Téma: Trónok harca

1/10
offtopic
boom48 2014 aug. 05. - 17:42:28 1/10
(1655/2155)
Ezért van hogy VAGY elolvasdod, VAGY megnézed. Nem vesztegeted az idõd mindkettõre.
Mert lehet hogy "Gárdonyi mûvei csak úgy ragyognak az oldalakon", de filmen másfél óra alatt le tudom tudni, és ugyanúgy megírom a dolgozatot belõle.

Plusz NEM ELVÁRHATÓ, nem lehet kötelezõvé tenni hogy "aki megnézi a fimet el kell olvassa a könyvet". Kezdem aszinni te nem is láttátok, sem nem olvastátok ezt az egészet, hanem csak valami fizetett bérencek vagytok akik promótálják a merchandise-cuccokat.

Ezek után felhívnám a figyelmedet hogy a legtübb karakter NEM cselekszik egyáltalán, és csak úgy ötletszerûen bedobva Boromirt példának NEM cselekszik logikusan.
Mégis ki az a marha aki tudván hogy az elõdje gynaús körülmények között húnyt el, meg annak az elõdje, meg annak az elõdje, meg..., és erre mihelyst belép a kapun mindenkivel összeveszik a munkatársai közül, és sluszpoénként még a munkaadójával-patrónusával is?

PS: aki imádkozik, az csak az idejét vesztegeti, azaz bolond.
1/10
boom48 2014 aug. 05. - 17:35:46 1/10
(1654/2155)
SPOILER

Hû, kikelnek majd a sárkányok?
Ha igen, akkor se tudom mi a létjogosultsága a szálnak, lévén:
- nem tud átkelnia sereg a vizen (önmagukban a sávhkányok annyira nem überek)
- mi motivációja lenne Csipkerózsikának elmenni a trónért?

A többit még nem láttam, de ha kénytelen leszek eljutni addig, és mások nem válaszolják meg a kérdéseid, majd eszembe jutsz.
1/10
boom48 2014 aug. 05. - 17:29:18 1/10
(1653/2155)
6. rész:

- idõhúzás
- random sárkányok
- újrafelhazsnált értelmetlen jelenet
- fölösleges beszélgetés
- random creepy guys
- random creepy guy
- random idegesítõ kislány
- random creepy szertartás
- deus ex machina, aminek eredményeként a történet tovább topog egyhelyben
- random beszélgetés szexrõl
- random feszültségkeltés
- random Csipkerózsika
- random hangulatjelenet + random meztelenség (fene, igazából az egész részbõl ennek volt még valamennyi értelme)
- plot
- idegesítõ, fölösleges Szõke Királyfi megnyúvad. Ez a szál lassan minden létjogosultságát elveszíti.
10/10
lajoska09 2014 aug. 05. - 17:11:18 10/10
(1652/2155)
***SPOILER PÓTOLVA***Daenerys: Egy pénztelen csitri volt nem indulhatott rögtön a Vastrón ellen! A történet során folyamatosan válik igazi királynõvé sereget és tekintélyt szerez! A sárkányokat még most sem uralja igazán, sõt egyáltalán nem, láthattad hogy meg kellett bilincselni õket a legnagyobb sárkánya meg eltûnt! Meeren városát sem tudja még irányítani, sõt azok a városok is visszatértek a rabszolgatartáshoz akiket elõzõleg már meghódított! Majd meglátod mik lesznek még itt! egyébként Daenerys mondata valamelyik részben: " Hogyan uralhatnám a vastrónt, ha Meerent sem tudom megtartani"!

Cersei: Eredetileg Joffrey azt mondta ha Ned Stark bevallja árulását meghagyja az életét Sansa miatt! A kivégzés Cerseit is meglepte ez látszott a filmen is! De szerinted, hogy mondhatott volna ellent Joffreynak a kivégzéskor ott mindenki elõtt mikor a fia épp most lett király? Mi lett volna a fia tekintélyével ha egy nõ (még akkor is ha az anyja) rendre utasítja?

Rob és az anyja: Rob nem akarta Jamiet, meg akarta tartani túsznak, össze is kaptak az anyjával mikor az szabadon engedte! De miért engedte el Rob anyja Jaemit? Azért mert elege volt a háborúból! Ned Stark fél családja is királyvárban halt meg sok-sok évvel ezelõtt! Most Ned is halott! Az egyik fia nyomorék lett a lányai pedig túszok! Jaemit akarta adnia két lányért cserébe! Ez érthetõ viselkedés egy anyától! Egyébként katonailag és anyagilag is gyengék voltak a Lennisterek ellen! Azért mentek el a Frey házhoz az ikrek várába, hogy szövetségest szerezzenek azzal hogy a két családot házasság árán egyesítik, de a Freyek elárulták õket....***SPOILER VÉGE PÓTOLVA***

Hidd el mindenben van logika, nincs érthetetlen rész! Ezért is zseniális író Martin mert egy ekkora történetet egyben tud tartani! És ha tudnád még mik lesznek itt.... :)
10/10
mérvadó 2014 aug. 05. - 16:49:17 10/10
(1651/2155)
"idióta az aki mindig ugyanazt nézi, olvassa" Ennél bõdületesebb ökörséget nem is írhattál volna! A könyv soha nem ugyanaz mint a film, erre legjobb példa Stephen King akinek zseniális könyvei vannak de mégsem tudják ezt filmen visszaadni! Egy 800 oldalas könyv sokkal komolyabb hatást tud az olvasóra gyakorolni mint az ebbõl készült 120 perces film! Gárdonyi Géza Egri csillagai is szebben ragyognak a könyv oldalain mint a filmvásznon de említhetném Alexandre Dumas vagy Victor Hugo könyv/film viszonyait is!

Trónok Harca: Talán az egyetlen olyan történet ahol nincs tipikus jó/rossz karakter, még a legunszimpatikusabb szereplõk is logikusan cselekednek a "gonoszságaikkal" ha beleképzeled magadat a bõrükbe!
Néhány szereplõ pedig komoly jellemfejlõdésen ment keresztül a történet során!
Bár szerintem ezt neked hiába magyaráznám mert olyan mintha a lóval imádkoznék...
9/10
Johnny14 2014 aug. 05. - 16:29:13 9/10
(1650/2155)
Már egy ideje nézem, és sok dolgot nem értek meg benne!
*SPOILER*
Pl. Daenerys már az elsõ évad óta úton van hogy vissza szerezze a trónt, azóta még mindig csak megy, de hol jár, a világ végén?! :D xd Már rég simán le támadhatta volna a Lannistereket, és gyõzhetettet volna, a sárkányokkal mindent visz! A másik meg amikor Joffrey megölette Eddard starkot, Cersei miért hagyta, akkor már rég tudta hogy az ikertestvérét elrabolták, nem félt hogy majd megölik?! És igen a másik pedig, hogy a kedves Stark family Robb, és Lady, miért nem ölték meg Jamiet, még is mire vártak, hiszen még csak az egyik lányukat sem kapták vissza cserébe, simán megölhették volna bosszúbol! És mivel jóval elõnyben voltak miért nem támadtak a Lannister házra, ha akkor gyõztek volna akkor nem kellett volna meghalniuk a 3x09 részben! -.- Ezt is nagyon elszúrták! De hát ezt is az írók hibája, mert a valóságban így történt volna, és ez így tökre érthetetlen, és hihetetlen, ezt így nem lehet át élni!
És akkor még annyira sok irracionális dolog van benne, hogy egésznap lehetne mesélni!
De ezt leszámítva maga a sorozat tök jó, nekem tetszik, Daenerys a kedvencem!
10/9! :)
1/10
offtopic
boom48 2014 aug. 05. - 16:13:08 1/10
(1649/2155)
Ja, ezt a sort majdnem átugrottam tõled, hogy milyen alapon kritizáloma FILMET, ha nem olvastam a KÖNYVET.

Egy: idióta aki mindig csak ugyanazt a történetet nézi/olvassa/stb. csak és kizárólag

Kettõ: ha a könyv nélkül nem lehet kritikát alkotni, akkor MINEK ADJÁK TVBEN?

Ezzel most megint úgy felhúztál, hogy megnézek és szénné alázok még egy részt!
10/10
offtopic
mérvadó 2014 aug. 05. - 15:54:21 10/10
(1648/2155)
És tudnál írni egyetlen olyan sorozatot mely elnyerte tetszésedet Mr. Random?
1/10
boom48 2014 aug. 05. - 15:29:46 1/10
(1647/2155)
Épp ez a lényeg:
a sorozatban semmi más nincs, pusztán random.

He elvesztél a sok "random" között, akkor pontosan elértem a célom.
1/10
boom48 2014 aug. 05. - 15:28:37 1/10
(1646/2155)
5. rész:

- random plot
- túl hosszúra nyújtott plot-jelenet
- random beszélgetés
- random szex
- random cuki állat
- plot
- random beszélgetés szexrõl
- plot-szerûség
- plot
- random (buzi) szereplõk
- plot

MOSTANRA sikerül eldönteni az államformát.
Azt viszont még mindig nem sikerült eldönteni, hogy mirõl szóljon voltaképpen a történet. Boromirról? Tony Stark családjáról? A Hét Királyság királyságról? A Hét Királyság trónjának birtoklásáról?
10/10
lajoska09 2014 aug. 05. - 12:56:31 10/10
(1645/2155)
Ja amúgy a sorozat 10/10, a könyv meg még annál is jobb!
10/10
lajoska09 2014 aug. 05. - 12:53:25 10/10 Előzmény boom48
(1644/2155)
Megpróbáltam átrágni magam az "alaposan alátámasztott" "kritikádon" de sajnos elvesztem a sok random között :)
Mindenesetre érdekes, hogy pont egy olyan ember akar meghatározó, mindent elsöprõ véleményt alkotni a Trónok Harcáról aki a könyveket csak hírbõl sem ismeri, sõt talán semmiféle könyvet sem vett a kezébe soha...
Elcsépelt a dolog de igaz ha nem tetszik ne nézd! 10 emberbõl 9-nek tetszik! És azért mert Te vagy a kivétel az még nem jelenti azt, hogy a többi hülye mert nézi vagy olvassa!
Perverz örömöd leled a fikázásban arra rájöttem, de azt kívánom ne is legyen soha nagyobb örömed ;)
Te kis random..... :)
Mara60 2014 aug. 04. - 21:36:00
(1643/2155)
Teljesen igazad volt. Ez csak egy hisztis troll. :)
1/10
boom48 2014 aug. 04. - 21:35:09 1/10
(1642/2155)
Én csak leírtam amit a képernyõn látok. Ha az random stuff, akkor azt írom.

Na, eléggé felbosszantottatok hogy megnézzek még egy részt!
1/10
boom48 2014 aug. 04. - 21:32:23 1/10
(1641/2155)
Nem vagyok troll. Alaposan alátámasztott,a tietektõl eltérõ véleményem van.

Amire eddig az egyetlen ellen-próbálkozás kimerült abban hogy "de hát miért Malfoy, ha a GoT-könyveket elõbb írták?"

Megjegyzem az elsõ GoT-könyvet alig egy évvel az elsõ HP könyv elõtt adták ki, és senki nem hallott róla míg a tv-sorozat elsõ évada ki nem jött 2011-ben.

https://www.youtube.com/watch?v=3P38t5r1yUQ
Assa 2014 aug. 04. - 21:29:13
(1640/2155)
Csak téged idéztelek a lehúzással...

Jogos, persze mindenkinek joga van a véleményéhez, de 100x leírni, hogy randomrandomrandom... nálam nem egyenlõ az alapos kritikával. Csak a hõzöngéssel.
De további jó játékot!
Lillith Morgan 2014 aug. 04. - 21:26:49
(1639/2155)
Hagyjátok. Nem éri meg reagálni az írásaira.
1/10
boom48 2014 aug. 04. - 21:24:42 1/10
(1638/2155)
Nem érdekel a könyv. Ezt már nem elõször mondom.

Nem tudom milyen volt a könyvben az itteni Malfoy. Az viszont egyértelmû, hogy filmen Malfoy volt az elsõ, így NEKEM eza karakter Malfoy marad. Mintha bárki is emlékezne bármelyik GoT-os szereplõ nevére, bah!
1/10
boom48 2014 aug. 04. - 21:23:19 1/10
(1637/2155)
Hogy összetörjem a sorozat nevetséges és indokolatlan túlhájpolását. No és már azért megéri hogy bosszanthatom a rajongókat mikopr szembesítem õket a valósággal, hogy ez a sorozat olyan mint a Titanic diCaprijóval: kifizetted érte a dupla mozijegyárat, amit ma már úgy szégyelsz hogy letagadod hogy valaha is láttad a filmet!
1/10
boom48 2014 aug. 04. - 21:21:31 1/10
(1636/2155)
Ó, én nem húzom le a sorozatot. Én jogos és alapos negatív kritikát fogalmazok meg vele szemben.

Btw, eddig semmi fontolóra veendõ válasz nem érkezett felém, így...