Sz Peter 2014 dec. 14. - 13:24:09
(735/915)
megérdemelte a büntetést?

Az nem büntetés volt hanem szükségszerûség.
barna pólós 2014 dec. 13. - 19:32:33
(734/915)
Igen, elõbb nézze végig. Fog még érdekeseket látni. Ahogy mindenki asszisztál egy pszichopatának, és még egy kardos harcos sem állítja meg, aki tudja, miket mûvel, pedig simán megtehetné. Vagy amikor egy gyerek játszik egy zombival...
offtopic
Sz Peter 2014 dec. 13. - 18:49:51
(733/915)
Szerintem nézd végig amivel el vagy maradva, aztán írj. Minden epizódot kommentelni nem fárasztó? ;)
Shiviatar 2014 dec. 13. - 11:49:11
(732/915)
Idegesítõ a kiskölök is. A túlzott liberális amerikában nem lehet lekeverni két atyai sallert egy gyereknek? Pajtába megy, zombik közé megy, fegyvert lop, és annyi a rekació hogy menj be a házba? Ez a gyereknevelés?
Miért nincsen olyan rész, ahol az õ érdekében megragadja, megráncigálja a szülõ, leordítja a fejét hogy felfogja hogy baromi rosszat csinált, és kap két akkora pofont hogy erre mindig emlékezzen amikor valami rosszat tenne? Ehelyett meg kell várni amíg száz alkalommal majdnem kinyiratja magát, és még egy hangos lecseszés sem hangzik el? Áhh...
Shiviatar 2014 dec. 13. - 11:36:31
(731/915)
2. évad spoiler:

Ezt én nem értem. Van egy vézna zombi. A 40kilós tömegével leteperi az öreget. Az öreg alatta fekszik, mozdulni nem tud! Sem lelökni magáról, szemét kiszúrni, védekezni vagy bármi. Majd a vézna zombi puszta kézzel csak úgy szétnyitja a hasát!! Mi az isten folyik itt? Mi ez a sorozatos õrület? Ilyen a világon nincs. Voltatok már disznóvágáson? Próbáljon valaki széttépni egy szalonnát. Vagy csak a saját hasad mintha szétkaranád húzni. Hát megkarcolni nem tudod! Nem papírból van az ember!
Most vagy magyarázzák meg hogy a zombivá válás szuper erõvel jár, vagy gondolkozzanak el a forgatókönyv írók és ilyen blõdségeket ne tegyenek bele, mert ez így abszolút elfogadhatatlan.

És a másik, hogy miért lenne veszélyesebb egy gondolkozni nem tudó zombi, ami csak harapni tud, mint két gondolkozni képes ember akik életre halálra verekszenek! A film szerint egy gyilkolásra kiképzett kommandóst egy-egy ben sokkal könnyebb lenyomni, úgy hogy az gondolkodik, harcedzett, egy fél életen keresztül tanulta a küzdõsportot? Ha két ilyen ember egymásnak megy, vérre megy és verekszik, azok nem bírnak egymással. De egy ilyen harcedzett katonát "megtámad" egy ilyen vézna pille súlyú zombi, ami se gondolkozni se semmit nem tud, csak tipeg elõre, nyújtja a karját és próbál harapni! Ez minden "harcmûvészeti" tudása! És egy ilyen amikor egy az egyben megragad valakit, akkor ott megáll a tudomány?? Még meg se harapta, de kész, menet eldöntetett, sakk matt??
barna pólós 2014 dec. 13. - 10:56:24
(730/915)
Egy börtön nem a legérdekesebb helyszín. Erre figyelhettek volna, ha már ilyen kommerszre vették. (Egy pláza jobban tetszene.)
barna pólós 2014 dec. 13. - 10:52:03
(729/915)
Nekem a 2. évad tetszett, pedig azt mondják rá, hogy az unalmas. Tetszett, hogy egy farmon, egy házban élnek, és mindig történik valami (zombi a kútban, kislánykeresés, vagy amikor a nyilas leesik és elájul). Nekem a börtönös részek voltak unalmasak és idegesítõek. Vagy 10 részen keresztül izmozik a két csoport, közben nem történik semmi érdemleges, ahelyett, hogy azt a pszichopatát elintézné valaki. Inkább hagyják, hogy az két közösséget is a vágóhídra vezessen.
Shiviatar 2014 dec. 12. - 23:32:59
(728/915)
ehh, visszavonom. Marha jó a sorozat, és ez egyre jobb lesz ahogy érzem. Egy hibája van, hogy letehetetlen...amíg el nem fogynak a részek.:)
Shiviatar 2014 dec. 12. - 20:52:10
(727/915)
Spoiler 2. évad:

A rendõr, aki egész életében harcolt a rossz ellen, és védte az emebereket, szorult helyzetben lábon! lövi a jóembert aki segített orvosi eszközöket kereseni, majd hagyja hogy elevenen széttépjék! Ekkora baromságot. :((
Shiviatar 2014 dec. 12. - 20:44:52 Előzmény barna pólós
(726/915)
Elkezdtem nézni az elejétõl....letehetetlen.:) Pont ugyan olyan mint a többi ilyen sorozat (lásd Lost), és ugyan az a recept is...

"Féltem" hogy belekevernek valami vallási mizériát, és sajnos be is igazolódott. Kicsit zavar a sok vallási maszlag, meg a nyafogás. Az emberiség sokkal durvább dolgokat is túlélt. Az anyatermészet meg sokkal kegyetlenebb. Születik 8 kisállat, abból 5-öt szétcincál egy vadállat, kettõt meg valamilyen bélféreg viszi el....

Most ez komoly, hogy beüt a zombi apokalpiszis, családját megeszik, marad egy gyereke, elsõ dolga beülni egy templomba, bocsánatot kér a bûneiért, és megköszöni a segítséget és tovább imádkozik?
Tényleg ez kell az amerikai nézõknek? Ok hogy bigottak, de ennyire.... Eszem megáll.

A nyilvesszõs férfi a legértelmesebb.

A rendõr gyereke fekszik lõtt sebbel, az anya meg elkezd gondolkodni, hogy nem e lenne jobb ha meghalna, mert de cudar a világ....jézusom. Micsoda anyai ösztön, meg élet ösztön. Szuper irreális. Mert a középkorban a pórnép, éhínségben, betegségben, folyamatos terror alatt, autó puska meg fûtés nélkül?
Ilyen hülyeségek helyett pengethetnének valódi filozófiai húrokat, komoly, mély tartalommal. Annyi de annyi lehetõség lenne.

Én jobban örültem volna ha olyan irányt vesz a sorozat, hogy erõsek vagyunk, életben maradunk, ez van, ezt kell elfogadni, hogyan lehet a legtöbbet kihozni abból ami van, és élni, túlélni....amit minden lény tesz itt a Földöm, amióta pár milliárd éve megjelent az elsõ egysejtû. Ja bocs nem, a Földet 5000 évvel ezelõtt teremtették 7 nap alatt.-.-
muniszter 2014 dec. 10. - 16:17:26
(725/915)
Csomószor mutatták már, hogy faragja õket. Az a hobbija. Pofáznak neki õ meg csak farag. Meg mindig kiveszi a zozókból.
barna pólós 2014 dec. 10. - 13:49:15
(724/915)
Ezt már sokan írtuk, de a fanatikusokat nem érdekli. Én is szeretem a sorozatot, de jobb, hitelesebb lenne, ha egy kicsit közelebb állna az ésszerûséghez. Igenis lehet jó filmet, sorozatot csinálni baromságok nélkül is, esetleg kis csúsztatásokkal.
barna pólós 2014 dec. 10. - 13:43:07
(723/915)
Aki szereti a WD-t, annak ajánlom a Straint, az is jó sorozat, és kissé logikusabb még úgy is, hogy vannak benne nagy logikátlanságok.
Shiviatar 2014 dec. 09. - 22:00:57
(722/915)
Már meg is válaszoltad. "alapvetõ emberi szükséglet".:) Középkor, õskor....ha a túlzott higiénia a szexuális vágy felett állna, mi most nem lennénk itt.:) (mellesleg a feromonok fõleg az izzadtsággal vállnak ki...)
Szóval akkor egy képregény adaptáció...ez is. Így már érthetõ.
Nem kéne más csak egy szamuráj hadsereg. Vagy egy sereg római légiós. Vagy egy lánctalpas autó amibõl midenféle körfûrészek, kaszaboló pengék állnak ki...:)
Na de komolyra fordítva a szót, nem értem hova tûntek a katonák. Hogy hogy mindenki meghalt. Az elit kommandóst is megharapták? Gondolkodó emberi lények nem tudnak csak úgy akárhova eljutni. Tipegõ agyatlan, csak egyvonalban haladni képes zombik meg bárhova eljutnak, bejutnak? Akiknek csak annyi futja, hogy kitartod a kést és egyenesen belesétál?
Ezek annyira a "tápláléklánc" legutolsó morzsája, hogy elképzelhetetlen miért jelentenek veszélyt.
Ok, nagy a létszám. De Napalm? Kazettás bombák? Mustárgáz?...Korunk "csodálatos" tömegpusztító vívmányai. Az ember erre termett. Ebben nagyon jó. Most kilehetne aknázni.:)
De lehet elkéne kezdenem nézni a sorozatot az elejétõl. Biztos kapok rá választ.:)
10/10
LCsajszi 2014 dec. 09. - 19:00:03 10/10
(721/915)
SPOILER

Az a jó ebben a sorozatban, hogy váratlan fordulatok történnek. Gyakran nem kiszámítható. Olyanokat is beletesznek, ami fáj az embernek. Megszoktuk, hogy a legtöbb filmben mindig sikerül valakinek megmenekülnie, míg ebben a sorozatban köpnek a hagyományra, õk a vérbeli valóságot mutatják, hogy sajnos nem mindenkit lehet megmenteni. Nagyon rosszul esett, hogy Bethet megölték, mert nagyon kedveltem a karakterét, de ettõl jó a sorozat, hogy te biztos vagy benne, hogy megmenekül valaki, aztán jön a meglepetés, hogy ez nem így van. Legalább hagyhatták volna, hogy a testvérlány találkozzon egymással, aztán halt volna meg Beth.
10/10
H. Zita 2014 dec. 09. - 09:57:08 10/10
(720/915)
Nagyon nem térhetnek el a képregényben leírt eseményektõl, gondolom.
Amúgy a walkers-bõl jött a kóborló szó.
Ezek a zombik meg csak akkor veszélyesek -ahogy észrevettem a 5 évad alatt- ha hordákba verõdnek, és legtöbbször hordákban járkálnak. Vagy ha hátulról "oson" mögéd és nem hallod meg...

Egyébként én meg egyáltalán nem bírom az ilyen trancsírozós filmeket, de valahogy ez a sorozat mégis megfogott. És nem a zombiölés miatt!
Miért ne lehetne benne romantikus szál? Szeretni és szeretve lenni alapvetõ emberi szükséglet. Bár elgondolkodtató, hogy olyan koszosan és büdösen mit esznek egymásban.
Shiviatar 2014 dec. 08. - 23:31:48
(719/915)
Érdekes ez a sorozat. Most láttam életemben elõször 1-2 részt, úgy hogy mint walking dead szûz írom az elsõ benyomásokat:
- a zombie apokalipszishez képest meglepõen sok a szerelmi/romantikus szál. Mint egy love story. Mindenkinek van párja, és mindenki szerelmes. Valahogy nem hiteles egy ilyen világban, ilyen körülmények között...de még normál körülmények között sem. Van pont hogy egy erõsen kötõdõ szeretet eufóriát/erõs kötõdést vált ki egy ilyen reménytelen helyzet? Elgondolkodtató.
- a zombik tipegnek, topognak, alig lépkednek, de ha harapanak akkor egy tigrist lealázó erõvel tépik fel az ember bõrét/húsát, egyetlen harapással, kapásból szakadnak az inak, fröcsög a vér. A zombivá válás extra erõs álkapoccsal is jár? A bõr mintha ott se lenne. Mintha vattából lenne az ember. Ez kicsit zavaró.
- ezzel egyetemben a zombik is mintha vattából lennének. A 60kilós nõ rálép a fejükre, és úgy törik ripityára az koponya csont mintha hungarocelbõl lenne. A kést mindenféle lendület nélkül úgy szúrják át a fejükön mintha az vajból lenne.
- ha valakit megragad egy ilyen tipegõ zombi, érdekes módon reménytelenné válik a helyzet. Több ember kell hogy leszedjék. Egy gáncs, karate rúgás, lökés vagy bármi?
- az okés hogy sok a zombi, de ahogy ezek egy vágással kaszabolják õket a katanával, ennyi év alatt azért már csak elfogynak a környékrõl.
- az rendben hogy a lõszer kifogyott, de az évek során (gondolom éveket ölel fel a sorozatban eltelt idõ is) valami hentelõ fegyvert csak összeeszkábálhattak volna. Vannak autók, van üzemanyag, egy madmax átalakítást is elbírna az a kocsi. És akkor nem kellene egyesével böködni õket a kerítésen keresztül. Csak át kell gázolni rajtuk és kész.
- a világháborúban 60millió ember mészároltak le. És ott volt ellenállás, fedezékbe bújás.... Itt csak tipegõ fegyvertelen védtelen zombik vannak, akik még a karóba is belesétálnak, csak jönnek-jönnek meghalni. Korunk fegyverzeteivel ez nem kellen hogy kihívás legyen. Még akkor sem ha több milliárd zombit kell ledarálni.
- a zombikat kóbornak hívják. Ez kicsit röhejes. Nem tudom mi az oka. Jogvédett a zombie kifejezés? Vagy csak a magyar szinkron egy kisebb tévedése? (angolul nem tudom mi az elnevezésük)
- tíz méterenként malacokat kell vagodsni hogy elcsalják a zombikat? ha simán sétálnak elõttük az nem elég? akkor is inkább az üres kerítésre fognak ráizgulni?

Mindezt írom úgy, hogy kifejezetten tetszenek a hentelõs zombis filmek. Mindent összevetve nézhetõ, sõt. Gondolom nem egyszerû a rendezés oldaláról évadokon keresztül fenntartani az érdeklõdést. Rengeteg lehetõség/fejlõdés lehetne a sorozatban. Lehet volt is. Egy kevésbé nézettség/nézõbarát, de annál mélyebb, tartalmasabb hangvételû/történetû is lehetne a sorozat, akárcsak az össze többi fox-os sorozat. Lost, trónok harca...de ez se rossz. A magas nézettséghez meg gondolom ez a recept kell, ez vált be.
vikocia 2014 dec. 04. - 07:54:48 Előzmény Sz Peter
(718/915)
Beth-rõl.
10/10
mushi 2014 dec. 03. - 14:38:54 10/10
(717/915)
SPOILER (KÉPREGÉNYBÕL IS)


na mondjuk erre a fordulatra nem számítottam. egybõl rá is kerestem, hogy beth létezik-e a képregényekben, és nem. talán a karaktere sorvadt el a készítõk számára, bár szerintem még jó sokat ki lehetett volna hozni belõle. egyrészt azt, hogy lesz-e belõle olyan kemény nõ, mint carolból, másrészt meg hogy carol visszatérése aztán beth újbóli megtalálása után daryl kire szavaz esetleg. mert már mindkettejükkel alakult valami neki. hát de mindegy, the show must go on. azért kíváncsi leszek, hogy a többiekkel mihez kezdenek a készítõk, elvégre is van pár olyan karakter, aki vagy már rég meghalt, vagy kéz nélküli, félszemû, stb. pl tyreese-nek már nem is kéne élnie (mondjuk az õ esetleges karakterfejlõdésére még kíváncsi lennék), mert hershel feje helyett az õ fejét vágja le a kormányzó, daryl is kitalált karakter a sorozatnak, szóval bárhogy játszhatnak a sorsukkal. érdekes lesz.
Waikato 2014 dec. 02. - 16:34:01
(716/915)
Szeretem ebben a sorozatban hogy nincsenek cliffhangerek, hacsak most a feliratok után Morgan megdöbbenését nem vesszük annak...
De megdöbbentem ám tegnap én is azon, hogy a Morgan szerepét játszó színész a Blöff egyik fontosabb szereplõje volt, pedig végignéztem már legalább kéttucatszor ezt az alapmûvet.