Téma: Tigristej

1/10
Freeman és Kafa 2008 máj. 12. - 16:44:32 1/10
(865/1365)
SA és TTL egymás ellen uszítása neked szép? Ne hidd, hogy Juli ehhez az érdemeinek elismeréséhez csatlakozik. Kellenek a bûnbakok DT bukásához! Meg mi az hogy nem nagyon marasztalta õket? Orüljenek, hogy megúszták! Meglett már a pénz meg az az eszméletlen mennyiségû számítógép? Viszont azért Cecelégy az ELSÕ gesztust megtette. A második biztos nem Juli lesz, õ megfolytana mindenkit egy kanál vízben, aki nincs velük, de mivel ezt nem teheti, marad a lefasisztázás. Az igazi fasiszták meg röhögnek.
romologus 2008 máj. 12. - 14:19:04 Előzmény cecelégy
(864/1365)
Szép amit írtál Cecelégy, miért nem jöttél vele elõbb? Ha Juli is csatlakozik mondanivalódhoz, be is fejezhetjük ezt a fórumot!
1/10
Freeman és Kafa 2008 máj. 12. - 12:23:56 1/10
(863/1365)
Vettem a lapot. Én is érzékeltem, de nem vészes, olyan átlagos. Csak az a probléma, hogy az ilyen kérdésekben átlag felettinek kiáltotta ki magát.

Cecelégy, te meg ne viccelj! Csak a noteszt nézd meg! Akkor meg minek indítottátok, ha mejdnem megkoszoruznátok? Meg aztán a film is egyértelmû, csak nem akarjátok beismerni, mert azt hiszitek, hogy bukás lenne. A fenét, erkölcsileg felemelkednétek!
1/10
kadred 2008 máj. 12. - 12:08:13 1/10 Előzmény szederkényi juli
(862/1365)
Mi a fenét hiszel rólam? (cecelégy után szabadon)Felsorolod ifjukori bálványaimat (Léni kivételével!), feltételezve, hogy megrökönyödök. Még szép, hogy õket sorolod fel!
A homofóbiát meg te gyakorlod itt a fórumon az egyik kommentelõ lezúzására. (Egy darabig gyüjtöttem a latens hf megnyilvánulásaidat, amikor õt zuztad, de nem tartom méltónak visszaidézni.) Egyébként tényleg lehet a hf elfolytott homo hajlam. De kit érdekel, fenõtt, szabad nõ vagy! Ellenben próbáld meg másik bántása nélkül gyakorolni, mert ez a dokfilmezéssel nem ment!
10/10
szederkényi juli 2008 máj. 12. - 11:26:20 10/10
(861/1365)
Úristen, Derek Jarmant is. 5. De most mennem kell, mielõtt tovább számolnék.
10/10
szederkényi juli 2008 máj. 12. - 11:25:31 10/10
(860/1365)
Jesszus, és Eizensteint még ki is felejtettem. 4.
10/10
szederkényi juli 2008 máj. 12. - 11:23:35 10/10
(859/1365)
Bolond vagy te tényleg, kicsi szívem, ezen túl a mûvészi gondolkodásról valóban fogalmad nincs, úgy látszik, nem találkoztál még ilyennel. A kommentjeim mind "példátlanul õszinték". Leni Riefenstahl iránti érdeklõdésem sosem palástoltam, miért is kellett volna, pl. a Fassbinder iránti rajongásom sem, pedig az sokkal fenntartásoknélkülibb. Ezekben semmi "tudatalatti" nincs, nagyonis tudatos törekvések, hogy az ember megtalálja a mûvészi tájékozódási pontjait. Hogy Fellinirõl, Pasolinirõl, Paradzsanovról - nahát, a teljes névsort tekintve máris 3 homoszexuális férfi, köztük 1 szuicid kokainista-heroinista, kaphatod fel rögtön a fejed, nyilván én is "tudat alatt" az vagyok - ne is beszéljek, ejj, de hülye vagy te.
1/10
cecelégy 2008 máj. 12. - 11:05:04 1/10
(858/1365)
Nem tudom, mi a fenét hisztek Juliról, Tiborról és a többiekrõl! Semmi bajunk SA-lal. Amit csinált a Tigrissel, le a kalappal! Mit csináljunk? Koszurúzzuk meg? Az is látszik, hogy az eredeti célok felé vezeti az iskolát, kisebb változásoktól eltekintve. Ameddig Takácsot el tudja viselni, sok sikert neki! Ettõl még Julinak igaza van! Azt se felejtsük el, hogy nem nagyon törte magát, hogy Tiborék maradjanak! Nem szállnátok már le ezzel Juliról! Inkább azt lessétek, mikor készíti ki védenceteket is a Viking, aki nem azonos a szegény takácsokkal a példázatban!
1/10
Freeman és Kafa 2008 máj. 12. - 10:05:20 1/10
(857/1365)
1/10
kadred 2008 máj. 12. - 08:22:21 1/10
(856/1365)
Visszanézegetem a kommentjeidet. A Newyork producerét kérlek, nehogy elkezdjed szapulni! Egyszerre csak egy front! Különben is, a Tigristej még ötlet szinten sem volt, amikor azon csámcsogott a szakma. Én meg még akkor neked adtam igazat. A bölcs ember rendelkezik az átértékelés képességável!
1/10
kadred 2008 máj. 12. - 08:13:49 1/10
(855/1365)
Jó idõbe telt, amíg a te gondolkodásmódod szerint sikerült megfejtenem a kommentedet! Vissza az egész! Szederkényi logikával már nem is olyan nagyszerû a kommented. Ugyanis csak hívószavakban tudsz gondolkodni. A film is ilyen, "hívóképek". Nem arra gondoltam, hogy SA vagy a pályázata izgatna téged. Az már rég kiderült, hogy demonizálod, mert õ az egyik bûnbak, ennyi. Én a gárdára és a Lénire kérdeztem, hogy izgat-e, de meg is válaszoltad. Rajongsz az öreglányért, mert magadra ismersz. Nincs is ebben semmi kivetnivaló. Abban sem, hogy nekem egészen más az ízlésvilágom. Maradok Szabó Istvánnál!
1/10
kadred 2008 máj. 12. - 07:48:51 1/10
(854/1365)
Kommented példátlanul õszinte, és mindenre választ ad! El is mentem, mielõtt lemderáltatod! Nem is gondoltam, hogy én vezettelek el a példaképedhez, hisz Pisti bácsival az eseted köztudott!

Az is jellemzõ, hogy szegény SA-ról már pár komment óta szó sincs, csak a japánokról, te meg arra, hogy ezt írom:

"Ja, a gárda és az ifjú Leni! Ugye IZGAT a téma! A lélek mélyének rejtelmei.",

ezt válaszolod:

"SA pályázatában, bocsáss meg, szellemi izgalmat nem találtam, nem tudom, mit kéne még idéznem."

Hát igen! Megint a tudatalattid! Az idézésrõl annyit, hogy semmit nem kellett volna. Viszont nagyon szeretnék már SA-val találkozni. Valamiért nagyon berághattál rá azon kívül is, amit leírtam az "összeesküvéselméletben" (te is tudod, hogy nem az), ha minden fasiszta hívószóra õ ugrik be. Bár a történet már régóta nem róla szól, hanem rólad Juli!
10/10
szederkényi juli 2008 máj. 12. - 01:18:47 10/10
(853/1365)
SA pályázatában, bocsáss meg, szellemi izgalmat nem találtam, nem tudom, mit kéne még idéznem. Nem is dolgom az ilyenek keresgélése. Dt-érõl leírtam, amit leírtam, de arra is utaltam, hogy nem vagyok vallásos. Leni Riefenstahlt, mint szintén írtam, nem most, és nem a te intencióid alapján fedeztem fel, hanem, a körülmények egy részét is leírtam már, mintegy 20 éve. Azt fogtam fel, azonnal, hogy döbbenetesen azonos a vizuálerotikus (igen!!!) gondolkozásunk és tehetségünk, továbbá, hogy mi történik, ha az ember nincs észnél, és nem gondolja át, nem csekkolja folyamatosan, hogy ezt minek a szolgálatába állítja. Azóta is számtalan közös többszörösünk lett, pont azokra talált(unk) rá, amelyekre a másik, (nézd Mick Jaggerék fotóit vele), s csak csoda, hogy épp Afrikában idõzött (ahol egyébként én is), s így nem talált el Paradzsanovhoz (ahova én). Ez persze nem igaz. Paradzsanovhoz nem engedték volna az oroszok, vagy ha igen, olyan pénzért, amilyen spinét a Maestro már nem vállalt volna. S hogy Leni ennyi pénzért hülyét csináljon magából... Azt nem vállalta volna soha. Más kultúra, úrikisasszony, én meg mégiscsak egy komcsi liberális vagyok.

http://www.youtube.com/watch?v=QDetQ18fw5Q&feature=related
1/10
kadred 2008 máj. 12. - 00:32:53 1/10
(852/1365)
Na azért az MSZMP-és elit gyereke szájából az ötszáz isten fõz neki, kicsit mást jelent! Egyébként már sok önmagát kompromitálót olvastam, hallottam már tõle. De haggyuk õt, nem õ a fõszereplõ, ahogy te is írtad, csupán jobb szerepet kapott, mint a Takács.
Fordítsuk meg csak a szimmetria kedvéért:

Hülyének nézed (persze, ez már kiderült néhányszor) hogy olyan szövegeket ír a pályázatába, amivel "kompromittálhatónak" véli magát? - ezt most SA hitvallására is értelmezd!

Ja, a gárda és az ifjú Leni! Ugye izgat a téma! A lélek mélyének rejtelmei.
10/10
szederkényi juli 2008 máj. 12. - 00:12:02 10/10
(851/1365)
- Ha Leni Riefenstahl lennék, ihletet kapnék, hogy egy Gárda-alakulógyûléssel kezdjek valamit, a majdani apoteózishoz.- írtam.

- Mit szólnál, ha egy méltatásban azt olvasnád magadról, hogy ez a hitvallásod? - kérded.

- Nagyon bírnám. Izgalmas feladat, egy fotó kapcsán írtam, bontsuk ki a témát.

- A Szörnyeteglajos lázári nevet meg maga a szörnyeteged vette fel magára. Ha áldozatod, akkor csak jó ember lehet. Ezért se forgass a Gárdáról, mert azt a benyomást fogod kelteni, hogy õk is jóemberek, mert le akarod zúzni õket. - írod.

- Hogy énnekem volna a Takács Laci "áldozatom", jaj, ne hülyéskedjél már, kinek "áldozata" a Takács Laci, aki magának is "szörnyetege", mer nekem ugyan nem. Nemá. A másik: nyugi, nem fogok a gárdáról forgatni, nem bírom én pár percnél tovább az ilyen levegõt. Te viszont az elsõ kommentedben letetted a névjegyed: neked tökmindegy, ki milyen filmet forgat arról, akit utálsz, úgyhogy egy film hatásmechanizmusáról nem kéne értekezned. Az neked irreleváns, érteni meg nem értesz hozzá.

- A másik hitvallásban meg ez a lényeg, nem a takácsok (kis tével - milyen groteszk ez is, pont takácsok!):
"A rendszerváltás és az akkor vállalt politikai szerep ad ennek a munkának egy olyan látszatot, hogy a cél az emberek felemelése, a tehetségek megmentése, a társadalom megváltoztatása volna. Az újságírók is mindig ebben az irányban keresgélnek. Nem vitatkozom velük, de számomra egészen máshova esik a hangsúly." - írod, majd idézed DT-t.

- És DT idézi (lefordítja) az egyik legszebb buddhista történetet. Melyben van egy kis hely- és korrajz, majd összefoglalja a konklúziót. "Függetlenül, szerényen él,/ számára a mérték érték,/magának és másnak doktor,/õ igazi lelkipásztor." Ha képes lennék bármely vallást felvenni, alighanem ilyesfajta hitvallásom lenne. Már, amikor ezt linkelted, sem értettem, ha valakit kompromittálni akarsz, mért ilyen szép gondolattal próbálkozol ezt tenni. Azóta sem értem. A buddhizmus lényege a saját út. Mélységesen individuális szemlélet ez, amely megkeresi a terepet a saját tökéletesedéséhez. És közben van olyan rezignált és szerény, hogy tudja, ha bármennyit (!) tesz, akkor is kevés, a világban lévõ szenvedéshez képest. Úgyhogy elsõként, felelõsen, inkább magáról beszél.

- Ezzel a mondattal, ha netán DT-t akarod lejáratni, nyugodtan készíthetsz egy vége fõcímet. Viszont akkor nem téged foglak megvédeni! - kiáltasz fel.

- Hülyének nézed (persze, ez már kiderült néhányszor) hogy olyan szövegeket ír a pályázatába, amivel "kompromittálhatónak" véli magát? Mi a fenéért akarhatna bárki bárkit ilyesmivel lejáratni?
1/10
kadred 2008 máj. 11. - 23:40:32 1/10
(850/1365)
Én meg nem tûzöm ide megint az egész kommentet, mert pont az ellenkezõjét írtam: nem arról szól az idézet! Hogy megértsd, itt a te mondatod:

"Ha Leni Riefenstahl lennék, ihletet kapnék, hogy egy Gárda-alakulógyûléssel kezdjek valamit, a majdani apoteózishoz."

Mit szólnál, ha egy méltatásban azt olvasnád magadról, hogy ez a hitvallásod? Nem idéztek valótlanul! Én lennék az elsõ, aki kardot rántana érted! Bár lehet, hogy csak akkor, amikor már átérezted, hogy a Tigristejben mit mûveltél!

A Szörnyeteglajos lázári nevet meg maga a szörnyeteged vette fel magára. Ha áldozatod, akkor csak jó ember lehet. Ezért se forgass a Gárdáról, mert azt a benyomást fogod kelteni, hogy õk is jóemberek, mert le akarod zúzni õket.

A másik hitvallásban meg ez a lényeg, nem a takácsok (kis tével - milyen groteszk ez is, pont takácsok!):

"A rendszerváltás és az akkor vállalt politikai szerep ad ennek a munkának egy olyan látszatot, hogy a cél az emberek felemelése, a tehetségek megmentése, a társadalom megváltoztatása volna. Az újságírók is mindig ebben az irányban keresgélnek. Nem vitatkozom velük, de számomra egészen máshova esik a hangsúly."

Ezzel a mondattal, ha netán DT-t akarod lejáratni, nyugodtan készíthetsz egy vége fõcímet. Viszont akkor nem téged foglak megvédeni!
10/10
szederkényi juli 2008 máj. 11. - 23:23:10 10/10
(849/1365)
:):):)
Még egyszer beszúrom, úgy látszik, lanyhul a koncentráció.
"Ha tényleg az eredetivel egyezõ példánya van Julinak, akkor õ maga nem idézet valótlanul." Kösz. Vagy ha "én magam" nem, akkor ki, mit idézett valótlanul? Na de mindegy. Én tehát nem.

"Japán" az a fiú, aki a képen a leghangsúlyosabb, papírral a kezében, rendezõi balról a 2. Tudhatnád, ha a producernek, aki a Newyork-filmrõl informál (hm), lenne fogalma arról, kik szerepelnek ebben a filmben. De hát nincsen fogalma, errõl sem.
1/10
Freeman és Kafa 2008 máj. 11. - 23:16:49 1/10
(848/1365)
Japán az egyik szalagavatós gyerek az értesítõs képen. Juli szerint egy Magyar Gárda képre hasonlít, ahogy ott állnak a szentmártoni cigányok. A bank meg úgylátszik támogatja a fasisztákat is, még akkor is, ha cigányok. Én is kezdem elveszíteni a fonalat.
1/10
kadred 2008 máj. 11. - 23:11:00 1/10
(847/1365)
Nem! Nézd meg újra a pályázatot! Nem a hitvallást idézted hitvallásnak? Vajon miért? Válaszold meg (úgysem mered) és akkor szétoszlathatod az összeesküvés-elméleteket, amikkel már egész Pest tele van, nemigaz, hogy csak tõlem hallottad! De nem érdekes, úgysem ismered be!

A japán gárdáról vagy mirõl, amit írtál, abból egy mukkot nem értek! A Reiffeisen meg ezek szerint neked is adott az új filmedhez. Sok sikert hozzá! Siess vele, nehogy azt is át kelljen írni, mert a fõszereplõ továbbszalad újabb 500 km-t!Egyébként tényleg örülnék egy újabb sikeres filmednek, a Tigristej kudarca után. Mondjuk a New York Palotához képest is!
10/10
szederkényi juli 2008 máj. 11. - 22:56:07 10/10
(846/1365)
:):):) Nahát. Tehát a hitvallás hitvallás, nem idéztem valótlanul. Kösz.

Az összeesküvés-elméleted az eddigi formáihoz képest, ha tartalmilag nem is, de a formát és stílust tekintve sokat kristályosodott, tisztult, gratulálok. A szörnyeteglajosos kitétel nem tetszik, Lázár Ervint mégse kéne ebbe az ügybe belerángatni, tényleg semmi köze hozzá.

Egyébként elképzelni nem tudod, mekkora összhang van köztünk, (te+én) és nem elõször. Nem fogod elhinni, amit most írok. Lázongó családom leküldött engem a kocsihoz egy mappáért, csak hogy elrángasson a számítógéptõl. Míg le-fel ballagtam, az járt az eszemben, láttam én ezt a TKBE-tájékoztatót, és nagyon mély benyomást tett rám az utolsó szalagavatós kép vizualitása, nem tudom, hol is fogom megtalálni, de megkeresem és linkelni fogom. Tudom, hogy a valóság nem ez, semmi, de semmi köze a Japánéknak ehhez, de nem tudok napok óta szabadulni az analógiától. Elképesztõen hasonlít a fiúkat ábrázoló kép egyfajta, többször idézett honlapról való jól ismert vizualitásra. Ha Leni Riefenstahl lennék, ihletet kapnék, hogy egy Gárda-alakulógyûléssel kezdjek valamit, a majdani apoteózishoz. Hátha valaha felturbózhatom. Tudom, hogy nem szabad a tûzzel játszani, de a képek képek, a hasonlóság kísérteties, a képek hatalom. Elnézést mindenkitõl, a figyelmet ellenben vizuálszakmai felelõsségem teljes tudatában hívom fel az analógiára.

Egyébként, melyik pályázatban vannak "furcsa dolgok", melyek ezek, és mit értesz, romológus a mondataidon, mi "mást" "éreztek" az említettek? Hogy mit akar Derdák Tibor a romáktól? Vagy a takácsoktól? Azt érzik netán, tõlük akar koldulni, vagy mit? Mindenesetre a linkelt mahayana-cikk Raiffeisenes része elég jó e szempontból... Többekkel együtt, én is nagyon örülök a tigrises Raiffeisen-kisbuszoknak.