Téma: Trónok harca

Assa 2014 jún. 22. - 17:20:15
(1535/2155)
SPOILER

Tysha felemlegetése szerintem az elõzmények után értelmetlen lett volna.
Hiszen miért mondta volna el Jaime éppen most?
A könyvben az az elsõ alkalom hosszú idõ óta, hogy szemtõl-szemben állnak, hogy beszélnek egymással, aminek megvan a maga érzelmi hatása, meg annak is, hogy Jaime épp megmenti Tyrion életét - és ezzel megmutatja, hogy nem tartja gyilkosnak, amit Tyrion addig nem tudhatott. És a találkozás egyben búcsú is, valószínûleg örökre, így elõtör belõle a vallomás.
A sorozatban viszont állandóan látogatta Tyriont, hosszas beszélgetéseket folytattak, tisztázták azt is, hogy Jaime nem vádolja, egyszer már megróbálta megmenteni Tyriont a Tywinnal kötött egyessége révén... Itt nincs meg az a felfokozott érzelmi állapot a felbukkanásakor, ami a regényben. Nincs oka meggyónni Tyshát. (Ha beszélni akart volna róla, tucatnyi alkalma volt rá - amikor tényleg meg is beszélhették volna, ahelyett, hogy "ez van, jót akartam, bocsánat, most menj" -, furcsán jött volna ki, ha most elõhozza.)
Tyrionnak sem lett volna igazán hatásos válasza rá. Joffrey ügyét már elég alaposan átbeszélték, Cerseit is egyedül Lancel miatt márthatta volna be - de õ sem szerepelt a második évad óta.
Ettõl függetlenül szerintem elkapkodták azt a jelenetsort. Több idõt kellett volna szánni rá. Ha nem is Tyshával, de Shae mentegetõzhetett volna egy kicsit.
Lillith Morgan 2014 jún. 22. - 17:02:41
(1534/2155)
Azért Martinnál ilyesmire alapozni eléggé merész húzás. Itt nincs olyan karakter, aki teljes biztonságban lehet. Szerintem ez tény.
10/10
idõjós1010 2014 jún. 22. - 16:21:46 10/10
(1533/2155)
Igen, ez egy sok szerepõs darab, és nincs kifejezetten fõszereplõ benne, mégis azért vannak dominánsabb karakterek mint pl a Tyrioné, akirõl nem kell elolvasnom minden egyes könyvet, nem kell megnéznem minden egyes évadot, akkor is tudom, hogy soha nem fogják megölni, mert a legjelentõsebb karakter a sorozatban õ. Az elsõ évadtól én azt szoktam meg, hogy hosszabban foglalkoznak bizonyos karakterekkel. Ez tette izgalmasabbá a sorozatot. Talán a második évadtól elkezdtek foglalkozni Theon-al, és a vas szülötteivel, talán ugyanebben az évadban kapott szintén sok jelenetet Havas Jon, és a vad leány. Az elsõ évadban a már említett Targaryen lány karaktere volt még nagyon domináns, tényleg sok jelenetet kapott Khal drogo mellett, érdemes volt miatta nézni. No de mi maradt a negyedik évadra ? Bûzösbõl még kapunk néhány képkockát, de a vas szülötteinek úgy lett annyi, hogy nagyon figyelmet sem kaptak a sorozattól. Daenerys úgy foglal el városokat, hogy alig látunk belõle valamit. Oberyn-t se tudtam komolyan venni, amikor a Hegy ellen küzdött, mert nem szánt az õ történetének idõt a sorozat.
Szóval nekem ilyen problémáim vannak ezzel az évaddal. Szerintem amúgy mást is zavarná, ha nem olvasta volna a könyvet.
Lillith Morgan 2014 jún. 22. - 15:52:28
(1532/2155)
SPOILER

Eddig még sosem zavart, hogy valamit másképp mutattak be a sorozatban, mint ahogy a regényben megírta Martin. Az a könyv, ez a sorozat és kész. Általában mindig tetszik, amit kihoznak a lehetõségeikbõl. Most viszont nagyon nem tudom lenyelni a Tysha-szál kihagyását. Azt olvastam sok helyen indoknak, hogy csak az elsõ évadban említették a csajt, de õrült Lysa exférjérõl is akkor volt szó utoljára, az õ megmérgezésének körülményei mégis bekerültek.

Többször is végignéztem az utolsó részbõl Tyrion jeleneteit, de egyszerûen nem áll össze. Nem érzem úgy, hogy a Shae-vel kapcsolatos dolog elegendõ a Tysha-szál helyére. Úgy meg fõleg, hogy Jaime és Tyrion életében egyaránt nagyon fontos volt az a beszélgetés.
Mara60 2014 jún. 22. - 13:58:06
(1531/2155)
Na látod, ezért szubjektív a véleményed.
Nem tudom, feltûnt-e hogy ez egy olyan történet, aminek minimum húsz fõszereplõje van? És õk csak azok, akiknek saját fejezeteik vannak. Hiszen ennél jóval több azoknak a szereplõknek a száma, akik befolyásolják a cselekményt.
Nyilván mindenkinek megvannak a kedvencei köztük, de milyen gyerekes nézõpont már az, hogy csak a saját kedvenceit akarja valaki látni a sorozatban? Hisz pont attól egyedi a történet, hogy egy teljes birodalmat vázol fel a kisemberektõl az uralkodókig. Mint egy színes tabló, amit apró mozaikokból rak össze az olvasó. Ez persze a képernyõn megoldhatatlan lenne, ezért próbálják az alkotók egy-egy részen belül sûrûn váltogatni a helyszíneket, hogy ez a tabló hatás megmaradjon.
10/10
idõjós1010 2014 jún. 22. - 12:15:47 10/10
(1530/2155)
spoiler
Zárkájában csücsül eseménytelenül. Eddig azt hiszem 8 részt láttam a negyedik évadból. Volt egy tárgyalása, és volt egy párbaj az életéért. Ennyi az amit kezdtek a karakterével eddig az évadban. Szerintem ez nem túl sok.
Sz Peter 2014 jún. 22. - 12:00:47
(1529/2155)
Az ördögfióka parkolópályán? Én komolyan nem tudom te mit nézel, vagy mit vársz a sorozattól? :)
10/10
idõjós1010 2014 jún. 22. - 11:58:43 10/10
(1528/2155)
A daenerys féle történet szerintem az elsõ évadban volt a legérdekesebb. Az ördögfióka is akkor volt a legdominánsabb. Most itt van a negyedik évad, és a Stark családdal együtt parkolópályán van mind. Nem velük töltik már ki a játékidõt. Számomra ez komoly szívfájdalom.
10/10
idõjós1010 2014 jún. 22. - 11:54:32 10/10
(1527/2155)
Én az elsõ évadot tartom a legmozgalmasabbnak. Sokan vannak ezzel másképp, de számomra mindig egy picivel nagyobb csalódást jelentett a soron következõ évad. A második még egészen jó volt, de a harmadik, negyedik évad az én véleményem szerint egy merõ unalom. Vannak benne események, de összességében sovány.
Assa 2014 jún. 22. - 11:05:37
(1526/2155)
SPOILER

Mert az nem Vargo Hoat. Csak egy Locke nevû fickó, aki megteszi kb. azokat a dolgokat, amit a könyvben Vargo, ugyanakkor több szempontból eléggé más karakter, viselkedésre is, ha jól emlékszem.
Vargo egy beszédhibás essosi, egy csupa, finoman szólva is kétes alakból álló zsoldos/rablóbanda élén.
Locke westerosi, azon belül északi, Bolton katonája - akárcsak az emberei -, és ahogy majd látni fogod, a sorsa is másképp alakul, mint Vargóé a könyvben.

SPOILER vége
Mara60 2014 jún. 21. - 19:00:53
(1525/2155)
Ez az õ személyes véleménye. Szerintem a folytatás is jó.
10/10
idõjós1010 2014 jún. 21. - 16:49:39 10/10
(1524/2155)
Élvezd ki minden egyes részét az évadnak, mert a többi már nem ennyire jó.
10/10
sap145 2014 jún. 18. - 21:02:24 10/10
(1523/2155)
Nem tud valaki egy jó linket adni az 1. évadhoz online ( lehetõleg feliratosat)?
Valaszaitokat elõre! is köszönöm
Assa 2014 jún. 18. - 13:35:44
(1522/2155)
SPOILER elõfordulhat


A könyvre is ugyanolyan jellemzõek a váratlan fordulatok. Pl. Stannis érkezése nagyjából ugyanígy néz ki (mínusz a braavosi kirándulás). Egyik fejezetben Davos elõáll a levéllel, hogy a Falnál baj van, amit itt is bemutatott egy évaddal ezelõtt, aztán több száz oldalig semmi, majd kürtök, lovasroham, vadak szétszaladnak.

Viszont az tény, hogy több szó esik Westeros múltjáról és a karakterek múltjáról is, így amikor ott felbukkan egy furcsa, nem-ember kisgyerek (aki csak gyereknek tûnik, pedig többszáz vagy többezer éves), akkor nem a semmibõl jön, mert említette x, y és z is a sztori különbözõ pontjain.
Ezekbõl a mesélgetésekbõl a sorozatba valami belefér, valami nem. Nem mondom, hogy nem lehetne ennél jobban csinálni, mert dehogynem. Bár valahogy azért muszáj egyszerûsíteniük.
(A csontvázharcosok ugyanaz a társaság, mint az összes többi hulla, akit "életre kelt" a Mások mágiája, csak régebbiek, ezért ennyi maradt belõlük.)

Shae: itt jön ki az, hogy módosítanak történeteket, megváltoztatnak motivációkat, de közben a cselekedet maga marad, egyben az egész viszont már sántít, nem eléggé következetes vagy nem eléggé alátámasztott. A Shae-Tyrion ügy a regényben nem szerelmi szál. Tyrion részérõl még akár, de Shae-t csak az anyagiak érdeklik, pénz, ékszer, kényelem. (Tyrion ott azért megy Tywinhoz, mert Jaime épp bevallotta, hogy õ is és az apjuk is, hazudtak neki a feleségével, Tyshával kapcsolatban, és Tyrion ezért akarja kérdõre vonni Tywint - így is tesz. Shae már csak a hab a tortán, de kevésbé fontos.) Ezt a sorozatban nem lehetett, mert 1. Tyshát alig említették (Tyrion még az elsõ évadban Bronn-nak és Shae-nek), 2. Jaime itt állandóan a börtönben idõzött, bevallhatta volna már akkor, nem csak búcsúzóul.

SPOILER vége
Shiviatar 2014 jún. 17. - 23:48:18
(1521/2155)
Sz Peter: Arra, hogy a nézettségre való túlzott törekvés a minõség mint film rovására megy.

Spoiler lehetséges:
Csalódás volt ez az utolsó rész. Igazán sajnálom. Csontvázharcosok? Tûzmágus? Elvarratlan szajha-szál. Szeretetbõl akarta elhajtani, de az sértõdésre vette, oly annyira hogy simán a halálba küldte a "bíróságon", holott szerette? Majd bosszú a törpe részérõl. Se egy kérdés, se egy magyarázat.... Sokszor hosszú unalmas monológok, mellette villámgyors fõszereplõ elhalálozások. Ez a recept?
Százezer harcos az erdõben, majd hirtelen a semmibõl megjelenik százezer lovas csak úgy? Se felderítõ, se semmi, se elõzmény vagy valami.... Inkább nyújtanák el a végtelenségig és másolnák le a könyvet....ja hogy akkor nem lenne ekkora a nézõszám. Nem lennének gyors fordulatok, izgalmak, váratlan történések 1 órába sûrítve....hát itt vagyunk. Közeleg a tél....én már lehet nem várom meg.
10/10
Andrew8 2014 jún. 16. - 11:17:02 10/10
(1520/2155)
Csatát sajnálom hogy kispórolták megint hol volt a 100 ezer ember??? :D A másik fél még egész jó lett, de a többi vad?
10/10
Andrew8 2014 jún. 16. - 11:16:31 10/10
(1519/2155)
Tényleg ez volt az eddigi legeseménydúsabb finálé és a legtöbb változatosság és csavar is ebben a fináléban volt! Ilyenkor sajnálom, hogy olvastam a könyveket, mert párat elõre kitalálta és vártam. A zárás nagyon jó volt! A 4. könyvbõl az a szál a kedvencem ami majd ebbõl nõ ki!
10/10
szabot855@gmail.com 2014 jún. 16. - 10:50:35 10/10
(1518/2155)
Nos, 4. évad off :) és most jöhet a randa várakozás jövõ év áprilisáig a 5.-re és a 6. kötet fordítására kb. 2016-ig :( szörnyû .. hány szereplõ és még inkább : hány rajongó nem fogja megélni a végét ? :) :(
Assa 2014 jún. 15. - 20:05:54
(1517/2155)
Nincs mit.

Én jó megoldásnak tartom a feliratos vetítést. Sokan szeretik eredeti hanggal és nyelven nézni a sorozatokat/filmeket (akár azért is, hogy a szórakozás mellett fejlesszék a nyelvtudásukat), de nincsnenek olyan szinten, hogy felirat nélkül mindent értsenek, vagy éppen egyes szereplõk akcentusa okoz gondot.
purgatorin 2014 jún. 15. - 19:08:25 Előzmény Assa
(1516/2155)
Köszönöm szépen a segítséged, kezdettõl nyomon követem, mert tetszik, profi a színészi játék és a rendezés is - többre értékelem a "ma problémái" bemutatásával foglalkozó, erõltetett, népbutító egyéb filmeknél. A feliratozás csak zavaró: vagy adnák eredetiben, vagy szinkronszínészekkel, de ennek a vegyes, múltat idézõ förmedvénynek semmi érteme. Szerény véleményem szerint. Mégegyszer köszönöm...