liliom31 2012 aug. 03. - 21:22:36
(1290/2630)
Behlülnek sem megy olyan könnyen ez a váltás. Szerintem folyamatosan õrlõdni fog Bihter és Nihal között. :-(
10/10
Adanvariel 2012 aug. 03. - 20:39:32 10/10
(1289/2630)
Értelek. Értem én ezt amúgy..de én nem tudnám azt megtenni, mint Behlül. Fõleg ha nagyon bele lennék esve valakibe. Nem tudnám úgy felfogni ahogy õ, hogy akkor most értékelem, hogy szerelmes valaki belém, és ezért neki adom magam örökre..Biztos ha tudná ezt Nihal, neki se kellene..ez igaz.
De amúgy szerintem igazad van, jól leírtad :)))
10/10
luna20 2012 aug. 03. - 20:22:26 10/10
(1288/2630)
Nekem nagyon nem tetszik amilyen irányba a sorozat tart!Behlül egy gyáva,a tetteiért felelõsséget nem vállaló alak,aki eldobja,feláldozza a Bihterrel való szerelmét!
A tegnapi 108.rész záró jelenete elkeserítõ volt,egyenesen rosszul vagyok Nihal jeleneteinél,és ez egyre rosszabb lesz!Nagyon kiábrándító és még 50 részen keresztül végig kell nézni ahogy szegény Bihter kikészül,összeomlik! A mai részt most fogom megnézni.
liliom31 2012 aug. 03. - 20:06:13
(1287/2630)
Egyébként Bihtert is érdekes volt megfigyelni, hogy amikor Behlül rászólt, hogy ne merje bántani Nihalt, hogy megváltozott Bihter viselkedése Nihalal szemben.

Nagyon tetszik a zene ami Nihal és Behlül jelenetei alatt megy. :-)

http://www.youtube.com/watch?v=2mDewkfmdqw&feature=relmfu
liliom31 2012 aug. 03. - 19:54:42
(1286/2630)
Lehet, hogy nem nagy megállapítás de attól még igaz. Igen valóban Behlül két világ között ingadozik. Én úgy gondolom, hog y több féle szerelem, szeretet van de a legmagasabb rendû szeretet az és ezt a legnehezebb elérni ha az ember feltétel nélkül szeret és hagyja, hogy szeressék. Nincs mártíromság, nincs önfeláldozás, nincs önzés csak a tudat, hogy a másik embert elfogadjuk és szeretetünkkel óvjuk, felemeljük önmagunkhoz. A legtöbb embernek kellenek a korlátok, szabályok hiszen ezek által tudunk kiigazodni a világban. Ezek által tudjuk elhelyezni magunkat az emberi kapcsolatainkban. Bihter és Behlül kapcsolata nagyon izgalmas, de szerintem pont zabolátlansága miatt lehetetlen és emiatt nem tudja Behlül kezelni és ne feledjük, hogy a kapcsolatuk a világ legtöbb társadalmi normái szerint is bûn.
bloodofthedragon 2012 aug. 03. - 19:36:31
(1285/2630)
Tudom, ehhez nem kellett különösebb szakértelem de érdekes különösen a maiak után megállapítani, hogy Behlül úgymond két "világ" között ingadozik 1. egy erõs morális értékrenden alapuló, társadalomnak is megfelelni akaró hozzáállás - pl. az egyetemi tervei is ide kötõdnek -, a személyek akik idekötik Adnan és Nihal, maga a család, mint az értékrendszer része 2. A lázadó, felhõtlenül felelõtlen jellem, mely feloldja elõzõ kötöttségektõl, egy, a reális világtól elszakadt, földöntúli értékrendszer, az elérhetetlen (avagy annak látszó)legvégsõ boldogság.

Én rájöttem arra, persze ez fõként személyes vélemény, hogy a kettõ nem annyira üti, inkább kiegészíti egymást, Behlül nem akarja MARADÉKTALANUL odaadni magát egyiknek se, mert lerombolná az illúziót, ezek az értékek értelmüket vesztenék. Észrevettétek, mennyire felszabadult volt az epizód elején a birtokon, hogy beszélt többek között az egyetemi ambícióiról is? Mindezt ahhoz képest, hogy elvben ezt a helyzetet tekintettük kényszernek. Nem azt mondom, hogy mindez jó, mert a két állapot mégis összeegyezhetetlen, ami persze hõsünk bukásához is vezet majd.

Elnézést, ha túl belemagyarázós voltam, tudtam volna még ragozni, de érdekes belegondolni.:)
liliom31 2012 aug. 03. - 19:01:16
(1284/2630)
Én úgy gondolom, hogy a szerelem nem feltétlenül kizárólagos és több arca van. Szerintem Behlül szerelmes Bihterbe, bármit is mond neki és bárhogy is viselkednek egymással (A mai részben ahogy nézte amikor haza ért mindent elárult), de rájött, hogy ez a szerelem lehetetlen. Nihalt szereti gyerekkora óta. Mindig erõs kötõdés volt közöttük. Eddig Behlül úgy kezelte Nihalt, mint egy érinthetetlen ártatlan babát és nem szerelmes bele nõként, de fontos neki. A mai részben mondta Bihternek, hogy meg ne próbálja bánta Nihalt, soha.
Nihal szerelme õszinte de nem együgyû. Nihal szereti Behlült, de azt akarja, hogy õ is szeresse õt. Ha látja rajta, hogy nem szereti akkor nem akarná ezt a kapcsolatot. Szerintem van olyan szerelem egyébként ahol az egyik fél erõsen szeret a másik fél pedig inkább csak elfogadja a másik szerelmét. Igaz, hogy ez nem szenvedélyes szerelem, de ettõl ez még szerelem. Szerintem Behlül és Nihal között ilyen szerelem lehetséges. Ami számomra szép, és inkább élhetõ hosszú távon, mint Behlül és Bihter kapcsolata, ami bár mindent elsöprõ és mindenki vágyik rá, de nem ilyen áron ahogy õk tették.

Egy szó, mint száz nekem is tetszik együtt Nihal és Behlül, bár Behlül nem érdemli meg Nihalt.
liliom31 2012 aug. 03. - 18:47:50
(1283/2630)
Nagyon köszönöm :-) Én sajnos nem vagyok fennt és még nem tették fel egyik oldalra sem ezt a részt, és valahogy éreztem, hogy a tegnap történtek sorsdöntõek ezért már nagyon kíváncsi voltam. :-)
antsa10 2012 aug. 03. - 16:17:01
(1282/2630)
A tegnapi részrõl:
Sztem B csak megsajnálta Nihalt, csak azért ment utána. Talán, ha Deniz nem mondja el amit Nihal mondott neki, akkor nem így dönt!
Meg aztán B jön a dumájával, hogy õ mindenkire gondol. Csak egy valakire nem, Bihterre!
Remélem Hilmi a sori végére elnyeri méltó bûntetését
10/10
Adanvariel 2012 aug. 03. - 13:26:48 10/10
(1281/2630)
Nihal viszont az õrült szerelem részét nem kapja meg, csak ezt a "megvédelek a mindenektõl" Behlül-t. Ezt egy németjuhász is megadja az embernek. Ha szerelmes lennék és csak így lehetne az enyém aki tetszik, nos, nem kellene..tök fájna, hogy nem kölcsönös. Bár ez a kis csikó Nihal nyílván azt hiszi, hogy mindketten ugyanúgy éreznek..

SPOILER

Én megnéztem a mai részt még tegnap,igaz, semmit sem értettem belõle, mivel nem találtam meg angol felirattal. De mégis a lényeget értettem. Úgy van vége a következõ résznek, hogy a bálon vannak és bakter mond Behlül valamit Bihter-nek az asztalnál, amitõl lesápad Bihter. Aztán feláll Behlül és táncolni megy Nihal-lal.
Bihter meg majdnem sír. Én úgy átudom érezni, hogy milyen szar lehet..mármint azt nézni, hogy akit szeretsz,
mással van/lesz együtt..
9/10
lilei 2012 aug. 03. - 12:33:24 9/10
(1280/2630)
Na akkor mondom a véleményem a tegnapi részrõl...aztán lehet engem nem szeretni:-)
Szóval , akármennyire is tudom, hogy elsöprõ szerelem, meg csapda, meg egyebek a B+B páros...de....nekem annyira tetszett most elõször Nihal és Behlül így együtt....valahogy azt mondtam magamban, hogy jól van, végre!...összejönnek!!!....nekem nagyon tetszettek tegnap mind a ketten...az az óvó figyelmesség...Bichter ezt sosem kapta meg...és nem is fogja sztem!
10/10
Adanvariel 2012 aug. 03. - 07:56:23 10/10
(1279/2630)
Ha valamelyikõtök fent van facebook-on, ott van egy oldal, amit egy lelkes rajongó szerkeszt és minden rész után leírja az aznapi történéseket. Onnan másoltam át nektek, jelöljétek be. Tiltott szerelem néven van fenn és 2000 körüli ember lájkolta már! :)))
10/10
Adanvariel 2012 aug. 03. - 07:43:16 10/10 Előzmény liliom31
(1278/2630)
Sziasztok!
A tegnapi rész :
Nihal megint elájult,mert Bihter durván elmondta neki a véleményét és kibukott..aztán úgy döntött, hogy elmegy pár napra a birtokra...
Deniz asszony Nihal tudta nélkül felhívja Behlült és elmondja neki Nihal nagyon szenved és õ nem bízik meg benne ahogy Bihter sem.Elmondja neki Nihal vallomását is amit a zeneszobába tett.Arra kérte vagy menjen a birtokra és fogadja el Nihal szerelmét vagy menjen el és lépjen ki örökre az életébõl..Nihal és Deniz asszony sétálni mentek amikor visszaértek addigra már Behlül is ott volt..

..Nihal kérdésére ,hogy mit keres itt a válasz az volt,hogy "Látni akartalak" erre Nihal elkezdett sírni

"Ne sírj...Kérlek...Kérlek...Most már senki nem okoz fájdalmat...Senki sem...Én nem engedem,hogy bárki is bántson téged..." (így lett vége)

..Amikor Bihter elmegy a háztól a Behlüllel való vita után az úton megállítják a rendõrök és így ismét lebukik!!!A jegyzõkönyv ami készül Hilmi Önalhoz kerül amivel egy újabb fegyver lesz a kezében a Ziyagilok ellen..
-Azt mondtad,hogy ott van Nihal az ártatlan szerelmével és ott vagyunk mi bûnösök..én már rég nem CSAK kettõnkre vagy magamra gondolok MOST CSAK RÁD GONDOLOK.Hogy hogyan mászol ki ebbõl a helyzetbõl.Vagy te nem is akarsz kikerülni belõle???
Segíteni akarok neked.
-Nem elakartam mondani neki tegnap,de nem akartam neki fájdalmat okozni..
-Én elmondtam neki,ebbõl nem lesz házasság,Nihal,hogy ne áltassa magát.Az arcába mondtam,hogy nem lesz házasság va
lakinek el kellett mondani..
-Nem ismerek rád Bihter?
-Az vagyok akibe szerelmes vagy Behlül még mindig aki a gyávaságod miatt még ezt a megaláztatást is eltûri.Ez vagyok én.
-Ezt minden alkalommal a fejemhez vágod..
-Nem volt merszed ,hogy elszökj velem nem így van?
-AMIKOR ELKEZDTÜK EZT AZ EGÉSZET NEM GONDOLTUNK A KÖVETKEZMÉNYEKRE.AMIT TE MUTATSZ AZ NEM KIÚT HANEM LABIRINTUS.Bihter megfulladok hát nem érted.Ez a kapcsolat kezd egyre inkább rabsággá válni.Érted mire gondoltam ne nézz így.
-Tegnap még azt mondtad,hogy szeretsz és engem akarsz most meg megfojtalak..Ezért sodortam veszélybe a házasságomat??Ezért fogadtalak a bizalmamba téged.
-Nem gondolsz a többiekre Bihter,..
-EZ VOLNA AZ A NAGY SZERELEM..TALÁN NEM SZÁMOLTÁL AZZAL,HOGY ELHAGYLAK.LEGYEN NEM BÁNOM..
zandra 2012 aug. 02. - 22:57:03 Előzmény malczikaantaika@gmail.com
(1277/2630)
Emlékeim szerint lezavart vele egy gyorsat a mûteremben :-D Mindjárt kiderül,hogy önfeláldozó... Nekem inkább tûnt "ha nincs ló,jó a szamár" alapon, persze gazdag szamár...
De mind1, számomra eleve hülyeség, hogy egy olyan nõ szerelmének a méltóságáról beszélünk, aki a férje rokonával csalja a férjét, becsapva mindenkit, mert nekem ez alapból sok(k), és gusztustalan.

Behlüllel kapcsolatban egyetértek, de Bihtert se jobb bizonyos dolgokban nála...
9/10
ehajno 2012 aug. 02. - 20:20:33 9/10
(1276/2630)
Jujújjj! Sajnos ma én sem tudtam megnézni. Alig vártam, hogy hazaérjek és elolvassam a hozzászólásokat, hátha ki tudom venni belõle a mai rész tartalmát. :(((((((
liliom31 2012 aug. 02. - 20:02:13
(1275/2630)
Én nem láttam a mai részt leírnád röviden ha van idõd, vagy valaki? :-) Elõre is köszönöm !
offtopic
liliom31 2012 aug. 02. - 19:59:35
(1274/2630)
Tudom a kérdésedre a választ mert megnéztem, ezért leírom SPOILERBE ha akarod tudni csak akkor olvasd el.:-)

***SPOILER***

Igen fog neki segíteni csak az a baj, hogy már késõn és akkor is csak a saját módján mindenféle tisztességtelen intrikával. Lesz egy olyan pont amikor Bihter nagyon kétségbeesik mert látja, hogy elveszítette Behlült és keservesen sírva elmondja az anyjának, hogy õ bele hal a fájdalomba, ekkor Fridi megsajnálja és megígéri neki, hogy segít szétválasztani Behlült és Nihalt. Legalább is így vettem ki abból amit értettem, de ez még sokára lesz.

***SPOILER VÉGE***
liliom31 2012 aug. 02. - 19:51:08
(1273/2630)
Az eredeti hangja nagyon szép, igazi meleg és férfias. Szerintem is Gergely Róbert a hangja, szintén szép, de kicsit furcsa ehhez a szerephez és ráadásul olyan mesterkélt is nekem. :-)
Polett 2012 aug. 02. - 19:39:14
(1272/2630)
Valaki letudná írni nekem röviden, hogy mi történt az utolsó két részben? Sajnos lemaradtam...:S
Landliebe 2012 aug. 02. - 18:27:52
(1271/2630)
Na gyerekek kezdõdik az izgalom!! Behlül mai lépése nem semmi volt!!kiváncsian várom Bihter beszolásait mert az mostantol lesz bõven!!