Illiona 2012 máj. 17. - 11:23:52 Előzmény malczikaantaika@gmail.com
(370/2630)
Firdeuszt egyáltalán nem egyenesnek tartom. De mindenki a környezetében tisztában van a jellemével, és tudja mire számíthat tõle.
Amig be nem költöztek a házba, Bihter meg az anyja, addig nyugalom volt, béke és csönd. De ez "síri csönd" volt, ami azért nem teljesen pozitív!
Aki régebben egy kis színt képviselt (gondolom), az csak a gyermek Behlül lehetett, aki biztos nem volt mintagyerek, és amióta õ felnõtt, ott van Bülent.
9/10
lilei 2012 máj. 17. - 07:54:08 9/10 Előzmény liliom31
(369/2630)
abban a filmben úgy látom, hogy Denise asszony is szerepel, meg Sebnem, Temmuz...na õk az Ezelbõl:-)
9/10
lilei 2012 máj. 17. - 07:44:00 9/10 Előzmény malczikaantaika@gmail.com
(368/2630)
Most valahogy én is Veled értek egyet.Szerintem is Denise asszony alapvetõen egy jólélek, egyébként egy tipikus vénkisasszony, aki az életét annak áldozta be, hogy nevelõnõ legyen 2 gyerek mellett (mivel igazáaól Adnan felesége a halálos ágyán õrá bízta a gyerekek nevelését), de ebben jól érzi magát, ezt szokta meg, ez az élete része. Az meg még egy plusz dolog, hogy közben beleszeretett a ház urába, de azt is a maga módján teszi csak...hogy ne zavarja meg senki nyugalmát. Mondjuk azt nem értettem, hogy azt a felmondólevelet miért tartotta meg? Talán azt gondolta, hogy eljön még az az idõ , amikor Adnan elhagyja a feleségét és õ akkor ezzel tudja bizonyítani neki, hogy már mióta szerette?...
10/10
malczikaantaika@gmail.com 2012 máj. 17. - 06:28:00 10/10
(367/2630)
Szerintem nem ugyanazt a filmet nézzük! Hogy mondhatsz ilyeneket Denise asszonyról? Õ mindig ilyen volt, semmit nem változott és egyáltalán nem bújuk mézes-mázos álarc mögé!!! Még, hogy a Firdeusz egyenesebb nála!!!??? Na ne!!! Nem vetted észre, hogy Firdi (és Kátya) beköltözése óta bolydult fel a ház rendje és nyugalma??? Bihter nem Denise miatt nem érzi jól magát, hanem azért mert szerelmes Behlülbe és rühelli az anyja ocsmány , szarkeverõ viselkedését!!!!
Illiona 2012 máj. 16. - 21:22:37
(366/2630)
Adnan szerintem nem gondolkodik azon, hogy jól tette-e hogy elvette Bihtert. Õ egy dúsgazdag vállalkozó, aki eddigi életében mindent megtehetett, és mindent megengedhetett magának. Megkívánta a fiatal lányt, és elvette, mostmár az övé. Õ szerintem úgy gondolja, ez neki járt, ki van fizetve.
Azért nem is érti meg, amikor Bihter valamiért veszekszik, mert nem is igazán érdekli a mögöttes tartalom. Mindenki után kedvesen érdeklõdik, mindenkivel kedves, de az udvariassággal a közönyét is leplezi.
Ezért nem tudja, a háta mögött milyen pletykásak a cselédek, hogy mindenki szerelmes valakibe, de õ ezekrõl nem is vesz tudomást. Ezért nem is érti meg, hogy Bihternek mi a baja a jó nevelõnõvel.
Illiona 2012 máj. 16. - 21:12:54
(365/2630)
Szerintem Deniz egyáltalán nem olyan pozitív személyiség, mint amit elhitet magáról. Ezzel a mézes-mázos modorral mindenkinél be tudja hízelegni magát, de valójában õ az egyik aki megakadályozza, hogy Bihter otthon érezhesse magát.
Pont azért kártékonyabb mint pl Firdeusz, mert míg róla mindenki tudja, hogy milyen, így tudnak vele szemben védekezni. De Denizzel szemben nem lehet, mert az igazi énje álarc mögé bújik. És Bihter is azért haragszik most úgy az anyjára, mert lehet vitatni a módszereit, de már megint tökéletesen igazat mondott.
liliom31 2012 máj. 16. - 19:16:38
(364/2630)
Az valóban igaz, hogy Denise asszony nagyon kifinomult hölgy és jó szándékból teszi amit tesz. Nekem az nem tetszik benne, hogy az õ kis világa egy szûk mederben folyik. A ház és a gyerekek, néha elmegy sétálni vagy vásárolni de túlajdonképpen ennyi. A gyerekeknek sem ad túl sok teret. Emellett bár Nihal 18 éves elmúlt, úgy öltözteti, mint egy 10 éves kislányt, és néha úgy kezeli, mint ha a szõrnyûségeitõl megóvhatná azzal ha távol tartja õt a világtól. Pedig ezzel csak kiszolgáltatja õt.

Szerintem is jól játszanak a színészek. Beren Saat aki Bihtert alakítja is nagyon jól játszik és nagyon elismert színésznõ Törökországban. Kivanc Tatlitug ahoz képest, hogy nem tanult színjátszást õ is nagyon jól játszik. Most az új filmje a "Kuzey Güney" Ohran Pamuk novellája alapján készült. Bár ez a sorozat inkább azoknak tetszik akik az Ezelt is szerették. Itt egyébként rá sem lehet ismerni. Hazal Kaya pedig az Adini Feriha Koydumban játszik, emellett pedig még számtalan filmben. Õ most 22 éves mégcsak de szerintem nagyon kifejezõ az arcjátéka.

A tiltott szerelemben mégcsak most kezdenek beindulni az események. Kár, hogy ennyire feldarabolják a részeket. Pont amikor érdekes kezd lenni már vége is van. Nem beszélve a sok reklámról. :-(
7/10
kiskukac63 2012 máj. 16. - 11:25:35 7/10 Előzmény malczikaantaika@gmail.com
(363/2630)
Egyetértek Veled. Azt a finom eleganciát, megfontoltságot, bölcsességet, pontos és udvarias fogalmazást tanítani kellene, ahogy Denise asszony csinálja. Valóban kicsit régimódinak tûnhetnek ezek a személyiségjegyek, és nem biztos, hogy Nihal fejlõdésére kizárólag pozitívan hat. De a jóindulat, a feltétlen szeretet nem kérdõjelezhetõ meg, ahogyan bánik a gyerekekkel és a személyzettel. Adnannal kapcsolatban én egy kicsit úgy is érzem, hogy lehet, a szíve mélyén érzi Õ, hogy nem volt túl jó döntés a fiatal, csinos feleség, és vsz. egy kicsit strucc-politikát is folytat ezzel kapcsolatban: maga elõtt is tagadja a tényeket és azt gondolja, hogy akkor az nem is történhet meg.
Bülentet én is imádom!
9/10
lilei 2012 máj. 16. - 09:47:21 9/10
(362/2630)
Igazad van, megfigyeltem én is hogy a török sorozatokban valóban valósághû, emberien játszanak a színészek.Mindenki a karakterével azonosulóan. A többi sorozatokban a mesterkélt játékokkal verik ki a biztosítékot nálam a szereplõk, fõleg a 'arcjátékukkal'.
Itt mindenki tökéletes, tényleg jó sok tehetséges színész lehet náluk, meggyõzõen játszanak és nemcsak a fõszereplõk!!!
Kiváncsi leszek a mai részben hogy üti el Behlül azt hogy a mûteremben üldögélt vacsi után:-)
10/10
malczikaantaika@gmail.com 2012 máj. 16. - 06:21:06 10/10
(361/2630)
Szerintem a film valamennyi szereplõje átlagon felüli, kitûnõ színész!!! Annyira élethûen játszanak, hogy az ember úgy érzi, mint ha ott lenne közöttük!!! Kitûnõek a szinkron hangok is!!!!!
10/10
malczikaantaika@gmail.com 2012 máj. 16. - 06:18:59 10/10 Előzmény liliom31
(360/2630)
Nekem nagyon szimpatikus Denis asszony karaktere, ellentétben a folyamatosan kakit keverõ Firdivel, és undormányos szolgálójával, Kátyával!!!! Denis asszony tökéletes úri hölgy, Firdi meg egy közönséges bajkeverõ!!!
Milyen érdekes, hogy a cselédség állandóan jön-megy a házban, de amikor Kátya kutászkodott Denise asszony szobájában, azt senki nem vette észre!!!!!
10/10
Keeley 2012 máj. 15. - 21:32:13 10/10
(359/2630)
végre valami izgalom :D azóta megnéztem mégegyszer a mai részt, fantasztikus!!!
10/10
HarisnyásPippy 2012 máj. 15. - 20:40:16 10/10
(358/2630)
Jaj ez a mai rész nagyon jó volt.
9/10
lilei 2012 máj. 15. - 19:07:43 9/10
(357/2630)
...hát lehet, hogy nem jó helyen nézted:-) Volt már eddig is egy kis csók...de a mai jelenetet ha nézted, akkor láthattad: elkezdõdött valami- Behlül már nem a "tûzzel játszik...már belépett a lángok közé".:-)
Húúú...nagyon tetszett a mai rész, már nagyon vártam, mert más elõre megnézni a részeket és más hallani is, hogy mit mondanak közben. Jó volt, annyira jól játszanak mind a ketten,tetszett:-)
10/10
Keeley 2012 máj. 15. - 17:24:22 10/10
(356/2630)
sziasztok.
segítsetek már egy kicsit.. Bihter és Behlül között hol mutatják, hogy volt-e valami? :) átnéztem pár részt, de semmi.. úgy kezdõdik, hogy Bihter tesójával akar valamit, aztán csak szemeznek és kész. Ez a nagy szerelem? :D
liliom31 2012 máj. 15. - 14:31:25
(355/2630)
Mind kettõtökkel egyet értek. Lilei, az utolsó mondatodon jót mosolyogtam. Igen, kicsit túlzásba viszi a babusgatást ;-)
Firdeus asszony karaktere egyébként szerintem nagyon jóra sikerült, annak ellenére, hogy milyen szõrnyû nõt játszik. Ellentétben Denisel a aki olyan, mint egy agszûz és bánatos képpel járkál a házban. Az õ karaktere teljesen passzív és erre próbálja szegény Nihalt is nevelni. Szerintem õ tehet leginkább arról, hogy az a szegény lány semmit nem tud a világról, még szerencse, hogy ott van Firdeusz asszony aki majd "segít" neki, bár nem jó szándékból. :-(

Amúgy én Bülentet bírom a legjobban. Na õ az egyetlen akire semmi rosszat nem tudok mondani és mégis hiányozna a sorozatból ha nem lenne. Olyan jó beszólásai vannak.
9/10
lilei 2012 máj. 15. - 10:13:28 9/10
(354/2630)
Az egyértelmû, hogy az anyján akart bosszút állni amikor elfogadta Adnan kérését, hogy a felesége legyen.
Csak Adnan se látja át a helyzetet. Amikor Nihat-al beszélt és az elmondta neki, hogy Firdi Adnant akarta megszerezni és errõl a lányok is tudtak...na akkor sem gondolkodott el nagyon, hogy csak amiatt ment hozzá feleségül, hogy kitoljon az anyjával Bihter.
Bichternek már szerintem akkor is tetszett Behlül amikor még Peyker-rel járt, szerette nagyon a vad, kiszámíthatatlan dolgokat, ami nem mindennapi...és ezt látta meg Behlül-ben.
Amikor pedig bekerült a családba, akkor megismerte benne azt a kisfiút akit lökdöstek ide-oda amikor annak a családja meghalt. Talán az hiányzott neki csak, hogy babusgathassa egy kicsit Behlül-t...csakhát már nagyfiú lett, és több lesz a babusgatásból:-)
Letty72 2012 máj. 14. - 21:44:03
(353/2630)
Nagyon szépen megfogalmaztad.

Az én véleményem Bihterrõl:

Elõször én is azt hittem, hogy Adnanban egyfajta apapótlékot keresett, de egyre inkább az a véleményem, hogy puszta szeszélybõl, pillanatnyi felindulásból és, hogy az anyjának keresztbe tegyen. Bihter szerintem mindig is az apja lánya volt, az kiderült, hogy Firdeusz igazán sosem törõdött a lányáival még kiskorukban sem.

Az a rész amiben Bihter olyan keservesen sírt nem szólt másról mint arról rájött, hogy elrontotta az életét, azzal, hogy Adnan felesége lett, Behülben megtalálta az igaz szerelmet, vele boldog lehetne, de már késõ mert õ egy idõsödõ férfi felesége, aki ráadásul a szíve választottja rokona. Egyelõre még nem akarja Adnant megcsalni, de a saját érzései csapdájába esett.

Bizony bármennyire is tiltakozna kézzel-lábbal Bihter nagyon is az anyja lánya.

SPOILER SPOILER:

Ha nem végzõdne a sorozat, ahogy végzõdik, Bihterbõl egy második Firdeusz válna.
liliom31 2012 máj. 14. - 21:13:28 Előzmény liliom31
(352/2630)
Úgy, hogy az anyjának igaza volt szerintem amikor azt mondta, hogy Adnanhoz nem szerelembõl ment. Szerintem a lány ezt még önmagának is tagadja, és épp ettõl elveszett. Ezért próbálja olyan kétségbeesetten kiházasítani Behlült. Szerintem õ amikor az apja meghalt elvesztette a biztonság érzetét és még ehez hozzájön az anyjával szembeni dac. Õ ezt az oltalmat keresi Adnannál, csakhát ez nem szerelem. Õ Behlülbe lesz szerelmes, dehát akkor már házas és ez a helyzet amibe került az õ nagy tragédiájuk, ahogy Behlül is mondta a "bárcsak". Sajnálom õket. De azért nem akarom tovább ragozni, mert én ezeket annak tudatában írom, hogy láttam már az egész sorozatot és nem akarom SPOILERekkel teleírni a mondandómat, azt majd írok a végére, ha te is látttad akkor persze olvasd el. :-)

Egyébként meg minden nézõpont kérdése. Pont attól jó ez a sorozat, hogy a karaktereket és az egymáshoz való viszonyukat is teljesen különbözõen lehet megítélni, mivel bár próbálom én is tárgyilagosan nézni a dolgokat mégis mindenki így az én véleményemre is hatnak a személyes tapasztalataim, és látásmódom. De próbálom a véleményemet függetleníteni a szereplõk külseétõl, pl: hogy a Behlült játszó színész milyen jóképû, vagy, hogy a színésznõk mennyire szépek, vagy szimpatikusak. Ezt a sorozatot már megfilmesítették egyszer Törökországban, és ott a Behlült játszó színész egy bajúszos ropi izomzatú legény volt, a Bihtert alakító nõ pedig nem annyira légies teremtés, mint Beren Saat, nekik valószínûleg nem néznénk el ennyi mindent, mert ha engem csalna meg így a feleségem, vagy a pasim és hazudna nekem folyamatosan, azért nem lennék ennyire elnézõ vele, mint sokan ahogy olvasom, hogy mennyire aranyosak együtt.

***SPOILER***hogy házasságtörést követnek el, és nem is az, hogy Behlül, mind ezt az ellen követi el aki felkarolta (ha ez nem volna elég) Hanem az, hogy hazudnak mindenkinek, és amikor a környezetük tudomást szerez mindenrõl õk is hazudnak, így õk is bûnrészessé válnak***SPOILER VÉGE ***
9/10
lilei 2012 máj. 14. - 19:06:32 9/10 Előzmény liliom31
(351/2630)
Azt szeretném én tudni, hogyha Bihter ilyen elveszett,kicsit önmagát sajnáltató akkor miért követi el ugyanazt a hibát, mint az anyja és kockáztatja a házasságát?
Végre talált magának egy férjet, egy oltalmazót-igaz nem fiatalka:-)-de annyi szeretettel fordul a lány felé.
És a vére csak hajtja egy fiatal férfi felé...pedig annak még kialakult életvitele sincs, amiért egy ilyen kapcsolatba bele lehet menni. Vagy ez egy vak szerelem?