Téma: Tigristej

1/10
kadred 2008 ápr. 12. - 10:00:46 1/10
(425/1365)
És még egy adalék a jólértesültséghez: az Áldás utca óta tudom ki az egyik, a fõiskola óta, ki a másik. Tegnap óta, ki a Kafa. Utóbbi még a telefont is hitelesebben tartja! Elég egy hanglejtés, máris tudom, elkötelezettség vagy haszonlesés határozza-e meg a viszonyt. A haszon meg nem csk anyagi lehet. Fõleg nem anyagi!
Számomra a legnagyobb hozadéka ennek a fórumnak, hogy romológus nagy igazságát megismertem: sohase azt nézzem, hogy verbálisan ki hol áll, a tettek a fontosak. Most, hogy "sejtésem" szerint a fórum is meg fog szünni, köszönom neki. (Azért a filmet is értõbben kellene nézni!)

Az álfajvédõk pedig tõle tanuljanak!

Viszont látásra!
1/10
kadred 2008 ápr. 12. - 09:06:40 1/10
(424/1365)
Hogy jólértesült vagyok? Ha a tiszta logika jólértesültség, igen! Volt egy sejtésem. Kafát megkerestem, igaz-e. Nem jött be, de megismertem egy kiváló embert. (Legalább ennyi haszna van a fórumnak.) Most van egy másik sejtésem! Kíváncsiak lennénk az igazságra!
1/10
Freeman és Kafa 2008 ápr. 12. - 09:00:15 1/10
(423/1365)
Csatlakozom Kadredhez! Miért kellett levenni a filmet?
1/10
kadred 2008 ápr. 12. - 08:56:20 1/10
(422/1365)
Ja, és szeretnénk tudni a részleteket, miért került le a film az összes helyról! Sejtéseink vannak, privátozgatunk egymásnak róla, de mi a valóságot szeretnénk megtudni!
1/10
kadred 2008 ápr. 12. - 08:53:23 1/10
(421/1365)
Kedves Romológus! Valamit nem értek! A filmért rajongsz, ugyanakkor sorra összetûzöl a filmért rajongókkal. Kiváló meglátásaid vannak! Amikor a filmet nézed, miért nem használod ezt a képességed?

Kafa! Csak így tovább! Tiéd az igazság! Ne hagyd magad! Valóban egyik szélsõség szüli a másikat! És a film az egyik szélsõségnél akar jó lenni! A cigányságnak sem ez az érdeke! Örülök, hogy észrevetted!
palacsint 2008 ápr. 12. - 08:24:41
(420/1365)
Egész Alsoszentmárton nevében köszönöm hogy, nem tudja már mindenki nézni a filmet! Freeman és Kafának meg igaza van.
1/10
Freeman és Kafa 2008 ápr. 12. - 08:11:24 1/10
(419/1365)
Ha jól értem, weisburg elõ akarja nekünk írni, milyenek legyünk:
- nem fésülhetjük oldalra a hajunkat, mert Hitler is úgy tette, talán levegõt sem vehetünk, mert minden rasszista is azt teszi,
- csak és kizárólag egyetlen piciny pártnak lehetünk a szimpatizánsai és szavazói, annak ellenére, hogy hozzájuk képest lepkefing identitással is be kell érnünk,
- politikai váltógazdaságban minden második ciklusban üldöztetve kell éreznünk magunkat, a többiben meg ujjongani, hogy jaj de jó, hogy nehezebben élünk, de verbálisan minket szeret a hatalom!
Vedd már észre, hogy ez sehova nem vezet! Ha valakit megtámadtok, természetes reakció, hogy nem hagyja magát! Vagy úgy gondolod, hogy le lehet másokat életükkel, tetteikkel bizonyított tények ellenére rasszistázni, és mivel ti tévedhetetlenek tettétek, lepkefinggé válva tûrni kell! Úgy látom, Takács volt az a pont, amikor már ez nem sikerült. Szerintem ezután ti váltok lepkefinggá! Nem olyan nagy probléma, mert ha ez bekövetkezik,akkor nem a megosztásra, egymás ellen uszításra fog játszani akinek módjában állna tenni, hanem a pozitív energiákat mozgatja meg minden oldalról. És akkor a rasszisták is oda kerülnek, ahol ti vagytok, a lepkefingok közé!

Ja! És most kapaszkodj! Nem kérem ki a miépesezést! Te segítettél hozzá, hogy ez után ne lepkefingozzam le õket! Egyébként is egy jó barátom a miép megyei elnöke. És képzeld, ezt is tõletek tudtam meg, mert ha beszélgettünk, nem pártokról volt szó, hanem a helyi cigányság konkrét segítésérõl. És te is tudod: ez a barátom cigány!
10/10
weiszburg 2008 ápr. 11. - 23:09:54 10/10
(418/1365)
Ja, és újfent k*******rrrrvára jólértesült és sejtelmes vagy. Úgyis, mint témaindító.
10/10
speedyghost 2008 ápr. 11. - 23:07:03 10/10
(417/1365)
T. "romologus"! Írod: "Megdöbbenve olvasom, hogy azt a kijelentést, hogy "tedd már helyre magad" önidenfitifikációnak nevezed! Mégis, ki az aki bárkit, akár Kafát akár mást lekezelhet!" Hogy ki? Hát "kadred" és "tenigl". "Kafa" nem "lekezel", ellenkezõleg, fóbiája, monomániája heroizálja az "ellenfeleit". - "Tedd már helyre magad" - ezt a felszólítást így lehet lefordítani: vki vkit normális önidentifikációra szólít fel. Hogy ez lekezelõ volna? Mert azt tételezi, nem normális az illetõ énképe? Az itt olvashatók alapján tényleg messzemenõen nem az "Kafáé". A "Kafa" által írottakhoz képest az, hogy vki azt mondja, tedd már helyre magad, lepkefing.
10/10
weiszburg 2008 ápr. 11. - 22:53:18 10/10
(416/1365)
Én is mást gyanítok. Kadredhez 2 napig nem szólt senki, le is moderálták, egyedül amúgy sem jó fröcsögni. Feljelentgetni, cenzúrázgatni, zsarolászni sokkal izgisebb. Ha elrontják az örömöd, jól kibaszarintani azokkal, akik tudnak örülni, még annál is izgisebb.
romologus 2008 ápr. 11. - 20:31:31
(414/1365)
Bekészítettem a teámat, a fotel felé fordítottam a monitoromat, rákattintottam a film új helyére, és ...

... és onnan is leszedték! Mi van itt?

(Amit meg letöltöttem, sehogy sem akar elindulni.)
romologus 2008 ápr. 11. - 19:02:28 Előzmény speedyghost
(413/1365)
Speedyghost! Hosszzabb szünet után csak tegnap tudtam erre a fórumra újból látogatni. Megdöbbenve olvasom, hogy azt a kijelentést, hogy "tedd már helyre magad" önidenfitifikációnak nevezed! Mégis, ki az aki bárkit, akár Kafát akár mást lekezelhet! Mi az, hogy pont vele fog foglalkozni? Mi az, hogy nem lehet egy választási kampányban, ha jól értelmezem, meghallgatni a hozzáfordulót, aztán mégis idõt szánni rájuk, ha mások meghallgatták! Micsoda álnok szemforgatás ez! Egyébként errõl az arroganciáról már hallottam!

Kafa!
És igenis, Kafa ne add fel, ne hagyd magad! Ami számodra fontos probléma, abban igenis jogod van a hangod hallatni, míg vákaszt nem kapsz! Az nem válasz, hogy monomániás, meg egyéb sértés! Hogyan lehet úgy általában cigányok pártján állni, szavakban értük tenni, közben a konkrét cigányfiút lekezelni, a problémáját bagatelizálni? Kafa, igazad van! És ennek semmi köze a film mûvészi értékeihez! Kérlek, te se keverd azzal össze!
1/10
kadred 2008 ápr. 11. - 15:32:29 1/10
(412/1365)
Én itt gyanítok! Minden valami mást gyanítok! Minden rendben van a filmmel kapcsolatos jogokkal?
romologus 2008 ápr. 11. - 15:09:49
(411/1365)
Megtaláltam! Köszi! A biztonság kedvéért le is töltöm!
10/10
szederkényi juli 2008 ápr. 10. - 22:41:48 10/10
(410/1365)
Nem tudom, miért vették le. Holnap megpróbálom megkérdezni. De közben feltette a Dr. Ámbédkar Gimn. is a honlapjára:
http://www.dzsajbhim.hu/ Ha megnyitod azt, hogy "médiatár" és ráklikkelsz a "lejátszó"-ra, ott van, meg lehet nézni. Üdv.
nakiez 2008 ápr. 10. - 19:58:12
(409/1365)
Biztos a Takács intézte el. Emlékeztek, itt is perrel fenyegetett.
romologus 2008 ápr. 10. - 18:25:10
(408/1365)
Hovaeem lett a film? Ajánlottam ismerõseimnek, magam is megnézném még, de nem lehet, mert levették!
Julika, nem tudnál valamit tenni, hogy ismét fent legyen a teljes film?
1/10
kadred 2008 ápr. 06. - 21:49:42 1/10
(407/1365)
Egy fiktív személyrõl "beszélgettünk+ Kafával. Kovács Istvánnak bneveztük, de lehetett volna Degezfõi Bendegúz is.

Prosztatanagyobbodása van.
Ezt állítottam, sõt itt nyilvánosan leírtam. Miért tettem? Mert fiktív példaemberünk elszerette egy fiktív barátom fiktív nõjét, ezért szexuális vonatkozású dolgot kellett ráfogni. Papáját rendszeresen hordja az urrlógiára. A hírhez csak annyit kell hozzátenni: rendszeresen megfordul az urulógián.

Az errõl folyó párbeszédet lemoderálták. Kafa alább kért moderációt, hogy az egyensúly helyreálljon. Nem történt.
Ez a komment a filmrõl szól. Aki nem hiszi, nézze meg a filmet. Arra tehát nem lehet hivatkozni, hogy nem a témába vág. Trágár szavakat nem tartalmaz, egyébként is azokat ki szokták csillagozni. Talán a pr*sztata? Kovács István egyértelmûen fiktív személy, ezért az õ jogait nem lehet sérteni. Talán túlságosan is rávilágít a példa a film eszközeire? Ez nem ok moderálásra!
1/10
Freeman és Kafa 2008 ápr. 05. - 16:32:17 1/10
(406/1365)
Kedves moderátor!

Az utolsó két komment levételének csak akkor van értelme, ha a speedyghost kommentjét, és attól idáig az összeset leszeded! Ne légy elfogult!