7/10
kiskukac63 2012 okt. 09. - 09:07:34 7/10
(2170/2630)
A telefontémáról gondolkodva jutottam arra, hogy ebbõl Bihter jött ki egyedül vesztesen. Az jogos, hogy ezek a házi készülékek megõrzik a számokat, így hívta Adnan elõször Bihtert, de itt szerintem még nem tudta, hogy Õ az. Amikor Bihter felállt a vacsorától és félrevonult, visszahívta ezt a számot, Õ tudta, hogy ez a rivai ház, és méltán hihette, hogy Behlül keresi. És akkor mutatták közelrõl Adnan kezében a készüléket, rajta a hívószámot, azaz Bihterét. Feltételezve, hogy Adnan ismerte Bihter számát fejbõl, így rájött, hogy a neje innen valamikor telefonálgatott. Tehát Bihter hiába nem szólt bele, Adnan vsz. rájött, hogy Õ az!! Behlülnek tényleg mázlija volt, hiszen azt hitte, Bihter hívja, ezért kinyomta. Igencsak makoghatott volna, ha felveszi és Adnan szól bele, vagy elárulja magát valamilyen szokásos beszólásával!
10/10
malczikaantaika@gmail.com 2012 okt. 09. - 06:26:37 10/10
(2169/2630)
Adnan a dúvad, Behlül az örök hazudozó. Firdinek minden szava igaz volt, amit Bihternek mondott. Nihal nagyon ocsmány volt Denisevel szemben, nem ezt érdemli a Mademaiselle.
bloodofthedragon 2012 okt. 08. - 22:26:46
(2168/2630)
Kicsit le vagyok maradva, így ma néztem csak meg a 154. (talán pénteki?) epizódot. Következtetésem, kicsit sarkítva fogok fogalmazni: Ha Behlül voltaképp valóban felelõtlen gyáva léhûtõ úgy Bihter is unatkozó gazdag lotyó, az anyjával folytatott párbeszéd közben mondtam felette végsõ ítéletet, hihetetlen hogy ezzel a kígyó Firdeusszal is jobban egyetértettem, komolyan, látszik hogy túl jó dolga van, nem tud mit kezdeni magával csak naphosszat szenvedni meg rosszindulatoskodni, egy életrevaló felnõtt ember pampog egy kicsit aztán inkább keres valami értelmet az életében (még akkor is ha Behlül tényleg egy szemét és Bihter jogosan pampog), persze ezt többek között Bihter társadalmi státusza alapvetõen korlátozza. Persze ez a történet lényege, de én csak próbálok véleményt alkotni a látottak alapján. Nem, azt hiszem nem tudom sajnálni, mármint van valami szívszaggatóan tragikus a bukásában, de együtt érezni nem vagyok képes...bár ez nagyvonalakban igaz az összes szereplõre, 1-2 kivétellel.
_Selma 2012 okt. 08. - 22:17:03
(2167/2630)
Mázlija volt Bihternek, hogy Adnan nem vette fel a telefont, mert amilyen elszánt arcot vágott a nõ a visszahívásnál, minimum odalökött volna neki egy: „Na ugye megmondtam, hogy hiányzom neked, mégis CSAK rám vágysz” szöveget, szerencsétlen Adnan szívrohamot kapott volna menten a pamlagon, és akkor Bihter még ma is élne:))
Ez már csupán idõhúzás az írók részérõl. Ugyanis totál logikátlan volt, hogy A. nem vette fel a telefont, elvégre elvezetett az Isten háta mögé, hogy vmi fránya bizonyítékot elõásson, erre a lényeges pontnál - ami közelebb vitte volna az igazsághoz - berosál.... Már elnézést, de totál kiherélik az öreg karakterét a végére. Azért a jóságnak is van határa.

A holnapi SPOILER SPOILER Adnan sáros cipõs jelent, és a B+B szobás húza-vona;) SPOILER VÉGE SPOILER VÉGE nagyon jó lesz:)
és én pont ezt nem fogom látni grrrrr..... remélem fent lesz ncore-n már este.
liliom31 2012 okt. 08. - 21:28:44
(2166/2630)
Én örülök Kátya boldogságának. A sors fintora az, hogy õ nem küzdött ezért a szerelemért, a sors csak úgy elé sodorta ezzel az ál házassággal. Bár szerintem véletlenek nincsenek. :-)
liliom31 2012 okt. 08. - 21:25:42
(2165/2630)
Az ilyen házi telefonok általában elmentik az onnan utoljára indított/fogadott hívások alapján a telefonszámokat. Na mármost Behlül és Bihter sokszor hívták onnan is egymást és ott is egymást. Szóval Adnan megcsörgette azokat a számokat amit a telefonból indítottak és Bihternek és Behlülnek szerencséje volt, hogy nem vették fel. Még Behlülnek lett is volna rá indoka, hogy miért telefonált onnan, de Bihternek már nem annyira, szerintem Adnan erõsen kételkedik elsõsorban Bihterben csak nincs rá bizonyítéka. Legutoljára vissza gondolt arra a részre amikor Bihter a bírságról kérdezte és nem gyõzte meg az a mese amit Bihter elõadott neki, hogy õ csak Nihal érdekében ment el oda.
alanis 2012 okt. 08. - 21:04:14
(2164/2630)
a telefon dolgot én sem értettem. ez most Adnan bácsinak mit bizonyított? szerintem az ég világon semmit.
anno a feldúlt kisházban, Bihter parfümjétõl "bûzlõ" ágynemûben több potenciál volt, hogy azok láttán mindent elhisz az öreg. na de ez?! ez egy nagy rakás semmi volt.
arcát elnézve, õ bizonyítottnak látta, a két jómadárnak viszonya van vagy volt egymással. viszont eddig maximálisan visszautasított mindent, ami elfogadható lett volna. ezt meg megkajálja. nem értem én a pasik agyát.

aki értette, fejtse már meg legyen szíves!! köszi. :)
alanis 2012 okt. 08. - 20:58:40
(2163/2630)
õszintén? ha Firdeus banyának van akkora mákja, hogy ez a pasas még mindig el akarja venni, házassági szerzõdés ide vagy oda, na Katja akkor duplán megérdemli, hogy egy normális pasi legyen mellette, aki megvédi. persze Katja sem makulátlan, de egy cseléd mindig is ki van téve a "gazda" kénye-kedvének. bár látszódott, hogy sokszor élvezte is a csaj, amit csinált. :) én is élveztem volna a helyében, mert Jemile-tõl a hajam az égnek állt kezdettõl fogva.
Deszpina 2012 okt. 08. - 20:58:35
(2162/2630)
A Madmoiselle olyan, mint egy halálmadár a folyton meredõ gülü szemeivel.
liliom31 2012 okt. 08. - 20:18:07
(2161/2630)
Nekem is ez jutott eszembe a jelenetet nézve: Végre egy férfi és a sors fintora, hogy pont Kátyának lett szerencséje. Akár még nagy szerelem is lehet ebbõl a kapcsolatból. :-)
_Selma 2012 okt. 08. - 19:56:15
(2160/2630)
Megkímélve mindenkit a kisregényeimtõl a maihoz csak ennyit: Kátya férje jól helyre tette a vén bakkecske Hilmit:D végre egy férfi a sorozatban ….;)

A mai best: „Ez is bolond..” by Nihal
az a hangsúly óriási volt:D
rapidf30 2012 okt. 08. - 19:38:32
(2159/2630)
Behlül és a Madmasell jelenete mint az arénában a gladiátorok. Közeledtek.Szemtõl szembe.De nem mégsem ott durrant. Hanem Nihalnál. Behlül mindenhol lazán hazudott. Adnan már tiszta gyanakvás. Már nem teljesen önmaga.Telefont próbálgat? Õ eddig nem süllyedt volna idáig. Még az öltözékén is látszik.Nem a fekete öltönyös szigorú megfontolt üzletember, hanem a szürke kigombolt pulóver. Közben Bihternek szeme nem rebben a kis Nihal elõtt. Pedig már majdnem felhívta,hogy mindent bevalljon. Anyuka is húzgálja az oroszlán bajuszát.
7/10
kiskukac63 2012 okt. 08. - 19:17:10 7/10
(2158/2630)
Most akkor Firdi csak "beadta a derekát"?! Úgy gondolta biztosan, hogy "jobb ma egy veréb, mint holnap egy túzok!"
Behlül ösztönei remekül mûködtek a Madmazellel folytatott beszélgetés végén: hogy visszafelé fordította Denise asszony fegyverét azzal, hogy "ha vájkál a múltban, éppen Õ fogja Nihalt boldogtalanná tenni."
A telefonos Adnan akciót még most sem értem teljesen, mit bizonyít ez?!
Felhívta Bihtert a rivai ház telefonján, Bihter meg visszahívta a számot, o.k. De általában vissza szoktuk hívni azt, aki keres, mégha ismeretlen is a szám, nem? Vagy az lehet gyanús neki, hogy miért van meg Bihternek ez a szám?
Behlül felhívását meg végképp nem értem. Õ bérli a házat, jó hogy ismeri a számot.S ha felveszi, Adnan mit beszélt volna vele?!
Szegény Besírt sajnálom, bármit is magánnyomozóskodott! Igazából haldoklik és közben a szobája népi találkahely, mindenki a nyakára jár, hogy meglátogatja és közben csak oltogatják!!
liliom31 2012 okt. 08. - 19:04:04
(2157/2630)
Az az igazság ami a film végén mindenki számára kiderül, olyan szörnyû árulás, amelyre Adnan és Nihal a legmerészebb álmaikban sem mertek volna gondolni és még ha néha kételkedtek sem merülhetett fel, fõleg olyan emberekkel szemben akiket nagyon szerettek.

Nihalon és Adnanon is az látszik az utolsó részekben, hogy kételkednek. Érzi, hogy valami nincs rendben. Még Nihal is aki naív elmondta a mai részben, hogy érzi, hogy Behlül nem mond el neki valamit. De arról akit nagyon szeretünk nem hiszük csak úgy el a rosszat még akkor sem ha az sokak számára már nyilvánvaló. Bízni akarunk bennük és amíg nincs bizonyíték az ellenkezõjére és az érintettek is tagadják elhisszük neki, mert el akarjuk hinni. Bihter és Behlül pedig mûvészien értenek ahhoz, hogy még Nihal és Adnan érezzék magukat rosszul, hogy ha kérdõre vonták õket valami miatt.

Szerintem Adnan is ha valamit sejtett is leginkább Bihterre gyanakodott. Behlül a fia volt, szerette. Az utolsó részekben is mindig arra gondolt vissza amikor Behlül még a film elején figyelmeztette arra, hogy Bihter fájdalmat fog neki okozni és meggondolatlan lépés volt tõle elvenni.
_Selma 2012 okt. 08. - 18:15:51
(2156/2630)
SPOILER SPOILER SPOILER
Rosszul fogalmaztam. Igen, persze bárki összeomlik egy ilyen szembesítés után, ez így van. De igazán nekem az volt a furcsa, hogy miután elhangzott a lány neve, õ annyira megdöbbent, mintha legalább is Bihter a szent szûz lenne, és soha nem lenne ilyenre képes.
Holott a házasságuk elején még õ is gyanakodott rájuk, és nem mellesleg vita is volt belõle, valamint errõl a „párosról” szólt gyakorlatilag hónapokig minden (Hilmi per) körülötte. Tehát toronymagas befutónak kellett volna a feleségének lennie a képzeletbeli listáján. De tudom, Adnan meg az õ jósága..:))
A fájdalmát megértem, de azt az óriási megdöbbenést furcsállom egy kicsit, viszont az is lehet, hogy a színészi játék csalóka számomra.

Igen, egyértelmû, h Behlül a fontosabb Adnan számára, beszélt is róla valamelyik részben, hogy neki a gyermekei a legfontosabbak. Ezzel Bihter is tökéletesen tisztában volt, közvetlen a lövés elõtti arcjátéka is erre utal.….:(
SPOILER VÉGE
alanis 2012 okt. 08. - 17:50:09
(2155/2630)
fura, Behlül mondata miszerint Nihal iránti szerelme az egyetlen igazság, valahogy számomra úgy hangzott ez az egyetlen kiút számára.

bár annyit ismételgeti, hogy a végén még elhiszem, csak Nihalt szereti. :)))
alanis 2012 okt. 08. - 16:53:37
(2154/2630)
spoiler
"...olyan fejet vág, mint aki nem erre számított, és össze is omlik rendesen." azért egy csak sejteni valamit, sõt majdnem bizonyosnak lenni valamiben, de más mikor meg is erõsítenek a gyanúdban. amíg a válasz el nem hangzik vagy amíg nem kapsz egy teljességgel kizáró bizonyosságot, azért ott van a remény, hogy mégsem igaz. könnyen össze lehet ám ennek ellenére is omlani.

azért B+B-el a szobában a végén, amikor Adnan belép, csak Behlült látja és csak hozzá intézi szavait. Bihtert mintha nem is észlelné. nekem ebbõl az jött le, hogy a srác árulása sokkal mélyebb seb számára, mint a fiatal asszonykáéi. ami azért érthetõ is. a fiaként szerette ezt az idiótát. más kapcsolat mint egy feleség, aki csak pár évig volt a "jobbik fele". emiatt nem is csodálkozom, hogy ki sem szúrta a fegyvert Bihter kezében. annyira csak Behlült látta.

spoiler
_Selma 2012 okt. 08. - 15:34:19
(2153/2630)
Igen, lehetséges, hogy a válaszoktól fél.
Nekem különben hullámzó volt az, hogy Adnan mit sejt vagy nem, mert néha tényleg olyan volt mintha rájött volna mindenre, közben, amikor ***SPOILER *** Besir megnevezi Behlül párjaként Bihtert, akkor meg olyan fejet vág, mint aki nem erre számított, és össze is omlik rendesen. SPOILER VÉGE
Szóval érdekesen lett a nagy megvilágosodás Adnan szemszögébõl ábrázolva.
7/10
kiskukac63 2012 okt. 08. - 15:24:26 7/10
(2152/2630)
A hétvégén én is megnéztem az e heti részeket szerdáig, törökül.
""SPOILER""
Azért sok-sok jelenet fog mostmár Adnan kételyeirõl szólni, ahogyan lassan, de biztosan összeáll benne a kép. Elmegy megint a rizai házba is, próbálja az ottani telefonról hívni Bihtert, aki felveszi, de nem szól bele senki, Õ sem, ezután Behlült is hívja ugyanígy, aki pedig kinyomja, ha jól láttam. Tehát lesznek konkrét gyanújai, sõt egy nagy beszélgetése a tengerparton Behlüllel, felidézõdik benne rengeteg esemény, párbeszéd, egészen az elejétõl. Csak azt nem értettem még mindig én sem Vele kapcsolatban, hogy miért nem ülteti le végre a bûnösöket?! Lehet, hogy fél a választól?!
""SPOILER VÉGE"
_Selma 2012 okt. 08. - 15:21:12
(2151/2630)
***SPOILER ******SPOILER ******SPOILER ******SPOILER ******SPOILER ***

Már Besirhez is azért ment, mert elõtte a Madmazel a temetõben nagy nehezen félig meddig felvilágosította a szituról (Behlül elárulja Nihalt). Denis a titkok õrzõjének Besirt nevezte meg.
Besir nem tehetett mást, minthogy elmondja az igazat, arra már biztos nem lett volna ereje, hogy face to face nem valljon be mindent az öregnek, pláne, hogy haldoklik, így nyilvánvalóan neki is könnyebb lehetett.
Pláne, hogy Adnan konkrétan rákérdezett (elég vehemensen), hogy ki Behlül szeretõje, namost innen már kár lett volna tovább ködösíteni. Tekintve a jó viszonyukat nyilván Adnan nem gondolta, hogy a fiú hazudik neki a halálos ágyán, valamint a Madmazelben is mindig megbízott.
Ezzel párhuzamosan a másik vonalon is ment a dráma (B+B szoba jelenet), és amikor õ Besirtõl Bihterhez rohant Behlül autója már az udvarban állt…… sakk-matt.

SPOILER VÉGE SPOILER VÉGE SPOILER VÉGE