liliom31 2012 aug. 09. - 20:24:23
(1330/2630)
Érdekes amit írsz ez nekem is eszembe jutott. Leginkább szerintem arra vezethetõ vissza, hogy a könyvhöz képest, hogyan alakították át a forgatókönyvírók a történetet és a karaktereket. Én nem olvastam a könyvet csak a tartalmát, de abban az volt, hogy Bihter akarja Behlült és üldözi a szerelmével és nem bírja elviselni a férfi elutasítását azután, hogy 1 éven keresztül a szeretõje volt. A filmet persze másképp írták meg. Leginkább azért mert a két fõszereplõ vonza a nézõket ezért a köztük lévõ viszonyt kicsit átalakították, ettõl viszont sok minden logikátlan amit tesznek. Itt Behlül érzései is erõsek Bihter iránt és nem csak használja másrészt viszont folyamatosan bántják egmást. Nekem az a véleményem, hogy az õ "szerelmük" csak itt ebben a közegben jöhetett létre. Szerintem ha nem kerülnek egy házba talán soha nem is jöttek volna össze, mert nem közelítettek volna egymáshoz. A filmben nem csoda egyébként, hogy fontos szerepet játszik az alma a tiltott gyümölcs. Ahogy Ádám kiûzetett a paradicsomból, mert evett a tiltott fáról, mivel Éva bûnre csábította.
10/10
piros1952 2012 aug. 09. - 19:36:15 10/10
(1329/2630)
Ne felejtsük el, hogy mindenki csak azt játssza, amit a forgatókönyvíró megírt/a rendezõ elõírt neki :). Ám kétségtelenül jót alkottak a sorozatok mûfaján behlül :), és a színészek alakítása is nagyszerû. Van azonban valami az elõzményekben, amit elnagyoltak (vagy csak én nem figyeltem fel rá?), tudniillik az, hogy amikor Behlül Peykernek udvarolt (ezt nem láttuk, de sokszor utaltak rá), hogyhogy nem 'vette észre' Bihtert? ... Illetve Bihtert hogyhogy nem érdekelte Behlül?
A Bihtert alakító színésznõ azt játssza (én a metakommunikációjából ezt érzem a legerõsebbnek), hogy sértõdött, hiú, aki képtelen elviselni, hogy ne tartsa meg a szeretõjét, hogy épp a mostohalánya fossza meg tõle. Én nem a szerelmet, hanem ezt az akarnok-hiú-önzõ nõt látom leginkább.
liliom31 2012 aug. 09. - 19:16:55
(1328/2630)
Én komolyan nem értem azokat akik Bihter és Behlül szerelmét úgy látják, mint valami ideális romantikus szerelmet. De hát ez az én bajom :-) Az érzések heve és a vonzalmuk valóban szép, de az egész amin alapszik és az amivé mostanra tették inkább szomorú a legenyhébb kifejezéssel szólva is.

Most látszott, hogy Behlül milyen jól végzi az önszuggesztiót. Tényleg el fogja hinni a végén amit mond. Az volt a legszebb amikor azt mondta, hogy õ szégyenében el akart menni, csak Nihal miatt nem ment el, mert olyan fontos neki. :-)

Nem Nihal áll Behlül és Bihter szerelme közé, hanem õk maguk. Nihal áldozat az én megítélésem szerint és mostanra már nem is lohol Behlül után, mint régen.

Besír és Behlül harcos jelenete nagyon jó volt. Behlül arcán szinte az õrület tükrözõdött.
Polett 2012 aug. 09. - 18:52:12
(1327/2630)
Én pont akkor kapcsolódtam be, mikor Adnan Bihterékkel ropta, miközben a terhes Peyker a pultnál ülve nézte õket, hát elég érdekes jelenet volt :D Ma viszont Besir játéka nagyon tetszett, de Behlül... sose fogom neki elhinni, h szeretni Nihalt... vajon miért? ;)
romina_115 2012 aug. 09. - 16:20:12
(1326/2630)
szép napot mindenkinek ! :) azt szeretném megkérdezni, hogy a 117, 118 és 119. részek tartalmát csak nekem nem jeleníti meg vagy másnak sem ?
vadori 2012 aug. 09. - 13:32:54
(1325/2630)
Nihal meg ha fejre áll akkor sem érhet Bihter szépségének a nyomába, nemcsoda, hogy Behlül sosem bírja róla levenni a szemét! :)A gálaesten is Bihter volt a leggyönyörûbb mint mindig, Nihal sminkje olyan volt mint akinek bevertek kettõt, és az a piros ruha is borzasztó elõnytelen volt. Bár ez mellékes... Szomorú azt látni, hogy miként közeledik egymás felé Behlül és Nihal, annyira nem passzolnak egymáshoz, Nihal még annyira "gyerek" Behlül mellett. Viszont imádom Bihter és Behlül csókjeleneteit, még az én szívem is hevesebben ver :), csak mostanában nem sok jut belõlük, remélem azért még nem mondtak le egymásról végleg!
vadori 2012 aug. 09. - 13:27:09
(1324/2630)
Pejker és Nihat annyira édesek voltak! Gyönyörû kis család! Igazi önzetlen tiszta szerelem az övék, õk a kedvenceim! :) Csak ne történjen velük semmi baj...
handi99 2012 aug. 09. - 08:18:16
(1323/2630)
Nálunk 158 részes (eredetileg: 79). Kb. 2 hónap múlva lesz vége.
9/10
ehajno 2012 aug. 09. - 06:55:03 9/10
(1322/2630)
Ismered a betûket? Akkor olvasd végig a filmhez tartozó fórumot és megtudod!
andika91 2012 aug. 09. - 00:27:06
(1321/2630)
Valaki tudna segíteni hogy hány részes ez a sorozat és kb mikor lesz vége a tv2õn? :) köszönöm :)
7/10
kiskukac63 2012 aug. 08. - 22:37:24 7/10
(1320/2630)
Igen, én is így gondolom. Csak sajnos, azt még nem érzi most Bihter, hogy szavai szinte visszaszállnak rá:valószínû éppen neki lesz feldolgozhatatlan és fájdalmas látnia Behlül ás Nihal "szerelmét"!
7/10
kiskukac63 2012 aug. 08. - 22:33:41 7/10
(1319/2630)
Besír agya egyszerû, mint a százas szög: szerintem azt gondolja, hogy ha Behlült lebuktatja, még lehet esélye Nihalnál!
9/10
lilei 2012 aug. 08. - 21:19:25 9/10
(1318/2630)
Bichter már sokadjára, jól kiosztotta Behlült. És annyira igaza volt most is minden szavában:-)
Behlült csak azért hagyták itthon a filmesek, hogy dramaturgilag jól kijöjjön az, hogy Besírhez õ menjen el a kórházba:-)
Szegény...rosszabbul is lett rögtön mind a kettõ!!!:-)...ez az igazi terápia!!!...már biztos nincs is kedve hazavinni:-)
Behlül a láncot meg jól kidobta...már arra is lusta volt, hogy lemenjen a tengerhez és abba dobja...kb 20m...na mindegy:-)
liliom31 2012 aug. 08. - 19:16:36
(1317/2630)
Én nem bánom, hogy megnéztem az egészet, és nem csak a végét. Én idáig csak kicsi dolgokat értettem félre, inkább apró pici mondatok lepnek meg ami jobban megmutatja az érzéseket és ez leginkább a Bihter és Behlül között zajló szócsatákra érvényes. Nem vagyunk egyformák, mindenkinek más a fontos amikor néz egy filmet. Most még sok izgalmas rész jön, már nagyon várom. :-)

A mai rész tényleg nem volt valami izgalmas. De a holnapi annál inkább.Behlül majdnem elájult Besír szavaitól. Besírt mondjuk nem értem, hiszen pont azért ment el, mert tudta, hogy Nihal szerelmes Behlülbe. Most, hogy olvasta az álhíreket Behlül és Nihal eljegyzésérõl most akarja kikürtölni a Behlül és Bihter viszonyát? Azért ennyire lázas nem lehet.

Mindig bíráljátok Nihalt amiért fut Behlül után. Most szerintem jól kezeli a dolgokat. Egyébként én igazából ennél a pontnál kezdtem õt megkedvelni, mert most látszik igazán, hogy bár õ egy naiv lány de helyén van a szíve. A Madmazelel is igazságtalan volt múltkor, de a bajban mellette áll.
antsa10 2012 aug. 08. - 18:31:00
(1316/2630)
B szenvedése már tényleg szánalmas!
Azt hittem a végén, most õ fog hátast dobni! :-)
9/10
lilei 2012 aug. 08. - 09:03:45 9/10
(1315/2630)
Biztosan lesz még meglepetés, de én annyiszor leírtam, hogy kár az elõrenézés(igaz én is ilyen vagyok!!!), mert a cselekmények tudatában értünk meg sok mindent amit csak bámulunk a török szöveg nem értése miatt.
pl.valaki itt leírta, hogy Bichter csak beadta a derekát amikor Adnan-nal újra eltöltött egy éjszakát...nos és mennyire más fénybe került a dolog, hogy mostmár tudjuk, hogy egyfajta bosszú ez Behlül felé...lehet, hogy nincs nagy cselekménye a filmnek, de ezek az emberi dolgok, a kinlódás, a vinnyogás egymás után....na ez teszi életszerûvé...és ettõl jó a sorozat...szerintem sokan átéltünk már hasonló dolgokat, megértjük a szenvedést amit egymás iránt éreznek: B+B :-)
Polett 2012 aug. 08. - 08:54:04
(1314/2630)
Behlül ezzel az új frizkóval kicsit hasonlít Beckham-re :D Amúgy én vártam tõle, h Nihal mellé áll, amikor az végre beszólt Fridinek.
A sorozat nálam most jutott el arra a pontra, amikor már inkább csak "vergõdés" az egész. Már bánom, h beleolvastam a végébe, de hát nem bírtam megállni:D Azért remélem tartogat még meglepetéseket :)
7/10
kiskukac63 2012 aug. 07. - 21:02:34 7/10
(1313/2630)
Igen. Amire a spoiler alatt utalsz, az Behlül egyik oltári hibája: soha nem a saját józan esze és õszinte érzései szerint cselekszik, hanem mindig valamilyen külsõ,akár kényszerítõ tényezõ, zsarolás, "jó tanács" stb hatására.Úgy látszik, hiába próbál elvonulni agyalni (halászok, tenger, tengerparti ház, birtok, stb.), nem igazán jön az ihlet, nem akar rátalálni a jó megoldásra! Kár, hogy a legcélszerûbb: az õszinteség és a tetteinek következményeivel együtt való felvállalása nem is jut eszébe!!
liliom31 2012 aug. 07. - 21:01:19
(1312/2630)
Szerintem Adnannak sincs könnyû dolga, mert végül is Firdeusz Bihter anyja, és amúgy is sok konflikus volt már közöttük Firdeusz miatt. Én nem csodálom amiatt, hogy Firdeuszt nem oltogatja. Bihter dolga az, hogy az anyját helyre rakja, amit sokszor meg is próbál szegény de nem sok sikerrel, mivel felette uralkodik az anyja.

Szerintem sem Bihter sem Behlül nem szokott mû balhét csapni, csak éppen tehetetlenségükben ésszerûtlenül egymást bántják. Én feltételezem, hogy Bihter és Behlül fájdalma is õszinte vagy legalább is õszintének hiszik. Az más kérdés,hogy sokszor önmagukat is becsapják, fõleg igaz ez most Behlülre aki el akarja hitetni önmagával, hogy szerelmes Nihalba. Talán ha sokat mondogatja magának és másoknak akkor igazzá válik :-)

A Madmazelt ma nagyon sajnáltam. Igazán meghatott az ahogy az apjáról beszélt. :-(
7/10
kiskukac63 2012 aug. 07. - 20:47:46 7/10
(1311/2630)
Egyezik a véleményünk. Ilyen esetekre írtam korábban, hogy nem igaz, hogy Adnan nagyokat hallgat, amikor Firdi dumál és nem veszi észre, hogy idõnként mennyire elege van Bihteren kívül Nihálnak is belõle. Udvariasan és határozottan helyre tehetné a banyát, ha nem volna ilyen tutyi-mutyi.Szerintem is, ahogy a mai részben Behlül "szenvedett", az csak mûbalhé, abszolút nem volt hiteles, Bihter elõtte közölte vele, hogy elhagyja! És különben is, Bihter nem fekhet le a férjével, Õ meg lotyót cipel az ágyába?!