Téma: Tigristej

1/10
Freeman és Kafa 2008 ápr. 04. - 21:56:59 1/10
(405/1365)
Nagyon szép, bölcs válasz! És mivel megfogadtam, nem írok errõl a kérdésrõl többet, be is fejezem a kommentet.
nakiez 2008 ápr. 04. - 21:44:27
(404/1365)
Jól van Kafa! Fejlõdsz! Ezek szerint már te is kezded belátni, hogy a vikingek is lehetnek agresszívek?
1/10
Freeman és Kafa 2008 ápr. 04. - 21:23:51 1/10 Előzmény speedyghost
(403/1365)
Kedves Speedghost! Önkritikusan be kell ismernem, van némi igazságod. A párbeszédet viszont olvasd el csak jobban! Az az arogancia, amire utaltam, és ami sok-sok éve nyomaszt, és tényleg nem vagyok tárgyilagos a hatása alatt, az pont ez volt: pont velem fog foglakozni ezer gondja mellett..., magyarán lekezelt engem, a körzet cigányságát, a barátaimat. És szinte mindenki erre panaszkodott a megyében. Nem ragozom tovább, mert újabb monomániámnak fogod hinni.

Itt a fórumon kettõs szorításban vagyok. Egyik oldalról látom azt a sok erkölcsi és anyagi zûrt, aminek a szemétdombját elfedve készült a film. Talán a rendezõ se látta. Másrészt állandóan kéri, követeli a mostani igazgató, hogy ne írjak az iskoláról, ne kommentezzek, ne támadjam igazi érvekkel azokat, akik õt hamissal támadták. Nem csak tõle, és fõleg nem tõle tudom, amit tudok, de nem szeretném õt kellemetlen helyzetbe hozni, ezért tûnik maszatolásnak, amiért nem adok ki olyan konkrétumokat, amiket tõle is tudhatnék.

Én azt szeretném, ha a kettévált iskola darabjai közt helyreállna legalább a szakmai kapcsolat. A baranyai iskola tett gesztusokat. Én megint csak azt az arroganciát látom a válaszok hiányában, amit az elején írtam. Bár ne így lenne!

Júliára nem haragszom, sõt kedvelem. Az õ nézõpontjából úgy látszik. Ez után a fórum után meg gondolom, ha bele is lát a teljesebb igazságba, már csak azért sem változtat felfogásán. Talán én is ezt teszem. Amit azért változtam, annak belátása, hogy nem biztos, hogy csak az egyik fél a hibás, talán tényleg kölcsönös volt az agresszió. Dehát akkor meg mégbölcsebb az egyház döntése: kívülálló igazgató kellett.

Sárkányzsíros Kenyér a kérdésed nem kérdés. Ugyanis a válasz már megvolt. Lapozz vissza! Egyébként is, ha a válasz igen lett volna, akkor mi lenne? Az égvilágon semmi. Mert pont ez ennek a fórumnak az egyik tanulsága a számomra, hogy nem szabad felszínesen ítélni egyetlen dolog alapján. Az élet öszzetettebb annál, soktényezõs.

Hát ennyi! Szeretnék esetleg még Julikával akár itt is a film más dolgairól társalogni, de az eddigi süketek párbeszéde témáimat ("monomániáimat") feladom. Így csak az ellenkezõjét érem el.

Jó kommentezést!
10/10
speedyghost 2008 ápr. 04. - 19:12:08 10/10
(402/1365)
PÁRBESZÉD:

"-Te kafa, mitõl vagy olyan baromi jólértesült? Nem kevered az értesüléseid a vágyaiddal? Sértettet játszol Derdák Tiborral szemben? Azt gondolod ezer dolga mellett, pont veled akart külön tisztelgõ köröket járni? Tedd már helyre magad!"

"-Ez az arogancia, amit te is mûvelsz nevedhez méltó módon! Legalább szemléltetted, mirõl is van szó! A jén csak játszogód a jóláértesültséggel kapcsolatban meg szintén csak játszod a fejed! A noteszben pont ti adtatok ki egy csomó infót. Meg azt hiszed, Baranyában nem terjednek a hírek mióta nem terhelitek jelenláétetekkel annyira a cigányszervezeteket?"

Hetek óta olvasom ezt a fórumot, mára a filmet is megnéztem, évek óta nem nézek pedig magyar filmet. Dokumentumfilmeket régen láttam még a hõskorban, Schiffer Pál, Szalay-Dárday, Gazdag Gyula mûveit. Ez a fenti idézet nagyon magyar, röhejes és tragikus. Valaki, "cecelégy" a fórumot látva jogos kérdéseket tesz fel és higgadtan normális önidentifikációra szólít fel. A másik ezt arroganciának nevezi, annyira elborul hogy képtelen normálisan leírni egy mondatot, és a témához nem tartozó fröcsögéssel válaszol, mint ahogy néhányadmagával végigõrjöngi ezt a fórumot a kezdetétõl olyan monomániásan, aminek a tizedétõl becsuknának valakit további örökös gyógykezelésre. A film okos, szerény, humoros, játékos, friss, de mindenek elõtt nézhetõ és egészen megdöbbentõen ritka módon a egyik legfontosabb kérdést kérdez rá, járja körül. Sapiens vetette fel, milyen megdöbbentõ a tudatlanság ezeknél a fiataloknál, és a vállalás, ami az ilyen tanárokra ebbõl következik, ennek látjuk a kibontását, hogy miért és hogyan csinálják ezt a heroikus és semmivel nam magyarázható munkát, hiszen az sem biztos, hogy ha valaki ezt vállalja és csinálja, a legközelebbi kollégája nem nyírja ki. Az ilyen szélsõséges társadalmi helyzetek mindig kihozzák a személyiségzavarokat, az agresszorokból meg aztán törvényszerûen, és akkor senki és semminek a holnapi napjára nem lehet mérget venni. Ezt az alap emberi szubsztanciát látjuk ebben a filmben a sok más lényeg mellett, minedenekelõtt az, hogy a cigányok is épp olyan emberek mint akármelyik értelmes ember, és nagyon alkalmasak az élettel járó tudni valók befogadására, jó õket tanítani és jó bár nehéz köztük lenni, de mindig vannak hõsök akár többen is akik a lehetetlenre vállalkoznak, minden racionalitás ellenére. Errõl kellene beszélni. Ezek után ahogy kiderül néhány általában cigány, neki esik itt a filmnek és egyszerûen szétrohasztja az errõl való beszédet szimpla rögeszmékkel, erõszakoskodással, kupeckedéssel, monomániás gusztustalankodással. Olyanon kattogva katatón módon ami minden kicsit tájékozottabb húszévesnél idõsebb magyar embernek köztudott, aki nem hiszi azt hogy a politikai hova tartozás csak pénzkereseti és pillanatnyi érdekszempont, hanem az ideológiák mögött tartalmat is lát. Szánalmas és könnyfakasztóan röhögtetõ ahogy sokszáz kommenten keresztül, minõsített becsületsértésekkel és ember alatti stílusban rinyálnak azért, hogy egy fél mondatos szöveg ne legyen ott, amely szöveg alapját képezõ tényrõl egyébiránt további sokszáz kommentben sulykolják, hogy nem is baj és nem is lényeges, a további sokszáz kommentben meg igyekeznek a távozott igazgató emberi mivoltát kétségbe vonni minden lehetséges módon, minden konkrétum említésétõl betegesen rettegve, sanda bennfenteskedõ maszatolással és sokat sejtetõ "jóindulatú" elhallgatásokkal. Nem ismertem a szereplõket és nem lett volna a film alapján semmi pártos beállítottságom, de most már ismerem õket és most már van.
1/10
Freeman és Kafa 2008 ápr. 04. - 11:10:52 1/10
(401/1365)
Ez az arogancia, amit te is mûvelsz nevedhez méltó módon! Legalább szemléltetted, mirõl is van szó!
A jén csak játszogód a jóláértesültséggel kapcsolatban meg szintén csak játszod a fejed! A noteszben pont ti adtatok ki egy csomó infót. Meg azt hiszed, Baranyában nem terjednek a hírek mióta nem terhelitek jelenláétetekkel annyira a cigányszervezeteket?
1/10
cecelégy 2008 ápr. 04. - 09:34:29 1/10
(400/1365)
Te kafa, mitõl vagy olyan baromi jólértesült? Nem kevered az értesüléseid a vágyaiddal? Sértettet játszol Derdák Tiborral szemben? Azt gondolod ezer dolga mellett, pont veled akart külön tisztelgõ köröket járni? Tedd már helyre magad!
1/10
cecelégy 2008 ápr. 03. - 23:34:26 1/10
(399/1365)
Mobil, internet, meg pici ország. Meg a szélõséges honlapok az országon kívül.
1/10
Freeman és Kafa 2008 ápr. 03. - 22:15:17 1/10
(398/1365)
Lila nyakkendõ, nem kék, de teljesen mindegy. Egyébként soha nem hord nyakkendõt. Sem az utód, sem az elõd.
(Na ebbõl is lehetne valami elõítéletest kihozni.)
1/10
Freeman és Kafa 2008 ápr. 03. - 22:09:44 1/10
(397/1365)
Tisztelt Jólértesültek!
A nevelõtestületi véleményezés valóban a volt igazgató klikkjének a manipulációja volt. A kisebbségi önkormányzat véleményének kikérését a fenntartó viszont elbénázta, ugyanúgy, mint a eddig igazgatóváltáskor mindig. A volt igazgató beiktatása elõtt is! A megyében egyértelmûen a váltást szorgalmaztuk, nincs is olyan romaszervezet, ahol ne ezt szerették volna. Nem vagyok elfogult, ez tény! Az OCÖ ebbõl a szempontból megosztottabb, viszont nem illetékes, mert a megyén kívülrõl jóval kevesebb tanuló van, mint 51%. (Talán ketten vannak?) A megyei kisebbség utólag adott írásos véleményt. Olvastam. Diplomatikusan a változást üdvözölték. Ha a film azt akarta megtorolni, hogy nem történtek meg az egyeztetések, akkor kicsit melléfogott, mert csak részben igaz, részben elbénázták, de pótolták, harmadik részben nem is kell, a csak a vesztes fél találta ki, hogy ez is meg az kellett volna, hogy legyen mivel támadnia. A saját falumban is, ahol laktam, de itt Pécsett is igazán durván sértették az egyeztetési, véleményezési szabályokat, a véleményekre sokszor nem adnak, de ekkora problémát nem csinálnak belõle. Ugyanis a vélemény a döntéshozót semmire sem kötelezi. A manipulált vélemény sem.
romologus 2008 ápr. 03. - 21:35:38
(396/1365)
A gulyás folyadékból van, ha összekeveredik valami undorító másik folyadékkal, nem lehet szétválasztani. A film ellenben elkülöníthetõ, bár többnyire összefüggõ részekbõl van.
1/10
kadred 2008 ápr. 03. - 20:17:44 1/10
(395/1365)
Kedves Romologus!
El tudsz képzelni egy minden tekintetben hibátlan gulyáslevest? Egy egész kondérral. Ebbe, ha valaki (bocsánat tõled ismeretlen finom hölgy!) beleköp, az csak egy piciny hiba? Úgy 99,9 % tökéletes gulyás, 0,1 % hiba, vagy 100 % hiba? Ha meg nem csak 0,1 % a hiba?

A jólértesült infódat én is hallottam, valóban a szemébe kellett véleményezni. Így is volt, aki ellene adta le a voksát. Csak önkormányzati iskolákban kötelezõ a titkos véleményezõ szavazás. Viszont, ha ezt megjátsza egy még havatalban levõ igazgató, milyen jogon kérhetõ számon, a többi egyeztetés, véleményezés. Egyébként én is úgy tudom, megtörténtek, csak a tanári szavazásból tanulva, nem ugyanazokra bízták. Van akinek, akkor olyan, mintha nem is lett volna? Politikusalkat. Mióta internet, mobiltelefon van, pici lett az ország!
romologus 2008 ápr. 03. - 19:29:29 Előzmény szederkényi juli
(394/1365)
Kedves Julika!
Nyugodj meg, ez nem propagandafilm. A köztudottan SZDSZes akkori igazgató pártállására célzást sem teszel. Bemutatsz egy FIDESZ rendezvényt is, amiben teljesen mindegy a párt neve a filmben. Nem utal semmi arra, hogy akár az igazgató liberálisságát, akár a polgármesterjelölt és hívei FIDESzszességét valami megtévesztésnek tartanád. Azt értem ez alatt, hogy "szegény cigányok, úgy meg lettek vezetve, hogy fel sem ismerik, hogy melyik párt is védi az õ éredeküket, melyik van ellenük". Ilyen állásfoglalás rejtve sincs a filmben..
Helyesen felismered, hofgy ez egy rossz sztereotípia lenne: " cigányok nem látják saját érdekeiket meg" - a cigányság felé, "az egyik párt szereti a cigányokat, a másik nem szereti" - a pártok felé. Már kifejtettem, miért lenne veszélyes ez. A film ügyesen kerüli.
Az igazgatóheélyettes pártállása ki sem derül. A konfliktust nem politikai nézetekre építed. Vagyis összegezve: nem propaganda film.
A végfeliratban elkövettél egy pici hibát, amit szépen karikiroz Kafa linkelt videoja. Mint minden karikatura, túlzás, de van benne igazság. Sajnos Kafa durván neked esett emiatt. Megértem, hogy nem válaszolsz arra a stílusra. Leesett nekem, hogy a mostani igazgató barátja, és az elõzõvel meg konfliktusa volt. Erõsen elfogult. Szedd le ezt az elfogultsági tényezõt, akkor is marad némi igazsága. Ha nincs jelentõsége, ahogy olvastam, akkor meg miért kellett kiírni. Azt hiszem, a kék nyakkendõ azt jelenti, hogy akár azt is írhattad volna, az is felesleges. Egy bizonyos körben tíz év változásait figyelembe véve van jelentõsége. Ezzel valóban sztereotíp gondolkodású emberekben diszkreditálható egy ember és az általa vezetett intézmény. Szerintem az egész nem ért neked annyit, hogy ezzel lerontsd minden más tekintetben kiváló filmedet. Meg a mostani Tigris és holdudvara így megnyert jóindulata feléd szintén még kamatoztatható lesz az ügy érdekében.
A TKBF döntése mögött egészen más volt, ahogy én megtudtam. Nem pártideológia. Azt is tudom a baranyai MCÖtõl, hogy kikérték a véleményüket. Itt valami olyan van, ami a film témájától idegen. Ha jobban beleástad volna magad, legalább annyira, mint a film többi mondanivalójába, másként látnád. Pl. én úgy hallottam, hogy a tanárokat a volt igazgató elõtt véleményeztették meg szóban a vezetõváltásról. (Közvetett forrásból tudom, nincs megerõsítve!)
Javaslom, folytasd a filmet! Érdekes témára bukkantál, csak a kifejtés még várat magára.
1/10
kadred 2008 ápr. 03. - 15:08:41 1/10
(393/1365)
Ez a kép még jobb! Ugye a buddhista egyházat szidtad lejjebb, mint ami miatt a filmet úgy kellett befejezned, ahogy kellett. Nézd csak mi van a háttérben! Íme a rejtett szál a fasiszták és a buddhisták közt. Már minden világos! Azóta is a Kafa által linkelt bóvideón röhögök. Ki rendezte? Melyik filmre is hasonlít?

Szegény Muka Gabikát meg haggyuk ki ebbõl! Én kérek bocsánatot tõle! Itt sem szükséges olyan neveket írni, akiknek semmi közük az egészhez!
1/10
kadred 2008 ápr. 03. - 14:59:06 1/10
(392/1365)
Most látom elõször. Ugye a fasiszta, rasszista nõ a néger gyereket tartja szeretettel. Ennyit a sztereotípiákról!
1/10
kadred 2008 ápr. 03. - 14:56:36 1/10
(391/1365)
Csakk találgass! Nem voltam jelen a vizsgán. Nem is jártam már a fõsulira. A verebek csiripelték.

Jó a képes link!
10/10
szederkényi juli 2008 ápr. 03. - 08:30:07 10/10
(390/1365)
Ezen túl talán nem kérdez akkora marhaságokat, mint kadred annakidején editor333tól, nagy tételben, folytatólagosan. :)))
10/10
szederkényi juli 2008 ápr. 03. - 08:12:56 10/10
(389/1365)
Igazán nem akarok senkit bántani, de aki oda járt, bármelyik szakra, talán le tudja írni Leni Riefenstahl nevét helyesen.
10/10
szederkényi juli 2008 ápr. 03. - 08:08:22 10/10
(388/1365)
:))) Az utolsó kérdésedre: a filmtörténet-vizsgák egyenként zajlanak, osztálytársak nincsenek jelen. A vizsgázón és a vizsgáztatón, történetünk esetében Oscar-díjas tanárunkon túl jelen volt az intézmény tanulmányi titkára, valamint az osztályvez. tanár tanársegédje. Utóbbi Gazdag Gyula filmrendezõ, egy évtizede Los Angelesben, az UCLA-n tanító kedves barátom, egykori kollégám, egyik mesterem. Õ mesélte sok éve az eset hátterét nekem, ahogy leírtam. Õ tehát (és egyébként is) nyilvánvalóan nem kadred. Marad ezek szerint Muka Gabika nyugdíjas tanulmányi titkár. Biztos õ az! Kadred! Csókolom Gabika.:)))))
1/10
kadred 2008 ápr. 03. - 08:06:11 1/10
(387/1365)
Júlia késõbb járt fõiskolára, mint én, és másik szakra.
1/10
Freeman és Kafa 2008 ápr. 03. - 07:42:17 1/10
(386/1365)
Nem szeretem ezt az ürgét, de ez a videója azért nagyon illik ide:

http://www.youtube.com/watch?v=sExuqMJBHYU&feature=related