3/10
Gargazsul 2010 ápr. 27. - 09:35:00 3/10
(86/186)
Sztem Japán térnyerése abban a régióban semmivel nem volt rosszabb, mint az Angol gyarmatosítás. Sõtt, rövidebb ideig is tartott. Sajnos mi európaiak és amerikaiak nem tudjuk magunkat beleképzelni egy japán gondolkodásmódba. És nem tudták akkor sem. A mi szemünkbõl brutális, fanatikus nép. Pedig nem. Nézzük meg Japán történelmét. Az elsõ világháborúig feudális állam volt. Utána nyitott nyugat felé. A gazdasága robbanás szerûen nõtt. És mindenki támogatta! Elsõ VH-t gyõztesként fejezte be. Majd terjeszkedni kezdett. Sziget ország, limitált nyersanyaggal, szükségszerû volt. Az USA sem tesz most másként. Sztem az igazi katona az a "fanatikus" japán katona. Aki nem arra gyúr, hogy mikor megy haza, hanem arra, hogy az élete árán is megtesz mindent a hazájáért. Én magam képtelen lennék erre. Az utolsó japán katona aki megadta magát a '70-es években volt. Talán pont Peleliu szgetén.

Egyébként az Osprey kiadó ide vonatkozó könyveit ajánlom figyelmetekbe:
Osprey - Campaign 018 - Guadalcanal 1942 The Marines Strike Back
Osprey - Campaign 110 - Peleliu 1944 The Forgotten Corner of Hell
Osprey - Campaign 030 - Midway 1942 Turning-Point In The Pacific
Osprey - Campaign 062 - Pearl Harbor 1941 The Day of Infamy
Osprey - Campaign 146 - Marshall Islands 1944
piszen.pisze@freemail.hu 2010 ápr. 27. - 08:24:56
(85/186)
Te egy HoTDog zabáló amerikai álomban ringatod magad.
piszen.pisze@freemail.hu 2010 ápr. 26. - 22:31:22
(84/186)
Ismét egy butító amarikai film.
A mai részben egy hõs amerika szülötte feltett egy kérdést társának: miért nem adják fel?
-válasz: mert patkányok egyenként kell kinyírni õket. Gondolom ez egy általános vélemény a rendezõk részérõl.
Talán azt kellett volna mondani hogy: Inkább meghalnak a hazájukért, minthogy megadják magukat.
Csak egyvalamit nem említenek a japánokról: hõsiesség, bajtársiság, hazafiasság.
Amerika elõtt soha nem hódolt volna be Japán, ha nem dob bombát Hirosima-ra és Nagaszaki-ra.
Csak a civil lakosság mészárlásával tudta térdre kényszeríteni a császárt.
3/10
Gargazsul 2010 ápr. 26. - 19:38:50 3/10
(83/186)
Azt se felejtsük el, hogy Hitlert a nyugat magának köszönhette. Amerika megmondta a 19-es békekötéskor, hogy túl nagy jóvátételt követelnek a tengely hatalmaktól. Jól látta, csak a franciák vérszemet kaptak a korábban elvesztett háborútól és mert most gyõztesek lettek. No 1940-ben megkapták. Mo. sem ült a babérjain, hanem gyorsan visszacsatolta a magyar lakta területeket. A trianoni békeszerzõdésnek is kb így kellett volna rendezni a területi igényeket. Nem tették. A világ néhány kapzsi bosszúálló politikusa miatt kapott egy náci rezsimet. Megérte?

Megjegzem azóta sem sikerült a nagyobb hatalmaknak ilyen téren okosan viselkedniuk. Afganisztánban és Irakban sosem lesz már többé rend. Vietnámból is ki kellett vonulni az USA-nak. A közelkelet sem lesz már többé nyugodt. Addig piszkálják az arabokat, amíg ott is lesz egy Hitlerhez hasonló alak és elszabadul a pokol. És most már vannak nukleáris fegyverek. Lásd Irán. Õ sem várja meg az amcsi anyahajókat...

Kicsit elkanyarodtam :)
3/10
Gargazsul 2010 ápr. 26. - 19:29:13 3/10
(82/186)
Kicsit el vagy tévedve. Hõsök egy háborúban minden oldalon vannak. Mitõl jobb egy teheneket (Mo-on) géppuskázó amerikai pilóta vagy egy Drezdát felégetõ egy lengyelországot parancsra lerohanó német katonától? Semmivel. Egyiknek sem volt más lehetõsége, max a hobbi géppuskásnak lett volna. Ha így nézzük ugyanaz a szörnyeteg. "Tiszta" háborút Észak Afrikában vívtak. Az vas a vas ellen ember az ember elleni küzdelem volt, nem (csak) civileken átgázoló, s ezzel ki is fújt... Melyikünk élt 1918 után No-ban? Egyikünk sem. Melyikünk tudja beleképzelni magát az 1919-es bébekötés utána kilátástalan idõszakba? Egyikünk sem. Még egy történész sem. Azok is csak utólag okoskodnak. Igen is meg lehet mutatni egy német alakulaton keresztül a háborút anélkül, hogy istenítenénk õket. Mert ezzel a felfogásoddal a doni hadsereget is leírtad. Az meg ugye nem szép dolog...
Drogba56 2010 ápr. 26. - 02:26:24
(81/186)
Természetesen tudom, hogy a német hazafiak közül nem mindenki volt antiszemita, sõt, sok Hitlerrel szimpatizáló német ember sem volt az. Csak nekem -lehet hogy Nektek nem- úgy jött le Attila hozzászólása, hogy ne a tengelyhatalmak háborútól szenvedõ kiskatonáit (pl. Sztálingrád, Levelek Iwo Jimáról), hanem a "hõsöket" mutassa be egy olyan film, amely azt is ábrázolja, hogy "miért harcoltak" (a nácik esetében tudjuk, nem is kérünk többé belõle). És ez a koncepció nekem nem tetszik. Nehogy már a XXI. században megint a nácik meg az olasz fasiszták legyenek a példaképek, a hõsiesség szobrai...
ibacs 2010 ápr. 25. - 10:22:35
(80/186)
Szerintem te vázoltál fel egy propagandafilmet.
Nem csak a szõke, kék szemû lobogtatta a horogkeresztes zászlót. Hanem az a cca. 150ezer zsidó aki szintén a Wehrmacht katonája volt.
Drogba56 2010 ápr. 25. - 01:39:20
(79/186)
A sorozatra azt tudom mondani, így a 6. rész után, hogy várjuk ki a végét. Eddig hullámzó teljesítményt nyújt, vannak jó részei, és kevésbé jók is(nem rosszak, csak kevésbé jók). A csatajelenetek rendben vannak, a párbeszédek néha eléggé egyszerûek (ami nem mindig baj, és nem is állandóan van így, csak néha). A 6. részt láttam legutóbb, az tetszett, a csihi-puhi ott volt a szeren. :-) A "sótlan" jelzõ mondjuk valóban illik a Pacific-re, de ennek leküzdése érdekében mindenképp újranézem majd mind a 10-et, hogy rendesen összeálljon a kép. A fanyalgóknak is ezt javaslom. A Band of Brothers eddig jobban tetszik.

Attila148: Hozzászólásodon jót röhögtem. Tehát nem a háború poklától szenvedõ német kiskatonát kell bemutatnia egy németekrõl szóló filmnek, hanem hogy "miért harcoltak" (ide valami csúnya zsidó összeesküvést képzelnék el), "milyen helyzetben voltak" (ide jöhet a tõrdöfés elmélet meg a gonosz franciák meg megint a zsidók), ezek a "valódi, hõs katonák" (ide meg egy kiégett orosz bunker tetején vigyorogva horogkeresztes zászlót lengetõ, szõke, kék szemû bajor srácot illesztenék be). 8-) Ha elfogadsz egy építõ jellegû tanácsot, ne olvasd a kurucinfo-t. Mindazonáltal egy háborús filmnek persze be kell mutatni a hõsiességet, a személyes helytállást is, de -véleményem szerint- egy igazi háborús alkotásnak azt kell igazán megmutatnia, hogy mekkora sz*r dolog a háború. Ha kell brutalitással és/vagy lelkizéssel. Amit te itt felvázoltál, az a propagandafilm képlete. Valamilyen szinten a Ryan közlegény megmentése is ilyen, de az még elfogadható. Náci/fasiszta/hungarista propagandafilmbõl meg nem kérünk.

"És a történelmi hûség sem ártana." - Az általad felvázolt filmnek nem épp ez lenne a legerõsebb oldala...
10/10
zerrik08 2010 ápr. 24. - 16:18:28 10/10
(78/186)
Nagyon jó a 6. rész is!
Végre az HBO is fellendült kár hogy csak letölteni tudom , mert elköltöztünk és már nincs ilyen csatornánk :(
3/10
Gargazsul 2010 ápr. 20. - 09:39:58 3/10 Előzmény billyclub
(77/186)
Aktuális cikk: http://index.hu/kultur/media/2010/04/19/ha_valaki_hisztizik_azt_agyonvagom/

A 6. rész az ötödikkel alakul. Kíváncsi vagyok, hogy a hetedikkel milyen lesz együtt a három.
5/10
billyclub 2010 ápr. 19. - 14:10:28 5/10
(76/186)
5. resznel tartok.
A velemenyem alapvetoen meg mindig nem valtozott.
Minden reszben van valami ami miatt amikor mar azt mondanam hogy ez a resz vegre jo, megis csak azt mondom, megsem.
Neha csak 1-1 aprosag, neha a szerintem alapvetoen rossz szineszi jatek vagy rendezes ami tonkreteszi az elmenyt.
A legjobb pelda a 36 percben combon lott vagy repeszt kapott? Bill halaltusaja. Osszehasonlitva pl Bob-os Hoobler halalaval(de barkievela Bob-bol), azt hiszem tokeletesen bemiutatja a BoB es a Pacific kozti kulonbsegeket. Ugy amblokk az egesz sorozatra ertve. Eddig.
Konyorgom, aki meghal, az feljen, rettegjen, sirjon, orditson, hivja anyjat vagy valami, de ezt a 80-as evek buta akciofilmjeit idezo "bocs haver, nem akartam csalodast okozni, de most meghalok" tipusu nezest latva inkabb nevetnem kell.
9/10
Johnos 2010 ápr. 19. - 09:30:39 9/10
(75/186)
Kiváncsian várom az 5. részt... :)
Még egyszer mentségére legyen mondva a "The Pacific"-nek: mivel teljesen más a perspektíva mint a BoB-ben, nincsen Winters, akinek a szemszögébõl látnánk a taktikai részt, hanem csak azok a katonák vannak, akiknek megmondták, hogy "oda menj és tartsd a pozíciót minden áron"...
Így a személyes perspektíva elnyomja a komplex bemutatását egy-egy ütközetnek. Ha pedig az utóbbit hangsúlyozná ki, akkor egyrészt nem elég rá 50 perc részenként, másrészt éppen a 3 fickó perspektívája enyészne el. A BoB-ben szerencsésen megvolt minden ami kellett, de ebben a sztoriban nem volt ilyen szál, hanem két külön dokumentumregénybõl és a valós eseményekbõl kellett egy vonulatot összerakni. Szerintem érthetõ ez a sztorivezetés, de nagyon kíváncsi vagyok, hogy a végére mi fog kisülni belõle. Igyekszem úgy értékelni, mint egy teljesen új sorozatot, de nyilván az összevetést úgyis mindenki a BoB-szel fogja megtenni.
3/10
Gargazsul 2010 ápr. 19. - 08:06:17 3/10 Előzmény Johnos
(74/186)
Ahogy írtam a kategorizálás nekem szól. Ahogy én érzem, megítélem.

A manapság készült háborús filmek, amelyek a háború realizmusát akarják bemutatni és a törénelmi hûségen alapszanak számomra többet nyújtanak, mint a régi hollywoodi klisékre épültek. Semmi bajom a régi fimekkel, nagyon szeretem õket mindet összegyûjtötem eredeti DVD-n, amit idehaza kiadtak. Tehát számomra sem az a lényeg, hogy a vér folyjon. Valahogy nekem ez a film a háborús dokumentumfilm - háborús film - háború alatt játszódó film mezsgyéjén mozog. Igazából arra vágytam, hogy az egyet nagyobb csatákat kidolgozzák, bemutassák. Ahogy a levelek Iwo Jimárólban. Persze van benne hente (mert az elsõ vonal mindig áldozatul esik), de csak volt vmi taktika, nem? No ezt akaram én viszont látni. Kb úgy, mint a Mel Gibson Katonák voltunkjában. Néhány négyzetkilméteren volt a harc és mégis izgalmas volt. Bemutatták a taktikát, a logisztikát és az akkori harcot. Meg ugye megtörtént (tudom a vietnami háború elõestéje és nem IIvh). Az 5. résszel pont azt hozták, amire én gondoltam a sorozat megkezdése elõtt.
10/10
katalinrozsa 2010 ápr. 17. - 12:16:29 10/10
(73/186)
Sziasztok!

A film egy kicsit nekem is zavaros, de nem rossz. Szerény véleményem szerint ezt is úgy kéne megnézni mint az Elit alakulatot, egybe mind a 10 részt!
9/10
Johnos 2010 ápr. 17. - 11:57:45 9/10 Előzmény Gargazsul
(72/186)
Szerintem teljes káosz az, amit leírsz. "A híd túl messze van"-t és a "Kelly hõsei"-t egy kalapba rakni elég nagy blõdség. Míg elõbbi egy igazi dokumentumfilm hitelességû, történelmi alapon nyugvó háborús eposz (olvasd el Cornelius Ryan dokumentumregényét) - mely korántsem lett olyan véresen kegyetlen mint a valóság, utóbbi egy fiktív háborús komédia. Én mindkettõt nagyon szeretem.
Szerintem te egyszerûen emocionálisan, a film hangulata alapján osztályozgatsz, ami a te véleményedet vissza tudja adni, de messze van az objektivitástól. Ez alapján háborús film az, ami elég durva, kegyetlen, realista, függetlenül attól, hogy hiteles-e.

A "The Pacific"-rõl: én még csak az elsõ két részt láttam, de addig nem akarok véleményt formálni, míg nem láttam legalább a felét. Hiányzik az a hangulata, ami az Elit alakulatnak megvolt - az összetartó egység, a Band of Brothers érzés, de ettõl még nem szapulnám. Teljesen más körülmények, történetvezetés, megközelítés stb. Ettõl ez még egy teljesértékû, hiteles és igenis háborús sorozat. A dráma maga a háború, és az hogyan élik meg ezt az értelmetlen öldöklést az egyszerû emberek. Ez majd igazán Sledge karakterében lesz megmutatva... Nekem 9/10.
babrafax 2010 ápr. 16. - 23:23:45 Előzmény Gargazsul
(71/186)
Helló Gargazsul.Szerintem is az egyik legjobb háborús film a Levelek Iwó Jimáról.Az amerikai ellenpárját Clint gúnyból vágta az átlag amerikaiak pofájába.A filmek premierjekor volt vele egy riport a Hallmarkon,ahol a riporter szemétkedett vele hogy miért ábrázolta a japcsikat túl emberségesnek a fickót jól elküldte a fenébe.Különben van egy-két orosz gyártmányú háborús film ami üti a mércét.Az egyik a 9. század ami Afganisztánban játszódik.Jól megcsinálták.Én a netrõl vadásztam le.Igaz oroszul beszéltek de angol felirattal volt.Kõkemény élethû ütközetek és a látvány technikája is szuper.

Üdv
3/10
Gargazsul 2010 ápr. 15. - 07:27:46 3/10
(70/186)
Igazad van, ott rosszul fogalmaztam. Az ellentét párok viszont igazak.
3/10
Gargazsul 2010 ápr. 14. - 20:26:56 3/10
(69/186)
Nem, nem ezt akarom állítani. Kettõvel korábbi hozzászólásomban írtam, hogy számomra két típusú háborús film van.

Ez a sorozat az annak látszó tárgy...
3/10
Gargazsul 2010 ápr. 14. - 14:22:11 3/10
(68/186)
Kicsit sok lesz belõlem máma.

Szóval csak azt akartam mondani, hogy vannak a második vh alatt játszódó és az azt hitelesen feldolgozó filmek. A Piszkos 12, Kelly hõsei, Híd túl messze van, Navarone ágyúi, Kémek a sasfészekben, Halál 50 órája, mind mind a maga nemében jó film (Kelly hõsei ami mindent visz nálam), de ezek csak a II vh alatt játszódnak (egyik másik fikció). A Das Boot, Bukás és a már korábban általam leírt filmek meg hitelesen próbálják bemutatni a háborút, annak szörnyûségeit. A Ryan közlegény eleje szintén mindent visz. A többi vége tõlem távol áll, számomra csöpögõs... Az ellenség a kapuknál szintén jó film. Sztem hitelesen mutatja be a Sztálingrád frontot. Abba is kellett egy szerelmi szál. Szerencsére a Tora Tora-ba nem raktak :) Az U-571, Pearl Harbor meg kifejezett hollywoodi vacak. Megincs csak számomra.
3/10
Gargazsul 2010 ápr. 14. - 11:53:15 3/10
(67/186)
na ezt így akartam:

nem az ----------- az
Pearl Harbour ---- Tora Tora
Piszkos 12 ------- Sztálingrád
Halál 50 órája --- BoB
The Pacific ------ Levelek Iwo Jimáról

talán így már nem cseszõdik el a "táblázat"