Téma: Trónok harca

kozi001 2013 jún. 05. - 04:07:04 Előzmény Bromden fõnök
(1195/2155)
Mert olvasni szigorúan tilos!

Tiltsák be a wikit és az egész internetet is amíg a sorozat nem ér véget!
szilvia333 2013 jún. 04. - 16:11:52
(1194/2155)
Neked is köszönöm szépen Péter. Ezt az oldalt is megjegyeztem.Sosem lehet tudni min akad meg még a szemem:))
szilvia333 2013 jún. 04. - 16:10:42
(1193/2155)
Nagyon szépen köszönöm!!
Könyvjelzõztem az oldalt:)) Szép vastag könyvek,hasonló árakkal,de megoldom.
offtopic
Sz Peter 2013 jún. 04. - 16:05:01
(1192/2155)
szilvia333 2013 jún. 04. - 15:53:02
(1191/2155)
Elnézést mindenkitõl hogy csak így bepofátlankodom a Shilla fórumról,de az az igaz hogy én is nagy rajongója vagyok a sorozatnak,és némi információra lenne szükségem,azzal kapcsolatban,hogy hol tehetnék szert a könyvre (könyvekre) amibõl ez a sorozat készült.
A válaszokat elõre is hálásan köszönöm:))
Bromden fõnök 2013 jún. 04. - 15:23:58
(1190/2155)
emberek! ideje lenne megkülönböztetnünk a SPOILERokat! legyetek szivesek és jelezzétek ha olyan infrmációt akartok közölni amit csak a könyvbõl lehet megtudni. Mondjuk ezt a Port.hu is ellenõrizhetné... szóval megnéztem a 9. részt és nem akarom tudni, hogy a könyv szerint ezután mi következik!
Scarecrow 2013 jún. 04. - 15:22:21
(1189/2155)
Nem volt bennem rossz szándék. Már írtam egy e-mailt a moderátoroknak, hogy távolítsák el ezt a két kommentet.
10/10
Andrew8 2013 jún. 04. - 14:51:42 10/10
(1188/2155)
Ez nem volt szép! Jó hogy a Dany-s, Arya-s szálat nem vesézted ki meg Martellest. De még így is szinte mindent leírtál nem szép dolog. Én ugyan már elolvastam a könyveket, de akik még nem ha véletlen belefutnak már elegük lesz a spoilerezésedbõl! Privátban kellett volna.
Mara60 2013 jún. 04. - 14:34:41
(1187/2155)
Már ne haragudj, de ez mire volt most jó? Direkt megkértek, hogy ne spoilerezz. Erre te leírod elõre az összes kötet tartalmát.
Nem lehetett volna privátban?
Scarecrow 2013 jún. 04. - 14:21:43
(1186/2155)
További spoilerek a folytatásról:

SPOILER---
Tywin a Boltonokat nevezi ki Észak õrzõjének. Észak azonban nem felejti el a Bolton és a Frey-ház árulását, azonban félnek az urak a Lennisterektõl. Theon kínzója nem más, mint Lord Bolton fattyú fia: Havas Ramsey (aki a könyv szerint felgyújtotta Deres várát). Stannis, miután a Falra megy Északot akarja maga mellett tudni, ehhez azonban le kell számolnia a Boltonokkal. Davos elmegy tárgyalni egy északi úrhoz (most nem jut eszembe a neve), aki "nyilvánosan" kivégezteti, de valójában elengedi, hogy megkeresse a Stark fiúkat, ugyanis kiderül hogy életben vannak. Ha az egyiküket megtalálná az õt védelmezõ rémfarkassal, mint bizonyítékkal, akkor az északi urak biztos mellé állnának, mert õk a Starkokhoz hûek. Így Davos elindul megkeresni Rickont és Borzaskutyát. Stannis Deres vára ellen indul, a megmaradt romok közt ugyanis Lord Bolton tanyázik Ramseyvel, akit Boltonná tesz, majd hozzáadja egy ál-Arya Starkoz. Az ál-Aryát Theonnak kell azonosítania, és mivel õt már félholtra kínozta a szadista Ramsey, nem mer ellentmondani. Stannis elkapja idõközben Theon nõvérét: Yarát (a könyvben valójában Ashának hívják, de a sorozat készítõi átkeresztelték, mert hasonlít az Oshára). Theonnak sikerül megszöknie Ramseytõl az ál-Aryával (miután Ramsey vele is piszkos játékot kezd játszani), és egyenesen Stannisbe botlik, így újra találkozik a nõvérével. Ramsey a Falra üzen egy hollóval, miszerint Stannis elbukott (ami valójában hazugság, Stannis ugyanis nem ér oda a várhoz a hóvihar miatt), és követeli a parancsnoknak megválasztott Jontól, hogy adja át neki Stannis királynéját, és Lady Melisandret (Ramsey ugyanis szeret vadászni a nõkre, az elkapottak és megkínzottak után pedig elnevezi a vadászkutyáit). Jon nemet mond, mire, mert a Falról áttelepülõ vadakkal is túl liberálisnak találták, saját társai szúrják le (nem derül ki a regénybõl, hogy meghal-e, de valószínûleg nem). Egyébként ami kimaradt a sorozatból az, hogy Robb még a halála elõtt Jont nevezte meg örökösének Catelyn tiltakozása ellenére, amennyiben meghalna, és nem lenne fia. Ehhez Stannis is ragaszkodott a Boltonokkal való ellenszenve miatt, Jon viszont az Éjjeli õrségnek tett esküje miatt elutasította, hogy Stark lehessen.
Sz Peter 2013 jún. 04. - 14:04:10
(1185/2155)
SPOILER S03E09

Viszont a kedvenc karakterem Ser Brynden Tully (Blackfish) megúszta.
Scarecrow 2013 jún. 04. - 12:20:15
(1184/2155)
Csak saját felelõsségre olvassátok el!

SPOILER-----
Bran túlmegy a Falon, és megtalálja a Háromszemû Hollót. Jon megvédi a falat a vadaktól, és megválasszák (Sam segítségével) az Éjjeli Õrség parancsnokának. Stannis siet a Fal segítségére: a páncélos lovasoktól megrémülnek a vadak, majd fegyverszünetet kötnek, ugyanis õk is csak a Másoktól menekülnek, amelyek eljövetelét Melisandre,a vörös papnõ már elõre látja. Sansát Kisujj megszöktetni Királyvárból, idõben, miután megmérgezi Lady Olenna segítségével Joffreyt (így beteljesül Melisandre összes varázslata a piócák és a királyi vér segítségével, mert Balon Greyjoy is megjal egy balesetben). Joffrey halálával Sansát és Tyriont vádolják meg (miután az esküvõjén is megfenyegette a királyt). Tyrion párbaj utáni ítéletet szeretne, azonban a Hegy megöli a harcosát (Oberynt a Martell házból, aki csak a negyedik évadban fog feltûnni). Tyriont Jaime szabadítja ki. Tyrion menekülése elõtt Varys titkos folyosóin keresztül Tywin szobájába megy, ahol az apját Shae-vel rajta kapja (a könyv szerint, de lehet, hogy a sorozatban máshogy lesz). Tyrion dühében végez egy számszeríjjal a saját apjával, majd számûzetésbe vonul, és csatlakozni akar Daeneryshez. Visszatérve a Starkokra: Aryából arc nélküli orgyilkos válik, Sansa Kisujjal megy. Catelyn torkát elvágták, azonban Dondarion és Toros megtalálja a holttesttét. Dondarion a saját életerejét odaadja Catelynnek, aki feléled, és Kõszív Úrnõvé válik: a Lobogó nélküli testvériség új, néma vezetõjévé (miután elvágták a hangszálait). Egyetlen célja: megbosszulni fia halálát, ezért Freyeket fog el a csapatával, és akaszt fel az erdõben. Késõbb elkapja Briennet is, mint esküszegõt (hiszen Jaime oldalára állt), majd arra kényszeríti õt, hogy kapja el Jaimet.
Nafi 2013 jún. 03. - 23:53:03
(1183/2155)
Nekem már Ned Stark halála betette a kaput, onnantól kezdve már csak úgy nézem...
Biztos ezerszer jobb könyvben, talán majd egyszer elolvasom...
T42 2013 jún. 03. - 23:34:19
(1182/2155)
Én sem olvasom a könyvet, mert nem akarom elõre tudni, mi fog történni. Viszont ez most nagyon brutális volt..

valaki megnyugtatna egy kis spoilerrel, hogy nem fog az összes Stark elhullani ebben az évadban, elõre köszönöm
vacak91 2013 jún. 03. - 23:27:11
(1181/2155)
én nem olvasom a könyvet. ez a mai rész (s3e9)... még most se bírom felfogni. gondoltam lefekvés elõtt megnézem, hátha beüt valami jó kis trónok harcás álom, de NEM! mert most egész este ezen fogok agyalni.. mi volt ez? miért kellett ezt? ne máááár!:D áááh. de pont az ilyenek miatt nem olvasom a könyvet :) az ilyen fordulatok váratlanul, nagyon durvák. áh. megyek sírni
Bromden fõnök 2013 jún. 03. - 23:13:18
(1180/2155)
SPOILER:
3. évad 9. rész utolsó 5 perc: HOLY SHEAT!!!
-Babi24- 2013 jún. 03. - 23:10:24
(1179/2155)
Spoiler

Hú, ba..-s, könyvben is nehéz volt ezt a Rob-os jelenetet végigolvasni, de így filmben még szívszorítóbb volt. Én is bíztam benne, hogy Rob velünk marad végig. Õ volt az egyik legszimpatikusabb szereplõ számomra. Szerintem a Starkok közül a kis Arya-ban bízhatunk igazán. Igazi kis tökös csaj. :) Meg persze ott vannak a tesók is, plusz lesznek még váratlan fordulatok. ;) Na megyek is és olvasom tovább a Sárkányok táncát. :)
Nafi 2013 jún. 03. - 23:05:57 Előzmény Andrew8
(1178/2155)
Szia, én pl. nem olvastam a könyvet..és most még nem tértem magamhoz a mai rész után. :(
6/10
nikato 2013 jún. 03. - 21:28:24 6/10
(1177/2155)
SPOILER: Na emberek! Kezdem unni már, hogy csak Starkok halnak! Egy köcsög Lannister sem hal meg. :D De talán Havas tesz még valamit!
10/10
Cullangka 2013 jún. 03. - 19:11:10 10/10 Előzmény Bludkraze
(1176/2155)
SPOILER

ugyanígy vagyok vele, nagyon megdöbbentett a vége, csak Rob-ot miért kellett... áááh én elkezdtem a könyvet csak nem volt idõm olvasni, de erre nem számítottam, azt hittem õ lesz aki végig megy a történeten, kedvencem volt :/