Téma: Trónok harca

delamico 2012 máj. 12. - 13:11:03
(855/2155)
Szubjektív véleményem szerint jobb, mint az elsõ kettõ és az évad eddigi fénypontja. Na most gondolom meggyõztelek, hogy mennyit javul majd a helyzet :D
10/10
idõjós1010 2012 máj. 12. - 12:40:48 10/10
(854/2155)
:-)
Most kezdem el nézni a 3. részt. remélem tényleg jobb lesz.
offtopic
delamico 2012 máj. 12. - 12:21:20
(853/2155)
Ser Gregor szerepet kapott a Hobbitban???? Azta! Hát az érdekes lesz. Egyébként nekem még Ser Gregorból is az elsõ évados verzió tetszett jobban. Meg a farkasokból is, ha már itt tartunk. Kutyaként sokkal jobbak voltak mint CGI farkasként, amiknek nem olyan sorrendben mozog a lábuk, mint kellene...
delamico 2012 máj. 12. - 12:19:06
(852/2155)
Az, nagyon lapos volt. Nekem eddig a harmadik rész tetszett, a többit mindet végignyafogtam, hogy ez így nem jó. Ebbõl a szempontból sokkal jobb volt az elsõ évad, mert akkor még nem olvastam el a könyvet.
delamico 2012 máj. 12. - 12:17:26 Előzmény idõjós1010
(851/2155)
Igen, az az elsõ rész elsõ jelenete. :)
Assa 2012 máj. 12. - 09:17:49 Előzmény delamico
(850/2155)
Végül is Beric esetében, ha tartanák magukat a könyvben leírt kinézethez (bár nem szokták), úgysem számítana eredetileg hogy nézett ki.
Tulajdonképpen Tickler emlegette a Lobogó Nélküli Testvériséget a kínzásos kérdések közben, kevéske utalás, de nem kevesebb, mint amennyivel az elsõ évadban elindították ezt a szálat.
Az eredeti Ser Gregort pedig azért váltották, mert szerepet kapott a Hobbitban.
10/10
idõjós1010 2012 máj. 12. - 00:43:03 10/10 Előzmény Marcipáncica_
(849/2155)
Rendben köszönöm. Most néztem meg, elég unalmas egy rész. Remélem késõbb felpörögnek majd az események, mert az elsõ évadot imádtam.
10/10
offtopic
Marcipáncica_ 2012 máj. 11. - 23:57:15 10/10
(848/2155)
egyre több és több az átírás... kezdek bepipulni... :(
10/10
Marcipáncica_ 2012 máj. 11. - 23:56:22 10/10
(847/2155)
Igen!
10/10
idõjós1010 2012 máj. 11. - 23:51:34 10/10
(846/2155)
Ami a második évadot illeti, picit segíts már nekem légyszi (vagy akárki más aki olvassa ezt)
Az elsõ része az amikor a gyerek király neve napját ünneplik párbajokkal ?
offtopic
delamico 2012 máj. 11. - 22:55:28
(845/2155)
Az, hogy az elõzõ évadban szerepelt egy jelenetben a világon semmit nem jelent. Gregor Clegane-t is lecserélték, pedig neki talán mintha több jelenete is lett volna. De lehet, hogy csak egy. Mindegy. Mikor Ned Stark bejelentette név szerint, hogy Beric Dondarrion menjen és vigyen embereket, az megalapozta a Lord Beric vonalat, de azóta néma hallgatás van felõle, ezért a szkepticizmusom. Plusz, az a színész közelében sincs annak, ahogy Lord Bericnek ki kellene néznie (nem önkényesen képzeltem jóképûnek, Jeyne Poole is bele volt zúgva).

Tormund eléggé jó comic relief lenne forgatókönyvileg, tehát kár volna kihagyni, de sok karakter jó lett volna erre a célra, mégse kapták meg a szerepet. Bronn az elsõ számú comic relief figura és nem úgy néz ki, mintha ettõl meg akarnák fosztani. Tormundnak stratégiai szerepe pedig csak iszonyúan sokára lesz, ennyire a forgatókönyvírók nem gondolkodnak elõre.

Amúgy meg nem is vagyok pesszimista. Csak reálisan fel tudom mérni, hogy a filmadaptációk általában mennyire tükrözik az én elképzeléseimet a történetekrõl és eddig nem sok egyezés volt. Szegény Harry Potterékkel se értettem egyet sokszor. Ilyenek az adaptációk. Ettõl még nagyon jó a sorozat. És köszönöm a Mance Rayder linket.
delamico 2012 máj. 11. - 22:47:47 Előzmény catrina
(844/2155)
Greyjoy fog még csúnya dolgokat csinálni, de el fogja nyerni több mint méltó büntetését, biztosítalak. Osha pedig alapvetõen azt teszi, amit õ jónak ítél, és nem ítélte jónak, hogy Greyjoy lefejezte Ser Rodrikot. Emellett eléggé közel áll a két Stark gyerekhez, ezt már az elsõ évad végén is észlelhettük, amikor örökké Brant hurcolászta a nyakában. Ezért segít nekik. Plusz, saját magának sem lenne nagy jövõje Greyjoy körül.
delamico 2012 máj. 11. - 22:44:14 Előzmény Assa
(843/2155)
Még mindig SPOILER veszély, bár nem gondolom, hogy ez bárkinek spoiler lenne, persze jobb félni, mint megijedni.

Persze, de ugyanennyi erõvel kellett volna Robbnak a könyvben is észhez térnie, mielõtt elvette Jeyne-t. Meg az se biztos, hogy Talisa tényleg Volantisból jött, lehet, hogy kiderül, hogy õ Jeyne (már névileg is). Meg az is lehet, hogy kiderül, hogy õ csak egy Talisa és Robb nem veszi el és majd (egyszer sokára) jön egy Jeyne. Amúgy szerintem nem Catelyn lenne az elsõdleges probléma, ha Robb kitalálná, hogy elveszi Talisát, hanem a kedves bannermen-ek, akik azért is a lábánál fogva kötnék fel, ha elcserélné Jaime-t Sansáért.
Scarecrow 2012 máj. 10. - 23:48:02
(842/2155)
SPOILER gyanú

A Grejoy szál kissé meg lett kavarva az eredetihez képest. A könyvben az alábbi történt: Bolton fattya kivívja Deres haragját, miután erõszakos eszközök árán örökölni szeretne, ezért börtönbe csukják Bûzös gúnynévvel, mert nem valami szép szál ember. Theon várfoglalásánál Bûzöst is kiengedik a cellájából, aki hûséget fogad neki, mert gyûlöli Derest. Theon nõvére ugyan Deresbe érkezik, de nem ad embereket az öccsének, aki eléggé magára marad azzal a pár martalóccal, ezért kétségbeesésében elküldi Bûzöst katonákért. Theont gyûlöli mindenki finoman szólva, mert miután megtalálja az embereivel a megszökött Stark gyerekeket, Brant és Rickont, a fejüket veszi, és azokat a kapura tûzi. Persze aztán kiderül, hogy nem õket ölte meg, csak két másik gyereket a "becsülete" és a látszat miatt, miután nem találja meg a Stark gyerekeket (ugyanis a farkasok rossz irányba terelik õt, az erdõben keresik õket, de Branék valójában közelebb vannak, mint gondolná, történetesen a kriptában rejtõznek el Osháékkal, így átvészelik biztonságban Deres leégését is.) Egyedül Luwin mester tudja az igazságot, de õ hallgat, miután felismeri, hogy a megcsonkított gyerek bár akkora mint Bran, õ nem lehet, mert a lábai izmosak, és egészségesek, nem pedig sorvadtak és vékonyak, mint a járni képtelen Stark gyereké. Megérkezik Ser Rodrik a seregével, és követeli Theontól, hogy adja meg magát, mert azzal a pár emberrel a várat megtartani nem tudja, mire a Grejoy fiú elkezdi zsarolni az öregembert a lányával, miszerint megöli, ha nem hagyják békén, ami elég aljas húzás. Végül Theon már azon kezd el filózni, hogy becsület ide, becsület oda, neki már nincs olyan, megadja inkább magát, miután Ser Rodrik garantálja azt, hogy nem esik bántódása, max számûzik õt is a falra, Theon pedig már fantáziálgatni kezd valami meghágnivaló vadlányról, mikor váratlan segítség érkezik. Idegen sereg támadja hátba Ser Rodrikot, aki meghal. Theon beengedi a sereget naivan. Bûzös, vagyis a Bolton fattyú a sereg feje, aki felégeti Derest, Theont pedig úgy tûnik megöli. A késõbbi könyvekben tesznek említést róla, hogy a Boltonok jó szokásához hasonlóan Theont is egy kis nyúzásnak vetik alá, 6. könyvben derül ki, hogy Theon még él, méghozzá Stannis ítélkezik felette (aki már akkor Északon van). A Stark gyerekekrõl pedig mindenki azt hiszi, hogy meghalt, de élnek, így Bran a Falon túlra megy, hogy megtudja álmai jelentését és felfedezze képességét, amellyel képes a farkasa, Nyár testébe költözni. A könyv szerint Brannel tart Nyár, Hodor, és a Reed testvérek, akiket a sorozatból egyenlõre kihagytak, akik beavatják õt az álmok misztikájába, a másik Stark gyerek, Rickon egy másik úton megy Oshaval, és Borzassal. A 6. könyvben Rickon felkutatására Tengerjáró Davos megy nem hivatalosan(akit hivatalosan "kivégeznek"). Bran a Falon túl pedig találkozik egy Hidegkéz nevû alakkal, aki spekulációk szerint nem más, mint az eltûnt Benjen Stark.
catrina 2012 máj. 10. - 21:05:42
(841/2155)
Tudja valaki mi lesz a "jutalma" Greyjoynak, hogy lefejezte a Starkok Húbéresét?
Számomra teljesen kiismerhetetlen a rabszolga lány aki a fiatalabb Stark fiú mellett szolgál.
Meglepett a 6 rész vége, hogy segíti a fiút és a hozzátartozókat megítélésem szerint nem kis mértékben.
Assa 2012 máj. 10. - 18:28:37
(840/2155)
Nem.
catrina 2012 máj. 10. - 18:03:46
(839/2155)
Ha valaki tudja árulja már el nekem, hogy a Lenister papa tud-e az ikrei vérfertõzésérõl és, hogy annak gyümölcse Jofrey???
Assa 2012 máj. 10. - 15:04:32
(838/2155)
Robb/Talisa és talán SPOILER

Az összeszûrés itt se lenne akkora gond, Catelynnel a közelben is simán kivitelezhetõ. De utána jönne (jön) a Stark-becsület és a belõle adódó döntések, és azt Cat se hagyná annyiban.
A könyvben is úgy volt vele, hogy oké, boldog a gyerek, oké, nem rossz lány ez a Jeyne, de ha már sutba dobtunk egy szövetséget, legalább megérte volna (és akkor felhozza példának Margearyt, akivel pénz meg hadsereg járna, Jeyne-nel meg minimális katonai segítség és egy viszonylag jól hangzó név, vagyis semmi hasznos).
Talisa meg még ennyit se tud felmutatni, mert ki tudja mi igaz abból, amit magáról állít. És ha az is, az, hogy a nevük õsi név Volantisban, nem jelent egyúttal gazdagságot - fõleg olyat, amibõl Robb kap is valamit.
Míg Walder Frey mégiscsak stratégiailag jelentõs várat birtokol, azt meg tudni lehet róla, hogy alapból megbízhatatlan szövetséges és alattomos, megkeseredett, sértõdékeny vénember. (Bár Robb húzásán ki ne sértõdne meg.)
Éveken át a Tullykkal se tudott tetõ alá hozni egy házasságot, most meg ott lenne võnek Észak királya, erre... És még csak az az enyhítõ körülmény sincs meg, hogy Arya majd hozzámegy egy Frey-fiúhoz, mert Aryáról épp senki nem tudja, mi is van vele.
Nyilván senki nem sejtette, hogy mi lesz belõle, de hogy valami lesz, azt igen.
delamico 2012 máj. 10. - 14:31:10
(837/2155)
Szörnyû. Le vagyok törve... Remélem, legalább megfelelõ színészt választanak neki. És akkor gondolom Tormundban már ne is reménykedjek... Pedig úgy szerettem ezeket a mellékszereplõket. Tormundot, Lord Beric-et (fõleg), meg az egész bandáját, Tom o' Sevens, Lem Lemoncloak, zseniálisak voltak.
delamico 2012 máj. 10. - 14:28:24 Előzmény Assa
(836/2155)
Arya: Nekem Littlefinger az agyamra megy, szóval nem nagyon vagyok kibékülve a jeleneteivel és szerintem felesleges volt õt meg Aryát betenni egy szobába, dehát ez van. A Margaery jeleneteket szerettem, de nem Littlefinger miatt, hanem mert Natalie Dormer pozitív csalódás volt. Nem tudtam õt elképzelni Margaery-nek Anne Boleyn után, de zseniálisat alakított.

Még mindig esetleges SPOILER
Robb-Talisa/Jeyne: Azért Robb mégis csak férfiból van, szóval nem hiszem, hogy Catelyn-tõl és a Frey-házasságtól függõen akkora gondot jelent neki komolyabban összeszûrni a levet egy csinos lánnyal, akire baromira rá van kattanva. Alapvetõen ott követte el a hibát a könyvben is, hogy a történtek után elõvette a Ned-Stark-becsületet és feleségül vette Jeyne-t. Nyilván ez szép dolog és nagyon helyes és nem tudhatta, hogy Lord Walder ilyen pszichopata módon reagál majd, de mégis csak ezen múlt az egész ügy kimenetele. Úgy, hogy Catelyn ott van körülöttük, ugyanúgy nem tudhatják, hogy ez lesz az egészbõl, plusz miután megjön Bran és Rickon halálhíre, nyilván Catelyn is boldogan akarja majd látni egy szem megmaradt fiacskáját. Már ha feltételezzük, hogy Talisa=Jeyne.