Téma: Trónok harca

Shanks 2011 jún. 03. - 20:03:51
(375/2155)
http://gameofthrones.hu/hirek_velemeny.php?index=86

"Azt is hozzátette, hogy "átkozza a szerzõt, hogy olyan nagy és drága csatát" írt le az eredeti mûben."
:DD

Na erre kíváncsi leszek, hogy majd hogyan oldják meg, hogy jó legyen.. :)
tanhu 2011 jún. 03. - 18:55:48
(374/2155)
A trónok harcát noha tegnap két alexandrában is jártam sehol sem láttam kitéve,pedig kerestem...A Királyok Csatájából nagyon elrejtve pofátlanul a puha fedelûtõl jó távol, írd és mondd 10 db.-ot számláltam meg,alaposan elrejtve-értsd rátettek egy csomó más könyvet,naná,hogy átrendeztem)))).Kardok vihara,illetve a többi normális kiadásban nem papírburkos moslékként; szinte esélytelen.noha az elsõ volt az interneten mikor felfedeztem 6500-ért el is ment.Mintha kezdenének ráharapni)))Csak azt nem értem,hogy annyi szemetet ki tudnak adni normálisan ami meg remekmû azt miért így kell ismét?!A gyûrûk ura is kijött bõrbe kötve szép papíron, ez a sorozat is megérdemelné,és bizonnyal lenne rá vásárló,még azok is megvennék,akiknek megvan az elsõ kiadás...
Dorci1103 2011 jún. 03. - 13:38:09
(373/2155)
Sajnos a bookline-on is csak elõjegyezhetõ a 4. könyv. Én már a sorozat indulásakor (elsõ rész után) elõjegyeztettem, de ameddig az alexandra kiadó nem adja ki újra, addig a bookline se tudja teljesíteni a rendelést.
Shanks 2011 jún. 03. - 12:15:26
(372/2155)
Egy kis segédanyag, ha valakinek még ne lenne tiszta, hogy ki-kicsoda stb.
Ügyes kis ábra.

http://sorozatplanet.web4.hu/blogimages/s/sorozatplanet/gallery_103/85_original.jpg
petimbo 2011 jún. 03. - 09:19:15
(370/2155)
Akkor már csak 3 rész van hátra?:( Remélem lesz második évad a Királyok csatájából. Jelen pillanatban a harmadik könyvet olvasom. Ilyen remek, lebilincselõ tv sorozatot még nem igazán láttam. Zseniális a díszlet! A szereplõk ruházata a középkor hangulatát tükrözi. Minden részletre odafigyelnek a rendezõk. Különösen tetszik az, hogy Tyrion szemei felemásak.:) A színészek rendkívül hitelesen alakítanak, pedig néhányukról nem hallottam semmit.
9/10
Stevie19 2011 jún. 02. - 14:43:18 9/10 Előzmény tanhu
(369/2155)
Leizzadtam, mire végigmustráltam e hozzászólásodat...
9/10
Stevie19 2011 jún. 02. - 14:38:00 9/10 Előzmény tanhu
(368/2155)
Jó, ezt hagyjuk. Értem én, hogy elfogult vagy, de ne nyilvánítsd ki úton-útfélen.
tanhu 2011 jún. 02. - 13:20:04
(367/2155)
Hát abban a lelkes amatõrben több az igazság, mint a valótlan,különösen, ha cselekményt,illetve a fordulatokat vesszük alapul, Tolkiennél szinte nem történik semmi.a párbeszédei meseszerûek, a szereplõi általában vértelenek, és hol marad a mindenbe lelket verõ vagy elragadó,teremtõ;pusztító szenvedély?Tájleírónak,hangulatteremtõnek,háttérrajzolónak kiváló, de valahogy olyan az érzésem vele kapcsolatban,mintha egy nõt elnézve az ember annak csak a ruházata,vakolata,és megannyi kösöntyûje számítana,nem pedig a hús és vér nõ maga.A Gy.U.-pedig érzésem szerint ilyen, hangulatosnak,hangulatos, de amiben egyebütt igen részletgazdag elõnyére, abban másutt igen visszafogott hátrányára,tudom,nem most írta,de én akkor is hiányolom a csavarokat, a szenvedélyt,és az életszerûséget,független attól,hogy egy remekül megírt mesérõl beszélünk...
Martin világa noha nem foglalkozik, sem a pipafûvel, sem a megyével, sem a nyelvekkel,mi több az istenekrõl, vagy más csudálatos lényekrõl is csak akkor tud meg mindig egy keveset,bár igen fontosat az olvasó ha halad,máskülönben erre semmi esélye...ám ha Martin szól kettõt már westeroson is vagyok,mert a szereplõkkel bármelyikkel könnyûszerrel lehet együtt izgulni,harcolni,gondolkodni,szeretni,vagy gyûlölni szenvedélyesen, vagy szinte bármit,elméletben a képzelet szárnyán mindenképpen,és ezzel együtt a leírásai a környezet,háttér,ruházat stb,színesek,érdekesek,korhûek,ahogy maguk a szereplõk is, Tolkiennél meg akad pár szereplõ akit megjegyzünk de a többi csak töltelék,igaz ez elsõ olvasásra nem jön át ilyen erõsen...
tanhu 2011 jún. 02. - 11:03:03
(366/2155)
SPOILER.: Felteszem a költõi kérdést, hogyan? Ned halmazati ostobaságokat követett el,akinek nem lehet tanácsot adni azon segíteni sem lehet,Kisujj IS(a többirõl pedig tudott ez biztos,amit másoktól kapott Ned) felvázolt elõtte számtalan lehetõséget,megoldást, még azt is hogy,hogyan lehet a Lannistereket félresöpörni,idõvel,hisz azért õk nem holmi nyeretlen kétévesek,nem mellesleg, nem is oly szegények mint az az ominózus vallási intézmény cincogó rágcsáló paránya...
Ned egyszerûen elkövette azt a hibát,hogy magából indult ki,igaz sok volt rajt' ami terheket Kisujj át is vett volna tõle, a régi mondás szerint életet nyer ki idõt nyer, Ned azonban gyorsan elejét akarta venni a dolognak(a heves vérére Baelysh többször is intette,hiába),s kapkodva,olyan végzetes kockázatot vállalva fel,amit ha nincs felzaklatva-;hisz megalázták, a fiát örökre nyomorékká tették, a tetejébe ott volt Sansa akinek csecsemõként megvakított mérges kígyót kellett volna a bölcsõjébe vetni legalább egyet,hogy halálra marja,õt semmi nem izgatta,csak az,hogy azé az agyilag elnyomott idiótáé legyen akinek az a jó édesanyja okozta családja nyomorúságát,amiben õ is vastagon közremûködött,hisz a farkastámadás jogosságát látta,és tudta is ,aminek érdekében mindenre kapható volt stb. Ned bizonnyal nem követ el hibát, ha a tettek véres mezejére lép,hisz aki háborúban nem akar emberáldozatot, az rendszerint tömeggyilkossá válik,ha éjjel rátörnek, C-re és bandájára,akkor nem történik meg mindez,ha kinyírják egy gonddal kevesebb,noha akkor a Lannisterek haragjával is számolni kell,de ezt is meg lehetett volna oldani,túsztárgyalás stb.Tywinnak meg nem kell tudni,hogy a lánya és unokái már nem élnek,de balesetnek is lehet álcázni a dolgot...szóval Ned sejthette volna,bocs;tudnia kellett volna,hogy Cersei mekkora rohadék,és hogy mindenre képes,emellett anya is mindegy,hogy milyen korcs utóddal, az anyák a leggyilkosabb fenevadak, ha a gyermeküket veszély fenyegeti,C. azonban egy jellemtelen,hazug ,érdekhajhász ribanc,(akit nem pofán kellett volna csapni,hanem lovakkal halálra tiportatni,és ezt balesetnek beállítani pl.ennek a dögnek gyakorlatilag senki nem ellenfél,noha sötét mint néger valagán a májfolt,mert a háttérbõl igaz,de ösztönbõl agyatlan irányít),persze ha Joffrey-t foglyul ejtik,akkor rögtön más a helyzet akkor van tárgyalási alap,Nednek ezt már tudnia kellett volna a farkasos jelenetnél is,már onnan vagy még elõbb elõkészületeket kellett volna tenni a kurva könyörtelen kinyírására,vagy a szarvának letörésére,hiszen tisztában volt a gyengéivel is,mivel Cersei nem egy észkombájn,sokkal inkább jellemtelen ösztönlény...aki mögött hatalmas vagyon áll;azt a Segítõ maga sem hitte komolyan hogy egy ilyen pondró majd egy pecsétes papiros elõtt hajbókolni fog ,azt az okmányt szépen el kellett volna tenni,színleg hûséget esküdni annak a majomnak,egy hazugnak tett eskü nem eskü alapon,és megkezdeni az államcsíny elõkészületeit igen körültekintõen,ha már hagyta hogy ennyire kicsússzon kezébõl az irányítás...
Ki lett volna erre jobb szövetséges,mint azok akik segíteni akarták,fõleg Kisujj(aki az eszével egy szempillantás alatt elintézi C-t, ha annak eljön az ideje),aki azért tudott egyet s mást,és ezenkívül,Starknak nem lett volna szabad figyelmen kívül hagyni azt amit Arya látott és hallott.Ezt Ned halmozottan nem tette meg,holott láthatta,hogy ki hordja a gatyát,Robert helyébe én magam fojtom meg,már évekkel elõtte, de õ csak a gyászába fordul,és nem eszmél õ sem, mekkora kígyó is ez a nõ,akinek csak mérhetetlen szerencséje,és hatalma van,esze azonban semmi.Kiválóan szítja a fiában a zsarnoki tüzet, meg szétteszi a lábát,de többet valóban nem tud.A király pedig mivel tehetetlen,fõleg vele szemben ezért bosszúból szívatja a Lannistereket,de ez nem jelenti azt,hogy C játékos lenne,csak egy egyszerû buta impulzív ösztönlény, parazita túlélõ,tartás nélkül,becsület nélkül,óriási hatalommal a háta mögött...Ned pedig embert lát benne,és ez volt a legvégzetesebb hibája mind közül,hisz Cersei ostobaságában még el is árulta neki mire készül...azt pedig látnia kellett,hogy Jaime nem Tyrion miatt támadott rá, csak ürügyként hisz végig mg akart vele küzdeni és provokálta,kóstolgatta ahol csak érte, ennek, pedig nem pusztán kakaskodó okai lehettek, ezt is tudnia kellett volna Nednek...
9/10
ashencold 2011 jún. 02. - 10:51:09 9/10
(365/2155)
Õ elmondta Nednek, hogy mik lennének az ésszerû opciók, igyekezett meggyõzni. 1. Renlyt támogassák, 2. ha nem õt, akkor egyelõre ismerjék el Joffreyt. A becsület bajnoka (akivel én is abszolút szimpatizálok) azonban csak a törvényes trónutódlási rend szerint lenne hajlandó eljárni. Azaz Robert idõsebb öccse, a távollevõ Stannis következne a trónon. Annyit elárulhatok, hogy õ Nedhez hasonló merev szemléletû, talán még hajlíthatatlanabb jellem. ráadásul, ha összeszorított fogakkal is, de nem riad vissza semmitõl. El is mondták, hogy nem igazán való királynak, ráadásul senki sem kedveli. Mindegy. Kisujj úgy érezte, ezzel megtette a magáét, ráadásul csakis Catelyn miatt segítette úgy-ahogy Nedet. A Starkokkal kapcsolatban nincsenek szép élményei. Mérlegelt, és az õ szempontjából érthetõ módon arra jutott, mivel jobb a zavarosban halászni, jöjjön Joffrey (és a Lannisterek). Mert Stannis rövid úton eltakarította volna õt így vagy úgy az udvarból. Elég ha annyit mondok, a bordélyokat is be akarta záratni Robert ezen erkölcscsõsz öccse :).
9/10
Stevie19 2011 jún. 02. - 09:09:16 9/10
(364/2155)
Részben ***SPOILER***
Egyébként a 7. rész befejezése kapcsán meg kell mondjam, akárhogy erõlködöm, sehogy sem sikerül megfejtenem, hogy Baelish ezzel hogyan is tehetett jót Ned-del, hogy úgymond hátba szúrta. Ez nekem elég hatásvadásznak tûnik az alkotótól. Egész egyszerûen azzal segített volna Stark-nak, ha tényleg mellé állítja az õrséget, akkor nyerõ pozícióba került volna, bár akkor nem lenne mirõl beszélni... :-)
***SPOILER VÉGE***
Szóval EGYELÕRE nem látom a rációt a dologban, persze nem is tudom, mi lesz a közeljövõben :-)
10/10
offtopic
Marcipáncica_ 2011 jún. 01. - 23:20:52 10/10
(363/2155)
Ááááá, csak halogatod ami elkerülhetetlen! ;))
9/10
Stevie19 2011 jún. 01. - 20:56:16 9/10
(362/2155)
Persze, itt rengetegen írták már, hogy nagyszerû és még annál is jobb mû, sõt, néhányan kivesézték, hogy Tolkien hozzá képest lelkes amatõr (persze erõsen túlozva), de én valahogy nem akarom elkezdeni, mert ha nagyon tetszik, akkor nem bírom letenni. A Gyûrûk Ura-t ahogy a kezembe vettem, és elkezdtem, egyszerûen napokig, hetekig órákon át olvastam, már-már betegesen. :-) Még meglátom...
tanhu 2011 jún. 01. - 20:54:16
(361/2155)
Ezt nagyon üdvösen teszed.A történet fordulatait ki kell érdemelni.Nem csak úgy kapja az ember, a filmben sokkal gyorsabban pörögnek az események, de ez senkit sem zavar.Legyen ez csak meglepetés, a könyvben egyébként valójában a második kötetben kezdenek csak bemozdulni a dolgok,noha, a film az elsõ kötetbõl készült,és annak nyomvonalán halad,pár kikacsintást azért máris tesz a jövõre nézvést))).Most már közeledik egy kulcsmotívum is amire Nan anyóka is utalt,hogy mi az azt persze nem áll módomban elárulni,az anyóka pedig elég sok mindenre utalt már,ha másképp nem akkor a szereplõk állítása alapján is,úgyhogy lehet gondolkodni mi is lehet az...a kulcs motívum.Amit természetesen leszek olyan dög,hogy ismételten nem árulok el, csak annyit róla, hogy nem lesz unalmas...)))Basszus már csak három rész van tudtátok?Aztán pár hét és táncolhatunk a sárkányokkal...Pazar!!
Sokan szidták Kisujjat,ám abba senki sem gondolt bele, SPOILER a 7.részhez, hogy valójában megmentette Ned életét,mert a Trónteremben történt mészárlás során lazán levágták volna,élévén sérült volt már a regényben ráesett a ló a támadás során a filmben pedig lándzsával átdöfve szegezték a földhöz a lábát, de ez is csak apróság...
Aldyr_ 2011 jún. 01. - 19:31:45 Előzmény Stevie19
(360/2155)
Néhány link Martin teljes univerzumához (könyvek, sorozat, etc):
http://tronokharca.lap.hu
9/10
ashencold 2011 jún. 01. - 19:23:31 9/10 Előzmény Stevie19
(359/2155)
Az elõzõ hsz-omban: *oldallal késõbb-et akartam írni természetesen.
Steve: Elõbb-utóbb minden sötét titokról fellebben a fátyol. Biztos a sokadik vagyok, aki javasolja az olvasást :). Hacsak nem gyártasz szívesen elméleteket, esetleg mazochista vagy és megvárod míg ezen ínyencségeket képernyõn láthatod viszont :) - ami ugye évekbe telhet. Megéri a betûfalás, mert jó ideig nem fog kiderülni, pontosan ki áll az Arryn-ügy vagy a Bran elleni félresikerült merénylet mögött.

Közben nézem a szinkronos változatot is, hát a jó (és egyben unalomig ismert) hangok ellenére az angol nyomába sem érhet... A harmadikban, mint kiderült, Harsányi Gábor - Pycelle, Kerekes József - Varys, Csankó Zoltán - Alliser Thorne... kedvelem õket, de nálam egyáltalán nem passzolnak a karakterekhez. A Stark gyerkõcök is gyöngék e szempontból, a hétpróbás Lannistereket viszont mind jól eltalálták (Joff :). Nem mintha Tyrion eredetijét vissza lehetne adni. Gesztesi Karcsi is korrekt, mint Robert. Abszolút kudarc egyelõre Dany vagy Sandor Clegane. Az igazi gond, amit korábban is írtatok, hogy mû ízûek a szövegek, hatásvadászok a hangsúlyozások - tisztelet a kivételnek. A Sötét Lovag után egy újabb kedvenc, amit csak eredeti hanggal nézek újra...
9/10
Stevie19 2011 jún. 01. - 16:58:38 9/10
(358/2155)
természetesen fontos információkat nem várnék az elkövetkezõ epizódokból, és évadokból, szóval ha a kérdésemre nem lehet egyértelmû, és spoiler-mentes választ adni az elsõ 7 rész alapján, akkor nem is kérek. viszont köszönöm azt is, amit írtál. :))
9/10
ashencold 2011 jún. 01. - 16:52:22 9/10
(357/2155)
Üdv! Nos, mint szinte minden a sorozatban, ez ennél összetettebb :). Elsõ pislantásra úgy tûnik, úgy áll a dolog, ahogy vázoltad. De hogy mi történt pontosan, ki mérgezte meg Arrynt és ki akarta elvágatni Bran torkát kölcsöntõrrel, az csak jó pár száz oldallal derül ki, egy másik könyvben és évadban. Szívesen leírnám, ám spoilerezni csúnya dolog lenne :).
9/10
Stevie19 2011 jún. 01. - 14:28:45 9/10
(356/2155)
A hosszú szünet elõtt, amíg várakozom a nyolcadik részre, megnéztem újra az összes epizódot. E szerint jól értelmezem (eddig nem volt tiszta, csak most, újbóli megtekintésre állt össze), hogy Jon Arryn-t azért ölték meg (felteszem nem magától távozott, mint azt sokan elfogadják), mert kinyomozta abból a családfás könyvbõl, ami Ned számára is világossá vált, azaz azt, hogy Jaime és Cersei együtt vannak, és hogy Joffrey a közös gyermekük?