9/10
beo71 2011 aug. 01. - 16:38:57 9/10
(316/496)
Eléggé kritikus hangot ütök meg néha a történetgyilkos,õrjítõ párbeszédû blockbusterek láttán,talán most is ezt kellene,de az az igazság,hogy a Transformers filmek hiányosságaik ellenére is tetszenek.(még az agyon fikázott második rész is).A lenyûgözõ hang és képeffektek visszavarázsolnak a gyermeki létbe és nem veszem észre a másokat kiakasztó idegesítõ körülményeket.Én ezt a részt is élveztem.9/10.
Ami mégis szembetûnõ számomra (fõképp,hogy más nem írt róla)hogy a leggyengébb láncszem az egyre gyengébb Shia LeBeouf,kezd idegesítõ lenni a gyermekded pofija.John Malkovich nem érdekes,viszont Frances McDormand megjelenése üdítõ hatású.Na és a szõke némber:egyrészt eddig úgy tartottam,hogy Jason Statham egy jó fej,aki bármit megérdemel,most úgy látom ez a nõ már túlzás,másrészt mosolyogva láttam a nõi kritikusok között felcsapó legnevetségesebb jellemzõt:a sárga irigységet.Még lehet valami a csajsziból.
Ford Mustang 2011 júl. 31. - 15:59:25
(315/496)
És fõleg látványfilm. Másképpen popcornmozi. A szem rágógumija. Az idõ elütésének módja.
katkunder 2011 júl. 31. - 11:47:56
(314/496)
Ez a film - beleértve az elsõ és második részt is- pont arra való , amire a MOZI szó hivatott. Történetesen: ülj be a filmre, kapcsolódj ki és a film egy másik (képi) világot mutat meg neked.A film alá nem az van odaírva, hogy dráma, horror, romantikus,vígjáték, történelmi ill. doku film.Hanem akció film. És ez egy nagyon jó akció film!!!!!!
8/10
King Diamond 2011 júl. 30. - 18:02:59 8/10
(313/496)
Kicsit megijedtem a sok hozzászólástól, de aztán láttam, hogy kb. a felük csak reklám, tényleges vélemények mindössze a második felétõl kezdõdnek. Így aztán bele-bele olvasgattam, néztem, hogy ki mit ír róla, esetleg olyanok szóltak-e már hozzá, akiknek a nevét sok filmnél láttam már, és elolvastam a véleményüket a filmrõl. Meglepõ módon, kevesek szóltak hozzá azok közül, akiknek általában el szoktam olvasni az egyes filmekhez íródott hozzászólásait (amikkel nyilván nem mindig értek egyet). De ettõl függetlenül itt-ott beleolvasgattam a hozzászólásokba, és a többségnek tetszik a Transformers harmadik része. Én moziban kétszer néztem meg (nem is tudom, mikor volt utoljára olyan film, amit kétszer láttam moziban, elég régen), elõször még közvetlen az elsõ vetítések környékén (szinte teltházzal), másodszor pedig talán múlt héten (ahol alig voltunk a moziban). Mindkét megtekintés élvezetes volt, bár utóbbi volt a jobb, mert utálom a nagy tömeget, meg a csámcsogást, zabálást a mellettem ülõ székekben.

SPOILER!!!
Ennyi bevezetõ után akkor a filmrõl is írjak már: Sokkal jobb lett mint a második része. Eredetileg úgy terveztem, hogy megnézem az elsõ részt még ez elõtt, de végül nem így lett. Pedig azzal is összehasonlítottam volna, de már nem emlékszem rá. Viszont a harmadik rész látványvilága remek lett, amihez a 3D nyilván hozzátett, de nem olyan mértékben, mint ahogy azt tehette volna. Persze nincsen semmi gond a látvánnyal, fõleg egyes jelenetekben (amikor elfoglalják a várost, vagy a harcoknál, vagy éppen Rosie seggénél), de lehetett volna kicsit látványosabb is a 3D. Nekem tetszett a történet is, jó, hogy behozták ezt a holdra szállás sztorit is.
A szereplõkrõl: A már ismert szereplõkrõl nem szólnék, ugyan olyanok voltak ahogy már megszokhattuk õket. Rosie véleményem szerint szebb csaj mint Megan volt, a belépõje eléggé hatásosra sikeredett. John Malkovich alakítása szokás szerint zseniális volt, még akkor is, ha valóban, karaktere nem sok vizet zavar a film folyamán. Engem a kínai szereplõ rendkívül idegesített, aki a Másnaposokban is szerepel. Nem volt jó választás. A Rosie fõnökét alakító fickó sem volt különösebben nagy durranás, elment egynek, de semmi több. Sam két kis autobotja zseniális választás volt, rajtuk mindig derülni lehetett. Megatron és az õ követõi is remekül voltak ábrázolva, a másik ellenség, Sokkoló pedig egyszerûen állat volt, kár, hogy nem szerepelt többet, és gyakorlatilag a halálát sem mutatták. Õrszem is jó volt, de szerintem elsõdleges gonoszként Sokkolót kellett volna beállítani. Amikor elfogták az autobotokat az álcák, és megölték az öreg robotot (mondjuk azért az a haj féleség már nem kellett volna), és Ûrdongó lett volna soron, az megható jelenet volt, meg amikor felrobbant az ûrhajó is, amiben elmentek a Földrõl. De a végén csak gyõzött Optimus, viszont így az esetleges következõ részre már nem maradt ellenség, mivel Õrszemet, és Megatront is megölte. Kíváncsi vagyok, hogy ha lesz még része, akkor milyen új ellenségeket hozna be. Az is jó választás volt, hogy kevesebb hangsúlyt kaptak az emberek a harcban a robotok ellen.
A film zenéje szintén remek volt, fõleg az olyan részeknél, amikor gyõzedelmeskedik pl. Optimus, vagy éppen foglalják elfelé a várost az álcák.
SPOILER VÉGE!!!

Moziban többször nem fogom megnézni, de lehet, hogy már DVD-n sem. Elég volt kétszer, most újra akarnám nézni az elsõ részt, hogy tudjam majd ehhez viszonyítani. Ezért sem adok erre 8-nál több pontszámot, mert lehet, hogy az elsõ jobb, meg kb. ennyit ér.
8/10
P.C.P. Jr 2011 júl. 29. - 19:46:19
(312/496)
Én pont ma néztem meg, szóval friss az élmény. Nekem nagyon tetszett. Nem volt uncsi, bár tényleg elhúzták kicsit. Ugyanakkor szórakoztató volt és maximálisan lekötött. Bay és Spilberg pedig remélem nem most dolgozott együtt utoljára és megörvendeztetnek minket sok ilyen jó produkcióval.:)
pepeninho 2011 júl. 29. - 04:30:42 Előzmény Prüntyütyû
(311/496)
Szerintem nem a Te világod. :) Felesleges 8 óra menne el az életedbõl. Buta robotok kalapálják egymást végig. :)
10/10
eming 2011 júl. 23. - 10:02:57 10/10
(310/496)
Nekem nagyon tetszett a film, kár hogy nem néztem meg 3Dben. Este néztem meg, de nem bírtam abbahagyni, így végignéztem, pedig már elég fáradt voltam. Nagyon lekötött, bár igaz a csajnak nem volt túl sok köze a dologhoz.....
xzibit2010 2011 júl. 22. - 20:08:29
(309/496)
Mivel az elsõ két részt is láttam ebbõl a filmbõl, s mindkettõ pokolian tetszett (a kiadás évében egyik 1., másik 2. kedvenc volt), így egyértelmû volt, hogy ezt is meg kell nézni. Kicsit megkésve a megjelenésétõl, de 3 héttel késõbb megtekintettem múlt hét szombaton a moziban.

Olyasmit kaptam, amit vártam.
Elõször is kiemelném, hogy bár az aktuális csaj-fõszereplõnek nem sok köze van a filmhez, de õk is tartozékok, illetve azért van/volt jó pár fontosabb dolguk nekik is. Gondolok itt fõleg Megan Fox-ra. A elsõ két részben megkedveltem, nagyon illett a filmbe. De nem tudom honnan guberálták elõ ezt az új modell-csajt, olyan szánalmas volt. Bár az tény, hogy testileg dekoratív, hiszen modell, de hogy a feje és azon belül is a szája elég furcsán néz ki, az is biztos. Egy szó mint száz sajnálom, hogy Megan-t lecserélték.

A filmrõl: Az az akciódús rész ismét csak megvolt. Kicsit tartottam ,hogy sok lesz az a 3 óra. Az elsõ cikkben, olvastam, hogy valakiknek vagy sok lesz és unják, vagy pedig magával ragadja a nézõt. Velem az utóbbi történt meg. Az eleje mint az eddigieknek is kis felvezetõ volt, de utána beindult az eksön.
Nem csalódtam a filmben, a komplett egésze ott volt a szeren. Akár az új csaj miatt is, akár más miatt, de kicsit tényleg másabb, mint az elsõ két rész. A film utolsó része, maga a harc, meg fúúúúú... Bay & Spielberg tökéletesen összetették a filmet.

Kicsit fura volt a Grace klinikás dokit akciófilmben látni, s gonosz szerepben!

Mivel az elsõ 2 is az adott évben TOP3 tag volt, így bátran kijelenthetem, hogy ez is ott fog szerepelni majd. (A Negyedik címû filmmel együtt, de errõl majd késõbb)

Nálam ez 9/10.
10/10
jokermark 2011 júl. 20. - 21:48:03 10/10
(308/496)
szerintem nagyon ott volt a film. akciódús, szórakoztató, idõnként humoros. lenyûgözõ a látvány. nekem a sztori is tetszett. végigfutott a hideg a hátamon. nagyon jó volt.
d112 2011 júl. 20. - 10:07:06
(307/496)
Nekem se tetszett, hiába volt látványos, sztem is unalmas volt.
1/10
bunndda 2011 júl. 18. - 21:03:00 1/10
(306/496)
Ez a film önmaga paródiájaként egész szórakoztató!
9/10
dilibigyo 2011 júl. 17. - 21:53:19 9/10
(305/496)
Ma néztem. a 3d semmi extra de nagyon pörgõs, akciódús, remek film volt. méltó az elsõ két részhez. remek bay produkció. a sok idióta aki mindenáron buzulni akar filmnézés közbe meg ne nézzen bay filmet, emberek ésszel éljünk. bay az bay, tarantino az tarantino, lucas az lucas, ne tegyük õket "egy kaptafára"!
9/10
dilibigyo 2011 júl. 17. - 21:47:45 9/10 Előzmény polyhos
(304/496)
lehet többet kéne tanulnod h tudd követni...
8/10
tyrichie 2011 júl. 17. - 19:11:14 8/10
(303/496)
Igazán látványos film, jó volt.
polyhos 2011 júl. 17. - 09:03:19
(302/496)
..el sem olvasom a nagyja hozzászólást,mert a tömjénezést nem szeretem...elnézést ezért...
...de...
...életem egyik legrosszabb filmjét láttam...nem láttam...ha nem volt túl hangos épp,akkor aludtam rajta...
A cselekmény számomra követhetetlen volt,kusza...nem tudtam,mi-miért történik...egyszerûen már rosszul voltam tõle...
A 3D sokszor elmosódott,élvezhetetlen volt...a cselekmény pörgött és egyszerûen nem értettem mi a történet,a film lényege...
Ha nem a gyerekem vittem volna el rá,már a kevesebb mint felénél ki jöttem volna a moziból...
És már láttam hasonló,komoly vizuális effektekkel,digitális trükkökkel készült filmet...de ez nálam max. 10-bõl 3-as...

...az elsõ rész nagyon tetszett...a 3. már élvezhetetlen volt számomra...nagy csalódás...

...és elnézést a fanoktól...
10/10
Thomasfrank8 2011 júl. 16. - 20:27:46 10/10
(301/496)
Hát azért ha jobban megnéznétek az elsõ két részt vagy akár a harmadikat rengeteg tanulságos dolgot rejt magában, természetesen nem a tanítás a fõ motívuma a filmnek, ahogyan az a népmesék célja, de gondolatokat kétségtelenül tartalmaz. Ami a köztudatba való beépülést illeti, nem látom neki bizonyítékát, mármint hogy ez befolyásolná a fiatalok lelki világát. Ahogyan azt már említették, aki ilyen problémákkal küszködik, az nem a film miatt lett olyan, valószínû a rossz nevelés az oka. Ja, és ha már itt tartunk, inkább a Való Világ, az X-faktor és az úgynevezett celebek (neveket nem szeretnék említeni) rontják meg a fiatalságot, nem pedig a Transformers ;) Én ezek miatt sokkal jobban aggódnék, fõleg, hogy a Transformers-re jegyet kell váltani, ezek pedig a Tv elõtt ülõ gyermekek fejébe automatikusan bejutnak.
Vrahno 2011 júl. 16. - 11:30:09 Előzmény magicvoice
(300/496)
A meglátásod alapvetõen helyesnek tartom, ám még mindig nem értem, hogy miért baj, ha ezek a karakterek beépülnek a mindennapjainkba. Fõleg mivelhogy ez egy Transformers film, és ez a franchise már 27 éve folyamatosan ontja magából a hasonló produktumokat, és a szereplõi már évtizedek óta részei a popkultúrának, akárcsak az olyan figurák, mint mondjuk Superman vagy a Pókember. Csak épp, a Transformers alapja nem képregény vagy rajzfilm, hanem a játékok.

Mondanivalót én sosem kerestem a franchise-ban (eltekintve egy-két igazán elgondolkodtató rajzfilmepizódtól), és szerintem nem is azzal van a baj, hogy a film csak tisztán "szórakoztató és nem több" akar lenni, hanem azzal, hogy többnyire még ezt a "szórakoztató" szintet is nehezére esik elérni.
5/10
magicvoice 2011 júl. 15. - 22:55:07 5/10 Előzmény Vrahno
(299/496)
Szerintem azért nem érvényes, mert az ilyen filmeket kísérõ marketing a fiatalok mindennapjainak a részévé teszi ezeket a figurákat, hõsöket. Kikerülnek a plakátok a gyerekszobák falára, kijönnek a számítógépes játékok, meg lehet venni õket játékmodellben, még a füzetborítóról és a kukoricapelyhes dobozról is ezek néznek vissza. A közösségi oldalakon, az esti bulikon, a strandon, az iskolában is ez a téma. Ha akarjuk, ha nem, beleeszik magukat az agyunkba. Én szülõként lehet, hogy másként látom már a dolgokat, de bármelyik magyar népmesében több magvas gondolat, fortély és fordulat van, mint itt az egész filmben.
És hidd el, ennek a filmnek a bevételébõl nem születnek majd szinvonalas filmek. Azok az emberek, akik ezt finanszírozták, tökéletesen tisztában vannak vele, mivel tudnak sok pénzt keresni, és szinte biztos, hogy hasonló, látványos szemetekbe szállnak majd be a jövõben is.
Vrahno 2011 júl. 15. - 19:51:54
(298/496)
Habár a legtöbb mondandóddal egyetértek, szerintem az utolsó gondolatod erõs túlzás. Úgy mondod, mintha ez a folyamat csak mostanában indult volna be, holott eddig is voltak bõven ilyen sekélyes filmek (csak általában nem költöttek rájuk ennyit), úgyhogy akár azt is mondhatnánk, az elõzõ generáció éppolyan ostobára nõtt fel, mint amilyennek a jelenlegi generációt mondod.

Továbbá nem értem, hogy az "ez csak szórakozás" mentség miért ne lenne érvényes. Hiszen helytálló, és a józan ember nem is nézi többnek. Aki számára ez és más ilyen filmek alkotják meg az értékrendjét és gondolkodásmódját, annak eleve baja volt, és nem a filmek formázták õt ilyenre.

Plusz, ahogy írtad, a film technikailag rengeteg újdonságot mutatott, amiket ezek után könnyedén átültethetnek jobb filmekbe is. Sõt, már csak azért is szükség van az ilyen, agyatlan szórakozásra vágyó tömegeket becsalogató filmekre, mert a bevételük szintúgy elõteremti a minõségibb filmek anyagi hátterét.
fmaci38 2011 júl. 15. - 18:10:10 Előzmény rocsikzoli
(297/496)
doktor úr az avatar óta a kisteknõc kalandjai a legjobb 3D messze, azt nézd meg valahol ha tudod, ez 0 ahhoz képest