1/10
lajos7604 2009 júl. 07. - 10:18:53 1/10
(414/954)
Ashley Judd, Diane Lane, Halle Berry, Charlize Theron, Sienna Guillory, Michelle Pfeiffer. Nekem ezek a hölgyek tetszenek. És nem csak a külsõ miatt. A játékuk is tetszik.
10/10
xzibit2009 2009 júl. 07. - 10:18:50 10/10
(413/954)
sokaknak tetszett, keveseknek nem. Ennyi az egész titka!!!
5/10
Zempy 2009 júl. 07. - 10:14:45 5/10 Előzmény lajos7604
(412/954)
Ezt én sem fogom fel! Talán mert itt akárki szavazhat, ízléstõl és értelmi szinttõl függetlenül. Érdemes megnézni kritikusi oldalakat, ott nem látsz ilyen átlagot :)
A véleménynyilvánítás szabadságát és a szubjektív álláspontokat maximálisan tiszteletben kell tartani /alkotmányos alapjog :P/, de komolyan, aki szerint ez 10/10 meg, 9/10... hááát, no comment!
1/10
lajos7604 2009 júl. 07. - 10:06:32 1/10
(411/954)
Értem, értem...
De az a baj, hogy a srác hsz-e egy vélemény volt, a Tied pedig durván átcsapott személyeskedésbe. És erre nem igazán volt semmi szükség. Ha neki ez a véleménye, hát tegye meg. Õszemélyesen Téged nem bántott meg. Max azt kellett volna reagálnod, hogy nem értek egyet, mert...

Egyébként a T4-gyel egyetértek, Bale egy kicsit csalódás volt, viszont a robotsrác hihetetlenül jó. Nem csodálkoznék rajta, ha nagyon hamar befutna. Az ismert Bale-t simán lejátszotta.
9/10
Marcipáncica_ 2009 júl. 07. - 10:06:07 9/10
(410/954)
nekem is mûnõ. de hát ez van. a pasik nagy részének bejön, akkor bekerül a filmbe. amúgy meg ha csak kicsit lett volna koszosabb és kócosabb a terepgyakorlat végére már nem is lenne olyan sok probléma a csajjal.
9/10
Marcipáncica_ 2009 júl. 07. - 10:04:38 9/10
(409/954)
jajjj már wuki (:DDD - ez milyen? ) írtad az elõbb hogy bocs, meg hogy nyers a stilusod. oké. nem kell ennél nagyobb mea culpa.
tényleg csak annyi volt a problémám hogy attól hogy valaki a számodra nem szimpi értékelést ir attól még nem kell le-p*csözni, meg személyeskedni. kritizáld az írását, szállj vele vitába, de ne személyeskedj. de tényleg zárjuk le. nem vagyok most vitás hangulatban...
1/10
lajos7604 2009 júl. 07. - 10:00:09 1/10
(408/954)
De miért? Egyszerûen nem értem a Megan Fox iránti rajongásodat.
Nekem egyszerûen MÛNÕ. Nincs semmiolyan, ami miatt emlékeznék rá. Ráadásul a játéka sem volt éppen felejthetetlen. A korábban sorolt szinésznõk mellet teszem le voksom én is (Portman, Johansson, Paltrow stb.) Ezzel nem azt akarom mondani, hogy nem szép, mert az vak aki ezt mondja, csak egyszerûen mû. Semmi tökéletlenség sincs benne. Nekem olyan volt, kmintha egy plakáttal rohangált volna a srác az egész film alatt, akinek a tökéletes sminkje az egész film alatt kitartott.
offtopic
wukovsky 2009 júl. 07. - 09:59:05
(407/954)
Szintén elõre is bocs, a bemásolásért.



"Elõre is bocs minden rajongótól, de nekem ez a véleményem errõl:
Rég láttam ekkora sz*r filmet. Ennek a filmnek se eleje se hátulja.Megnéztem a moziba de nem is tudom miért ültem végig egy szánalmas sz*r volt. Ha alapul vesszük a Terminátor 4-et akkor ott "lehet félni" a robotoktól, ott izgult az ember. Én amikor néztem a moziba(T4) egyszer se néztem rá az órámra, hogy mikor lesz vége, de ennél a filmnél könyörögtem, hogy gyorsabban teljen az idõ. A készítõknek elöször 2 dolgot kelett volna szem elött tartani: 1.: Mi a célközönség, mert talán nem ártana telibiggyeszteni giccses poénokkal az egészet hanem egy kicsit arra is figyelni, hogy értse az ember.
2.: A névválasztás. Most komolyan nem vagyok annyira öreg (17) de ezek a nevek sz*rok, ilyen nincs (pl.: álcák, autobot, kocka....)

Legjobban talán a régi Batman filmekhez tudnám hasonlítani. Amióta több figyelmet fordítanak a Batman filmekre sokkal jobbak, elérnek helyezést, és nincsenek benne olyan karakterek mint a Batman és Robinba a jégember (swarzenegger). Nézzétek ez a film 15éves kor fölött szánalmasan kevés, a forgatókönyv egy sz*r még Az éjszaka a múzeumban 1-2 is "valósághübb" ennél. A legnagyobb baj az, hogy itt nem fél az ember a robotoktól a világvégétõl, a pusztítástól, k***a sok elvarratlan szál van. Nálam ez a film 1/10 (de csak azért mert nem lehet lejjebb menni). Szégyen, hogy 2009-ben egy ilyen film mozisiker."



Nos tartom magam ahhoz, hogy amilyen az adjon Isten, olyan a fogadj Isten, erre a hozzá szólásra én adtam egy stílusban hasonló választ.


Ha már valaki a terminátor univerzum és a transzformersz univerzum között próbál párhuzamot vonni, az elég gáz!!!!
offtopic
wukovsky 2009 júl. 07. - 09:56:03
(406/954)
Nálam a T4 jobban kiverte a biztosítékot, mert ott azért kõkemény elõzmények vannak. Való igaz, hogy Markusz azt a filmet elviszi a hátán, de az amerikai pszihoban olyan fantasztikus Bale, és a meseszerû Batmant abszolut reállisá tevõ .... (habár ahhoz kellett egy olyan forgatókönyv, és rendezõ is) szóval azok után JC szerepében nekem óriási csalódás volt. Egyrészt karakter hiány, jellemhiány, és a többi.


Sajnos az én stílusom ilyen nyers, polgárpukkasztó, ami a szívemen, az a számon, nem szabad elfolytani semmit, ki kell adni. Sokan nem is szeretnek ezért. Pl jön egy lány, új frizurával, és a sok gerinctelen azt mondja, hogy de jó, pedig nem az, mert a háta mögött meg aztán mondják, hogy de idióta haja van. Szerencsétlen viszont ez nem tudja, mert mindenki azt hazudta, hogy jó. Ha nem jó, én megmondom, hogy nem jó. Ezért lehet utálni.


A transformers is közepes szerintem. Habár én annyira nem vagyok oda ezért a látvány mûfajért. A látvány annak való, akinek nincs saját fantáziája, vagy egy bonyolultabb cselekményû film, különbözõ okok miatt nem tudja lekötni.

Egyébként az elsõ részben a szöke doktor csajszi nekem jobban bejött, habár lehet azért, mert én nem rettenek meg az okos nõktõl :P


Mozikkal mostanában az a bajom, hogy rosszak az elõzetesek. Olyan értelemben, hogy nagyon Spoileresek, és csomó olyan jelenetet ellönnek bennük, ami aztán rontja a film élményét. Ide is csak azért most írtam most olvastam, mert most néztem meg a filmet, és nem használják sokan a Spoilert!!!!! Veszélyes, veszélyes :D
9/10
Marcipáncica_ 2009 júl. 07. - 09:51:11 9/10
(405/954)
mellébeszélsz.

nem érdekel a véleményed, nekem a mások sértegetése volt az amivel a problémám volt.

de hagyjuk. téma lezárva.
1/10
lajos7604 2009 júl. 07. - 09:46:48 1/10
(404/954)
Megmondom õszintén, hogy már rég készültem rá, hogfy regisztráljak (mert nagy mozirajongó vagyok), de a tegnapi borzalmas filmélményem, és a durva hangvételû hsz-ed miatt gyorsult fel ez a regisztrációs folyamat. :)
Lehet hogy zaklatottabb voltam én is mint kellett volna, de õszintén szólva ez a film egy óriási csalódás volt, és még utána ez ahsz...kiverte a biztit. Egyébként pont azért volt csalódás, amiket te is leírtál az elõzõ spoileredben.
Az elõzõ rész sokkal jobb volt. Bár az sem tetszett annyira. Ja és nem a mûfajjal van problémám. Személy szerint a T4 sokkal többet adott.
10/10
xzibit2009 2009 júl. 07. - 09:35:25 10/10
(403/954)
akkor elég rossz véleménnyel rendelkezel!
offtopic
wukovsky 2009 júl. 07. - 09:31:01
(402/954)
valaki hozta példának, hogy top közeli elsõ heti bevétel. Én ezeket sajnos azért nem tartom sokra, mert régebben jóval kevesebb mozi volt, és egy siker film igen hosszú ideig full házzal ment, mert két hétre elõre le voltak foglalva a jegyek. Régen alatt 50+ évet értek.


Én nem a bevételre lennék kiváncsi, hanem az elkelt mozijegyek számára, hiszen más volt akkor és más most egy mozijegy ára, meg minden más ára is, tehát igazán össze hansonlítani az eladott mozijegyek darabszámával lehetne a filmeket.

Ami a gyerekek kemény bevonását illeti. Egy pókember azért tud akkora bevételt termelni, mert elmegy apa anya meg a két három lurkó megnézni, az mindját 4-5 jegy, a kettõ helyet, tehát reálisan egy pókembert azért 2/3-al meg kell szorozni, hogy tudjuk, hogy tényleg mennyire jó film.


Kicsit a transformers is ez a kategória.

Várom a reakciókat, hogy délután védekezhessek.
offtopic
wukovsky 2009 júl. 07. - 09:25:50 Előzmény lajos7604
(401/954)
Te Lajos, csak azért regisztráltál, hogy megmondhasd rólam a véleményed ? :$


Vissza térve egy korábbi témára, a szinkron. Nos aki nem érti, miért ragaszkodnak sokan az eredeti szinkronhoz, az tegye be az elsõ részt, aki lejátszójába, állítsa magyarra a hangot, keresse meg azt a részt, ahol megszökik ûrdongó, aztán Sam-et leteperi a rendõrautó, és megkérdi hol a szemüveg!!!! Jó, most nézzük meg újra, ahogy megkérdezi!!!! Okés, most állítsuk át a hangot eredetire, tekerjük vissza, nézzük meg!!!! JÓ, most tegyük meg még 3szor, és aztán már egyértelmû lesz, hogy nem a hunám szereplõk magyarhangjával van a bajunk, hanem az autobotok és álcák hangját valahogy nem tudják, vagy nem is akarják eltalálni a hangmérnökök.


Hozzá füzném még, hogy ha a nevem egy angol szász nyelven hódító elõadó müvész, aki nem is igazán énekel, hanem inkább verseket mond, akkor ugyan miért mondom azt, hogy vacak felírat, nem gyõzöm olvasni. Én alapból azt hittem, hogy az az ember, akinek ilyen példa képe van, az érti az összes szövegét, azért akkora kedvence, hogy még a nick neve is ez, de úgy látom, lehet, hogy tévedek.

Én nem vagyok jó angolos, de a 2/3 legalább megértem, és ami az akció jelenetek alatt szokott lenni, gogogo, stay, move, shoot, na hát ezeket ember legyen a talpán, ha olvasnia kell.


Amilyen jó volt régen a hazai szinkron, most olyan mélyrepülésben van.
1/10
lajos7604 2009 júl. 07. - 09:19:19 1/10 Előzmény mathers
(400/954)
Pont ez a lényeg. hogy nem 1-es és nem 10-es átlagnak kell lennie, hiszon több ember szavazásáról van szó. Ettõl függetlenül csodálkozhatom, hogy az átlag miért 8,4-es mondjuk 6,2 helyett. Mert én elég alacsonyra taksálom. Ez az ÉN véleményem. Ennyi.
offtopic
wukovsky 2009 júl. 07. - 09:17:42
(399/954)
Akkor a vélemény:

Spoilerek bõven.


Az elsõ részben több remek karakter is feltünik.

Szokás szerinti klisé, hogy senki nem tudja megfejteni a jelet, csak egy fiatal diákcsoport, okés, nem gáz. A 7 szektoros fiuk igazán jók voltak, a fönök is, és John Torturro fõ ügynök is. Csak Õt sikerült átmenteni, ami elég gáz. És hogy miért is, logikai bukta.


Vannak elit egységek, aholis emberek és autobotok együtt harcolnak az álcák ellen. Az tény, hogy az autobotok elég sokat tudnak az álcákról, de ezt hogy adják át az embereknek. A 7 szektor közel száz éve foglalkozik álcákkal, és annyi tapasztalat gyülhetett fel ennyi idõ alatt, amit csak úgy eldobnak, és szétrobbantják az egységet. Miért nem építik be öket is a csapatba. Na ez itt már gáz.


De haladjuk kronológiába. Igen, az anyja rém gáz volt, még ez elõzõ résznél is borzasztóbb. A kutyás poénra nem térnék ki, mert objektívan nem tudom értékelni.


Mikela és Sam szerelmi élete elég szánalmas. 18 évesek, dúlnak bennük a hormonok, együtt vannak kb 2 hónapja, ha jól számolom, ballagás és egyetemi beiratkozás között talán még amerikában is ennyi telik el.

Ahhoz képest az érzékeny búcsúnál kb még meg sem csókolja, na ez most hogy van. Innentõl ez az egész szerelmi kapcsolat hiteltelen. Viszont, amit feltétlen meg kell jegyezzek, hogy az elsõ részben a tipikus pasija volt, foci csapat vezére, apuci pénzébõl jó kocsi stb. Ehhez képest jött a lúzer kis Sam, akirõl aztán kiderült, hogy egy robot kocsija van, egy hõs, de a lényeges motívum az volt, amikor a 7 szektornál közli, hogy törlik Mikela priuszát, és az apjáét is. Itt lobbant Mikela szíve lángra, hiszen a srác nem csak az anyós ülésre való jó nõt látta benne, hanem annál jóval többet, és ez a plusz elég ahhoz, hogy egy ilyen kis lúzernek ilyen jó nõje legyen.


Egyetem: Az anyja továbbra is atom gáz, a szóbatársak totál klisés idióta arcok. A robotcsajt szintén nem tudom érdemben értékelni.


Kocsi: 100 méterrõl legalább 120 km/h ra gyorsul szabad esésben az a kocsi, 50 nél a biztonsági õv és a légzsák már simán megfog, de 120 nál már kapsz egy akkora lassulást, hogy minimum a bordád megreped, de hogy utána fekszel pár percet az tuti. Ez kb ugyan az a kategória volt, mint a terminátor 4ben a minden után felpattanó és tovább szaladó Cristian.


Erdõ: Az elsõ rész záró jelenet lényegét láthattuk újra, vagyis Megatron és Optimus közel ugyanolyan erõs. Amíg Optimus lenyom pár álcát, addig Megatron kivárja a megfelelõ alkalmat, és ledöfi orvul hátulról, ahogy egy aljas gonoszhoz illik.


Itt van nekem egy óriási gondom. Optimus oda van érte, hogy szegény embereket nem szabad bántani, viszont a saját fajtársait úgy tépi szét, mint egy kisgyerek a földrõl felszedett hangyát:$


Én is gondoltam rá, hogy a kocka szilánkkal Optimust kellene feltámasztani, de közel s távol nem jártak akkor ott, illetve kell valaki, aki tudja hol lehet az erõmû, amit építettek itt a földön.


Jetfire nagyon hozza a formáját, habár nekem is kicsit Yodásnak tünt, ahogy boton jár, viszont amikor harcra kerül a sor, pörög és pattog.

Itt újra és újra bejön az Sz betüs szó körüli akármi, hát az nagyon gáz volt.

A végsõ csata jelenet pont annyira volt csak elhúzva, amennyire kellett. Ami nekem nagyon pozitívum volt, Jetfire egy igen nagy erejû tapasztalt harcos volt, hiszen egy kis lúzer béna harcost nem küldenek elõre idegen bolgyókra. És valóban úgy lett, ahogyan mondta, használj fel, és olyan erõs leszel mint még soha.


A karibtenger kalózai záró jelenetén, amikor már fél órája vívnak, majdnem elaludtam.

Tényleg rövid lett egy kicsit, de a biztos gyözelemhez valóban az kellett, hogy Optimus sokkal de sokkal erõsebb legyen az egyesülést követõen, hiszen két nagyon nagy erejû álcával kellett megküzdeni, a két vezérrel. Itt nem volt mit elnyújtani, vagy széttépi öket azonnal, vagy két egyenlõ egy ellentétes erõ örökké harcban marad.


Ami pedig a folytatást illeti, Megatron záró jelenetében az egyértelmûen benne van.


A film a fent említett hibáktól eltekintve összeségében igen jó, azt adta amit vártam. Nagyon jó jeleneteket, jó látványokat, és némi nevetést.


Összeségében egy hajszállan nálam az elsõ rész volt a jobb, mert az összeszedetebbnek tünt számomra.
offtopic
wukovsky 2009 júl. 07. - 08:53:44 Előzmény Marcipáncica_
(398/954)
Ha olvastátok volna, még nem írtam véleményt, mert elõtte végig olvasom az össze hozzá szólást, és ha megnéztétek volna az elõzményt, amire írtam, akkor értenétek, csak úgy látszik nem vettétek a fáradságot. Én csak tegnap néztem meg, és mielõtt kommenteltem volna, végig olvasok mindent, még van 10 hátra, és akkor megírom a véleményem!!!!
offtopic
wukovsky 2009 júl. 07. - 08:41:23 Előzmény Meadow
(397/954)
Bocsánat hogy közbe szólok, de ha több filmet nézel Scarlett-tõl és nem mondjuk csak a szigetet, akkor elõbb utóbb feltünik, hogy elég érdekes koponya szerkezete van. Én a szigetet láttam elõször, és akkor uhhh, de jó nõ, aztán megnéztem még pár filmet, és idióta fejformája van, nagyon elálló fülei, gülü szeme, és a többi.


A másik óriási gond, Ti most itt komolyan azon vitatkoztok, hogy egy 18-20 év körüli lány szerepét miért nem 30-35 éves színésznõk játszák? :$


Itt valakiknek nagyon elgurult a gyógyszerkája :D Hogy lenne már egy érett nõ hiteles egy olyan szerepben, ahol egy most érettségizett csajt kell alakítania.

Ezzel a Megan Fox körüli vitákat lezártnak tekintem, jelenleg nincs olyan fiatal színésznõ, aki felvehetné vele a versenyt :P
Meadow 2009 júl. 07. - 01:07:59
(396/954)
Hogy neked is ilyen jó ízlésed van:)))Simán lealáznánk mindenkit a castingon,két ilyen pasi mellett:))
9/10
Marcipáncica_ 2009 júl. 07. - 01:05:57 9/10
(395/954)
én nem bánom. nekem akkor jó lesz az alakulat parancsnoka is ;))