Téma: Trónok harca

10/10
offtopic
Marcipáncica_ 2011 júl. 13. - 10:58:49 10/10
(595/2155)
off.
na igen. egész jó az asszociáció: küzdöttek a trónért, aztán végül mindketten elhullottak...
jelen ábra legalábbis ezt mutatja...
10/10
offtopic
Marcipáncica_ 2011 júl. 13. - 10:57:12 10/10
(594/2155)
Ha jól rémlik nekem akkor csakugyan Rhaegar gyerekei õk. Az apjukat Robert öli meg, és két testvérüket is. Mondjuk a Targaryen-ek vérvonalába bele lehet kavarodni, merthogy családon belül házasodtak meg minden...
Larawyn 2011 júl. 13. - 09:33:04 Előzmény Marcipáncica_
(593/2155)
off: igen, igen, tudom :D de ha egyszer Trónok harca, ez volt az elsõ megérzésem... :P
Különben lenne egy kérdésem, remélem segítetek. :) (Lehet, h spoiler, fogalmam sincs.) Még csak az elsõ könyvet olvastam, és a függeléknél nézegettem a Targaryeneket. Az alapjn olyan, mintha Daenerys és Viserys Rhaegar gyermekei lennének, de a szöveg alapján meg a bátyjuk. Kicsit összezavarodtam. :)
10/10
offtopic
Marcipáncica_ 2011 júl. 12. - 15:49:03 10/10 Előzmény Larawyn
(592/2155)
Teljességgel off-off topic: azt kell mondjam hogy a védelmezõ lovagok manapság kb olyan olyannyira gyakoriak mint a sárkányok vagy a vámpírok...azaz... :D
tanhu 2011 júl. 12. - 13:29:47
(591/2155)
Biztos sokan olvassuk az eredetit is.Azonban mindenkit megkérek,megkérünk szépen arra,hogy az általa olvasottakat tartsa meg magának, és ezt ne árulja el másoknak a világhálón,ha pedig valaki mégsem bírna magával akkor legalább SPOLIERRRRRR feliratot biggyesszen oda elõ és utó!Köszönöm a többiek nevében is.Ugyanis már elõzetesen a hivatalos megjelenés elõtt kiküldött pár példányt a terjesztõ,és akadt pár minõsíthetetlen..........stb köcsög akik elkezdték híresztelni,hogy mi történt a Sárkányok Táncában...Martin is morcos volt miatta...
Most pedig egyesek örömére,leteszem a lantot jó hosszú idõre, legalábbis ezen a fórumon.Kellemes nyaralást olvasást,miegymást mindenkinek!
10/10
offtopic
Marcipáncica_ 2011 júl. 12. - 11:03:30 10/10
(590/2155)
jav: hírek
10/10
offtopic
Marcipáncica_ 2011 júl. 12. - 11:03:07 10/10
(589/2155)
Az angolnak én nem merek nekiállni mert megérteném ugyan de nem lenne túl élvezetes... úgyhogy most csak félig örülök.
Hivatalos híres szerint magyar fordítás csak jövõ tavaszra várható .... brühühühü :((
tanhu 2011 júl. 12. - 10:39:14 Előzmény Marcipáncica_
(588/2155)
MEGJELENT!)))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))
10/10
Marcipáncica_ 2011 júl. 10. - 22:30:15 10/10 Előzmény Túrin
(587/2155)
Igen, korábban én is pedzegettem ezt itt mint problémát. A túl hosszú írásban sokszor elvész a lényeg. Mondjuk én már megszoktam Tanhu stílusát, nem egyszerû olvasmany... Közben amugy egy ideje eléggé rákattantam más fórumokra is ahol a GOT (is) a téma, sok hsz-t olvasgatok, néha írok is, így nincs annyira hiányérzetem már ezzel kapcsolatban. / Sorry ha kicsit kusza, és ekezetileg nincs rendben az írásom, mobilrol potyogok! :D/
tanhu 2011 júl. 10. - 20:20:25 Előzmény Túrin
(586/2155)
Na hiszen,biztos ettõl a fölösleges szájtépéstõl lesz népszerûbb.Különösen akkor ha akkora off mint több lakónegyed,tudod én ilyen faszságokat(juj de csúnyát mondott,és még fog is, ha kell) sem fogok írni,hogy leragadok, akár egyik vagy másik ember vélt vagy valós alapú csesztetésénél,fõleg oldalakon keresztül,erre se idõm sem kedvem,és gyomrom se.Ha ez volt a célod,hogy teret kapj sikerült,noha kérészéletû lesz.Ez most belõlem jött ki.Okításul és nem fakításul.Többre mennél te is ha a véleményedet mondanád el, nem rólam vagy másról, mert az senkit se érdekel,kivéve pár lincsre áhítozó alakot,akik mindaddig békésen bólogatnak hümmögnek is míg meg nem orrontják a vérszagot,akkor aztán "nyájasan" tépik a szájukat rogyásig,függetlenül attól, hogy ez a fórum nem errõl szól.
Larawyn 2011 júl. 10. - 18:41:05
(585/2155)
Nekem az elsõ hozzászólásoddal olyan voltál, mint egy védelmezõ lovag. :D Köszönet érte. :)
10/10
Túrin 2011 júl. 10. - 13:41:22 10/10 Előzmény Stevie19
(584/2155)
Amúgy tényleg nem akarom brutál mód letámadni õt (ha ez nem volt még elég :D), de úgy éreztem, elsõre kicsit keményebben kell fellépnem, ha a késõbbiekben értelmes beszélgetés a célom. Volt egy olyan érzésem, hogy finomabb hangokra elsõre süket lett volna.
9/10
Stevie19 2011 júl. 10. - 13:06:21 9/10
(583/2155)
"b*sszus, nem te voltál épp, akinek nem hitte el, hogy már láttál egy epizódot, mert neki még nem volt szerencséje hozzá? "

De, én. Viszont az igazsághoz hozzátartozik, hogy amikor rájött, mi a helyzet, elnézést kért. Egyébként eleinte nekem is ilyen aggályaim voltak vele kapcsolatban, mára azonban teljesen megszoktam :)
10/10
Túrin 2011 júl. 10. - 12:59:17 10/10
(582/2155)
Igen, olyasmi. :)

Semmi baj a bõvebb kifejtéssel, de ha valaki a gondolatfolyamát fossa ki az ujjaiba, az kb. olyan, mint József Attila Rorschach tesztje: érdekesnek érdekes lehet, de k...a fárasztó. :)
Szóval ha már valaki nagy írókat szeret, illetve igényesnek érzi magát, akkor legyen igénye a saját agymenéseit is megszûrni, és legalább alapszinten fogyaszthatóvá tenni. :)
10/10
Túrin 2011 júl. 10. - 12:55:51 10/10
(581/2155)
Figyelj, egészen egyszerû. Számtalan fórum kering a neten a GOT-ról, tehát sokfelé lehet írni, tehát nem muszáj ide. Tényleg kicsit késõn ért el az ingerküszöbömig a srác, hogy "beszóljak" neki, igazából nem is tettem volna, hanem hagyom a pocsolyájában, csak Marcipáncica nem értette, miért nem írnak ide. Nos, én pl. ezért, holott más GOT fórumokon szívesen jelen vagyok.

Alapvetõen nincs gondom a PORT-os fórumokkal, de ez itt sok volt.

Még egyszer utoljára: nem Tanhu alapvetõ jelenléte zavar, még csak nem is a témafelvetései, aláírom, hogy még segítõkészség is van benne (feliratok, stb.).

A gond az, hogy arrogáns, figyelmetlen, mindenkinél okosabbnak és tájékozottabbnak hiszi magát (basszus, nem te voltál épp, akinek nem hitte el, hogy már láttál egy epizódot, mert neki még nem volt szerencséje hozzá? :D), érvekre nagyjából immunis (nem, én egyelõre még nem hoztam ilyeneket, de megfigyelni már volt szerencsém a többi párbeszédbõl), olvashatatlan az írása, mert terjengõs, önismétlõ, és nem központoz, ergo csak tölti vele a fórumot, és minden 2. mondatával hullára dicséri az ominózus mûvet, ami még egy azt szeretõ ember számára is kiveri a biztosítékot.

Tudom, hogy nem a legkonstruktívabban kezdtem ide írni (mondjuk ki: rádöntöttem az ajtót :D), de el lehet olvasni általában a port-os hozzászólásaimat, nem feltétlenül az agyatlan vitázás a kenyerem, és általában szeretek on-topik maradni.

Én tehát szívesen írok ide, ha õ is visszább vesz, és ígérem, akkor én is, talán még vele is értelmesen el tudok beszélgetni. Ha nem, akkor egész egyszerûen tojok a fórumra (ahogy még lehetnek néhányan), és akkor marad a 4-5 kommentelõ.
9/10
Stevie19 2011 júl. 10. - 12:28:30 9/10
(580/2155)
Túrin és Könnycseppek: Ti most komolyan Tanhu miatt nem írtok ide? Nem két napja fórumozok (még ezen kívül megannyi helyen), de ilyet még nem láttam/olvastam, hogy valaki miatt nem jönnek mások. :D
9/10
Stevie19 2011 júl. 10. - 12:23:42 9/10
(579/2155)
Ne bohóckodj már, olvass vissza. Kb. féloldalas kommentet írtál a cikkre válaszul. Egyáltalán nem voltál figyelmetlen, és reagáltál erre az irományra.
9/10
Stevie19 2011 júl. 10. - 12:22:45 9/10
(578/2155)
Egyáltalán nem. Nézd meg :)
tanhu 2011 júl. 10. - 11:34:57
(577/2155)
Bocs az offért.A mellõzést én már megtettem korábban,PRIVÁTBAN közöltem veled, ezek szerint ezt meg te mellõzted el, vagy vetted semmibe...Méghogy ignore pffff.Senki sem kötelezhetõ arra - szerencsére - ,hogy mások elolvassák vagy sem amit ír.Ám ha valaki az egyiket vagy másikat illetve fõleg a harmadikat teszi az biztos következményekkel jár.Van akik ezt képesek felfogni, van akik meg képtelenek ebbõl akár egy kóstolónyit is megemészteni...Továbbra sem áll szándékomban felvenni az ilyen kesztyûket,ahogy szétcseszni se a fórumot,olyan dolgokkal amiket tudok a sorozatról ami alatt nem pusztán a filmet értem.Aki pedig ezért megy el innen, vagy az esetleges személyeskedések,beszólások, és azok következményei miatt, azt nem kívánom párhuzamba vonni a "Sean Stark halála miatt nem nézem"ezõkkel.Szívbajosoknak, szépelgõknek,középszerûeknek nem is való, mármint Wsteros,még mielõtt elértenénk egymást...
offtopic
könnycseppek 2011 júl. 10. - 11:03:57
(576/2155)
(...valójában Tiéd az elismerés, mert sikerült elérned egy igazán rövid (!!!) választ...;-))