Téma: Trónok harca

Assa 2014 febr. 23. - 17:22:33
(1335/2155)
A sorozatra céloztam, végül is színészekrõl van szó. Ott valamivel elõbb felbukkan, az elsõ évad hetedik részében, ha minden igaz. Egyébként igen, õ játssza Tywint.
somber 2014 febr. 22. - 23:26:57
(1334/2155)
Hát nem tudom, hol tartasz a sorozatban (a könyvekre gondolok), de szerintem már a második (de lehet csak a harmadik) könyvnél tisztán látszik, hogy nem sétagalopp ezt a cselekményt szövögetni. Nem 1-2, hanem 8-10 szálon fut a történet, ezt nem szabad szem elõl téveszteni. Az meg a pláne, hogy a 4. és az 5. könyv nem 2 külön kötet, hanem egymással páthuzamosan futnak, egy nagy egészként funkcionálnak, csak az egyik délre, a másik északra és keletre fókuszál: azért ez sem semmi, ezt mind összeegyeztetni. Pont az ötödiknél volt az, hogy kb. 500 oldalnyi nyers anyagot dobott a kukába Martin egyik percrõl a másikra, mert rájött, hogy nem tetszik neki. Szóval egyáltalán nem irreális az a 4-5 év a megjelenések között, mert hihetetlenül komplex a sztori, és ha ez nem elég, akkor ott a régi szólás: jó munkához idõ kell. :)
Assa 2014 febr. 22. - 22:28:33
(1333/2155)
Ezek szerint még eléggé az elején vagy.

(Akkor a nálam Top színészek/színésznõk nagy részét hiába soroltam fel, mert csak késõbb lesznek, vagy késõbb jönnek az igazán jó epizódjaik.)
10/10
Cullangka 2014 febr. 17. - 21:15:45 10/10
(1332/2155)
Elõzõ kommentemben Arya-ról beszéltem nála lepõdtem meg a korán :) Bár Joffreyt játszó szinészt sem nézném 19-nek kicsit alúltáplált szegényem! :D Valóban igazad van abban, hogy remek szinész, legalábbis nagyon eladja Joffrey szerepét, mintha neki irták volna, mintha azt a gõgös arckifejezést csak emiatt gyakorolta volna kiskora óta, nagyon megy neki :D bár valamiért nem tudom szeretni.. "valamiért" :D még úgy sem, hogy tudom, hogy csak egy szerep, nem tudom másnak elképzelni az életben (pedig a "Ilyen lesz a Trónok harca IV. évada" cimû videóban youtubon meg is emlitik, hogy maga a szinész mennyire más mint a szerep, mégsem tudok más szemmel nézni rá:D)

Nem nagyon tudok olyan szinészt mondani a sorozatban aki ne illene a karakteréhez. Ott van pl Aidan Gillen (Baelish), láttam már sok filmben de nem fogott meg, de ebben a szerepben az a rejtélyes mosolya megbabonáz:P:D
Talán csak Art Parkinson (Rickon) aki számomra kicsit gyenge, bár lehet, hogy csak a gyerekszinészekkel van némi elõitéletem akaratlanul, de ha õ van egy jelenetben nekem kicsit nem természetes.
10/10
Cullangka 2014 febr. 17. - 20:51:55 10/10
(1331/2155)
ez igaz, sõt nekem az egyik kedvencem, az õ jeleneteit mindig nagyon birom, bár ha azt nézem, hogy igaz mikor a sorozat kezdõdött ugy 3 éve is 14 volt, most 17, már-már nem mondanám gyereknek, bár mikor megtudtam a korát az állam le esett, eljátsza a 12 éves szerepet úgy, hogy el is hiszem, hogy annyi :D
10/10
offtopic
Cullangka 2014 febr. 17. - 20:24:50 10/10
(1330/2155)
visszaolvasva kommentem Trónok harca (elirtam, az ékezeteknél meg sorry angol bill és nincs mindig kedvem keresni sötétben) :D
10/10
Cullangka 2014 febr. 17. - 20:19:13 10/10
(1329/2155)
Akármilyen topicot olvasgatok mostanában (bár itt tudtam, hogy itt vagy) találok egy érdekes kommentet, amire szeretnék válaszolni szinte mindenhol rayferrier.. :D Nem zavar csak már olyan érzésem van mintha követnélek :DDD

Én személy szerint örültem, hogy a korukat megnövelték, nem is csak az erotikusabb jelenetek miatt, hanem azért egy "gyerekesebb" szinésszel nehéz eladni egy komoly szerepet, meg azért sok gyerekszinészen érezni a tapasztalatlanságot és zavaró a játéka.
Meg azért ha azt nézzük, hogy régen (jó tudom ez nem a mult, de mégis ahhoz hasonlÍtanám) fejlettebbek voltak az emberek "elsõ vérzéssel" házasodtak, 14-15 évesen már csatába mentek, hamarabb fejlõdtek, és azért akkor egy 14 éves nem úgy nézett ki mint most, szerintem igy hiteles, hogy idõsebbek.
Néztem 4. évad videót, betekintés kulisszák mögé, hát Bran lassan átfejlõdik Mátyás királyba :D engem valamiért, zavarna, ha minden szereplõ igy megváltozna :D

A következõ kommentedre is válaszolva, miszerint van e aki 1-est ad a sorozatra, biztosan belenéznek megnéznek 2 jelenetet és puff 1es, értékelésüknek semmi alapja, de ha aztnézem, hogy aki rá szán kis idõt és megnéz pár részt, ha van némi logikája, hogy milyen háttere van egy ilyen sorozatnak (nem barátok közt szinvonal) nem adhat rá 1et.. :D
Assa 2014 febr. 17. - 11:27:04
(1328/2155)
Nálam egy TOP5 így nézne ki (sorrend nélkül):
Peter Dinklage, Nikolaj Coster-Waldau, Charles Dance, Jack Gleeson, Alfie Allen (a második évadért simán köztük a helye).
De emlékezetes volt az elsõ évadból Mark Addy és Harry Lloyd is, vagy a mostaniból Iwan Rheon.
Nõknél meg talán Diana Rigg, Natalie Dormer, Lena Headey, Sophie Turner, Maisie Williams.
De például Michelle Fairley is jó, csak egyszerûen nem tudtam megszokni Catelynként. :-/

Nincs mit tenni, a szájtátás nekem inkább hiba, mint a játék jellegzetessége. Egy színésznek ennyire tudnia kellene parancsolni az arcának. De a vége felé mintha javult volna a helyzet, talán végre szóltak neki, talán magától rájött, hogy gond van. :D
10/10
Cullangka 2014 febr. 17. - 00:42:47 10/10
(1327/2155)
szerintem az összes szinészt nagyon eltalálták.. Havas Jon meg a boci szemei.. tipikus "egy magányos árva nézése" nekem nagy kedvencem Khal Drogo, olyan vadembert csináltak h lehetetlen nem szeretni :D Nem mondom, hogy feltétlenül jobb iró mint Tolkien, õ azért egy elég nagy világot teremtett meg, másban jó!
A Trókok harcában azt imádom, hogy kiszámithatatlan (ami a gyürük uráról vagy más müveirõl nem mondható el), és ennyiben más, ennyiben több, hogy be meri vállalni, hogy õ igenis megöli azt akit mindenki szeret, a gonosz meg csak vigyorog :)
De persze a kedvenc aranyköpésem mikor Hodor nagy bölcsen azt mondja: Hodor :D (haláli karakter :D)
Assa 2014 febr. 16. - 20:57:15
(1326/2155)
Ízlés kérdése is persze, de én Kit Haringtont nem sorolnám a sorozat legjobb színészei közé. Mintha képtelen lenne becsukni a száját (a harmadik évad vége felé szerencsére hangyányit javult a helyzet). Nézem-nézem a jeleneteit, de bármit csinál is, nekem az jár a fejemben: "Jó, jó, de miért tátod a szád, ha épp nincs szöveged?" :D

(Az se segít, hogy ilyen pocsékul írták meg a karakterét - pedig a könyvben az egyik kedvencem -, de ha legalább más gond nem lenne vele...)
10/10
Cullangka 2014 febr. 16. - 11:14:53 10/10
(1325/2155)
Szerintem nem õ találta ki, de még ezt figyelmen kivül hagyva is zseniális iró! :D A sorozat meg azért jó mert könyvhû, remek szinészekkel, nem 5 filléres diszlettel :)
Assa 2014 jan. 25. - 18:52:09
(1324/2155)
A sorozatban mindenki életkorát megnövelték pár évvel. A regény szerint a Robert-Ned-Cat-Jaime stb. korosztály is csak 32-34 körül lenne.
Sokan egyébként a könyvet is bírálják a túl fiatal szereplõk miatt, és állítólag Martin is nyilatkozta már, hogy idõsebb karakterekkel kellett volna indítania.
A sorozatnál meg pláne problémás ez. Rengeteg jelenet elképzelhetetlen lett volna olyan szereplõkkel, akiknek a kora egyezik a könyvbelivel: pl. Dany nászéjszakája (meg az egész történetszál) egy 13 év körüli lánnyal?
Arra is gondolniuk kellett, hogy a gyerekszínészek megnõnek közben, sokkal gyorsabban, mint ahogy a sorozat szerint telik az idõ. (Sansa és Bran alakítóin például nagyon feltûnõ a különbség már a második évadban is.)
Assa 2014 jan. 25. - 12:50:43
(1323/2155)
Will. A sorozatban.

(A könyvben õ már korábban, a Falon túl meghal, és egy idõsebb, tapasztaltabb Õrség-tagot, Garedet fejezik le dezertálásért, de a sorozatban ezt megcserélték.)
Assa 2014 jan. 24. - 21:45:31
(1322/2155)
Igen, értem. Csak annyit írtam, hogy nem azt a fickót hívták Jon Arrynnak.
Assa 2014 jan. 24. - 21:20:30
(1321/2155)
(Jon Arryn elé biztos nem, õ Királyvárban feküdt holtan. De tudom, hogy kezdetben még nehéz kiigazodni a szereplõk között.)

Harcolós-mágiás fantasyt ezután se várj. Lesznek harcok, de közel sem annyi, amennyit emlegetnek, vagy amennyi a könyvben szerepel. (A hangsúly inkább az intrikán van.) Lesz mágia, de kevés és a nagyja csak késõbb. Ez egy másik ága a fantasy mûfajának.
offtopic
Sz Peter 2014 jan. 22. - 19:25:20
(1320/2155)
Mondom: mást is ír párhuzamosan! Ami csak a befejezés UTÁN(!) fog megjelenni!
offtopic
Sz Peter 2014 jan. 22. - 17:48:29
(1319/2155)
Mivel nem csak ez az egy mûve van (lásd kisregények, gyerekkönyvek) sanszos, hogy esetleg mást is ír párhuzamosan.
mushi 2014 jan. 20. - 22:57:50
(1318/2155)
nem hiszed el? hát akkor te se írtál még nagyobb terjedelmû dolgot, vagy egyáltalán bármit... még két oldal színvonalas írása is órákba telik sokszor, nem több száz, vagy épp ezer oldal, amivel halál pontosan kell dolgozni. martin egy egész történelmet talált ki, szerintem marhára oda kell figyelnie, hogy ne írjon pontatlanságokat, vagy ne keverjen össze szereplõket, évszámokat, meg ilyesmik... egyébként ezért szar, ha egy könyvbõl film/sorozat készül, mert akkor már nem csak az olvasóknak kell megfelelni, hanem a nézõknek is, mert addig persze, hogy nincs folytatás, amíg könyv se. ezért lett gyakorlatilag a harry potter utolsó része is fura kissé, mert nyomás alatt volt az írónõ. hiába tudta már körvonalakban meg vázlatokban, hogy mit is fog írni, de a mit és a hogyan közt nagy különbség van. én speciel nem örülnék, ha a hatodik könyv azért lenne gyengébb, mert martint ostromolják kívülrõl, hogy siessen már. de amilyen stílusa van az öregnek, kb le is sz*rja, és jól is teszi :D
offtopic
Sz Peter 2014 jan. 20. - 20:37:31
(1317/2155)
És honnan tudod mit csinál e könyv írása mellett? ;)
ValeK 2014 jan. 13. - 12:22:05
(1316/2155)