Téma: Tigristej

1/10
Freeman és Kafa 2008 ápr. 03. - 07:31:21 1/10
(385/1365)
1. Én sem értem. Gedeon állította, hogy õt agresszió érte, amikor Hümért akarta kinyirni. A beosztott megsemmisítésére törõ fõnököket általában agresszió éri. Nem?

2. Ki beszél itt Derdákról? Nem egyértelmû, hogy Gedeonról van szó? Gedeon ugyanis nem azonos az állammal, nem is áll fölötte és a törvényei fölött, nem õ szerzi az állam pénzét, így el is kell vele számolnia. Vannak kivételes emberek, de Gedeon nem az. Minden hasonlóság a véletlen mûve.

Julia és Kadred, ti osztálytársak voltatok az egyetemen?
1/10
kadred 2008 ápr. 03. - 07:18:32 1/10
(384/1365)
Látod Juli, erre is rosszul emlékszel! Nem akart kitenni mindenáron. Egy kicsit meg akart leckéztetni, miután te is próbára tetted a türelmét. De ez sem a filmról szól.
10/10
collie 2008 ápr. 02. - 23:33:05 10/10
(383/1365)
Na most ne kezdj el ködösíteni Kafa.
1. Mért kell leváltani azt, akit agresszió ér valaki részérõl.
2. Fordítsd le az akasztói stadiont. Mit vett Derdák Tibor a Tigris pénzébõl, amit õ szerzett mellesleg, máshová. Mit sikkasztott vagy lopott. Tessék végre megmondani.
10/10
szederkényi juli 2008 ápr. 02. - 23:24:21 10/10
(382/1365)
(Bravo Kafa, Collie, Weiszburg!)

Egy nagy hülyeségre tapintottál rá kadred. Másodévben volt nekem az egyetemen egy kedves tanárom. Oscar-díjas. Nagyon szeretett volna nem látni engemet következõ tanévtõl ott, ezért olyan témát adott a filmtörténet-vizsgán, ami nem is volt tananyag. Leni Riefenstahlt. Nagy szívatás lehetett volna, de hát nem tudta, hogy már fél éve L.R-t tanulmányozom, Fassbinder mellett leginkább. 48 percet beszéltem nagyjából lélegzetvétel nélkül, míg le nem állítottak, az Akarat diadaláról. Hát, bizony 5-öst kaptam. Nem volt mit tenni, tanúk voltak. Ez volt filmtöribõl életem egyetlen ötöse. Úgyhogy talán joggal kérdezhetem, mi köze Leni Riefenstahlnak a Tigristejhez. Közoktatási célzattal linkelem a következõket.

http://www.leni-riefenstahl.de/eng/bio.html
http://port.hu/pls/pe/person.person?i_pers_id=11239
1/10
Freeman és Kafa 2008 ápr. 02. - 23:15:57 1/10
(381/1365)
Én meg azt felejtettem el majdnem, hogy Gedeon véletlenül az MTK büdzséjébõl az akasztói stadionba is vett egy lelátót. A hálátlan MTK ezt sem értékelte.
1/10
Freeman és Kafa 2008 ápr. 02. - 23:12:45 1/10
(380/1365)
Az új stadion beruházásának vezetõjét Kis Gedeont Szakács Hümér részérõl agresszió érte, emiatt gedeont le kellett váltani. Hiába jelentette fel Hümért, hiába gyüjtött ellene aláírásokat. Kovács hálából Hümért visszasorolta jegyszedõnek. Gedeon tiszteletbeli zsidó jól értesült körök szerint.
10/10
collie 2008 ápr. 02. - 23:03:21 10/10
(379/1365)
Majdnem elfelejtettem, hogy Kovács István a klub dolgozóival és a sportolókkal kinevezését megelõzõen nem találkozott.
10/10
weiszburg 2008 ápr. 02. - 23:00:30 10/10
(378/1365)
Kovács István a lapértesülések szerint félig zsidó.
10/10
collie 2008 ápr. 02. - 22:57:55 10/10
(377/1365)
Az MTK új stadionját tegnap avatták. A tulajdonos az avatást követõen megvált a beruházást megvalósító vezetõségtõl, és az MTK új vezetõjének Kovács Istvánt nevezte ki. Kovács István az elõkerült dokumentumok szerint ezt megelõzõen lila-fehér színekben fényképezkedett. Az MTK klubvezetõi pályázatában leszögezte: bármely körülmények közt szívesen átveszi a klub vezetését, hitvallása szerint nem hagy ki egyetlen MTK-meccset sem.
1/10
kadred 2008 ápr. 02. - 22:49:38 1/10
(376/1365)
Valamire rátapintottam a reakció szerint? Léni is csinált egészen jó filmeket is.
1/10
Freeman és Kafa 2008 ápr. 02. - 22:15:09 1/10
(375/1365)
Tudtátok, hogy Kovács Istvánt az angolpark élére a dolgozók akarata ellenében nevezték ki? És hogy ugyanolyan lila nyakkendõt hord, mint amilyet egy horrorfilmben láttam? Biztosan azért megy el minden MTK meccsre, hogy vámpírként leszívja a focisták vérét!
1/10
Freeman és Kafa 2008 ápr. 02. - 22:09:57 1/10
(374/1365)
Az angolpark új igazgatója Kovács István lett. Kinevezése elõtt, a dolgozók néhány kivétellel nem mertek vele találkozni, mert elõdje esélyesebbnek nézett ki az õ nézõpontjukból, és nem akarták magukat kompromitálni. Kovács István egyébként lila nyakkendõt hordott, amikor láttam. Hitvallása, hogy nem hagy ki egy MTK meccset sem. Ugyan ezt másról írta, más szövegkörnyezetben, de miért ne lehetne szakmai hitvallása?

Az angolpark új igazgatója Kovács István lett. A dolgozókkal kinevezéséig nem találkozott. Kovács István lila nyakkendõs. Hitvallása, hogy nem hagy ki egy MTK meccset sem.
10/10
szederkényi juli 2008 ápr. 02. - 21:17:06 10/10
(373/1365)
Mi a francért volna minden film, ami a témája politikai-társadalmi közegére reflektál, propagandafilm????????? Könyörgöm, miért???? És hogy jön ide Leni Riefenstahl????? És kicsoda volna a Tigristejben akkor a führer, aki megérkezik az égbõl, habos felhõk közül???? A Derdák Tibor, vagy ki??? És ki a több tízezer ifjú náci, aki élteti??? A szentmártoni cigányok? Megbolondultál? És milyen "konfliktust munkáltam" én "ki"? A Takács könyvét? Vagy szétvertem az Alexet? Vagy mit?

Kafának.
"Ezen az alapon bárki rögtönözhetne bármit bárki becsületének megtaposásával!" Magad írtad le x-szer, hogy SA-val, miéppel, satöbbivel semmi baj a világon, nem is volt, mások szerint sem, sõt, maga SA szerint sem, akkor ki a francnak a "becsületét" taposta meg ki?? És persze hogy rögtönözhet bárki bármit, akár végig is gondolhat bármit, mint én, tessék filmet csinálni. Akárhányat. Rajta, hajrá. Üdv.
1/10
Freeman és Kafa 2008 ápr. 02. - 20:22:00 1/10
(372/1365)
"A rendezõ saját meglátása okán ilyen feliratot rögtönzött, ez van, kész."
Ezen az alapon bárki rögtönözhetne bármit bárki becsületének megtaposásával!
1/10
kadred 2008 ápr. 02. - 19:55:53 1/10
(371/1365)
Miért? A felirat nem tartozik a filmhez?
1/10
kadred 2008 ápr. 02. - 18:06:16 1/10
(370/1365)
Mit nem értel? Olvasd el a saját utolsó mondatodat! Ugyanazt írtam más szavakkal.
1/10
Freeman és Kafa 2008 ápr. 02. - 18:04:27 1/10
(369/1365)
Kadred, amit írtál, abból semmit sem értek. Valami analógia van, biztos bennem a hiba, hogy nem egészen látom mégsem.

Júlia, amit írtál, az innen, Alsószentmártonhoz jóval közelebbrõl nézve egyáltalán nem úgy látszott, mint ahogy írod. Én magam is úgy kerültem az üggyel kapcsolatba, hogy a baranyai cigányszervezetek figyelték mi történik, és szinte mindki ezt a változást szerette volna, ami lett is. Amit írsz, az csak a te változatod, mert egyoldalúan és elfogultan szerzed az információidat. Mivel a film nem is errõl szól, erõltetett a végén mégis odatenni.
1/10
kadred 2008 ápr. 02. - 17:39:00 1/10
(368/1365)
Köszönöm Júlia! Ezzel te magad mondtad ki, hogy propagandafilm volt! Amit írsz, mint jelenség létezik. Magam még SZDSZ aktivista koromban kerültem bele egy ilyenbe, bár a párt neve teljesen mindegy. Egy polgármester akarta az iskola igazgatóját kinyírni a tanárok és a szülõk ellenében. Mikor láttam, mihez kér politikai tanácsokat, otthagytam egy pár jó szó kiséretével. Képzeld, késõbb megtudtam, hogy a tanárok a szeretett igazgatójukat a polgi nyomására titkos szavazással félelembõl leszavazták. Ennyire féltek.
Miért írtam ezt le? Mert a filmed még be se mutatta a helyzetet. Kimunkálsz egy konfliktust. Azt vagy le kell zárni, de nem banalitással, vagy nyitva kell hagyni, hogy a nézõ is gyötörje magát. Látszatra nyirva hagyod. De hogy szegény nézõ, ha gyötrõdni szeretne, nehogy a kitûzött iránytól eltérjen, írásban megkapja a hivatalos megoldást.
Valaki azt írta, hogy egy propagandafilmben minden fekete-fehér. Hát itt is az, csak látszatra nem. Léni Rifensthal óta sokat fejlõdött a mûfaj!
10/10
szederkényi juli 2008 ápr. 02. - 17:06:17 10/10
(367/1365)
Így van, cecelégy érti eddig, úgy látszik, legpontosabban a végefõcím szándékait. A szövegben mindez valóban benne van, a miépes adalék ennek egy apró, kevéssé lényeges eleme. A társadalmi környezetrõl szól leginkább a dolog. 70 perce beszélünk valamirõl, egy problematikáról, amely az ország legégetõbb társadalmi kérdésének talán leglényegesebb aspektusa, a kérdés egy megoldási kísérletérõl, egy faluról, egy intézményrõl. Az, hogy mi történik itt egy koncepcióval, mi van egy igazgató mandátumának lejártakor, nagyon is a történethez tartozik, ha a forgatásnak rég vége is. Ismerünk ugyanis történeteket, mi szokott megesni ebben az országban ilyen esetekben. És azt is tudjuk, társadalmi csoportok, szakmák, teljes mûvészeti ágak torkán milyen "megoldásokat" szokott "a hatalom", ill. "a fenntartó" lenyomni akár. Azt is tudjuk ugyanakkor, mi történne, egy hasonló "váltás" hasonlóan minden érintettet semmibe vevõ "levezénylésekor", teszem azt, Budapesten, vagy egy nagyvárosban. Nem tudta volna a TKBE ennyire simán hülyére venni a pályázókat, a tantestületet en bloc, a szülõket/diákokat, a befogadó közösséget. Hogy KIK vannak ennyire kiszolgáltatott helyzetben, hogy ezt HOL és KIKKEL lehet minden további nélkül megcsinálni, magáért beszél, hogy mái napig nem találkozhatni (én legalábbis nem találkoztam) az igazgatóváltás szükségességének hivatalos indoklásával, az is. Kell indokolnom? Kérdi a fenntartó. Nem kell. Kell érdekeljen, mi van a pályázatokban, mit gondol, kire szavaz a tantestület, mit gondol a falu? Nem kell. Megtehetem? Megtehetem. Akkor megteszem. Jogom van hozzá, a többirõl kuss. Hát ezért van ott ez a szöveg. Csak hogy tudjuk, hol élünk.
1/10
cecelégy 2008 ápr. 01. - 23:19:19 1/10
(366/1365)
Romologus! Bármennyire is próbálod magad Kafától függetleníteni, mégis beleestél a csapdájába. Ugyanis nem arról van szó, hogy elõítéletes pártcímkéket ragasztunk emberek hátára! Ez a miépes dolog nem is lenne érdekes, ha a választás elõtt tisztázva lett volna. Azt akarta a film vége is kifejezni, hogy ennyire semmibe vette a fenntartó, hogy az iskola be van ágyazva társadalmi környezetébe. Ugyanarról van szó, hogy meg sem kérdezték a kisebbségi szervezeteket, a nevelõtestület véleményét figyelembe sem vették, az iskola programjának folytatására nem kértek biztosítékokat. Lehet, hogy egy fenntartónak ehhez joga van. A Kis Tigris viszont pont nem az az iskola, ahol ezt meg lehetne tenni!