Téma: Trónok harca

Peppo 2014 jan. 05. - 00:33:32
(1295/2155)
Én úgy tudom, csak ez a hét könyv van (lesz). De mivel nem vagyok szakértõ és fanatikus rajongó sem, így lehet, hogy nem tudok mindent.
Ajánlom õket elolvasásra. Sokan szidják, mert szerintük elnyújtott, de a helyzet az, hogy ha ez idõnként igaz is, akkor is Martin úgy tudja elnyújtani a történetet, hogy nem unalmas egy percig sem. És sokszor az ember várja a végkifejletet, és valami egész más irányba indul el a sztori. Nem bántam meg a rá fordított idõt, pedig nem volt kevés. Jó hosszú könyv mind, és már most van belõle öt. Csak akkor vágj bele, ha az idõ nem probléma! :)
Peppo 2014 jan. 05. - 00:19:28
(1294/2155)
Elvileg hét könyv lesz összesen, ebbõl öt van kész. Martin nem sieti el a dolgot. A sorozat elsõ két évada az elsõ két könyvet dolgozta fel, szerintem nagyon jól. Természetesen voltak kihagyások, összevont karakterek (vagy épp olyan, aki a könyvben nem létezett) és egyéb egyszerûsítések, de így is nagyon jó lett a sorozat. A harmadik évad viszont a harmadik könyv kb. 3/4-énél megállt, amiért azóta is haragszom a készítõkre, mivel egyrészt a könyv végén jönnek az igazán jó részek, másrészt meg azért, mert szerintem a harmadik könyv a legjobb mind közül. A negyedik könyv amolyan fél könyv, mert csak a szereplõk egyik felének történetét viszi tovább. Ezért az ötödik idõben ugyanott kezdõdik, mint a negyedik, majd kb. a felénél "ér össze" a két könyv idõvonala, és onnantól már az összes történetszál megy tovább párhuzamosan.
Hogy a többi évad hogy fogja lefedni a könyveket, azt nem tudom, ahogy azt sem, hogy mire a sorozat utoléri idõben a könyvet, kész lesz-e a folytatás. Elvileg kész kellene lennie addigra. Jó lenne, ha jönne már a következõ, mert az ötödik könyv megint csak úgy ért véget, hogy az ember nagyon várja a folytatást.
10/10
Andrew8 2014 jan. 04. - 22:17:18 10/10 Előzmény Meklód fia
(1293/2155)
Ez az író egyébként olyan mint a Mikulás külsõre és kedvességére, humorára. :D Ha láttad, hallottad õt már.
Morta 2014 jan. 03. - 20:37:50
(1292/2155)
Elkezdtem nézni, de picit túlzásnak érzem a a sorozat ilyen szintû felkapását. Persze ez nem negatív kritika, mert jó a történet és a megvalósítás is, de szerintem akadnak sorozatok amik körül kisebb a hype, pedig vannak legalább ilyen jók :) Amúgy ami nekem nagyon tetszik, az a fõcím zenéje. Fõleg ha James Brown énekel rajta :) Ajánlom meghallgatásra :)
http://mash-up.hu/zenek/filmzenek/tronok-harca/
Mara60 2013 dec. 29. - 19:21:08
(1291/2155)
Ha beleolvasol a regénybe, vagy belenézel a sorozatba, akkor rá fogsz jönni, miért 18 a korhatár. :)
10/10
tas 2013 dec. 29. - 16:21:41 10/10 Előzmény gabysim
(1290/2155)
Csodás film. Én kötelezõvé tenném. Kitûnõ stáb. A szereplõk, a rendezõ, a maszkok, trükkök, a szinkron.... stb-stb.
Felnõtt mese, de mégis nagyon földi, mélyen emberi és rengeteg bölcsesség van benne. A motivációk, az emberi tulajdonságok. El vagyok ragadtatva. Nagyon várom a folytatást. Hatalmasat alkottak a készítõk. Nehéz lehet megsaccolni, hogy mi lesz a folytatás. Nem mindig az amit várunk. Mint a valós életben. Akinek ez nem tetszik annak még járnia kell az élet iskoláját, vagy forduljon orvoshoz!
gabysim 2013 dec. 29. - 12:25:50
(1289/2155)
Érdekes ez a topic. :D Nagyon szeretem a sorozatot ó, meg a könyveket. Mintha nekem találták volna ki. Imádom a törit és a fantasyt. Ez, vegyíti a kettõt, tökéletesen. Olvasgattam a hozzászólásokat és eléggé megosztóak. :D Én örülök, hogy nincs benne annyi csata. Elvenné az egészet a sz.r kavarástól. A párbeszédeket imádom. Beszélnek és kivenni a szavakból, hogy pontosan mit is jelent. Azok a fenyegetések hatalmasak és milyen szép virágnyelven mondják õket. Petyr meg Varys nagy arc. Már nagyon várom az új évadot, végre Sansa is alakíthat.
offtopic
Cross 2013 dec. 28. - 15:08:16
(1288/2155)
Nem olvasom el, nem olvasom el, nem olvasom el a magazinod.
mushi 2013 nov. 28. - 20:36:31
(1287/2155)
nem szoktam ezt a klisét mondani, de most kénytelen vagyok: ne nézd! ha ennyire nem érted.
itt nem sean beanrõl van szó, ilyen módon minden rendezõ egy aljas, galád ember, hogy meg merik ölni a filmjeikben. fõleg nem arról van szó, hogy beteges lenne az író, amiért megöli a karaktereket. ha eddig tündérmeséket olvastál, maradj is azoknál. nem érted az egészet. személy szerint nekem is elegem volt/ van már azokból a könyvekbõl, amiben minden hepi és csöpög a könyvbõl a szirup.
de képzeld, nem mindenki végzi halva. csak azok, akiknek a halála elõbbre viszi a cselekvést. eddard halála azért volt egy muszáj a történet szempontjából, mert van egy, a hatalomért mindent elkövetõ család, akinek kényelmetlen volt egy õket és a jó hírüket veszélyeztetõ személy. az életben nem így van? nem távolítanak el mások is sokakat azért, hogy nekik jobb legyen? de. behódolsz agy meghalsz. ez így mûködik. a középkorban is így mûködött, és mivel a történet is egy elég középkor-szerû kitalált helyen játszódik, máshogy nem is lehetne. a háborúkkal mi van? valakinek mindig kellett valami, terület, hatalom, ezért legyilkoltak egy rakás embert. eddard rájött egy olyan dologra, amivel megfoszthatta volna az egész lannister famíliát a tróntól, de még a közelébõl is. becsületes volt, a becsületes embereket pedig kihasználják vagy kicsinálják a való életben is az olyanok, mint a lannisterek. a többi már csak ennek a következménye. a család természetesen bosszút akar, elkezdõdik a harc, a háború, a cselszövések. és tessék, így hal meg egy csomó ember. nem lehet csak egy ejnyebejnyével elintézni az ilyeneket.
Assa 2013 nov. 28. - 11:42:12
(1286/2155)
Nem. Csak olyan író, aki meg meri ölni a karaktereit, ha azok az idejük végére értek, és a történet megkívánja a halálukat. Ha mindenki életben maradna, az egyrészt túl meseszerû lenne, másrészt akadályozná, hogy az események továbbgördüljenek.
Ha nem csak azt látnád meg az egészbõl, hogy jaj, a gonosz sorozatkészítõk végeztek Sean Bean karakterével, akkor felismernéd, hogy a halála nem öncélú, hanem logikusan illeszkedik a történet egészébe. A karakter betöltötte a maga szerepét, mennie kellett, és a személyiségében, a cselekedeteiben (hibáiban) benne volt, hogy így végzi.
Igen, nyilván cél az olvasók/nézõk megdöbbentése is, de ezek attól még felépített fordulatok, és éppen ezért meglépni õket nem beteges kegyetlenkedési vágy beteljesítése.
(Sean Beannél meg azért számítani lehet rá, hogy nem húzza ki végig. Elég gyakran poénkodnak azon, hogy mindig meghal a filmjeiben - pedig nyilván nem mindig, de ahhoz elégszer, hogy ez mostanra humorforrás legyen vele kapcsolatban.)
Meklód fia 2013 nov. 28. - 10:49:52 Előzmény mehdi
(1285/2155)
Tehát van egy író aki egy könyvben éli ki beteges vágyait azzal, hogy minden kitalált karakterét megöli, a még rosszabb, hogy egy tõle is borultabb agyú rendezõ ezt meg is filmesíti.
10/10
mehdi 2013 nov. 28. - 00:13:15 10/10 Előzmény Meklód fia
(1284/2155)
Tudod te hányan fognak életben maradni az 5. évadra az elsõ évadból?
kesu567 2013 nov. 25. - 13:47:47 Előzmény Meklód fia
(1283/2155)
Azt hogy ismeretlenek, az sem teljesen igaz, de az hogy "béna szinészek" ahogy mondtad, azt azért kikérném magamnak :) Ritkán látok sorozatban olyan jó alakításokat, mint itt némelyik szinész lerak a képzeletbeli asztalra.
10/10
Viktor6665 2013 nov. 20. - 21:22:14 10/10
(1282/2155)
Én nem értem mit siránkozik mindenki a fõszereplõk elvesztésén. Nekem pont ez az egyik indok, amiért úgy gondolom minden idõk legjobb sorozata. Soha nem tudod elõre ki dobja fel a talpát. Amúgy annyit elárulok azoknak akik nem olvasták a könyvet az 5.évadban is lesz siránkozás:P :D
Cross 2013 nov. 16. - 22:02:29 Előzmény Meklód fia
(1281/2155)
A könyvben/sorozatban sok aljas dolog történik.. többek között ezért is a kedvencem ez a könyv/sorozat, mert nem prûd és kõkeményen beint a kliséknek.

SPOILER lehet.Én is ki voltam akadva, amikor lefejezték..a kedvencem volt Eddard..annak ellenére, hogy egy fafejû barom volt, dehát ez van. Az élet(forgatókönyv) megy tovább. :)
Meklód fia 2013 nov. 14. - 13:02:01 Előzmény Cross
(1280/2155)
aljasság volt vele reklámozni az egészet, mert voltak akik csak miatta kezdték el nézni, nem az ismeretlen béna színészek miatt
Assa 2013 nov. 13. - 13:01:44
(1279/2155)
Nahát, én meg pont a Once upon a time-nál érzek hasonlóan. :-) Pl. hogy a karakterek egyszerûek, némelyik következetlen, ott nem tudok ráhangolódni arra, ami a szereplõkkel történik, vagy átérezni egy-egy fordulat súlyát. Aranyos, de nekem nem több.
Nagyon más hangvételû sorozatok, hiába fantasyk (nem kizárt, hogy valakinek tetszik mindkettõ, de teljesen érhetõ, ha csak az egyik, a másikkal pedig nem tud annyira megbarátkozni). Bár fogalmam sincs, hogy én például viszonyulnék a GoT-hoz, ha nem olvastam volna a könyveket. Talán akkor is nézném és szeretném, de ki tudja...
Az igaz, hogy általában a mágia ugrik be az embernek a fantasy kapcsán, de annál sokkal szerteágazóbb a mûfaj. Sokféle történet belefér a kategóriába, fõleg, hogy nem mindig egyértelmûek a határok, jellemzõk keverednek. A Tûz és Jég dalát is részben a high, részben a low fantasyhoz sorolják. Ebbõl a high az, amire utaltál, mágia, nemes célok, világosabban egy-egy szerepkörbe sorolható karakterek, idegen világ idegen elemekkel stb. A low-ban meg emberek dominálnak, egyéb lények sokkal kisebb számban fordulnak elõ, a karakterek inkább szürkék erkölcsileg, mint fekete-fehérek, a céljaik önzõbbek, kicsinyesebbek, a küzdelmek az intrika és a politika síkján (is) folynak... A GoT-ban ez a kettõ keveredik. (Az Abercrombie-féle Elsõ Törvény-trilógia eléggé hasonló, a mágia ott is jórészt a háttérben mûködik, de pl. több a harc, vagy A Locke Lamora hazugságai, ami szintén hordoz a low fantasyra jellemzõ elemeket. De lehetne sorolni.)
Viszont úgy néz ki, a te ízléseddel, elvárásaiddal ez pont nem vág egybe. :-)
Bubble Gum 2013 nov. 13. - 07:09:22 Előzmény Assa
(1278/2155)
Köszönöm szépen a kimerítõ választ. Igazából nem a vak düh vezérelt, amikor ezeket írtam, és nem is a megváltoztathatatlan véleményemet szerettem volna leírni, hanem csak nem értettem, miért van ennyire - számomra - felülértékelve a sorozat. Nyilván ízlés dolga sokminden, én pl a fantasyt a természetfeletti képességekkel, mágiával tudom azonosítani, számomra az azt jelenti - ahogy pl a Once upon a time-ban is ez megvolt. Ott is le vannak osztva a szerepek de sokkal jobban körülhatárolhatóak és összetettebbek a karakterek. Ha már politikai cselszövésrõl szól valami, akkor ott jobban kedvelem a valós történelmi eseményeken alapuló sorozatokat, m úgy érzem, tanulhatunk belõle, láthatjuk, h az emberek hogyan éltek valamikor. Nem sok olyan kitalált környezetben játszódó mûrõl tudok, ahol egy politikai cselszövés egy teljesen kitalált mezõben zajlik és a téma is erre lenne kihegyezve - nem annyira a harcra magára. Ugyanakkor nem gondolnám, hogy a politikai cselszövés önmagában ilyen sok nézõt leültetne a képernyõ elé, akkor akár az elnök embereit is nézhetnék :) A legfõbb bajom az a sorozattal, h kevés igazán felemelõ pillanatot adott számomra, nem tudtam rajta meghatódni, nevetni, nem váltott ki belõlem érzelmeket, a már korábban elmondott dolgok miatt.
Cross 2013 nov. 12. - 05:22:48 Előzmény Meklód fia
(1277/2155)
:D
És mivan ha, hogy esetleg S.B. csak 1 évadra akart szerzõdni és ezért választotta Eddard karakterét?
mushi 2013 nov. 11. - 15:31:39
(1276/2155)
én fogtam a fejem a felsorolt indokoknál, egyszerûen felmérgesít, ha valaki így vagdalkozik, anélkül, hogy tényleg odafigyelne... meg persze a könyveket is érdemes hozzá elolvasni, akkor lesz kerek a történet, de a legtöbb ismerõsöm olvasás nélkül jobban élvezte a sorozatot, mint én, aki végigment a könyveken, és a 3. évadot úgy nézte végig, hogy dehát ez nem is így volt!! persze ízlések és pofonok, és tényleg nem hibátlan a sorozat, de ilyen mondvacsinált, bõdületesen ostoba indokokkal még nem találkoztam.. különösen ez a vérfarkasos rész.... assa legalább nyugodtan el tudta neki magyarázni, én már kevésbé, annyira felbosszantott..