Téma: Trónok harca

1/10
boom48 2014 aug. 06. - 22:14:11 1/10
(1675/2155)
SPOILER

Téves. Ha Captain Powert hagyják élni, akkor megmarad az országot kettéosztó második hatalom, ami polgárháborúhoz, illetve országszakadáshoz vezet.
Ráadásul azon a ponton nincs másik ellenség aki miatt közvetlenül aggódni kellene. Szõke Hercegnõ egy óceán másik partján van hajók nélkül, a Fal meg csak mesebeszéd.

A Strenght-el kiegeyezni nyilvánvalóan lehetetlenné vált mikor Boromir bejelentette hogy Malfoy nem a kirrrrrrrrrrrály fia, és amúgyis más van megnevezve a trón örököseként, akit a törvény is elõír, és a becsület bla, bla, bla.

Hiába magyarázta neki gyakorlatilag minden mellékszereplõ - könyörgöm, miért a mellékszereplõk vannak jól megírva kizárólag? - hogy ***bele, mindenkinek az a jó ha nem pattogsz, neki muszály volt. Mer' a becsület. Mi õ, mangalor?

És miután a גמור nem volt hajlandó se észérvekre, se erõre hallgatni, hát csak idõ kérdése a család vezetõit mikor iktatják ki, vagy mikor veszik át a trónt. És õszintén szólva saját magukon kívül nem nagyon van Északnak támogatottsága. Inkább csak önérzeteskednek különösebb alap nélkül.

SPOILER VÉGE

10. rész:

Jó, a 9. részben hû, meghalt egy fõszereplõ, oda ne rohanjak. Ha valaki látott, méginkább olvasott már politikai mûvet (ha mást nem, legalább az Alapítvány-trilógia mind az öt részét), akkor nem meglepõ ez a fordulat.
És bármennyire de-promotálták (hogy erõsítsék a 9. részek koncepcióját), a 10. rész (ebben az évadban) mérföldekkel erõsebb és fordulatosabb mint a 9.
Assa 2014 aug. 06. - 21:11:16
(1674/2155)
Dillane más szerepeiben szerintem jobb volt. Itt valahogy olyan... erõtlen. Õ elvileg a "vaskemény uralkodó" - ez néha mûködött is -, de sokszor nekem inkább tûnt nyavalygó, durcás kisgyereknek.
Assa 2014 aug. 06. - 20:13:49
(1673/2155)
SPOILER

Ha Joffrey azt teszi, amit elõre elterveztek, és hagyja, hogy Ned csatlakozzon a Fal védõihez, akkor eggyel kevesebb ellenség miatt kell aggódniuk. Legalábbis megmarad az esély, hogy megegyezzenek a Starkokkal. Az jobban szolgálta volna a birodalom érdekét.
Assa 2014 aug. 06. - 19:27:11
(1672/2155)
Leírtam, miért nézem, ugyanazért néztem az elõzõ három évadot is. Nem tettem olyan kijelentést, hogy csak a negyedik évad lesz jó.* Az viszont tény, hogy a negyedik tetszett leginkább, ezt elismerem. Az a legkiforrottabb.
(* Régebben írtam már olyasmit, hogy nekem ez elsõ unalmas volt egy kicsit, ez igaz. Ha több idõ telik el a könyv elolvasása és a sorozat között, akkor lehet, hogy nem éreztem volna annak, de ez már sosem fog kiderülni.)

Nem a könyvrõl írtam. Ha a könyvrõl írnék, más szempontokat említenék azzal kapcsolatban, miért szerettem olvasni. (Vagy mást is, a sorozat kapcsán felsoroltak mellett.)
Nem arról írtam, milyen a sorozat a könyvhöz képest, de miért tagadnám le, hogy olvastam elõtte a regényt? Nekem ez is hozzátartozott, így ültem le megnézni az elsõ részt, aztán az összes többit.
Robbot illetõen pont hogy kiemeltem, hogy NEM a regényhez képest pocsék (szerintem) az õ sztorija meg maga Robb is, hanem a sorozaton belül problémás, de nagyon.

SPOILER(?) 1x07

Meztelenkedés: nekem volt vele bajom, mikor nem volt funkciója, és a hetedik részben (az a szajhák egymással miközben Kisujj az életérõl mesél c. jelenet, ugye? régen volt már) szerintem nem volt.
Mert hát: a birodalom állítólag legravaszabb intrikusa kitárulkozik az alkalmazottak elõtt, akik közül az egyiket életében elõször látja? Ugyan már. És ha kémek? Neki is van egy rakás, minimum gyanakodhatna és lehetne óvatosabb. Miért nem törõdtek ezzel az írók? Azért, mert az a jelenet nem Kisujjról szólt, hiába mondott lényeges/árulkodó dolgokat magáról. Ha azt akarták volna, hogy a nézõ tudjon ezekrõl, beleszövik máshogy. Az a jelenet csakis azért kellett, hogy a két csajt mutathassák.
Ha más jelenetre gondoltál, akkor bocsánat. Nem emlékszem, mi volt a hetedik részben.

SPOILER vége

Lovagi torna. Tényleg, valami rémlik, a beszélgetõs részek se sikerültek fényesen. De láttam már ennél jobb és mégis középkorhoz illõ lovagi tornát filmen. De azt várná az ember, hogy ha a királyi család, a fõvárosban rendez egy ilyen eseményt (meg talán volt valami plusz apropója is, valamit ünnepeltek vagy valaki - Ned? - tiszteletére szervezték...?), ott kicsit nagyobb a rongyrázás, meg több az ember.
1/10
boom48 2014 aug. 06. - 18:36:11 1/10
(1671/2155)
Épp akartam mondani hogy összekevertem ezt az egyet. Megjegyzem a név nem segített volna, ugyanis ominózus jelenet(ek)ben nem mondtak nevet.

Más: minden mû maga kell megítélje a saját szereplõit. Ezt teszi az által hogy mit mondanak és cselekszenek.
Btw, te hoztad a Sillát, nem tudom most mind vagy kiakadva.
Elég nagy tájékozatlanságról teszel tanúságot ha nem vetted észre a koreai sorozatoknál hogy ki a "hõs" és ki az "ellenség", mivel ténylegesen szádba van rágva bennük.

SPOILER

Visszatérve a GoT-ra: Dinny-dünny, avagy Szõke Lányka (miért hívjákk ebbena sorozatban mind a tízezer karaktert Xthulhunak?) nem akar bosszút. És valóban nem a trón izgatja. Az zavarja hogy nem hagyták nyugton élni új otthonában. Õ maga soha nem rettegett, és a testvére õrültsége a legkisebb mértékben sem izgatta. A legelején mindössze az zavarta hogy nincs melegvíz, meg tíz dunyha az ágyában. Ha ezt nem látod, akkor nem láttad a sorozatot.
A Szõke Fiú, na Õ dédelgetett bosszút, de neki meg az elsõdleges indíttatása a leszármazás szerinti joga a trónra, hatalomra és legfõképp imádatra. Õ olyan igazi ex-náci.

SPOILER VÉGE

Újabb pont: a sorozatnak köszönjük szépen, van saját forgatókönyve, ami bizony itt-ott eltér a könyvtõl. A filmváltozat önálló alkotás, a könyv semmiképpen nem lehet szükséges a megértéséhez. Tudom hogy ezt nem szereted belátni, de ez az élet,sokszor fogsz még csalódni ezen kívül is.


-----------

9. rész:

Nem tudom miért volt itt mindneki meglepõdve, kivéve ha csak az elsõ részt látták.
Plusz a királyság érdekében én is ezt tettem volna (bár valószínûleg a kirrrrrrrrrrrály nem ezért tette, de ez nem számít).

A rész elég közepes, egyedül a szajha és a katona érdekesek benne.

Viszont van benne néhány nagyon durva baki.
Pl. az egyik völgybeli hadúr kettõs fejû csatabárdokat kér, mint Marduk Urunk. Nem kapja meg, bár utasítás szerint meg kéne.
Vagy ott a fickó akit félig lefejeznek, ám amint földet ér, nem tudni mitõl halt meg mert vágás nincs rajta.

És még mindig a végtelen hosszúságú klingoln morgás feiratozás nélkül... Mennyire igénytelen már?
Mara60 2014 aug. 06. - 17:24:27
(1670/2155)
A probléma ott van, hogy mivel nem tudod a neveket, így fogalmad sincs mikor kirõl beszélnek.
Robb nem a fattyú. Õt Havas Jonnak hívják. Robb a legidõsebb Stark fiú, Deres jövendõ ura.
Mara60 2014 aug. 06. - 17:20:51
(1669/2155)
Csakhogy én nem akarom, hogy egy alkotás, legyen az film, vagy könyv, helyettem állapítsa meg ki a jó és ki a rossz, ezt én kívánom eldönteni az alapján, ahogy a karakter beszél és cselekszik. Azt meg pláne nem szeretem, ha már az elején mindenki közli, hogy mit fog csinálni és miért. Ha mindenkirõl mindent tudok az elején, akkor hol maradna az izgalom és a fordulatosság?

Nekem a koreai sorozatokban pont az tetszik, hogy nincsenek jók és rosszak, csupán szereplõk, akik hol jól, hol rosszul döntenek. És pont ugyanez tetszik a Trónok harcában is. A karakterek árnyaltak, olykor többrétegûek. Nem feketék és fehérek. Csak nagyon kevés igazán gonosz szereplõje van. Ugyanez a helyzet a szereplõk motiváltságával is. Sokszínû, a körülmények alakulásával változó, és nagyon de nagyon életszerû.
***SPOILER PÓTOLVA***Vegyük például Daneneryst, akinek lemészárolták a családját. Épp hogy csak elkerülte a halált, de elvesztette mindenét, az otthonát, a családját, a nevét, a hazáját. Egy õrült testvérrel kell menekülnie városról városra, és nem elég hogy nélkülözniük kell, de az életük folytonos rettegés, hogy mikor éri utol õket a trónbitorló újabb bérgyilkosa. Na vajon milyen motivációja lehet szerinted egy ilyen lánynak? Tényleg azt hitted, hogy a trón visszaszerzése a legfontosabb? Hát nem. Hanem a bosszú. Ezt dédelgette a két testvér éveken át. Csakhogy mikor a lány azt hitte, hogy eljött a vég, és a bátyja feláldozta õt a bosszú oltárán, akkor egyszer csak új lehetõséget kap. Családja, barátai lesznek és új népe, akik megszabadítják õt az egyre õrültebbé váló bátyjától is. Bosszúvágya pedig lassan elhalványul. És ekkor jön a krach. A bitorló bérgyilkosa utoléri õt, és megint mindent elveszít. Ekkor meggyújtja a bosszú máglyáját, aztán õ maga is meglepõdik a következményen.***SPOILER VÉGE PÓTOLVA***

És õ csak az egyik fõszereplõ a két tucatból, akinek a tablóját megfesti Martin. (ja tudom, te nem szereted ha tudatosítják benned, hogy ez egy regényadaptáció. Csak hát ezt azért nehéz megkerülni, mert tényleg az. Nem pedig egy sorozat, amit hétrõl hétre írnak.) Mert ez a történet nem egy hõsrõl szól, vagy hõsök csoportjáról, hanem Westerosról, vagyis a Hét királyságról.
1/10
boom48 2014 aug. 06. - 16:36:37 1/10
(1668/2155)
Ha észrevetted, saját elnevezéseket aggatok a karakterekre. Sokkal egyszerûbb.
1/10
boom48 2014 aug. 06. - 16:11:57 1/10
(1667/2155)
Visszaolvastam hogy honnan is indultam itten, had elevenítem föl:
illetõ gyakorlatilag zseniálisnak mondta a linkelt jelenetet angolul, amit szerinte a szinkron agyoncsap.

Hát ezen én eléggé MEGHÖKKENTEM (lévén egy monológ van linkelve amiben a színésznek nem kell törõdnie a többi színésszel, és nem hoz semmi különlegeset), mire válaszként aszondták "de hát izgalmas, mert lefejezik".
Én ezen csak röhögni tudtam hogy valaki ennyire igénytelen legyen, mire ahelyett hogy a semmin kezdtem volna el vitatkozni, amire azt a választ kapom majd hogy "de te nem is láttad", hát megnéztem az elsõ részt - és semmi mást nem csináltam, mint a rettenetes hetvenkedéssel szemben egy egyszerû listát készítettem arról én, mint valaki aki elõször látja a sorit, mit lát.

Lehetett volna hogy illetõnek csak nincs ízlése, én meg nem értettem valami hatalmas jelentõségû esemény jelentõségét, csak mert nem láttam. Pont az ellenkezõje derült ki.
A hangvételem egyetlen mondatban nyilvánult meg, és nem terjedt túl egy apró froclin, ami ahhoz a nagyképûséghez képest ami illetõbõl sugárzott semmi.

----------

Amit írsz abból amúgy látszik hogy te a könyvrõl írsz. Ez számomra nyilvánvalóan nem elfogadható alap ha a filmváltozatról beszélünk. Mint mondtam a könyvet nem ismerem, nem is kívánom ismerni, mert valószínûleg úgy járnék vele mint a Hõs Legendájával, ami katasztrofális könyvben (azt is mennyire ajnározták!).
Az semé rdekel a könyvhöz képest hogyan kezelnek bármit. Önmagában érdekel a filmváltozat, és az botrányosan vacakul kezel mindent.

Btw, fene megette, semmi bajom az öncélú meztelenkedéssel ha az hozzá tartozik a hangulathoz. Nézd meg a 7. résznél mondjuk. Jó, írtam hogy van sex, de nem írtam mellé hogy "random", mert NEM random, bár a történethez köze nincsen. Hozzá tartozott a megteremtett világhoz hogy ezek nyilvánosan orgiáznak. Nagy kaland.

Gyakrolatilag azt írod, MAJD A NEGYEDIK ÉVAD lesz jó, de könyörgöm, miért nézted az elõtte lévõ három éven keresztül ha nem tetszett?

Más: a lovagi tornán a színészek voltak bénák, amúgy minden más tökéletes volt (díszletek, kosztümök, kamerabeállítás, fények). Végre egy igazi lovagi tornát láttunk, nem egy Fradi-stadionbeli mû-izét.
Mert jó, legyen,tudjon mindenki olvasni, de ez azért a középkor kellene legyen.

Robi-bácsi (másnéven A Fattyú) nem tudom hol lesz elrontva, egyelõre elég korrekten van megírva, bár elég könnyen elengedték a Faltól. Fene, ha valakinek nincs tökéletesen elrontva a motivációja, az õ (most azokat akiknek semmi motivációja nincsen, mint Árja, vagy A Törpe, azokat nem számolom).

PS: addig fogok "burkoltan lehülyézni" népeket amíg azok nyíltan lehülyéznek engem, és azokat akik nem értenek velük egyet, és nem nyomják be a 10-pontot a verbális agresszióra.
1/10
boom48 2014 aug. 06. - 15:47:07 1/10
(1666/2155)
A Silláról szólva: te nem tudom mit láttál, de a za sorozat, gyakorlatilag minden keleti gyártású filmprodukcióhoz hasonlóan így kezdõdik:
- Figyelj gyermekem, most elmondom kit kell megölni, miért, mikor és hogyan, ez a terv a következõ 30 évre, most fogom ezt a fémszendvicset és lézerkardot kovácsolok neked belõle.

Ezzel meghatározza hogy ki a jó, ki a rossz, mi a jó végcélja, mitõl gonosz a gonosz, kikre kell odafigyelni különösen, és minden egyéb pillanatnyi történést be tudunk illeszteni a Nagy Cél eléréséhez vezetõ útra.

Ezt hívják pozicionálásnak és központozásnak.

---------

Ellenben a GoT odadob eléd egy rakás szereplõt anélkül hogy közölné ezek kik, mit akarnak, és ténylegesen, megmutatottan semmit nem jelentõ beszélgetések zajlanak semmitmondó témákról. Onnan tudjuk hogy a semmirõl való beszédnek nincs célja, hgy meg van mutatva hogy egyik felet sem befolyásolja a lkegkisebb mértékben sem, mit fog mondani (vagy csinálni) a másik.
Valójában nem történik a sorozatban interakció.

----------

Mifelénk igenis tudnak remek forgatókönyveket írni, csak hát nem alkotunk a Silla mûfajában egyáltalán.

---------

Visszatérve a GoF-ra: az elsõ rész NEM mutatott be semmit. Egytlen moondatban összefoglalható a pilot: eljött az új király trónja inogván, utolsó barátját (= megbízható emberét) felkéri hogy legyen tanácsadója.
ENNYI. Ez egy tisztességes forgatókönyvben 5-10 perc. Nem 6 rész.
Külön kiemelve, hogy a karakterek ad-hoc (= minden ok nélkül), másodpercrõl másodpercre változtatják véleményüket, ami tipikusan a SZ*R írás ismérve.

----------

8. rész

Eltekintve 10 perc klingoln makogástól (felirat ugyebár nincs) ez így egész korrekt.

Ja, múltkor nem is értem hogy felejtettem el megemlíteni a Vad Asszonyt. Tuti kinyírják az orkok, de a stáb nagyrészét kisujjból lejátssza.

A szinkront részemrõl szintén dícsérném, hozzák a karaktereket, nem lóg ki egyik sem. A kirrrrrrály esetében volt az hogy nem értettem hogy keürlt oda az a szinkronos, de egy perccel késõbb rájöttem hogy segít útálni a királyt.
Külön megnéztem egy részletet angolul, és ahogy látom ráadásul dettó ugyanazok a hangok agyarul, kivéve hogy az angolban egyesek motyognak.
Assa 2014 aug. 06. - 15:23:45
(1665/2155)
(Azt azért lásd be, hogy a te hozzászólásaid hangvétele sem kifogástalan. Az elejétõl fogva támadóan írsz a sorozatról - ha jól emlékszem én is a hõzöngés kifejezést használtam erre -, és olykor a nézõirõl is, ez pedig tartalomtól függetlenül zavarhatja azt, aki kedveli a szóban forgó szériát. Lehet, hogy fordított helyzetben egy általad kedvelt sorozatnál/filmnél/könyvnél/akárminél téged is zavarna. Persze lehet, hogy nem, nem vagyunk egyformák.)

Ami engem illett, tudtommal sosem állítottam, hogy a sorozat hibátlan. (Alapvetõen könyvpárti vagyok, mert elõbb olvastam - olvastam, nem dísznek tartom a polcomon -, mint hogy az elsõ évad elindult volna. A harmadik kötetnél jártam akkoriban, és kíváncsi voltam, hogy valósítják meg képernyõn a történetet. Hozzáteszem, a könyvre se mondanám, hogy hibátlan és úgy tökéletes, ahogy van.)

Mivel már ismertem a sztorit, a szereplõket - nevekkel, kapcsolatokkal, motivációkkal -, fogalmam sincs, mennyire követhetõ, vagy mennyi idõ után válik követhetõvé anélkül. Nyilván egyénfüggõ is: kit mennyire érdekel, kinek mennyire tetszik és mennyire figyel oda és gondolkodik el azon, amit lát stb.
Mi tetszik benne: a történet (az intrika, a fordulatok, a kidolgozottság), a karakterek árnyaltsága (akinél ez képernyõn is átjön), a párbeszédek (többnyire), a rendezés (általában), a színészi játék (már akié), bizonyos szálak felépítése.
A díszlet: most már igen, az elsõ évadban még voltak hiányosságok, pl. a lovagi torna úgy emlékszem, elég fapadosra sikerült. A mai költségvetéssel már nem így nézne ki.
Vannak olyan szálak/helyszínek, amiket kifejezetten jól kezelnek a forgatókönyvírók, és olyan szereplõk, akikkel kiválóan boldogulnak. Meg akad amivel és akivel pont ellenkezõleg.
Ízlések és pofonok, de én a négy évad alatt végig remekül szórakoztam a királyvári eseményeken, Aryán, a második évadban Theon jelenetein, a negyedik évadban a Völgyben játszódó részeken... Mert jól írták meg, a színészek pedig jól játszották el. Másik oldalról például Robb szálát (és a karakter jellemét) iszonyatosan elrontották, logikátlan és ellentmondásos - önmagában, nem a regényhez képest, hogy félreértés ne essék. (Másnak persze lehet, hogy nem volt az, én annak láttam.) De lehetne mást is említeni.
Bosszantott az elsõ évad(ok)ban túlzásba vitt szex és meztelenség. Ahol funkciója volt, ott oké, ahol öncélú, az már hiba. (A legalja ebbõl a szempontból szvsz a Kisujj+szajhák jelenet.)

Mégis, ha mérlegre teszem, mi szól ellene és mi mellette, a mellette szóló érvek nyomnak többet.
Tetszik, elszórakoztat, a hibái ellenére, ezért nézem. (De sem az, hogy nézem, sem az, hogy tetszik, nem egyenlõ a fanatikus imádattal.) Egy évben tíz héten át igazán megéri rászánni azt az egy órát az idõmbõl.
És elfogadom, ha más nem lát benne semmi pluszt, semmi értéket, semmi élvezhetõt. (De ezen csámcsogni hosszadalmasan, és kitartóan utálkozni a sorozaton - ráadásul burkoltan lehülyézve mindenkit, aki máshogy gondolja -, éppolyan értelmetlen, mint Kisujj fent említett jelenete.)
Assa 2014 aug. 06. - 13:56:37
(1664/2155)
Nahát, majdnem egyezik az én listámmal. :-D

Iwan Rheonon én is gondolkodtam annál a felsorolásnál, de végül nem fért bele, a többiek közül meg nem akartam senkit kiszedni miatta. Carice Van Houten nálam kicsit hátrébb áll, de végül is õ is jó. (Bár arról a szálról, inkább Liam Cunninghamet emelném ki, az õ játéka jobban tetszik.)
9/10
Johnny14 2014 aug. 06. - 13:55:55 9/10
(1663/2155)
Kedves Mérvadó!
"Johnny14 BE MERTE ÍRNI hogy neki nem jött át a sorozat"
Egy szóval sem írtam hogy nem jött be, vagy át a sorozat, csupán annyit hogy sok olyan dolog van benne amit nem tudok megérteni! ÉS, ha esetleg végig olvastad volna a végén ott írtam hogy: "De ezt leszámítva maga a sorozat tök jó, nekem tetszik, Daenerys a kedvencem!
10/9! :)" Tehát a sorozat nekem nagyon is tetszik, csak az idegesitõ, és érthetetlen dolgok nem, mert elég gyakran fel tudom magam húzni rajta, nem tetszik az a hogy cselekednek, én máshogy tenném az õ helyükbe, csupán ennyi! :)
DE EZ IS CSAK AZ ÉN VÉLEMÉNYEM! :)
Mara60 2014 aug. 06. - 08:49:12
(1662/2155)
Ezek után, amit írtál fel nem foghatom miként tudtad ésszel felérni a Sillát. Ott is ezer szereplõ van, akik mind randomként indulnak. Ott sem foglalkozott a forgatókönyvíró azokkal a nézõkkel, akik képtelenek megjegyezni a karaktereket és helyszíneket, valamint nem látják át az összefüggéseket. Ott is figyelni kellett a párbeszédekre, hiszen mindegyiknek komoly jelentõse volt a cselekmény szempontjából. És bizony ott is gyakorta elõfordult, hogy egy odavetett mondatnak csak két-három résszel késõbb lett jelentõsége.
Ezt csak azért mondom, mert én a Trónok harcát a Silla után kezdtem el nézni. Akkor még a könyvet nem olvastam. Akkortájt sokat dohogtam magamban, hogy mifelénk miért nem tudnak olyan remek forgatókönyveket írni, mint a Silla. Nos az elsõ rész alatt menten feltûnt milyen ügyesen mutatták be a karaktereket. Nemcsak a jellemüket, motivációikat vázolták fel a rájuk jutó öt perc alatt, hanem a nagyszerû színészeknek hála, a mögöttük lévõ potenciált is. Így maguk a karakterek, meg az egymáshoz fûzõdõ viszonyuk vetítette elõre a bonyodalom mibenlétét. Pedig akkor még el sem kezdõdtek a fordulatok, ami a sorozat egyik legnagyobb erõssége. (Az az egy biztos, hogy semmiben sem lehetsz biztos)
Ezért volt az is, hogy mielõtt véget ért volna az évad, én olyan sürgõs késztetést éreztem elolvasni is a történetet.

Számomra egy sorozat értéke nem a látványnál kezdõdik. Én forgatókönyv orientált vagyok. Ha jó a forgatókönyv, azaz fordulatos és logikus a cselekmény, jók a karakterek és élvezetesek a párbeszédek az nálam már fél siker. Ha ehhez megfelelõ szereplõket is találtak, meg egy olyan rendezõt, aki kihozza a forgatókönyvbõl és a szereplõkbõl a legtöbbet, akkor nálam az a film már nyerõ, legyen akármilyen a CGI vagy az operatõr.
10/10
mérvadó 2014 aug. 06. - 05:03:23 10/10
(1661/2155)
"ha az ELSÕ rész nem fut be (tv-sorozatnál az elsõ két rész), akkor az gyakorlatilag MEGBUKOTT"
Itt viszont simán befutott! Folyamatosan emelkedik a nézõszám! Az elsõ rész több mint 2 millió nézõvel indult! A 40.-et már több mint 7 millió látta!

"hogy ha egyszer ez nem több mint az Alkonyat-széria, akkor mégis miért nézik?"
Össze sem hasonlítható vele!

"Johnny14 BE MERTE ÍRNI hogy neki nem jött át a sorozat"
10/9-re értékelte, akkor csak bejött neki :)

"hogyan oldjátok meg az ezerszámra bemondott random nevek problémáját (nekem nem gond, én egyszerûen figyelmen kívül hagyom õket)"
Ez ismét komoly aranyköpés volt! Gyakorlatilag beismered, hogy semmit nem tudsz, nem értesz de rögtön kritikát írsz, miközben nem tudod ki kicsoda és mit miért csinál! Javaslom ha nem megy a nevek/szereplõk megjegyzése nézd meg a részeket többször, vagy próbálj olyan sorozatokat nézni ahol csak egy szereplõ van :)
1/10
boom48 2014 aug. 06. - 00:16:15 1/10
(1660/2155)
Nem, ha már ismerjük a történetet, a könyvtõl nem leszünk "többek". Rentegeg könyv van a világon, ha az irodalmi kvalitásokra próbálsz utalgatni, biztos találunk olyat amiben dettó ugyanezek megvannak, DE új törtélnet van, így attól még sokkal inkább "többek" leszünk.

És had áruljak el valamit egy sorozat elkészítésérõl:
ha az ELSÕ rész nem fut be (tv-sorozatnál az elsõ két rész), akkor az gyakorlatilag MEGBUKOTT. Különösen igaz ez akkor, ha még meg sem írt végû történetrõl van szó, aminek befejezésére a kezdéstõl számított hosszú évek fognak eltelni.
Ha egy tv-sorozat egy év alatt 10 részt hoz ki mindössze, annak OLTÁRI nagy dobásnak kell lennie MINDEN részével. Ez viszont gyakorlatilag a Szomszédok szintjén mozog, és még annyival GYENGÉBB annál, hogy nem tud a hétköznapokra sem reflektálni.

És elárulok valamit: it a porton is évadonként írtak kritikát ehhez a sroihoz (is). Az elsõ évadról mindössze annyit bírtak írni hogy volt zenéje, és az is sz*r.
A második évad után már egyáltalán nem készült kritika, mert senki nem érezte hogy érdemes lenne megírni!

És ismét: NEM ak önyvrõl írok kritikát ide. Egyfelõl mert nem ismerem, DE MÉG FONTOSABB hogy ez egy filmes topic. Sz*runk a könyvekre.

Belõlem nem váltott ki a sorozat semmiféle érzelmet, pusztán értetlenséget, hogy ha egyszer ez nem több mint az Alkonyat-széria, akkor mégis miért nézik?

--------

Btw, ha mást nem, legalább annyit elértem, hogy az egy Johnny14 BE MERTE ÍRNI hogy neki nem jött át a sorozat.
Vegyétek már észre hogy Johnny14 még akár élvezné is a sorozatot, de a sok név egyszerûen összezavarta, a terjengõs történetmesélésbe belealudt, problémája van, de egyszerûen nem merik a hozzá hasonlók beírni hogy képileg tetszene nekik az egész (hé, fantasy-sorozat ami nem erdõben játszódik, hanem építetteke díszletet!), de számos kérdése lenne.

Képzeld el hogy szegénynek már a filmváltozat is komoly szellemi erõfeszítésbe került a Háború és Béke szintû névdömping miatt, mi lenne vele ha bepróbálkozna a könyvvel (fogadok hogy akinek megvan a könyv valahonna, az leginkább csak dísznek tartja mint nagybátyám a Kertész Imre sorozatot).

Hibáztatlak titeket hogy aki a legkisebb mértékben nem fanatikus hévvel imádkozik a sorozat elõtt napi ötször azt gyakorlatilag bottal veritek el!
Ideje lenne egy kis kultúrát fölszednetek (ami NEM abból áll hogy magatokban motyogva tudtok olvasni).

Megjegyzem u2b-on 3-4 vidcsihez is beírtam némi elmarasztaló megnyilvánulást kísérlet képpen - és micsoda csoda: hirtelen ott is elõtûnt mostanra pár szerencsétlen akik eddig nem mertek élni a szólsszabadságukkal, és végre ki merték fejezni hogy nekik ez nem jött be, pontosan ugyanazok miatt az okok miatt amiket én itt elmondtam, és nem értik mi tetszik benne másoknak.

Szóval ha esetleg "leereszkednétek", és lennétek szívesek elmondani hogy mi a kányáért tetszik nektek ez a sorozat a nagy büdös hõzöngés helyett, az jó volna.
Segítségül pár dolog amirõl írhatnátok (ne annyit hogy "az aztán tuttifrankó", mert az nem éri meg a billentyûnyomogatást): díszlet, rendezés, fényképezés, effektek, történet sebessége, történet felépülése, központi cselekmény vajon mi, hogyan oldjátok meg az ezerszámra bemondott random nevek problémáját (nekem nem gond, én egyszerûen figyelmen kívül hagyom õket), tényleg fölösleges-e megnézni a tv-sorozatot helyette csakis könyvben szabadna és tiltsák be a tv-sorozatot, jelmezek, karakterek és motivációik kidolgozottsága, miért is kell egy havi 1 részt produkáló sorozat egyórás részeinek 80%-át olyan párbeszédekkel kitölteni hogy milyen formájúra hajtogassuk a szalvétát...
1/10
boom48 2014 aug. 05. - 23:51:38 1/10
(1659/2155)
7. rész:

SPOILER

Nevetséges, hogy egy évi 10 részt produkáló, azaz havi 1 részt elkészítõ sorozatnak 7 részbe kerüljön az alapvetõ felállást tisztáznia.

A történet végét (mármint sorozat majdani befejezõ epizódját) ennek jósolom:
Szõke Kisjány valahogy megtalálja a módját hogy átkeljen a "Keskeny" Tenegeren, és talál valami motivációt is arra hogy ezt megtegye.
Eddigre a "Hét" Királyság nemesei mind felvonulnak a hadseregeikkel egymás ellen, Malfoy vagy több más jelentõs langolier meg is hal. De látván a közeledõ nomádokat a sávhkányaikkal hirtelen összefognak.
Mielõtt azonban döntõ jelentõségû összecsapás történne, befutnak a Mások, mindenki összefog ellenük, Bormir családjából a fattyú lesz a Legújabb Kirrrrrály (esetleg az új tanácsadó, amiben Csipkerózsika és Malfoy fognak uralkodni), és Bódogan Élnek Míg Meg Nöm Hónak.

Ja, kivetnivaló részletek:
- ebben a részben már nem puszta softpornó, ebben már echte pornó van
- gyerekpornó
- felirat nélküli klingoln duma
- rossz sorrendben összevágott jelenetek (Szõke Fruska elõbb lesz elszánt minthogy oka lenne rá. Vagy egyszerûen rosszul van megírva a jelenet.)

SPOILER VÉGE

Akik szimpatikus karakterek nekem:
akárki, a törpe
Sam, a Dagadék, akit vagy megesz az elsõ zombi, vagy nagy hõs leszesz
esetleg még Vinnyogó Xéna, a Harcos Hercegnõ, bár õ néha nagyon idegesít
NPCkbõl: a kupitulaj és a Szõke Hercegnõ férje. Ha megnyúvadnak csöppet se érdekel, de a színészi teljesítményükért megemlítem õket.
10/10
mérvadó 2014 aug. 05. - 22:39:59 10/10
(1658/2155)
Akkor nézzük csak szépen sorjában a hülyeségeidet!

könyvet nem azért olvasunk, hogy jó dolgozatot írjunk belõle hanem hogy általa kicsit "többek legyünk", bár nagyon úgy tûnik ezt neked hiába magyarázom mert a blikk stílusú napilapokon kívül neked más írás nem volt a kezedben!
Hozzászólásaid alapján reménykedem benne hogy fiatal vagy és idõvel eljutsz arra a szintre, hogy megérts egy irodalmi alkotásokat, filmeket, sorozatokat!
Jól látom még csak a trónok harca 6. részénél tartasz??? Az elsõ évad 6. részénél??? Ember ez a sorozat nem 6 hanem legalább 70 részre van tervezve! Kritikát nem a 6. rész után írunk hanem majd akkor amikor vége az egész mûnek de legalább a 30-40 százalékának! Az a fõ problémád, hogy csak nézel de nem látsz! Nem érted a szereplõk cselekedeteinek logikáját! Ned Starkét meg fõleg nem! Alapvetõ tulajdonságaival nem vagy tisztában, így nem is értheted meg miért annyira "elveszett" Királyvárban a "király helyettese" szerepében!
A kritikáddal kapcsolatban csak annyit, hogy sajnos magának a kritikának a fogalmával sem vagy tisztában! Nem írhatsz úgy kritikát, hogy alapvetõ dolgokkal nem vagy tisztában nem csak a könyvel de még a sorozattal sem!
Az általad említett sorozatok nem mindig érték meg a rájuk pazarolt idõt! Ezeket a port.hu osztályzatai is hûen tükrözik! Egyébként van közöttük néhány nézhetõ darab!
Egyébként egy könyv, film vagy sorozat akkor jó ha érzelmeket (mindegy milyeneket, pozitív/negatív) vált ki a nézõbõl/olvasóból! És kedves barátom úgy tûnik a Trónok harca nálad is elérte a kívánt hatást, kijöttek az érzelmek! Az már más kérdés, hogy ezt Te nem fogod fel....
Assa 2014 aug. 05. - 19:58:58
(1657/2155)
SPOILER


Jaime nemesi származású túsz, aki ráadásul nem is valami jelentéktelen család tagja, hanem a kontinens egyik legnagyobb hatalmú, leggazdagabb (és közismerten könyörtelen) nagyurának a fia, vagyis politikailag és stratégiailag értékes. Egy ilyen foglyot megölni a legnagyobb ökörség lenne. (Joffrey megtette, meg is lett az eredménye.)
Jaime addig ér bármit is, addig ütõkártya és tárgyalási alap, ameddig életben van. Ha megölték volna, Sansa se sokkal éli túl, és nyerne bárki bármit? Nem.

Robbnak akkor lett volna esélye a Lannisterek legyõzésére, ha Renly vagy Stannis (vagy akár Balon Greyjoy) hajlandó szövetséget kötni vele. Ha egyedül elindul Királyvár ellen, akkor Tywin is megindul, Robb meg csapdába ejti magát, legkésõbb a fõvárosnál. A sorozatban jópár hülyeséget adtak a szájába (pl. az utolsó terve is ilyen), de abban igaza volt, hogy nem rohant ész nélkül Királyvár ellen. Mert ha véletlenül el is foglalja - ha Tywin késve érkezik -, utána mihez kezd? Hogyan tartja meg a várost egy jóval nagyobb sereg ellen? És itt nemcsak a Lannisterekrõl van szó, hanem a Baratheon tesókról is.
A Robb-Renly-Stannis hármasból csak Renlynek lett volna esélye egymagában a Lannisterek ellen, mert bõven az õ serege volt a legnagyobb Westeroson, ráadásul a síkvidéki urak támogatták, akiknek a vagyona (Tyrelleké, Hightowereké - bár utóbbiak a sorozatból kimaradtak) felér a Lannisterek aranyával. Plusz tehetséges, harcedzett hadvezérek követték, és volt flottája is.
Robb a csatatéren sikeres volt, azért kellett mégis meghalnia, mert megszegte az adott szavát, a Freyekkel kötött házassági szerzõdést, ezzel megsértette a Freyeket, akik új "barátot" kerestek. És mert megbízott Theonban, ami Észak elvesztéséhez vezetett. Roose Boltont meg ez és az elõbb említett hiba együtt gondolkoztatta el arról, megéri-e hûnek maradni Robbhoz. Tywin kihasználta Walder Frey sértettségét és Bolotn hatalomvágyát és a segítségükkel megszervezte a Vörös Nászt.


SPOILER vége
1/10
offtopic
boom48 2014 aug. 05. - 18:06:24 1/10
(1656/2155)
Már írtam. Mi van, nem megy az olvasás?

De csak úgy ami éppen eszembe jut, bármiféle sorrend nélkül:

Spartacus (1. évad), Millennium, Joey, Buffy, Angel, Deathnote (az elsõ fele), A Kívülállók (3. évad, késõbbiieket nem láttam), A Silla királyság ékköve, A palota ékköve, Odaát, Star Trek Voyager, A hõs legendája (könyvben sz*r volt, és szvsz ennek a farvizén evezett fel a GoT, kihasználva és becsapva az ártatlan nézõt, aki ma már nem meri bevallani hogy ez nem az ami szeretett volna), A médium, A szekta, A tizedik királyság, Agatha Christi: Poirot, Hex, 24 (1. évad), Az elveszett szoba, Indul a risza, Joan of Arcadia, Bionic Woman (remake)

És még sorolhatnám.

De látom meg sem várva a válaszom már beírtál, azaz valójában nem is figyelsz ide, tehát megnézek a "kedvedért" még egy részt, és megmutatom minden hibáját!