Téma: Trónok harca

10/10
offtopic
Segítõ Béka 2012 jún. 07. - 15:56:48 10/10
(955/2155)
beépüljön a szabad népek seregébe"

de akkor miért szúrta le a másik hollót? elfalujt a látszatcsata? vagy az tényleg utálta?
Assa 2012 jún. 07. - 15:08:41
(954/2155)
>> Észak királya a stark gyerek meg akarja szegni a szavát, mikor nem azt veszi el, akit megigért, nem lehet szeretõje? ferenc jóskának is az volt, vagy ha mégse akarja elvenni, várjon már a háború végéig, az anyja meg kiadja jaime lannistert a fia tudta nélkül a lányáért. ez hülye?<<

Robb szerelmi szálát teljesen átírták (és szerintem rosszul). Mikor Cat emlékezteti az apja becsületességére, õ meg azt mondja rá, hogy de az apja meghalt, szívesen megpofoztam volna.
A regényben Robb házasságát és az adott szava megszegését épp a becsület indokolja.
Konkrétan:
"A lány becsületét választotta a sajátja helyett. Miután leszakította, nem maradt más választása." (Persze nem Talisáról van szó, hanem egy westerosi nemes lányáról, és Robb épp az õ várában tartózkodik sebesülten.)
És aztán nem intézi el egy vállrándítással, hogy hát a Freyek így jártak.
Másrészt mind az õ balvégzetû kis kalandjában, mind Catelyn döntésében nagy szerepe volt annak, hogy mindketten épp akkor kapták a hírt, hogy Theon meggyilkolta Brant és Rickont. Cat tehát épp a Robbon kívül egyetlen, biztosan életben lévõ gyerekét akarta visszaszerezni. (Sõt, azt se tudhatta 100%-ra, hogy Arya nincs-e mégis a Lannistereknél.)

>>amúgy szintén unalmas és felesleges a királynõt annyi ideig a semmirõl fecsegtetni a bunkerben.<<

Elhiszem, hogy van akinek ez unalmas, bár ezeket a részeket, és ezt a felépítést, hogy az ostrom váltakozik Cersei "összejövetelével" a könyvbõl vették át, tehát nem a készítõk önálló hozzáköltése - kivéve Shae szekírozását -, ami nem midnig sül el jól.
Plusz sokat elárul Cerseirõl.

>>mintha érdekelné, ez egy többszörös gyerekgyilkos, ne siránkozzon már ha leütik<<

Hogyne érdekelné, tíz éven át nevelte. A szökésrõl is azért próbálta meggyõzni elõtte.

>>és az árnyékemberrel mi lett, amit a vörös boszorkány szült? egyszerhasználatos csak?<<

Az árnyat kifejezetten egy feladat elvégzésére teremtik (az eddigiek alapján merényletre, ahol egyetlen embert kell megölni), aztán ha az megvan, eltûnik. Új árny létrehozásához kellene Melisandre, de õt visszaküldték Sárkánykõre. Másrészt ez a lény az életerõbõl táplálkozik (konkrétan Stannisébõl), vagyis nem használható korlátlanul, mert Stannis belehalna.

>>még mindig nem tudjuk mi lett a kis stark-lány a tánctanárával<<

Nem is fogod. ^^ Legalábbis jó darabig. Azok se tudják, akik olvassák a könyveket.
Esélyes, hogy meghalt, de van olyan teória is, hogy õ volt Jaqen elõzõ megtestesülése.

>>kicsit túlzásnak érzem a zombihadsereget a végén, még ez is? mikor a stark gyerek még mindig nem gyõzte le az oroszlánokat, és azt se érte, hogy hány csatát vív még velük, vagy minek állnak egy helyben?<<

Robb csatázik, csak nincs mûsoridõ meg fõleg pénz bemutatni.
És épp az a lényeg, hogy míg mindenkit lefoglal a Vastrón ügye, senki nem törõdik a Fallal, pedig Osha is azt magyarázta már az elsõ évadban, hogy az igazi veszély észak felõl jön.
Mara60 2012 jún. 07. - 14:50:57
(953/2155)
Westeros igazi ellenségei a Mások. Ha a király-jelöltek nem egymással csatáznának, akkor képesek lennének fellépni ellenük, de így, hogy szétforgácsolják az erejüket a háborúban, gyakorlatilag védtelenek lesznek.
Havas Jont azért küldték északra, hogy beépüljön a szabad népek seregébe, és kifigyelje õket. Ha ez most még nem is látszik rajta, de sokat tanul is.
Robb Ned Stark fia, ezért sohasem fog szeretõt tartani. (mint ahogy szerintem az apja sem tartott, és Havas Jon nem a fattya)
Az meg nem tudom miért baj, hogy most nem halt meg egyik fõszereplõ sem? Erre úgyis ott lesz majd a harmadik évad.
10/10
Segítõ Béka 2012 jún. 07. - 14:36:31 10/10
(952/2155)
hát ez a második évad eléggé bénára sikerült, jó is, de egyes jelenetek a történésben nagyon bénák

spojler

folyamatos körben járó okoskodások, felesleges unalmas párbeszédek, észak királya a stark gyerek meg akarja szegni a szavát, mikor nem azt veszi el, akit megigért, nem lehet szeretõje? ferenc jóskának is az volt, vagy ha mégse akarja elvenni, várjon már a háború végéig, az anyja meg kiadja jaime lannistert a fia tudta nélkül a lányáért. ez hülye?

a nemes ápolónõ elmondja miért lett ápoló, megalszik közben a szájába a tej, az enyémben is, baromi unalmas nagymonológ.

ellopják a sárkányokat, vissza kell szereznünk, oké, gyõzködik egymást, új jelenet ezen a helyszínen: még mindig gyõzködik egymást, a sárkányokat vissza kell szerezni, jó, csak vmit csináljatok már.
ahol meg akció van, ott meg rövid a jelenet, khaleesi beegy a holtak házába, hallja a sárkányokat a sötétben, tök izgi, vágás, új helyszin, mennyi volt ez a jelenet? két perc? és mikor újra visszajövünk erre a helyszínre, akkor már nem olyan izgalmas

a királynõ elmondja a stark-lánynak, hogy nagy kincs ami a lába között van, tudni kell használni, majd õ is azt fogja használni, ha nyer az ostromló szarvas-ház lordja. de azért csak jól meg akarja ölni magát és a fiát méreggel. minek ez a sok k*rválkodás?
amúgy szintén unalmas és felesleges a királynõt annyi ideig a semmirõl fecsegtetni a bunkerben.

leszúrják az öreget a farkasvárban, leütik az áruló tengerészt a katonái, aztán bénán befut az öreg, hogy jaj mit csináltatok? mintha érdekelné, ez egy többszörös gyerekgyilkos, ne siránkozzon már ha leütik, szóval befut az öreg, és egyenesen szinte nekifut a lándzsának. ugye nem csak õ hal meg ebben az évadban? nagyon életszerû a befutása, túlzottan mesterkélt. és még senki meg nem halt. az elsõ évadban meghalt a sákánygyerek meg stark is, itt még senki sem, aki fontos. vagy rossz.

és az árnyékemberrel mi lett, amit a vörös boszorkány szült? egyszerhasználatos csak?
még mindig nem tudjuk mi lett a kis stark-lány a tánctanárával

ezt a 2. évadot elnagyolták, korántsem olyan jó, mint az elsõ évad, de még mindig ez a legjobb sorozat, tetszett a törpe nagyon (mikor eldönti ki súgja be a királynõnek, az nagyon jó), õvele szerencsére nem csináltattat a rendezõ béna jeleneteket. tetszenek a sárkányok is. mikor kiszabadul a sárkány lány, jó jelenet, kevés van ez ilyenekbõl sajnos az évadban.

a snowstark mostani jelenetei is laposak, masírozik cél nélkül.
kicsit túlzásnak érzem a zombihadsereget a végén, még ez is? mikor a stark gyerek még mindig nem gyõzte le az oroszlánokat, és azt se érte, hogy hány csatát vív még velük, vagy minek állnak egy helyben?
Assa 2012 jún. 06. - 20:19:49 Előzmény vitnegre
(951/2155)
Nem, azt jelenti, hogy jönnek a Mások.
10/10
vitnegre 2012 jún. 06. - 18:47:54 10/10
(950/2155)
Az Éjjeli Õrségnél a három kürtszó az alapból nem "sárkányokat" jelent?
catrina 2012 jún. 05. - 21:35:45 Előzmény Mara60
(949/2155)
Igazad van valóban az egyik legnagyobb dolog legyõzni saját félelmünket :)))
Mara60 2012 jún. 05. - 21:22:09
(948/2155)
Másrészrõl sokkal izgalmasabb magadnak rájönni az összefüggésekre, mintha a szádba rágnák. És hány olyan utalás van a könyvekben, ami a filmsorozatból nem derült ki, mert majd adott idõben valaki elmondja a nézõknek.
Példának okáért ott vannak a Targaryenek, akikrõl ebben az évadban alig esett szó. Pedig hát minden tõlük indult ki. És a történet Daenerys révén megint hozzájuk kanyarodik vissza. A könyvekben elcsepegtetve összeszedegethetõ az életük és sejtetni engedik a titkaikat is.
T42 2012 jún. 05. - 21:02:23
(947/2155)
Köszi a válaszokat.

Ha ilyen sok szereplõ meg szál van, akik nem kerültek bele a sorozatba, azt hiszem célszerü lenne az elejétõl olvasnom.

Kár, hogy csak jövõ évre készül el a 3. évad, de biztos idõigényes egy ilyne látványos sorozat forgatása.
Mara60 2012 jún. 05. - 21:00:39
(946/2155)
Mert az igazi bátorság pontosan ezt jelenti, felülkerekedni a félelmen. Aki félelem nélkül vág bele valamibe, az legfeljebb vakmerõ.
Másrészt én nem hiszem, hogy akár Havas Jon, akár G.R.R. Martin intézõnek szánná õt. A folytatásokból egyértelmûen kiderül, hogy Aemon mester utódjának szánják.
Mara60 2012 jún. 05. - 18:02:17
(945/2155)
Én olvastam a könyvet, és szerintem Sam sok mindennek nevezhetõ, de gyávának aztán biztosan nem. Igen, folyton nyavalyog. Viszont nyavalyogva megcsinál olyan dolgokat, amit mások nem mernének bevállalni. Mikor a csapat egy része gyáván feladja, õ akkor is tovább megy. És az sem véletlen, hogy éppen neki sikerül elõször elpusztítania egy ellenséget. Amit pedig Jonért csinál majd, az elõrevetíti, hogy késõbb méltó utódja lesz a mesternek. Hiszen megvan hozzá az esze és a szíve is.
catrina 2012 jún. 05. - 15:06:13
(944/2155)
valóban nem olvastam még a könyvet most lesz majd idõm rá és elkezdem. Nem tudom elítélni Sam-et van aki ilyen hogy fél mindentõl de általában ezt gyakorlatban teszi mert elméletben ha jól veszem eddig Õ mindig tudta, hogy mirõl van szó hogy 3 kürt a más-ok meg mit tudom én tehát azért érdeklõdõ és olvasott. Hogy nehezen ismerkedik a világgal hát van ilyen. Nem tudom ki küldené ilyen helyre csak úgy a gyerekét de én nem inkább mutatta volna meg neki Õ a saját apja a világot mint hogy vagy meghalsz vagy oda mész meghalni. Jó én nyafka és nõ vagyok gyerekekkel és én elfogadom, hogy van olyan hogy fél és stb de ugyanakkor igyekszik. Õ segített Havas Jonnak, hogy menjen õrjáratba ha akar õ elvégzi helyette a Parancsnok melletti teendõket. Na hát azért valamire csak jó az a szerencsétlen nyafka stb... és én bírom is.
Assa 2012 jún. 05. - 14:26:59
(943/2155)
Én is Sam-párti vagyok. :D

És maradjunk annyiban SPOILER ha a Más jövõbe látna, haladéktalanul kinyírná.
catrina 2012 jún. 05. - 14:14:15
(942/2155)
szerintem azért mert az õsi kõ mögé bújt szerintem valamiféle védelmet kapott attól az emlékhelytõl. S veled ellentétben nem tartom balféknek Sam-et. Lehet a kardvivás nem megy neki de leleményes jószívû és abban az idõben jelentõsen "olvasott". Tehát szellemileg ott van a szeren :))
Assa 2012 jún. 05. - 14:08:56
(941/2155)
Itt-ott SPOILER

Jaime-Brienne: Ez a különbségtétel nem hiszem, hogy sokat számítana Jaime-nek, akárkit szolgál is Brienne, akár a Starkokat összességében, akár csak Catelynt, az neki ellensége. Ami Tywin elismerését illeti: hosszú az út Királyvárig, fõleg, hogy Jaime-ék épp a Folyóvidéken kóricálnak és a háború nagyjából oda összpontosul, az egész régió tele van különbözõ seregekhez tartozó csapatokkal, szökevényekkel, banditákkal... nem olyan egyszerû átvergõdni rajta.
Syrio és Jaqen: teóriák vannak arról, hogy õk ugyanaz a személy, de nem derült ki.
Tyrion és Shae: erre a válasz nagyon sok és nagyon durva spoilert tartalmazna. A sorozatban módosíthatnak rajta, de könyv-Shae addig hûséges és "szerelmes" ameddig érdekében áll. Tyrionnak meg eléggé vágyakozik a megértésre és szeretetre ahhoz, hogy bedõljön az illúziónak.
catrina 2012 jún. 05. - 13:33:17
(940/2155)
Nagyon körültekintõ válasz volt.Én is kérdeznék ami engem foglalkoztat az az, hogy Jami Lenister hogy meglepõdött Brien ugymond szaktudásán. És milyen döbbent elismerés látszott rajta - valamint, hogy Brien milyen elkötelezetten hangoztatja, hogy nem a Starkokat hanem Lady Catelynt szolgálja. Van ez továbbiakban hatással Jami-re? Valamint a papára, hogy végül is a fiát Tyrion eszének köszönheti, hogy visszakapja.Amit még kérdeznék, hogy Arya tánctanára Jegan Hagart és az új ember nem ugyan az mind a három?
Ja és Tyrion meg a kedvese, hogyan alakul a sorsuk lesz a továbbiakban is kapcsolatuk?
köszike
Scarecrow 2012 jún. 05. - 09:24:12
(939/2155)
A sorozatos kérdéseidre a válasz:
-A második évad azzal kezdõdött, hogy a részeg Ser Dontost Joffrey majdnem kivégeztette, amitõl Sansa mentette meg, így a lovag udvari bolond lett. Ezen szál további része kifejtetlen maradt a sorozatban. Ser Dontos ugyanis úgy akarja meghálálni azt, amiért a lány megmentette az életét, hogy segíteni akar neki megszökni, így Sansa inkább benne bízik, mint a Vérebben. Aztán kiderül a késõbbiekben, egészen pontosan a harmadik könyvben, hogy Sansa kimenekítésének eseményeit Kisujj mozgatta valójában, amit a második évadzáróban már le is lõttek sajnos.
-A sorozat elején mutatták párszor Bran képességét, miszerint képes álmában a farkasa bõrébe bújni. Azért ment északra, hogy ennek a képességnek az eredetét kiderítse. A második évadból ugyanis kihagyták a Reed fivéreket, szövetségeseit, és barátait, akik biztatják õt, és õk indulnak el vele, míg Osha Rickonnal másik irányba megy. Deres sem Theon Greyjoy miatt égett le a könyvben, hanem egy másik szereplõ által, akit ugyancsak kihagytak az évadból.
-Tyrion valójában sosem volt a családjának kedvence. Mivel születése közben meghalt az anyja, így õt mindenki utálja: az apja, és Cersei, csak Jamie nem. Ráadásul Lord Tywin orrát más dolgok is piszkálják: mivel Cersei nõ, nem örökölhet, Jamie pedig a Királyi Testõrség embere, amely hasonló az Éjjeli õrséghez: aki beáll az nem nemzhet gyereket és nem örökölhet. Így Tywin egyetlen örököse Tyrion, a törpe, amely sérti a büszkeségét. A könyvben sokszor megemlítették, hogy Tyrion megszületését tréfának tartják, ugyanis lehet, hogy a születésével akarták az istenek emlékeztetni Tywint, hogy nem hatalmasabb a királynál. Amirõl persze Tyrion nem tehet,de ezt megemlíti õ is: minden törpe fattyú az apja szemében.
Dóó 2012 jún. 05. - 09:16:41
(938/2155)
A mostani 10 rész volt a második könyv. Sok helyen eltért tõle a sorozat, de érdemes elolvasni, vagy a 3. könyvvel folytatni.

(Sansa nem bízott a Vérebben - plusz, ha elkapják õket, nyilván egybõl kinyírják -, Branék azért mennek északra, mert ott van Jon a falon (legalább is ezt hiszik + délen sok az ellenség), Tyrion meg azért lett "kegyvesztett", mert megérkezett Lannister papa, szóval csak eddig szólt a megbízás.)
Scarecrow 2012 jún. 05. - 09:12:26
(937/2155)
A könyv volt elõbb. Az, hogy a film mennyire követi az eredetit, hát... Az elsõ évadnál eléggé hûen, mondhatni szinte tökéletesen adaptálva. A második évad a második könyvet vette alapul, és voltak benne jócskán átírások, és egyszerûsítések, kihagyások, és félinformációk. Ha a sorozatot szereted, a könyvet imádni fogod, mert persze sokkalta részletesebb, mélyebb, bõven taglalja az indítékokat, motivációkat.
T42 2012 jún. 05. - 00:26:38
(936/2155)
Joffrey-t meg igazán agyoncsaphatná már valaki....