Rexxar 2007 júl. 18. - 19:10:03
(97/552)
Uchenna tényleg szimpatikus ürge, tetszett pölö h mindenkitõl rögtön megkérdezte a nevét, h ne csak hé-nek, meg bocs-nak szólítsa. Viszont Joyce meg... hát, azért amikor le shut up-ozta a kissrácokat Jamaicában a suliban... kicsit érdekes volt.

Survivort nem ismerem, de ez a Rob tényleg antipatikus 1 arc, még egy ovis is meg tudta volna számolni, hány thank you omlott alá az ajkai közül... :)

A hadifogoly meg a nõje adásban mentek szét, és ez ált. nem tesz jót 1 csapat megítélésének, ha erre vágyom, ott a barátokközt, kapok napi 4-5 szakítást.

Btw tényleg shame, hogy a season 6-ból egyetlen csapat sem volt ott az all starban.

For the Horde!
vuvuvu 2007 júl. 18. - 17:22:56
(96/552)
hát az volt a szitu, hogy megérkeztek a célhoz és nem volt pénzük kifizetni a taxit. és akkor azt mondta uchenna, hogy összeszedik a pénzt mielõtt a célhoz futnak. elkezdtek kéregetni, de nem nagyon akartak adni nekik. közben nézték mikor fut be rob&amp;amber.aztán nagy nehezen összejött a pénz és odaadták a taxisnak.akkor befutottak a célvonalhoz ahol a kis gay srác (aki az anyjával volt) vagy a gay páros (már nem emlékszem pontosan) azt mormogta hogy uchennáék legyenek azok. és amikor befutottak mindenki odavolt meg vissza, folytak a könnyek stb. uchennáék is nagyon boldogok voltakm egy csomószor megölelték philt, meg mindenki tapsolt, szóval nagyon nagy volt a hangulat. aztán jött rob&amp;amber, de én nem láttam hoyg olyan nagyon savayú pofát vágtak, szerintem pl.abban jók, hogy mindkettõnek, de különösen a csajnak igazi pókerarca van, nem igazán árulja el mit érez/gondol, ami elõny a survivorban, de itt is.szóval befutottak és aztán õk is elmondták hogy végülis örülnek, mert már van egy milliójuk stb. talán az iraki POW és a barátnõje voltak a legsavanyúbbak, õk ugyanis ott cs*szték el nagyon, hogy amikor a reptérre mentek rossz sávban mentek és az így vesztett idõvel lecsúsztak a korábbi géprõl, és a finisben így 75 percet vesztettek. ha elérik a korábbi gépet, az érdekes lett volna, szerintem fej-fej mellett élesben ment volna a küzdelem a 3 team között a cél elõtt.
vuvuvu 2007 júl. 18. - 17:14:28
(95/552)
én is kb. az 5.közepétõl nézem, de azért szerintem szórakoztató volt az a széria is. lehet, hogy újra megnézem hogy colin hogy idegeli magát az utolsó fordulókban, amikor nem jönnek össze a dolgok :-) kifejezetten örültem hogy chipék nyertek. megjegyzem, szerintem rob&amp;amber nem voltak ellenszenvesebbek mint más szériákban egyes párok. ok, rafkós játékos rob, idõnként voltak húzásai itt és a survivorban is, de colin vagy a 6.-ból a married entrepreneur john (victoria férje) ezerszer ellenszenvesebb volt.
lulu:) 2007 júl. 18. - 16:28:32
(94/552)
Sajnos az ötödiket ismétlik, amit én annyira nem is bánok, mert nem láttam az elejét. De mivel már tudom hogy ki nyeri, így nem olyan izgalmas. Meg ebben sok ellenszenves játékospár van....
demotti 2007 júl. 18. - 16:15:33
(93/552)
Ja igen. Valaki meséljen egy kicsit, lécci! Örültek, sírtak....? Hogyan reagált Phil? Nagyon kíváncsi vagyok!