Téma: Tigristej

1/10
Freeman és Kafa 2008 ápr. 18. - 20:22:23 1/10
(685/1365)
Most ez hogy van? SA nevének nem megfelelõ említése, szavainak kiforgatása kortörténet, Derdák Tibor áttételes beleképzelése egy mondatba meg már kirohanást vált ki, Cséry úr! Tényleg, ki is a paranoid?
1/10
kadred 2008 ápr. 18. - 20:14:22 1/10
(684/1365)
Nem Kafa írta, te írod Csery! (Paranoid?)
10/10
cserypeter 2008 ápr. 18. - 20:09:38 10/10
(683/1365)
"Csak itt egy dolog történt: akinek a keze kisgyerekek feje fölé hajolt, õ tünt el a játékból." - írja "Kafa". Ezzel azt akarja mondani, hogy Derdák Tibor igazgatása alatt paternalista vezetés volt az iskolában, távoztát követõen viszont kitört a demokrácia? Mert máshogy nem tudom értelmezni. Tehát, hogy õ lett volna a "tekintély", most pedig nincs ilyen?
1/10
kadred 2008 ápr. 18. - 19:27:18 1/10
(682/1365)
Túl sok kor- kórtörténetet linkeltem. Indifferens fokhagyma, de ki szerinted collika az ördög?

Lássunk egy kevésbé megérteni való filmet is:
http://www.youtube.com/watch?v=Hc6bCgosVVc
1/10
kadred 2008 ápr. 18. - 19:18:06 1/10
(681/1365)
Az paranoid és alantas, ha valaki kipottyan egy (vagy több) helyrõl, mondjuk alkalmatlansága miatt, és utána elkezdizdi ahol csak tudja, mószeroltatni õket. (propagandafilm)
1/10
Freeman és Kafa 2008 ápr. 18. - 19:14:53 1/10
(680/1365)
A Konrád idézet tökéletes, tkp. ennek a hívószavas elméletnek egy más szempontú megközelítése. Köszönöm! Ha én találom meg, szintén bemásoltam volna! Csak itt egy dolog történt: akinek a keze kisgyerekek feje fölé hajolt, õ tünt el a játékból.

Egyébként, ha Júlia társadalmi összefüggéseket, kortörténetet akar szemléltetni, tegye, semmi kifogásom. Még akkor sem, ha sematizálva, sztereotípiákkal operálva teszi. Amit kifogásoltam, hogy egy hamis, legalábbis sántikáló példán keresztül teszi. De még ez is elmenne, ha nem konkrét, élõ személyrõl lenne szó, akit ez méltatlanul ér. Ráadásul a hívószavas módszerrel még uszít is ellene. És Cséry úr, élõ, napi kapcsolatom van szentmártoniakkal, tigrises diákokkal. Ha ilyet írtam, hogy nem tudom, mi van a Tigrisben, csak arra vonatkozhatott, hogy az igazgató szándékosan nem informál, és tanároktól sem tudok meg semmit.
10/10
cserypeter 2008 ápr. 18. - 18:59:08 10/10
(679/1365)
Ez a szokásos nem is paranoid, hanem alantas csúsztatgatás és rágalmazás. Sem maga a film, sem a felirata nem is utal semmi olyanra, hogy bárki bármire "alkalmatlan" volna, mindössze látleletet ad, nagyon is pontosan és elfogulatlanul. Meg lehet nézni ezzel a szemmel is egyszer.

TIGRISTEJ:
http://www.youtube.com/watch?v=SFkcjW9dxfI&feature=PlayList&p=F811DC1F64546C03&index=0&playnext=1

"Kafáék" ezen túlmenõen nem cáfoltak a világon semmit, ami Szederkényi Júlia hozzászólásában olvasható, nem is tudom, mit lehetne abból "cáfolni". Ezen kívül most kitalálja, hogy az iskola pártiskola "szeretett volna lenni", holott az iskola akkori mûködésérõl, mint írta, semmiféle ismerete vagy személyes tapasztalata nem volt. Ezekrõl a fajta gondolatmenetekrõl és a fórum több megnyilvánulásában világosan körvonalazódó mentalitásról a múlt heti Magyar Narancsban olvasható Konrád György interjú egy passzusa jut eszembe, amit most ide másolok:

"A beszédmód jellegzetessége ugyanazon kliséknek ismételt, az unalom határán túlmenõ hangoztatása. A kitérés a racionális vita elõl, a másik fél deperszonalizációja, személyiségrombolása. Alantas érvelés a másik féllel szemben, beteggé ("önveszélyessé" stb. - Cs.P.) nyilvánítása. A rágalom természetes használata. Ez mind fasiszta nyelvezet, amely a jogállami keretek között jelenik meg. Egyfajta újfasizmus - alkotmányos újfasizmus. Terjed egy olyan mentalitás, amellyel egyre inkább bátorság lesz szembehelyezkedni, és amely gyõz a meglévõ formációkon és intézményeken belül is. Mert van egy belsõ feladás. Ez a belsõ feladás azzal függ össze, hogy a polgárok többsége úgy gondolja: kell a tekintély a fejünk fölé, amely néha egy kisfiú feje fölé teszi oda a kezét, vagy amelynek a kezét néha megcsókolják az öregek."
1/10
Freeman és Kafa 2008 ápr. 18. - 18:41:47 1/10
(678/1365)
Köszönöm az aggódásodat Kadred, van munkahelyem, és a fõnökömet nem befolyásolja, hogy milyik pártra szavazok. Szerencsére SZJ nem fõnöke senkinek. Amit írtál pontosan úgy volt. Örülök, hogy legalább neked nem csak a kulcsingerek, vagy hívószavak, vagy mik maradtak meg!
1/10
kadred 2008 ápr. 18. - 18:35:39 1/10
(677/1365)
Nagyon illik ide, amit egy barátom a minap mondott nekem:

"Ahogy a dolgok most állnak, hamarosan szégyenkeznünk kell, hogy ennek a szálsõséges pártnak voltunk támogatói."

(Aki nem követte eddig, én az szdsz támogatója voltam, de nem a pártról van szó, nem is lényeges a neve. Csak azt kívántam szemléltetni, hogy könnyû utólag okosnak lenni. A konkrét esetben meg ha jól figyeltem nem is a célszemély támogatta a pártot, hanem fordítva. Arra is emlékszem, hogy nem is akarta, hanem a mi Kafánk erõltette rá. Arról is volt szó egy kommentben, hogy Kafa ráadásul velem egy párttal szimpatizált, csak az nem támogatta õket. Szegény Kafa, most a politikai paletta mindkét felérõl szégyelhet egy-egy pártot! Most akkor nem dolgozhat sehol sem?))
1/10
Freeman és Kafa 2008 ápr. 18. - 18:02:29 1/10
(676/1365)
Egy érdekes kérdése csak most esett le! Igen pártiskola volt, legalábbis az szeretett volna lenni! A fenntartó nem elsõsorban ezért, de ezért is akarhatta a változást. Most ugyanis teljesen távoltartja a pártokat az iskola.
1/10
Freeman és Kafa 2008 ápr. 18. - 17:58:37 1/10
(675/1365)
András! A lényegre tapintott! Ennél jobban nem is lehetne fogalmazni!
Amit Juli írt, azt akkor már többszörösen cáfoltuk. Elsõ felindulásomban újra össze akartam gyüjteni az akkori érveket, de teljesen értelmetlen. Maga Juli pont ebben a kommentjében is beismeri, hogy nem érti. Úgy látszik, már nem a logika, a kauzalitás szerint jár már sokak agya, hanem az itt már sokat említett hívószavas asszociációkat vélik megértésnek.
5/10
G. András 2008 ápr. 18. - 17:50:43 5/10
(674/1365)
Azt hittem eddig, hogy a Kistigris egy jól mûködõ romaiskola. Nem tudtam, hogy oda politikai alkalmasság is szükséges! Azt sem, hogy aki az állambiztonsági átvilágotáson csont nélkül átmenne, a Kistigrisben már nem alkalmas. Ehhez képest akkor forradalmi tett volt a fenntartótól, hogy ezzel szembe mert szállni.
Egy iskolában tanítani, vagy pártpolitizálni kell? Vagy ez egy pártiskola volt, és a fenntartó véget vetett az eddigi rossz gyakorlatnak! Gratulálok nekik!
10/10
cserypeter 2008 ápr. 18. - 17:36:24 10/10
(673/1365)
Szederkényi Júlia 143. hozzászólásában kimerítõen válaszolt a film feliratainak okát és célját firtató kérdéseikre, éppen pontosan "Kafának" címezve. Az emlékezetük, úgy tûnik, nem különösebben tartós. A kényelmük kedvéért ide másolom a vonatkozó részletet.

"Kedves Kafa! A film a témáját többféle perspektívában vizsgálja, vagy szemléli, mondjuk inkább így. Lépten-nyomon megjelenik benne a politikai-társadalmi közeg, ha nem lép is ki a kamera a faluból egy percre sem. Nézd meg egyszer a filmet ezzel a szemmel. Te magad írtál - igaz, nem annyira a fórumon, mint magánleveledben - a politikai/közéleti tapasztalataitokról. Szerintem ezek a körülmények nagyon fontosak ahhoz, hogy lássuk, mi történik 2006/2007-ben, Magyarországon, annak is a legdélebbi településén, egy szegregált cigány faluban.
Hogy milyen a képlet. Hogy beszél pl. egy (SZDSZ-es, de ez a filmbõl nem derül ki, bár a liberális hangütésbõl sejthetõ) exképviselõ, iskolaigazgató, aki az MSZP-SZDSZ-es kormány regnálása idején az iskolája fenntartásához szükséges pénzt csak az egyházi iskoláknak járó támogatás igénybevételével tudja elõteremteni, mert máshogy nem lehet. Hogy a falu eközben, mint látjuk, leginkább a Fidesztõl van bezsongva. Mely párt tojástáncát a szélsõjobbos szavazók megnyerését illetõen azért ismerjük. S tudjuk, hogy a párt által ikonná emelt "tipikus, középosztálybeli szavazó" a filmben látható falu lakóira, hm, kevéssé hasonlít. És mégis, mennyi lelkes, szentmártoni szavazó! Akik még kevésbé hasonlítanak a (lassan kimúlóban lévõ, de van helyette más) szélsõjobboldali párt "tipikus" szavazóira. S mit tesz a mi hazánk közelmúltjának (nem is annyira mikro-) történelme: a fenntartó egyház az elsõ komolyabb konfliktus elõálltakor épp egy ex-szélsõjobbos kötõdésû szakembert nevez ki az adott, eléggé speciális körülmények közt, ebbe a faluba, iskolaigazgatónak. Ez kortörténet, Kafa. A személyekhez kevés köze van. De ha továbbmész, van köze ahhoz, amit a magánleveledben írtál. Hogy hogyan lett, ha jól értettem, esetetekben anno, az SZDSZ-bõl MIÉP. Amit én, nem ismerve a konkrétumokat, nem tudok pontosan követni, de nem is ez a lényeg. A lényeg e szempontból az, hogy egy demokratikus berendezkedésû országban van jelentõsége a pártokhoz való politikai kötõdésnek. És értelmezhetõ is az ilyen. Tudhatod, hogy aki ilyen-olyan kötõdésû, attól kb. mit várhatsz az adott ügyet illetõen. És a kötõdések is így keletkeznek. Vannak ideológiai szempontok is. Érvényesülnek is. Egy-egy közösség preferenciáit is meghatározzák ezek. Miért van ez nálunk másképp? És helyes-e, ha épp a cigányság esetében szimptomatikusan másképp, "akárhogy" is lehet? Ezen gondolkozz el. Somogyi Antallal semmi bajom. A film "történetéhez" az õ "esete" csak ekként kapcsolódik.
A Takács Laci könyvéé meg ekként se."

Ennél pontosabb és higgadtabb, éleslátóbb elemzést és alaposabb választ el sem lehet képzelni.
1/10
Freeman és Kafa 2008 ápr. 18. - 17:22:16 1/10
(672/1365)
Dehogy nincs célja oka! Bátorsága nincs önmagának sem bevallani.
1/10
kadred 2008 ápr. 18. - 16:59:36 1/10
(671/1365)
Bálintka! Collie kommentjébõl azért kiolvashattad volna egy kis megértéssel iránta, hogy messze nem arról van szó, amit írsz! Egyébként is,

- az az én kommentem, azt írok bele, amit akarok (SZJ után szabadon),
- csak SZJ írhat a filmben indifferens dolgokat cél és ok nélkül (vagy ha van, célja, oka, még nem árulta el).
balintcsillag 2008 ápr. 18. - 15:07:05
(670/1365)
Írjon kadred egy piros pontot az ellenõrzõjébe, mert végre megtanulta h kell írni az INDIFFERENS szót. Ide nem tartozókat nem kell az oldalra linkelni csak azért h ne a Tigristej-t keressék fel a nézõk. Tök jó a film, már a filmszemlén láttuk!
1/10
kadred 2008 ápr. 18. - 14:17:04 1/10
(669/1365)
Miért ne? Hogy te más jelentést is betudsz, a te dolgod. Mondjuk, ugyanolyan indifferens dolgokat linkelek, mint a Juli filmje.

http://www.youtube.com/watch?v=Q1A2czAxH_E
10/10
collie 2008 ápr. 18. - 12:17:07 10/10
(668/1365)
Most ezek hogy jönnek ide, kadred? Vagy próbálod mutogatni a krampusznak a fokhagymát?
1/10
kadred 2008 ápr. 18. - 07:13:08 1/10
(667/1365)
10/10
szederkényi juli 2008 ápr. 17. - 23:28:41 10/10
(666/1365)
Sziasztok, én most értem egy netes helyre. Nincs hangja viszont a monitornak, így nem tudom, mirõl beszél Szabó István. (Otthon megnézem.)De akkor már én is linkelek egyet. Jó éjszakát.

http://www.youtube.com/watch?v=OLgNkvtovV4