Téma: Trónok harca

Assa 2012 jún. 09. - 20:55:11
(975/2155)
Valamennyit azért mutattak Tywinék érkezésébõl: az ellenséget aktívan aprító, fehér ruhás lovas, akit Tyrion lát, mielõtt elveszíti az eszméletét, az Ser Loras, aki elsõnek lép be aztán a trónterembe. Meg mutatják a Lannister lobogót is.
Ez egyébként a sorozatból nem igazán jött le, de Loras ott Renlyt személyesíti meg jellegzetes, agancsos sisakban, hogy ezzel összezavarják az ellenséget ("Renly szelleme? Renly feltámadt? Mi folyik itt?!"), akik közül sokan az õ seregéhez tartoztak, mielõtt jött az árny, és kiiktatta.
sdt 2012 jún. 09. - 20:38:39 Előzmény Segítõ Béka
(974/2155)
Hát mert nem volt ember, akinek ne pikkelt volna rá. A Cersei ütötte-vágta, ahol érte és itt volt a nagy alkalom, hogy a pici belebukott a várvédésbe (mert ugye sajnos így történt) és rokont, aki noch dazu megvédte a várat - na ebbõl se láttunk semmit, jól elmesélték, huhu gyõztünk - és itt volt a nagy alkalom a deklasszálásra, amit eszméletlen állapotában meg is tettek. De remélem, 9645 oldal és további 50 rész után gyõz az igazság, törp uralkodóhelyettes lesz, az a pici béna gyerek uralkodó és íg tovább, a többi szereplõt sajnos keverem.
sdt 2012 jún. 09. - 20:33:43
(973/2155)
Ja. most jelent meg a Sárkányok viadala vagy vmi ilyesmi. Horrorisztikusan vastag. Gyermekeim elolvasták az összes eddigit és én vagyok a család fekete báránya, hogy alkalmatlannak tartom maga erre. De nekifutottasm a Gyûrû trilogiának is, neki én.
Assa 2012 jún. 09. - 20:18:52
(972/2155)
Még nincs legeslegvége. A tervezett 7 kötetbõl 2 hátravan.
sdt 2012 jún. 09. - 20:09:33
(971/2155)
Én megpróbáltam elolvasni, de elvesztem. Külön néztem a szereplõk névsorát is, úgyis kevertem. A könyv legeslegeslegvégén a törp életben marad? Jó lenne.
kikérdi 2012 jún. 09. - 19:59:50
(970/2155)
Jó hír!!
június 30-tól július 1-ig az egész második évadot levetítik egybe!!
Assa 2012 jún. 08. - 13:55:36
(969/2155)
Howland Reed tudja (sõt, inkább, mint Benjen), Neddel ment az Öröm Tornyához, és Neden kívül egyedül õ jött vissza onnan élve. Plusz a "mese" alapján, amit Meera elõad Brannek észak felé menet, õ meg Jojen is tudhatja az igazat, vagy egy részét.
Lillith Morgan 2012 jún. 08. - 13:50:16
(968/2155)
De akkor se sokat számít, ha igaz. Mármint, akkor is csak fattyú lenne, csak másmilyen. Fattyú meg ugye aligha ülhetne a trónra. Hacsak titokban nem vette el Rhaegar Lyannát. Végül is, ha jól emlékszem, volt rá már példa. Valamelyik õse is elvette mindkét húgát. De ez persze lényegtelen. A jó Robert király már csak azért is kinyíratta volna, mert nem csak hogy egy Targaryen kölyke, de az anyja pont Lyanna volt.
Mondjuk én is valószínûnek tartom, hogy valójában nem Ned fia, de majd kiderül. Martinnál egy ideje nekem már nincs kedvem találgatni, hogy mivel mi a szándéka. Mondjuk az igazat most már maximum Benjen tudhatja, más nem nagyon. Ugye Rhaegar, Lyanna, meg most már Ned is halottak. Mondjuk sokan meglepõdnének, ha kiderülne, hogy a trónörökös Rhaegar fia a kölyök.
Assa 2012 jún. 08. - 13:29:36
(967/2155)
Daenerys abban az esetben, ha igaz a R+L elmélet, Jon nagynénje. Rhaegar Dany idõsebb bátyja volt.

Jon nem tûzálló, elég szépen megégett az elsõ évadban is, mikor a halottak ellen harcolt, Mormont tornyában.
Dany szintén nem tûzálló - a sorozatban tévesen sugallják ezt -, csak jobban bírja a hõt az átlagnál, a máglyás eset kivételes volt, nem megismételhetõ.
Mara60 2012 jún. 08. - 13:13:06
(966/2155)
Pont ugyanezekre a kérdésekre kíváncsi az a sok-sok olvasó, aki mint én is, sietve megvette a Sárkányok táncát. Azonban Martint ismerve biztos csak újabb adalékokat kapunk a kirakóshoz.
catrina 2012 jún. 08. - 13:00:09
(965/2155)
Hát én igyekszem de nem gondoltam erre. Szóval akinek meg akarta mutatni Theon, hogy az apja vére egy igazi Greyjoj aki lefejezi a saját vivó tanárát hogy imponáljon annak a kalóznak az elárulja és eladja a Starkoknak akik nevelték és akik ellen fordult. Hát ez igazán szép lesz
catrina 2012 jún. 08. - 12:56:34
(964/2155)
azt hiszem ez ilyen spoiler kérdések

Most ha ez így van akkor tulajdonképpen Havas Jon Deneris féltestvére és akkor esetleg van benne sárkány tehát õ rajta sem fog a tûz??? És ki tud errõl lehetõleg Benjen Stark ?? Megtudja ezt Catelyn is?? és mikor és mit szól hozzá??? Bocsi hogy ennyit kérdezek.
elõre is köszi
Assa 2012 jún. 07. - 19:07:51 Előzmény Segítõ Béka
(963/2155)
Luwinnak a Starkok voltak a családja, és bizonyos értelemben Theon is közéjük tartozott. Igen, áruló lett és rossz döntéseket hozott, borzasztó dolgot tett, és nyilván van, aki ezért egybõl hátat fordítana neki, mondván, hogy pusztuljon csak, lehetõleg minél hamarabb, de van, aki nem, aki nem tudja olyan könnyen elfelejteni a régebbi dolgokat.
(Még a könyves Luwin is arra biztatja Theont, hogy meneküljön, pedig õ akkor még nem is tudja, hogy Branék élnek, ellentétben sorozatos Luwinnal.)
Mara60 2012 jún. 07. - 17:50:00
(962/2155)
Ha figyeltél az elején, akkor minden azzal kezdõdött, hogy Nednek volt egy húga Lyanna, aki Robert Baratheon menyasszonya volt. Aztán állítólag Rhaegar Targeryen elrabolta, mire felkelés tört ki. A Targeryeneket megöldösték. Csak Daenerys és Viserys maradt életben, mivel a két gyereket sikerült elmenekíteni. Viszont egész életükben vadásztak rájuk.
Csakhogy... az igazság az, hogy Lyannát nem rabolta el senki. Szerelmes volt Rhaegarba. És miután szerelmét megölték, nem sokra rá õ is meghalt. Halála elõtt azonban egy nagy titkot bízott Nedre. És nagy valószínûséggel ez a titok nem más, mint a fia, Jon.
Ha a titokra fény derült volna, akkor Jon is veszélybe kerül, hiszen Robert Baratheon minden Targeryent halva akart látni. Szerintem tehát ezért hazudta Ned Stark mindenkinek, hogy az õ fattya, és ezért akarta mindenáron a fal biztonságában tudni.
10/10
Segítõ Béka 2012 jún. 07. - 16:55:56 10/10 Előzmény Mara60
(961/2155)
de ned stark fattya, kinek a nõvére?
az a fattya, hát hánnyszor elmondják, meg Cat is ezért utálja.
10/10
Segítõ Béka 2012 jún. 07. - 16:54:52 10/10
(960/2155)
érdekes hogy az 500 toborzott ember akik a
kürtöt fújták meg ostromolták Derest, úgy eltûntek mint a kámfor, megunták?
és érdekes, hogy lefokozták a törpét, a törpe az apja miatt lett vegülis segitö, megmenti a varat es aztan egy
patkanylyukban ebred mint egy utolso senki. Azt hittem pont
ellenkezöleg fog törtenni
Mara60 2012 jún. 07. - 16:40:02
(959/2155)
Nos a könyvben ez úgy volt, hogy a félkarú felderítõ beszélte rá Jont a párviadalra. És gyakorlatilag megölette magát azért, hogy Jont befogadják. Ezzel rémes lelkifurdalást szerezve Havasnak. Viszont a feladat komoly volt. Ugyanis híre kelt, hogy a szabadnép királya rátalált egy különleges kürtre, amit megfújva a fal összeomlik. Ezt kell Jonnak megtalálnia.
Mara60 2012 jún. 07. - 16:20:55
(958/2155)
Csakhogy nem Ned Stark fattya, szerintem éppen elegen, és elég sokszor utalgattak rá, hogy a nõvére fia.
10/10
Segítõ Béka 2012 jún. 07. - 16:05:33 10/10
(957/2155)
"Mikor Cat emlékezteti az apja becsületességére, õ meg azt mondja rá, hogy de az apja meghalt, szívesen megpofoztam volna."

így is van! ez elégé béna jelenet, az elsõ évadban még becsületes volt, de Cat is elengedi jamie-t

" Catelyn döntésében nagy szerepe volt annak, hogy mindketten épp akkor kapták a hírt, hogy Theon meggyilkolta Brant és Rickont."

ezt a levelet és összeomlást nem mutatják a filmben! nagy hiba!

"Hogyne érdekelné, tíz éven át nevelte. "
ja, csak egy áruló lett belõle, aki gyerekeket öl. fontosabb neki hogy a nép és a kisgyerek biztonságban legyen, akik nem lettek árulóak.

"Robb csatázik, csak nincs mûsoridõ meg fõleg pénz bemutatni."
nem a bemutatást hiányolom, engem már fárasztanak a grandiózus csatajelenetek, pont élvezem, hogy nem mutatják, csak éppen nem értem, mennyi serege van még Lannisternek, és miért nem mondják, hogy mit csinálnak, esetleg Lannister a sok kis seregével egyszerre mehetne neki a stark-gyereknek.
10/10
offtopic
Segítõ Béka 2012 jún. 07. - 15:58:28 10/10
(956/2155)
de a fattya havas jon a starknak