liliteve 2012 szept. 25. - 10:58:57
(1890/2630)
Sztem is jó volt a tegnapi rèsz, de igazából az utolsó jelenet tetszett a legjobban, ahogy Katja kitàlalt Behlülnek. Nem tudtam eldönteni, h mi vólt az a fura mosoly Behlül arcán a hír hallatàn. Mert sztem, ha õ annyira szeretné Nihalt, akkor ledöbbent volna, de inkàbb az egy kajàn vigyorhoz hasonlított, h na még mindig engem szeretsz Bichter! Viszont Bichternek ez a ragacskodàsa egyre szánalmasabb. Egyre, inkàbb elveszíti a realitás érzékèt.:( és én sokatokkal ellentètben sajnálom. Bár egy kígyó és azt sem értem miért viselkedik ellenségesen a személysettel, miért hisz magáról olyan sokat... Valszinu ez csaegy álarca részérõl. Nem akar senkit közel engedni magához és ha gonoszkodikkonnyen távol tud tartani magàtòl mindenkit.
_Selma 2012 szept. 24. - 22:42:24
(1889/2630)
Peyker az egyetlen a Yöreoglu családból aki normális, fel nem foghatom, hogy sikerült ez neki.
Btw szörnyû, ahogy Bihter nyomja le magát a sárba, és ezt még lehet fokozni!! SPOILER ez az alázkodós vergõdése a szülinapos mûsoránál csúcsosodik ki szerintem, 76 bölüm SPOILER VÉGE
Adnan-al szinte alig beszélget, Bülent is dobta, Peyker-el is hadilábon áll, így teljesen az anyja bûvkörében van, õ az útmutató, és egyben az személy aki, lassan, de biztosan lökdösi a szakadék felé ezzel a sok mocskoskodással. Persze nem mentegetni akarom, csak a látottak alapján régóta nincs már abban a mentálisan állapotban, hogy érzékelje a határokat.

Behlül lelke számomra az egész sorozat alatt megfejthetetlen, az utolsó nagy jelenete után sem jutottam közelebb hozzá.
9/10
lilei 2012 szept. 24. - 21:38:52 9/10
(1888/2630)
A mai rész tetszett nagyon...jó volt...kezd már lassan kibontakozni a vég:-)
Én még nagyon várok arra, hogy a Madmazel is beolvasson Bichternek...ha jól láttam, akkor szerdán lesz.
Amikor ilyen alávaló ez a nõ...akkor nem sajnálom...és mostantól úgy tûnik ilyen lesz...azért az felháborított, hogy a testvérét is beáldozná a saját védelmében...ez csepp a teli pohárba...bele:-)
Illiona 2012 szept. 24. - 19:54:08
(1887/2630)
Besír és Bihter között az a különbség, bár azzal egyetértek, egyik sem akar élni a szerelme nélkül, hogy amíg Bihter tudja mit jelent a SZERELEM, végig-élte-szenvedte-élvezte és tudja, mi nem lesz a bírtokában, ha nem jön össze Behlüllel. Besír viszont még valószinüleg szûz, soha nem gyakorolta a szerelmet, de csak az udvarlást, enyelgést sem egyetlen lánnyal sem.
handi99 2012 szept. 24. - 19:39:54
(1886/2630)
Amit Beºirrõl írtál az igaz Bihterre is.
7/10
kiskukac63 2012 szept. 24. - 19:26:04 7/10
(1885/2630)
Ha nem haragszol az utolsó mondatodat egy picit továbbgondolnám! :) Szerintem az lenne a nagy baj, ha az életünknek csak KIZÁRÓLAG EGYVALAKI adhatna értelmet. Besírnek az a tragédiája, hogy ott volt a szeme elõtt az a nõ, aki illett is hozzá, és szerette is, Õ mégis az elérhetetlen után vágyakozott folyton. Értem én, ha Cemilével nem mûködött a kémia, de hát még annyi lány van Isztambulban!Jobb sorsot érdemelt volna!
liliom31 2012 szept. 24. - 19:01:59
(1884/2630)
Nekem nagyon tetszenek ezek az utolsó részek. Persze megértem azt ha neked ez a szenvedés már sok. Nekem nagyon érdekes ahogy ezeket az emberi sorsokat bemutatják. Igaz néhol abszurd és logikátlan, de végül is ez csak egy film.

Számomra most Behlül karaktere a legérdekesebb, mert az õ lelke a leg titokzatosabb. Bihter és Firdeusz karaktere a legkifejezõbb az õ céljaikat, indokaikat a tudom a legkevésbé elfogadni de az õvék a legnyilvánvalóbb. Végül pedig nekem Nihal karaktere a legszebb. Õ az a akit sokan érdektelennek tartanak, pedig õ adja a film kontrasztját.

A mai részben Bülentet sajnáltam a legjobban. Még õ kért bocsánatot a családi béke miatt.

A Madmazelnek pedig igaza volt Besírrel kapcsolatban. Tényleg öngyilkosság az amit tesz. Egyáltalán nem értek egyet azzal ha valaki lemond az életérõl azért mert nem kaphatja meg valaki szerelmét. Elég nagy baj, ha csak valaki által tudunk értelmet adni az életünknek :-(
10/10
csikosi 2012 szept. 24. - 12:46:03 10/10 Előzmény liliom31
(1883/2630)
Nihal nem egy kipróbált nõ, szereti behlült gyerek kora óta.
Bihter meg egy kígyó, aki csavarodik köré és nem veszi észre, hogy vége a nagy fellángolásnak.
Ott a férje, az meg egy nyúl, mivel imádja és még azt is elhitte, hogy övé volt a gyerek.
Na jó! szia
10/10
offtopic
csikosi 2012 szept. 24. - 12:36:32 10/10 Előzmény elizabeth
(1882/2630)
Én pl.alig várom, hogy vége legyen már ennek a sok szenvedésnek!
Leginkább azért, mert mindenki tudja már a végét!
Ezután már gondolkodok a török sorozatok követésével.
Itt szenvednek 80-100-részig.
Üdv:
9/10
lilei 2012 szept. 24. - 11:43:04 9/10
(1881/2630)
ok...köszi....akkor az jó lesz:-)
9/10
ehajno 2012 szept. 24. - 10:35:48 9/10 Előzmény liliom31
(1880/2630)
Köszönöm a választ! Ez az! Ezeket az apró kis jeleneteket nem láttam. Ezért is mondtam, hogy lemaradtam valamirõl.
Nagyon fogok figyelni (ma már egyedül tudom nézni). :)
andy_balog 2012 szept. 24. - 09:05:26 Előzmény lilei
(1879/2630)
SPOILER
A bevándorlási hivatal elõl menekül. Nem kell tanuskodjon, elég ha megjelenik és Firdevs.ék már betojnak...
9/10
lilei 2012 szept. 23. - 18:26:51 9/10
(1878/2630)
SPOILER...SPOILER!!!
Csak azt szeretném megtudni, hogy Katja ki elõl menekül majd és mit vall Hilmi oldalán Adnanék ellen?
7/10
kiskukac63 2012 szept. 23. - 16:24:47 7/10
(1877/2630)
A forgatókönyvírók,dramaturgok, a rendezõ és Kivanc érdeme, hogy ennyire nem egyértelmûek Behlül Nihal iránt táplált érzelmei,mennyien mennyiféleképpen látjuk ezt. Én magam is sokat gondolkodtam azon, milyen súllyal esnek latba a különbözõ okok, de szerintem az igazsághoz az áll közel,hogy változóan. Nyilván ott áll a háttérben Behlül rettegése, hogy kiderül Adnan elõtt a bûne, aztán ott van a Besírnek tett fogadalma, amit a fiú keményen "be is vasal" Behlülön. Ott van a Nihallal közös gyermekkor, a barátságuk, a tudat, hogy Nihal szerelmes bele, ott van az, hogy ezzel próbál egy kicsit felmentést és bocsánatot adni magának a tetteiért. És az is biztosan ott van, hogy Nihal szép, csinos, biztos apai egzisztenciával a háttérben, s az elvakult rajongása, feltétlen odaadása is hízelgõ Behlülnek, végülis jól érzi magát vele, villoghat vele a partikon, bulikon stb. Ugyanakkor kapcsolatukból teljesen hiányzik a szenvedély, és Behlül részérõl én továbbra is igazi testvéri, pajtási szeretet érzek. Mozdulatai, szavai és tettei számomra ezt bizonyítják, és sokszor úgy érzem, inkább a környezetnek szólnak mindezek, nem is annyira Nihalnak.
""SPOILER""
Szerintem Behlül igazi érzéseirõl Õ maga fog õszintén vallani az utolsó részben.
""SPOILER VÉGE""ak.
liliom31 2012 szept. 23. - 12:38:57
(1876/2630)
Szerintem az igaz, hogy Behlül tiszta szívébõl akarja Nihalt és ezért mindent meg is tesz. Tényleg maga mögött akar hagyni mindent és kiérdemelni Nihal szerelmét. Az viszont nem igaz, hogy nem érdekli már Bihter, csak azért is mindent megtesz, hogy ne érdekelje, de még hatással van rá Bihter, ez számtalan apró jelbõl kiderül. Ahogy aggódva figyelte amikor az 2. abortusza volt, vagy amikor a tükröt összetörte Bihter miután Nihal és Behlül összejöttek, vagy amikor Firdeusz eljegyzésén meglátta ahogy kisírt szemmel elment mellette, vagy amikor a luxus hajót mentek megnézni és kigombolódott Bihter blúza. Ezeket az apró pillantásokból nagyon jól megmutatják, hogy Behlülre még mindig hatással van Bihter és ezt Bihter is látja. Ezt próbálja meg kihasználni, hogy a fiút visszaszerezze. Bihter csak ott téved, hogy ez a vonzalom már nem elég ahhoz, hogy Behlül újra az övé legyen, mert a fiú már döntött Nihal mellett.
9/10
ehajno 2012 szept. 23. - 11:08:42 9/10
(1875/2630)
Volt pár rész, amit nem láttam, és ahogy olvaslak benneteket, valamirõl lemaradtam. :(
Nekem úgy tûnik, hogy Behlült már nem érdekli Bihter. Õ már lezárta azt az ügyet - igaz, hogy még azért idegesíti, hogy kiderül a megcsalás -, de amikor Bihterrel beszél, akkor nekem egyértelmûen az jön le, hogy részérõl befejezve. Volt, elmúlt, de õ már mást AKAR. Nihalt akarja tiszta szívébõl. Az, hogy nem mondogatja, hogy szereti ... nem is kell, lényeg, hogy úgy cselekedjen, hogy kiderüljön. Márpedig kiderül, mert pld. milyen szörnyen szenvedett tegnapelõtt is, amikor az újságokban meglátta a fényképeket. A kifejezésén látszott, hogy nem csupán számon kéri a volt szerelmétõl (nem tudom a nevét, bocs) a telefonhívást, hanem tényleg a végére akar járni, és be akarja bizonyítani Nihalnak, hogy nem történt semmi, és õ ártatlan. Õszinte szívvel közeledik Nihal felé, semmi hátsó szándék nincs benne.
Azt, hogy megnézze a híváslistáját, erre a részre valóban nem gondoltak a forgatókönyvírók, de talán azért, mert az újabb bonyodalmakat szült volna, ami az eredeti regénytõl igencsak távol állna.
Bihter szerintem már csak idegesíti és legszívesebben világgá menne, hogy ne is találkozzon vele. Akkorát csalódott már benne, hogy ez még neki is sok.
Bihtert most már lehetne bevitetni a zárt osztályra, ha Adnan figyelne rá. De - mint a világ összes férjét - nem sok minden érdekli õt a saját vágyain kívül. Olyan egyszerû, mint a sárga tányér. Neki finoman kell megmondani mindent, de feketén-fehéren. Nem képes felfogni a jelzéseket, csakis az egyenes szót. Persze amikor megmondta neki Hilmi az igazságot, azt azért nem hitte el, mert a körülmények olyanok voltak, hogy csak vádnak vette. Ha normális körülmények közt tudja meg, akkor el is hitte volna.
liliom31 2012 szept. 22. - 22:43:47
(1874/2630)
Szerintem Behlül nem szeretett bele Nihalba, csak szüksége van a lány szerelmére ahhoz, hogy túl élje. A bûn súlya amit elkövetett szinte agyon nyomja és õ Nihal által próbálja megmenteni magát. Persze közben szereti is a lányt, de úgy nem tudja szeretni ahogy Nihal azt megérdemelné, fõleg mert ha igazán szeretné akkor nem használná fel. Behlül amint Bihter közelébe kerül, még mindig nem tud neki ellenállni. Azért kerüli ennyire Bihtert, mert tudja, hogy ha túl közel kerül hozzá akkor megint nem lesz ura önmagának és Bihtert ki akarja törölni az életébõl és csak a saját bõrét menteni. Szerintem a többiekkel ellentétbe azért Behlül szereti Nihalt és nem csak úgy, mint egy testvért de még nem szerelmes belé. Kíváncsi vagyok a következõ részekre talán jobban bele látunk majd Behlül valós érzéseibe.
nituli 2012 szept. 22. - 22:03:11
(1873/2630)
Mostanában elég rossz hangulatú lett a sorozat, valahogy mindenki olyan önzõ benne, meg elég sok a feszültség, veszekedés (pl. cselédek, Bihter, Denise, Firdeus,, stb). Gondolom, ez szándékos az alkotók részérõl, így lehet ábrázolni azt a mélységet, amibe Bihtert és Behlült, illetve a környezetüket rántotta ez a szerelem.
Szerintetek Behlül beleszeretett Nihalba? Mert nekem úgy tûnik, hogy teljesen kiábrándult Bihterbõl, és abszolút bejön neki Nihal ártatlansága, és VALÓBAN küzd azért, hogy feleségül vegye, és nem csak dacból, Bihter miatt.
Tényleg nem semmi, hogy Bülent pikk-pakk rájön az egész konspirációra, és leleplezi Bihtert és Firdit..! :)

Azóta, hogy Bihter elvetette a második babát is, számomra elég ellenszenves figura lett. Elõtte billegett a mérleg, árnyaltabb jellem volt, de az, hogy valaki az épp aktuális kapcsolatainak, csiki-csuki játékainak rendelje alá azt, hogy éljen-e a gyermeke, vagy nem, az tényleg önzõ, kíméletlen, lelkiismeretlen dolog.
8/10
elizabeth 2012 szept. 22. - 21:11:49 8/10
(1872/2630)
Hiányozni fog ez a sorozat ha véget ér.De most olvastam, hogy az RTL II-n lesz egy új török sorozat "A végsõ akarat "címmel. remélem az is ilyen jó lesz .
liliom31 2012 szept. 21. - 21:57:18
(1871/2630)
Ebben teljesen egyet értünk :-)