Annabella3 2022 febr. 24. - 11:08:02
(178/898)
Ez a sorozat 3 szarkevero, penzehes kurvarol szol.
1/10
PeeTee190 2022 febr. 23. - 22:04:51 1/10
(177/898)
Ez a sorozat mostanra (4.évad közepe-vége) gyakorlatilag önmaga szánalmas karikatúrája lett. A 80-as, 90-es évek sokévados amerikai sorozatok legrosszabb hagyományait követi. Folyamatason jönnek-mennek a szereplők, mindenki mindenkivel és mindenki ellen. Állandó sz@rkavarás, életszerütlen ,logikátlan történetvezetés, jellemüket évadonként radikálisan "változtató" főszereplők. Az egész sorozatban gyakorlatilag két ember, Alihan és Zeynep kaptak "normális" befejezést, a többiek nagy részét az állandó feszültség és dinamika fenntarása érdekében feláldozták, vagy maguk léptek ki a sorozatból.
Halit halálával tulajdonképpen egy teljesen új sorozat kezdődött. A harmadik évad végén kellet volna lezárni a storyt. A kevesebb több lett volna.
Magenta99 2022 febr. 14. - 11:11:58 Előzmény zuzuzu777
(176/898)
Köszi. Pedig lassan akár be is fejezhetnék a sztori alapján. Az a baj ezzel, hogy az embert csak eszi a fene a kíváncsiságtól, hogy mit tudnak még összekavarni és nem vagyok képes abbahagyni :D
zuzuzu777 2022 febr. 13. - 17:03:32 Előzmény Magenta99
(175/898)
Nyugi, most láttam a 130. bölümöt (nem tudom hogy számolnak magyarul, de ez már több, mint 400 rész ) ja, és nem úgy néz ki, hogy egyhamar vége lesz!
Magenta99 2022 febr. 13. - 11:22:50
(174/898)
Meddig tart még ez a sorozat? Nyújtják, mint a rétestésztát, már többszáz rész lement...
10/10
Fleischman 2022 jan. 03. - 21:33:48 10/10
(173/898)
Általában zseniális a magyar hang!!!!!Gratula a gárdának
10/10
Fleischman 2022 jan. 03. - 21:32:43 10/10
(172/898)
Bertalan Ágnesnek gratulalok:"Sahika! Senki nem kivancsi a tökéletes alakodra"...zsenialis a hangsúly...koszonjuk Ági
alanis 2021 nov. 16. - 10:29:30
(171/898)
Kayat nagyon tapsikoltam, ahogy kirakta és kiosztotta a hugát. Gondolom erős válasza lesz minderre Sahikának, mert ez nem nyugszik. Bár vsz nem a testvérét fogja közvetlenül célba venni a bosszújával, hanem Endert.
A tegnapi rész végén a kupaktanács... rém szórakotató volt. Mondjuk Yildiz totyogós pánikolásától már frászt tudok kapni, de ez a négyes nagyon jó.
Nadiron bevallom én nem tudok elmenni. Idegesítő ez a behízelgő stílus. De célravezető az biztos, ezzel tud az ellenfél köréhez közelebb kerülni, amitől Halit előbb-utóbb csak agyvérzést kap.
SerifPetraa 2021 nov. 14. - 20:53:11 Előzmény Helena25
(170/898)
Na mi van? Miért nem jöttök beszelgetni? Hogyhogy abbamaradt a trécselés? Miert nem jöttök kibeszélni a szereplők viselkedését?
SerifPetraa 2021 nov. 08. - 18:04:02
(169/898)
Én most tartok a 122. résznél, tiszta összevisszaság az egész. Ezek a sorozatkészítők nem tudnak számolni vagy logikusan gondolkodni?

Ender első fia 23 éves.
Ender második fia, Erim 17 éves.
Caner 12 volt, amikor Yigit megszületett, akkor most Caner 35 éves. 15 éves volt akkor, amikor Ender és Kaya másodjára is összejöttek.

Tehát akkor Ender és Kaya kb. 3 évig full titokban tartották a kapcsolatukat, nehogy kitudódjon, hogy együtt vannak. Mert ha Kaya és Ender akkor jött össze másodjára, amikor Caner 15 volt, és akkor amikor Erim megszületett, akkor 18 volt.
Kérdezem én: 3 évig hogy lehet egy kapcsolatot eltitkolni? Tök logikátlan. Meg sose költöztek össze? Sose indultak el együtt a munkahelyre? Idiótaság az egész. Ha Kaya dolgozott a cégnél, akkor miért kellett utana Amerikába mennie tanulni?

Ender mondta, hogy eltitkolta a terhességét mindenki elől. Ez eddig oké. Na de Caner elől? Azt hogy tudta volna eltitkolni? Mivel indokolta azt, hogy pár napot kórházban volt a szülés miatt Canernek? Őt otthon hagyta pár napra.
SerifPetraa 2021 nov. 06. - 15:43:58
(168/898)
Én nem értem, hogy aki fordítja a sorozatot és írja a szövegeket, az miért másképpen szinkronizáltatja le a neveket? Ender, Caner, Erim, Erdem, Tuncer, Zehra... Hol így, hol úgy mondják némelyik szereplő nevét, ezzel is megkavarva a nézőt.

Ender asszony: Ender nevét Endárnak ejtik, ami nem helyes, Ender lenne mindenhol, de ők valamiért Endárnak ejtik.

Caner: Caner nevét az első pár részben normálian Dzsánernek/Dzsanernek ejtették, majd úgy kb. a 10. résztől elkezdték Dzsenárnak hívni. Amivel nem is lenne baj, csak nem az a szereplő neve.

Erim: Erim nevét is Irimnek mondják, de erre szerintem van magyarázat. Szerintem azért mondják Irimnek a nevét, mert van/volt két szereplő, Emir és Irem, akiknek ugyanazon négy betűből állt a neve, és Irem-Erim-Emir - rohadtul összekeverhetők így a nevek. Viszont Erim hamarabb volt a sorozatban, meg lehetett volna úgy oldani, hogy Emirt és Iremet átnevezik mássá. De ezt se értettem sose, hogy miért adnak hasonló neveket, amikor egy csomó török név van. A Tiltott szerelemben is Nihal-Nihat, vagy a Kegyetlen városbam is Ceren-Cemre-Cenk... Érthetetlen.

Erdem: (akinek nem ismerős: mielőtt Endert megdöngette volna jó néhanyszor Halit, azelőtt Erdem Bilirrel kavart Ender, ezzel is féltékennyé téve Halitot): Neki többször is félremondták a nevét. Először Erdem volt, utána Árdem, utána meg Árdámként szerepelt.

Tuncer: ugyanezt eljátszották Tuncerrel, először Tunzser volt, utána Tundzsár, utána Tunzsár.

Zehra: Zehra neve is Zehra lenne, de hol Zerának, hol Zérának mondják, mikor hogy.
10/10
Helena25 2021 nov. 01. - 14:00:07 10/10 Előzmény Magenta99
(167/898)
Egyébként a Paradicsomból való kiűzetés, Ádám és Éva történetéről jutott eszembe Trója, a trójai háború (töri tanár vagyok). Bibliai vonatkozás biztos, hogy nem, mert nem katolikusok a törökök. Egyébként én is agyaltam ezen korábban, hogy miért ez a címe és most jöttem rá, hogy milyen sok hasonlóságot mutat a sorozat a trójai mondakörrel, persze modern környezetbe átültetve. Viszály van rendesen az Alma körül.
Magenta99 2021 nov. 01. - 13:44:08 Előzmény Helena25
(166/898)
Na, ez a megközelítés már elfogadható a címre, köszi. Végig azon pörögtem és nem tudtam róla leakadni, hogy a tiltott gyümölcs arra utal, hogy egy feleségre hajt rá valaki.
Bár akkor sem értem, minek kell ilyen körmönfont módon utalni a tartalomra. Az összes többi török sorinál teljesen egyértelmű volt, mit takar a címe....
10/10
Helena25 2021 nov. 01. - 11:23:25 10/10
(165/898)
Olvasgattam a címet illetően, amit írtak előttem, hogy tiltott gyümölcs, ebben az esetben alma. Nekem az a véleményem, hogy nem a Bibliában kell keresni a megoldást, mert a törökök nem katolikusok, hanem muszlimok. Viszont a trójai mondakörben a viszály gyümölcs az alma. Trója a mai Törökországban található, ez is alátámasztja. A trójai mondakör szerint az almán három nő veszett össze, kié legyen. Trójai háború, a faló története, tehát erre lehet asszociálni. Az alma lenne Halit, három nő harcol érte, Ender, Yildiz, Sahika. A faló, a csel, szerintem annak idején Yildiz volt, akit bevetett Ender, hogy megszabaduljon Halittól, de úgy, hogy megkopassza, csak hát nem jött össze. Szerintem ezzel van összefüggésben, de természetesen nem kell velem egyetérteni.
A szereplőgárda nagyszerű. Halit szerepére jó választás volt ez a Talat Bulut, mert egyszerűen utálni lehet karakterét. Írták előtte, hogy zaklatási ügyei voltak, kicsit utánaolvastam, elvileg ejtették ellene, de a sorozatból kiírták. A török nézők követelték vissza, de azt nyilatkozta, hogy semmi pénzért nem vissza. A kinézete is rátesz egy lapáttal: borostás arc, nekem ápolatlannak hat, nem sármos. Nemrég, az egyik részben mondta vagy Yildiz vagy Zehra, hogy Halit jó apa, és ebben megegyeztek, ezért ekkorát hazudni. Se apának, se férjnek nem jó. Megalázó a stílusa. Zehrát nem is értem, miért nem különél, hisz felnőtt nő.
Halit és Yildiz viszonyát így eltorzítani, pedig olyan szép kapcsolatnak indult.
Yigit meg szerintem elmebeteg, ilyet kérni felnőtt létére, hogy házasodjanak össze a szülei! Pszichológus kellene neki. Mikor ő színre lépett, egy kedves öreg nénit mutattak, aki felnevelte. Miért volt rossz gyerekkora neki? Csak az, hogy szegénységben nőtt fel. Az újságban látja anyja képét, hogy gazdag, híres nő, megkeresi. Kérdezem, akkor is megkereste volna, ha szegény, nem ismert ember lenne?
Ami tetszik a sorozatban a baráti kapcsolatok: Cenar és Emir, Yildiz és Leyla, nem használják ki egymás barátságát.
Szerintem kevesebb gonoszkodással is jó lett, vagy jobb lett volna a sorozat. Annyi mindent belepakoltak, olyan történeteket is, amelyek semmit nem tettek hozzá a sorozathoz.
Ender keze meggyógyult, mire volt jó? Mennyi ruhája van ennek az Endernek? Ahány rész, annyi másik ruha? Valamelyik részben ez a lakkruha, viszi a prímet! Mondjuk legalább az esküvői ruháját még abban a részben lecserélte. Amúgy átlagban egy rész egy napnak a története? A ruhák alapján gondolom. Szerintem Ender öltöztetése túlzó a többi színészéhez képest. Még Sahika is egyszerűbben van öltöztetve, Yildiz meg tipikus szőke jellem. Ender fekete (vagy bordó) rúzsa szinte ijesztő. Cinikus, unszimpatikus figura.
Szerintem jobb lett volna, ha vígjátékot csinálnak ebből a történetből a törökök és kihagyják a gonoszkodásokat. Humor azért van benne rendesen, maradhattak volna ennél.
Nem bírtam ki, megnéztem mi lesz az utolsó részben, tudom mi lesz velük.
alanis 2021 nov. 01. - 10:06:31 Előzmény Magenta99
(164/898)
Nem feltétlenül személyekkel kell beazonosítani a bibliai utalást.
A tiltott gyümölcs / alma inkább hatalmat, pénzt, befolyást jelent. Szinte az összes szereplő erre vágyik és gátlástalanul tör előre.
10/10
Helena25 2021 nov. 01. - 08:44:22 10/10 Előzmény SerifPetraa
(163/898)
Most ez annyira fontos? Van jelentősége? Miért kell kiosztani egy másik kommentelőt? A filmhez szólj hozzá, ne másokat kritizálj! Az egész sorozatból neked ennyi jött le? Másoknál is vannak elütések, helyesírási hibák, kis-nagy betűk stb, egyszer nem szóltam meg, egyszer nem hurrogtam le. Miért tenném? Tudod, ezt nevezik kötekedésnek, de béke van.
SerifPetraa 2021 nov. 01. - 07:46:33 Előzmény Helena25
(162/898)
Helena, légy szíves tanuld meg a szereplők nevét! Olyan nevű szereplő, hogy Ednar, Hirim meg Hirem nincs. Olyan van, hogy Endar, Irim, Irem. De ha pontos akarsz lenni, akkor az Irimet Erimnek kell írni.
Köszönöm!
Magenta99 2021 okt. 31. - 13:45:38 Előzmény zuzuzu777
(161/898)
Köszi a választ.
Bocsi, de nem győztél meg. Az általad felsoroltak nekem nem annyira fedik le eddig a sorozatot. - ez a kiűzetés a paradicsomból picit erőltetett és nem is ül a témára. Ha a kígyó Sahika, Halit az Ádám, ki lenne Éva? Yildiz? Ender?
Azt az 1 perces részt látva, amikor Halit mintha hajléktalan lenne, Yildiz nem tűnik úgy, mint aki ráfázott, Ender sorsáról nem tudok.
Mondom úgy, hogy nem ismerem a történet folytatását, csak addig, ami a tv-ben látható...
zuzuzu777 2021 okt. 31. - 13:18:39 Előzmény Magenta99
(160/898)

FORDÍTÁS - FERDÍTÉS: tiltott ALMA (elma = alma), biblia, paradicsom, Ádám és Éva, KÍGYÓ!
Nem is sorolom tovább!


Magenta99 2021 okt. 31. - 10:47:52
(159/898)
Azt érti valaki, mitől "tiltott gyümölcs" a címe? Ez elvileg arra utalna, hogy valaki folyamatosan más feleségére hajt - márpedig erről csak egy egészen rövid ideig volt szó, amikor Kemal és Yildiz évődtek egymással.
A történet egészére ez a kis kaland nem nyomta rá a bélyegét, tehát erről nem nevezhettek el egy komplett, ezerbillió részes sorozatot.